Arnoud-Jan Pennink, rector Coenecoop College Sjoelen Kan dames 1 stunten? Pietenschool bij 'Casa di Bruna' Excursie in kerstsfeer Kersttijd voor Concordia Kerstbingo- dansant Kerstzang "Vox Jubilans" in de Doelen Mandarijnenactie mr Van Daalgroep Foto's in het Hart van Holland Cursus 'Drama bij kinderactiviteiten' Trektochtdienst Klaveijassen Kinderactiviteiten in de kerstvakantie Even voorstellen: Gepubliceerde foto's In het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhulzen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Waterpolo Aanstaande zaterdag I, ia 22 Hctft van Holland/9 december 1998 Door Karin van Langeraarl Waddinxveen - Per 1 januari 1999 is hij officieel rector van het Coene coop College in Boskoop en Wad dinxveen. Inmiddels is hij al regel matig aanwezig op de school om al vast thuis te raken en mensen te leren kennenHij heeft er veel zin en hij heeft heldere doelen: Arnoud- Jan Pennink. Pennink heeft tot voor een aantal jaren geleden gewerkt als archi tect, aanvankelijk bij het bureau van zijn vader, later werd dat zijn eigen bureau. In die tijd kreeg hij be hoefte om zich met politiek te gaan bezighouden en werd, na de verkie zingen van 1994, portefeuillehouder in het stadsdeel Amsterdam-Zuid, waarbij onderwijs tot zijn pakket he- hoorde. Nu heeft het stadsdeel Am sterdam-Zuid de grootste school- dichtheid van Nederland. In dat be trekkelijk kleine stadsdeel staan 23 basisscholen en 13 scholen voor voortgezet onderwijs. Portefeuille houder onderwijs was dus geen een voudige opgave. Ook toen had Pen nink zich duidelijke doelen gesteld: het verbeteren van de onderlinge communicatie was daar een belangrij ke van, waarbij een betere aansluiting basisonderwijs - voortgezet onder wijs en betere afstemming op lespro gramma's een gevolg was. In vier jaar - JHf tijd heeft hij bereikt dat de scholen vinden dat samenwerking normaal is. Hij heeft hierbij een coördinerende, initiërende en stimulerende rol ge speeld. Toen de prognoses van de verkiezin gen voor D'66 niet best leken te zijn en zijn architectenbureau inmiddels was opgegaan in een groter bureau, wilde Arnoud-Jan Pennink graag een bijdra ge blijven leveren aan het verbeteren van het onderwijs in het algemeen. Inmiddels was hij behoorlijk ver knocht geraakt aan het onderwijs. De kans deed zich voor te solliciteren bij het Coenecoop College en inmiddels is het zover: per 1 januari mag hij zich rector noemen. Pennink: "Even wen nen wel aan de titel, maar ik vind het een hele uitdaging om met een hecht team te zorgen voor goed onderwijs. Niet alleen zo goed dat het Coenecoop College trots is op haar resultaten, maar dat ook de gemeenschap trots is op het Coenecoop College." De manier waarop Pennink dit wil rea- Boskoop - Op donderdag 17 december organiseert de Ka tholieke Vrouwenvereniging een excursie naar kasteel Can- nenburch in Vaassen. Het kasteel is geheel in kerstsfeer en men ziet daar kostbaarheden van de Verenigde Oost-Indi sche Compagnie. Op het voorterrein staan veel gezellige kerstkraampjes. Er is een looproute uitgezet en er is gele genheid iets te drinken. Tot slot staat er een uitgebreide boerenkoolmaaltijd op het programma. Vertrek: 13.00 uur bij Plantex. Opgeven bij Ria Vermeulen, telefoon 213426. Waddinxveen - Het muzikale jaar van Concordia loopt ten einde. Concordia wil in 1998 nog iets van zich laten horen en zien. Op dinsdag 15 december zal er een groep blazers, bestaande uit dwarsfluiten, een hobo, klarinetten alt- en tenorsaxen en trompetten de kerstmarkt op de Regenboogschool muzikaal omlijsten. Deze kerstmarkt wordt gehouden van 17.30 tot 19.00 uur. Op zaterdag 26 december van 14.00 tot 15.00 uur zal de harmonie, onder leiding van Pieter Boer, het levend Kerststal in de St. Victorkerk muzikaal begeleiden. Waddinxveen - Vrijdagavond 18 december is er een kerstbingo- dansant in de kantine van voetbalvereniging Waddinxveen. Er wordt gezorgd voor een gezellige kerstsfeer en prima Iive-muziek. Vanaf 20.00 uur kunnen leden en supporters van de vereniging terecht in de kantine van het sportcom plex de Sniep voor bingo en een dansje. Rotterdam/Waddinxvefen - Op de morgen van tweede kerstdag vindt in de Grote zaal van De Doelen in Rotterdam het jaarlijkse Kerstconcert plaats. Dit concert wordt gegeven door de Hervormde Gemengde Zangvereniging "Vox Jubilans" uit Waddinxveen onder leiding van Pieter Stolk; het gelijknami ge Jongerenkoor onder leiding van Ton van der Horst; Elma van den Dool - sopraan; Anke Anderson - harp; het Rijnmond Brass Quartet; Kees Alers - dwarsfluit; André van Vliet - vleugel en Jan Mulder op het grote Doelenorgel. De in totaal ruim 200 koorleden brengen een boeiend en gevarieerd kerstpro gramma, van geliefde bekende liederen zoals 'Stille nacht' en 'In Bethlehems stal', alsook onbekende koorwerken van onder andere J. Maunder, Caleb Simper, Mar. Egberts en Pieter Stolk. Ook is er ruimte voor samenzang en instrumentale soli. Dominee A.W. van der Plas verzorgt een korte meditatie. Kaarten voor dit muzikale gebeuren, dat om 10.30 uur begint, zijn te verkrijgen bij Boekhandel Burger, Dorpstraat 39 te Waddinxveen en dagelijks te reserveren aan de kassa van De Doelen, telefoon 010-2171717. ingekocht. Waddinxveen - Op zondag 13 decem ber om 9.30 uur start in de Ontmoe- tingskerk de derde serie trektocht diensten. De organisatie omschrijft het begrip trektochtdienst als een zoeken naar een prettige vorm om met elkaar gemeente te zijn; daaraan mag ieder z'n steentje bijdragen, waardoor een gevarieerde, spontane dienst ontstaat. Er worden vrolijke, simpele liedjes gezongen en op een voudige maar originele wijze wordt een boodschap overgebracht. Voor de vroege vogels staat tussen 8.30 en 9.00 uur een lekker verrassing klaar. Een ieder is van harte welkom. Waddinxveen - Vrijdag 11 december is er een klaverjasavond voor volwas senen in De Paddestoel. Aanvang 20.00 uur. Waddinxveen - Sinds de E-klasse bij de Waddinxveense sjoelers is opge heven zijn de scores met sprongen omhoog gegaan. Jan Kersbergen heeft zijn leidende positie weer ver stevigd; ook de tweede man, André van Gemeren, behaalde een hoge sco re. Henk van Beek, zevende in het algemeen klassement, werd derde en gaat een danig woordje meespreken. Tine Valenkamp stelde enigszins te leur en belandde in de uitslag op de eerste plaats in de B-klasse. Dirk Jan van Drunen en Pascal van Gils kwa men boven de 1300 punten en beland den door dit resultaat in de A-klasse. De B-klassers Adrie Faas en Bas Brou wer bleven onder hun niveau, met als gevolg dat deze degradeerden naar de C-klas. Jan Olie ondervindt met zijn koppositie grote tegenstand van Da vid Sinnema, die nog niet zo lang gele den een klasse lager speelde. Jan van Beek, maar in meerdere mate Marius Kersbergen, zijn in staat om de eerste plaats van de C-klasse van Jan Olie over te nemen. De D-klasse wordt nog steeds aangevoerd door de zeer erva ren Cor Kersbergen, die de concur rentie geen duimbreed toegeeft. Op grote afstand volgen Gert Kersbergen en Yvonne Sinnema. Angela Zuidam had de laagste score van 848 punten. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit (de eerste vijf van elke klasse worden genoemd): Klasse A: 1. Jan Kersbergen, 139.900' 2. André van Gemeren, 138.175; 3' Dick Dros, 137.659; 4. Wim Slingerland jr., 135.840; 5. Cees Kuipers, 135.400. Klasse B: 1. Teus Visser, 128.720; 2. C. Slingerland, 128.275; 3. Ed den'Drij ver, 127.633; 4. Frans Botger, 126.340' 5. Gerard Vos, 126.133. Klasse C: 1. Jan Olie, 119.700; 2. David Sinnema, 118.450; 3. Jan van Beek, 118.000; 4. Marius Kersbergen, 117.820; 5. J. Rid der, 117.500. Klasse D: 1Cor Kersber gen, 109.900; 2. A.K. Warmelink, 108.920; 3. Gert Kersbergen, 106.375; 4. Ronald Meijer, 105.167; 5. M.C. Tak- tor, 104.625. De laatste plaats wordt ingenomen door Miranda van Beek met 79.900 punten. Waddinxveen - Vorige week speelde Gouwestaete uitwedstrijden. En dat ging niet best. Ondanks dat vooraf werd aangenomen dat hier en daar wel een positief resultaat te behalen zou zijn, verloren alle bondsteams. Heren 1 verloor kansloos met 18-7 van VZC/Veenendaal 1. Dames 1 verslikte zich in Nijverdal behoorlijk in een prima spelend Da- mixa/Ravijn en verloor met 11-8. In de laatste competitiewedstrijd van het jaar krijgt dames 1, dat op de vierde plaats staat, deze keer bezoek van het ongeslagen ZWV/Nereus uit Zaandam. Een kraker van de eerste orde en een goede test of ZWV/Ne- I reus écht zo onaantastbaar is. Tevens I kunnen de Gouwestaetedames laten I zien of het verlies in Nijverdal een I vergissing was. Op zondag 3 januari 1999 zal in zwem- I bad Het Ravijn te Nijverdal een top- I vier-toernooi worden gehouden voor I de dames uit de hoofdklasse. Naast I het organiserende Damixa/Ravijn zijn I hiervoor ZWV/Nereus, Keiler Keu- I kens/Donk en Gouwestaete uitgeno- I digd. De eerstvolgende competitiewed- I strijden zijn op zaterdag 16 januari. I Dan speelt Gouwestaete uitwedstrij- I den tegen Rapido'82 in Haarlem. Za- I terdag 23 januari volgt de return. Programma zaterdag 12 december 18.00 uur heren 1: Gouwestaete 1 - De Zijl/LGB 1 uit Leiden 19.00 uur dames 1: Gouwestaete 1 - ZWV/Nereus 1 uit Zaandam 20.00 uur heren 2: Gouwestaete 2 - ZWV/Nereus 2 uit Zaandam 20.45 uur dames 2: Gouwestaete 2 - De Zijl/LGB 1 uit Leiden Waddinxveen - De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk start in januari de cursus 'Drama bij kinderactiviteiten'. Deze cursus is in de eerste plaats bedoeld voor vrijwillig(st)ers van on der andere scholen en- buurt- en speeltuinverenigingen. Tijdens de cursus komt aan de orde hoe op een creatieve manier activiteiten kunnen worden georganiseerd en begeleid. Bijvoorbeeld: hoe maak je een begin situatie, de activiteit zelf en de afslui ting tot één geheel en hoe betrekje de kinderen daarin. Daarbij komen een aantal technieken aan bod-zoals pop penkast, mime en spel-improvisatie. Verder wordt aandacht besteed aan het maken van attributen, waarbij wordt geleerd hoe deze attributen in verschillende thema's kunnen wor den hergebruikt.- De cursisten kunnen de gemaakte at tributen na afloop van de cursus mee nemen ter ondersteuning van hun ei gen activiteiten in de school of het buurtcentrum. De cursus wordt gehouden op woens dag 13,20,27 januari, 3 en 10 februari van 9.30-11.00 uur in gebouw 'Krea- ter', Kerkstraat 13 in Waddinxveen. Voor vrijwilligers bij scholen en buurt- en speeltuinverenigingen in Waddinxveen is deze cursus gratis. Voor andere geïnteresseerden be draagt het cursusgeld /50.=. Belang stellenden kunnen contact opnemen met de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, telefoon 0182-631932. Waddinxveen - De Stichting Waddinx veens Welzijnswerk organiseert in de kerstvakantie activiteiten voor kinde ren van 4 tot en met 12 jaar op dinsdag 22 en woensdag 23 december. In groepjes doen de kinderen allerlei spelletjes en knutselactiviteiten rond het thema "Bart Raket ontdekt Ster- renland". De activiteiten vinden plaats in het gebouw Kreater. Er wordt 's morgens om 10.30 uur gestart en de activiteiten lopen door tot 15.00 uur. Deelname kost 2.50 per kind per dag. Het is de bedoeling dat de kinderen zelf een lunchpakketje meebrengen. Kinde ren kunnen worden opgegeven tot 18 december bij de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk, telefoon 0182- 631932. Boskoop - De traditie wordt voortge zet. De scouts van de mr Van Daal groep komen op zaterdag 12 decem ber weer huis aan huis mandarijnen verkopen. Vorigjaar was dit jaarlijks terugkeren de evenement een groot succes. In korte tijd waren toen alle mandarij nen uitverkocht, terwijl nog lang niet alle adressen waren afgelopen. De organisatie van deze actie hoopt ook die straten in Boskoop aan bod ko men, die in het verleden niet of nau welijks de scouts aan de deur hebben gehad. Daarom is er een andere wijkindeling gemaakt en zijn er meer mandarijnen Met acties als deze kunnen de leden van de mr Van Daalgroep hun steentje bijdragen aan veranderingen in het clubgebouw, waarin op het ogenblik een interne verbouwing gaande is om voor de groter geworden groepen geschikte ruimten te creëren. Ook dit is voor het grootste deel zelfwerk zaamheid. De leden zien de op brengst van de mandarijnenactiè in het voorjaar verwerkt in een clubge bouw, waarin voor alle groepen ook bij slecht weer het scoutingspel beter tot zijn recht komt. Waddinxveen - Vooruitlopend op de jaarlijkse Sinterklaasviering was de Dick Brunaschool woensdag 2 december omgedoopt tot 'Casa di Bruna' en kwamen er deze dag bijna uitsluitend Pieten naar school. Alle leerlingen waren verkleed of geschminkt, kwamen met zakken en de roe en kregen de gehele dag 'Pieten-les'. De klein sten mochten in de gymzaal oefenen in 'daklopen' en 'schoor- steenwerpen' terwijl de iets oudere kinderen taai-taai poppen mochten versieren. Ook de leerlingen van de hogere groepen kwamen verkleed en zij leerden de tafel van pepernoot.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 22