8 LITI E Ontsnapping uit Westerbork van Avi Magid m BERICHTEN Westerbork INBRAAKBEVEILIGING! BEVEfLi Dingen Ontsnapping iét Cct t Pieter Dirk Verwaal 29.000 exemplaren Hart van Holland/9 december 1998 pagina 3 WkOir Voorronde Champions League VC NESSELANDE FIORITA MOIUTEGIARDIIUO zaterdag 12 december a.s. 15.00 uur zondag 13 december a.s. 16.00 uur Dorpshuis Swanla Familiebericliteii TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: (Piet) Waddinxveen Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 W%sr - WÊm *jL ÉL, M I Boskoop Uitvaartverzorging A.W. Broekema Belt u ons gerust, wij zijn ervoor. 010-456 01 01 Deze advertentieruimte is beschikbaar gesteld door de Haij van der Wende advocaten UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BU OVERLUDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Na een werkzaam leven Is, na een kortstondige ziekte, toch nog onverwacht, van ons heengegaan mijn lieve man, onze vader, schoon vader, opa en mijn overgrootvader in de leeftijd van bijna 87 jaar. Zevenhuizen: J.D. Verwaal-van Mullem Zevenhuizen: Wim en Joke Zoetermeer: Greet en Piet Remko Peter en Joyce Zevenhuizen: Cees en Didy Michel en Lenny Mylène Monique en Chris 3 december 1998 Zuideinde 2 2761 DA Zevenhuizen De crematie heeft dinsdag 8 december om 12.00 uur plaatsgehad in crematorium "Schollevaar", Burgemeester Schalijlaan 2 te Capelle aan den IJssel. Aanrijdingen als gevolg van de gladheid: In Boskoop op het Pastoor Daalman- plantsoen reed op 4 december rond 7.00 uur een 28-jarige man als gevolg van de gladheid een lantaarnpaal omver. In een bocht begon zijn auto te glijden, waardoor hij de lantaarnpaal raakte. De auto raakte zwaar bescha digd, maar de bestuurder bleef onge deerd. Op de Snijdelwijklaan in Boskoop ontstond door de gladheid een aanrij ding op 4 december. Op de Bredeweg in Waddinxveen ontstonden op 5 december in de och tend door de gladheid drie aanrijdin gen. Twee auto's raakten door de gladheid van de weg, èn een auto reed op een voorganger doordat de be stuurster door gladheid niet op tijd kon stoppen. Er was alleen blikscha de. De weg is vervolgens een half uur afgezet om eerst goed te strooien. Snelheidscontrole: Tussen 26 en 28 november is een snelheidscontrole gehouden op de N207 (Henegouwer- weg), ter hoogte ven de hefbrug van Waddinxveen. Ongeveer 780 passan ten reden te hard, wat neerkomt op 2,5%. De hoogst gemeten snelheid is 103 km/u, terwijl 50 km/u is toege staan. Inbraak in auto: Op 1 december tussen 6.30 en 16.00 uur is ingebroken in een V Door Karin van Langeraad Zevenhuizen- Vorige maand is het boek 'Ontsnapping uit Westerbork' van Avi Magid verschenen. De in Zevenhuizen woonachtige Magid heeft daarmee een meeslepende autobiografie gepubliceerd, die boeit van de eerste tot de laatste letter. Het verhaal begint in Rotterdam, waar de 10-jarige Avi Magid met zijn vader een optocht ziet, in het jaar 1939. Hij wordt zich bewust van de dreiging van oorlog en door de ogen van een jongen van zijn leeftijd laat hij de lezers voelen wat het betekent om als Jood in Rotterdam de gruwelen van het nazisme te ervaren. Hoewel de titel wellicht anders doet vermoeden, handelt het boek niet uitsluitend over de oorlogsperiode, maar over het gehele leven van Magid. Wat hem in de Tweede Wereldoor log is overkomen is bepalend geweest voor al zijn handelen in de rest van zijn leven. Door het aanschouwen en ervaren van angst, dreiging en geweld is hij bewust op zoek gegaan naar de diepere zin van het bestaan en is hij rotsvast gaan geloven in Jezus waar hij zijn vertrouwen op baseert en waar hij zich door laat sturen. AVI M A G 1 P Vele perioden in het leven van Avi Magid passeren de revue. Ook zijn persoonlijk leven komt daarbij op indringende wijze aan bod. Avi Magid heeft op ver schillende plaatsen in de wereld gewerkt als ergotherapeut. Zijn grote liefde voor mensen en de behoefte om een positieve boodschap uit te dra gen hebben hem steeds weer gesti muleerd om daadwerkelijk verbete ringen aan te brengen in de levensom standigheden van zijn medemens. De liefde voor zijn vrouw, die hij ver na de oorlog leert kennen, de geboorte van zijn kinderen en de perioden dat hij in Israël woont. Over de wijze waarop beschreven wordt dat hij in zijn drie kamerflat in Israël, buiten zijn eigen gezin, opvang verzorgd voor drugs verslaafden en het dubbel gehandi capte jongetje Jossy. Jossy had zeer intensieve zorg nodig en de Magid's waren in staat om deze zorg en liefde te geven. Ook zijn ontwikkeling als kunstenaar komt aanbod, met alle successen die daarbij horen. Tegelijkertijd loopt als een rode draad de herinneringen aan de oorlog door het boek; het antisemitisme en de vooroordelen hebben hem doen besluiten te verhuizen naar Israël. Daar kreeg hij echter te maken met de oorlogsdreiging vanuit Irak tij dens de Golfoorlog. Het boek ver haalt over de drama's met afgeplakte ramen, gasmaskers en een zuurstof tent voor Jossy. Alweer was hier angst, dreiging en geweld. Deze asso ciaties met de Tweede Wereldoor log, de dreiging van gifgas, heeft de Magid's doen besluiten terug te ke ren naar Nederland. Eenmaal hier hebben ze zich verbaasd over de teloorgang van onze moraal. Het boek eindigt dan ook aan het einde van het jaar 1997. Magid is bijna 70 en wil zijn ervaringen en de positieve boodschap die dat inhoudt, delen met anderen en tegelijkertijd waar schuwen voor de nooit aflatende dreiging van angst en geweld. 'Ontsnapping uit Westerborkvan Avi Magid is uitgegeven door Shalom Books, 216pag., ISBN90 73895138en kost/23,50. auto die geparkeerd stond op de Car poolplaats aan de Bredeweg. De slo ten van beide portieren zijn gefor ceerd en een radio-cdspeler is meege nomen. Inbraak bij bedrijven: Op 2 december rond 3.40 uur is ingebroken in een bedrijf aan het Koningin Wilhelmina- plein. Met een tegel is een ruit inge gooid, waardoor de daders binnen konden komen. Uit de zaak zijn twee geldladen en een geldbedrag meege nomen. Bij een bedrijf aan de Bredeweg is binnen 24 uur twee keer ingebroken op dezelfde manier. Op 30 november, vermoedelijk rond 23.15 uur, is inge broken door met trottoirtegels de rui ten in te gooien. Vervolgens is de com puter die achter het raam stond mee genomen. Op 1 december tussen 22.40 en 23.00 uur is opnieuw ingebro ken door met trottoirtegels ruiten in te slaan. Bij deze tweede inbraak zijn vermoedelijk twee computers en een printer buit gemaakt. Inbraak in auto: In de nacht van 30 november op 1 december is ingebro ken in een personenauto die gepar keerd stond aan De Akker. Vermoede lijk is ingebroken met gebruik van een valse sleutel. Uit de auto wordt onder andere een hoedenplank met speak ers en een gereedschapskist vermist. Inbraak in woning: Op 2 december bleek er ingebroken te zijn in een wo ning aan de Spica in Waddinxveen. Een raam op de begane grond bleek geforceerd te zijn, waardoor men in de woning is geklommen. De gehele woning is doorzocht, maar het is nog niet bekend wat er wordt vermist. Diefstal auto: Tussen 3 december 17.00 uur en 4 december 4.00 uur is een bordeauxrode Opel Corsa gesto len die geparkeerd stond aan de Koe- koekdreef. Inbraak bij bedrijven: In de nacht van 3 op 4 december is ingebroken in een bedrijf aan de Dorpstraat. Hoe men het pand is binnengekomen is nog onbekend. In het pand is een kluis geforceerd en leeggehaald. Een ande re kluis trachtte men ook open te maken, doch dit is niet gelukt. In de nacht van 4 op 5 december is ingebro ken in een bedrijf aan de Wilhelmina- kade. Met een trottoirtegel is een ruit ingegooid. Er wordt een geldbedrag vermist. Alcoholcontrole: Op de Chopinlaan is in de nacht van 6 op 7 december een alcoholcontrole gehouden. Vijftien bestuurders moesten blazen, maar geen van hen had teveel gedronken. Diefstal uit auto: Op 7 december is tussen 15.00 en 17.30 uur een porte monnee gestolen uit een niet afgeslo ten auto. De auto heeft in die tijd geparkeerd gestaan aan de Kromme Esse en de Trompstraat. Inbraak bij benzinestation: Op 2 de cember rond 3.30 uur is ingebroken bij een benzinestation aan de Zijde. De daders zijn via een losse trap op het dak geklommen en hebben een gat in het dak gemaakt, waardoor zij naar binnen gegaan zijn. Er worden onder andere een geldbedrag, sigaretten en loten vermist. Inbraak in bestelauto: In de nacht van 1 op 2 december is ingebroken in een bestelauto die geparkeerd stond aan de Zuidkade. Een raam is ingeslagen Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar in de gehele Randstad Sinds 1994 een betrouwbare naam voor een stijlvol en persoonlijk verzorgde uitvaart. Geheel vrijblijvend en kosteloos alle gewenste informatie Opbaring in elk gewenst rouwcentrum of thuis met koeling Vriendelijke tarieven - kostenbegroting bij le gesprek Albert Rousselsingel 36, 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp en er wordt een radio-cassetterecor der vermist. Illegale Polen aangehouden: Op de Bootstraat werd op 4 december rond 0.30 uur een auto aangetroffen die midden op de weg stond. Er was nie mand bij de auto aanwezig, en de auto bleek al sinds september 1997 uit het land te moeten zijn. De politie heeft vervolgens in de omgeving een rondje gereden, en trof korte tijd later de auto rijdend op de Barendstraat aan. De bestuurder, een 29-jarige man uit Polen, bleek illegaal in Nederland te zijn. Hij is aangehouden en overgedra gen aan de vreemdelingendienst. De man zal Nederland uitgezet worden. Ook een passagier, een 23-jarige man uit Polen, zal aan de vreemdelingen dienst overgedragen worden. De auto is in beslag genomen. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180^33503 e-mail: hartvanholIand@tref.nl Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3