Twintig keer die Sint bij Keijzerschool i Kerstzangavond Kerkdiensten Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Tervisielegging bouwplan Vaststelling belasting verorden ing Publicatie woningaanbod Opening nieuwe kinderopvang in Zevenhuizen Diploma-zwemmen in de Koornmolen Sursum Corda op tv Hl Activiteiten -Agenda Haj+«van Holland/9 december 1998 r-» pagina 5 Kerstzang Medische weekenddienst r. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt op grond van artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf 10 december 1998 gedurende twee weken, ter gemeentese cretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, de volgen de bouwplannen ter inzage liggen van: A.D.N.-projekten B.V. voorde bouw van 102 recreatiebungalows aan de Tweemanspolder te Zevenhuizen nabij zwembad en camping "De Koornmolen". De Koornmolen B.V. i.o. voor het vernieuwen, upgraden en uitbreiden van camping en zwembad "De Koornmolen" aan de Tweemanspolder 6 te Zevenhuizen. De bouwplannen zijn in strijd met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990". Dit houdt in dat de gevraagde bouwvergunningen moeten worden geweigerd. Omdat door de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is verklaard dat voor de betreffende percelen herzieningen in voorbe reiding zijn van het bestemmingsplan, overweegt het college van burgemeester en wethouders op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijk Órdening vrijstelling te verlenen van de bestemmingsplanvoorschriften. Het voornemen is voorts om met gebruikmaking van artikel 50 lid 5 van de Woningwet vrijstel ling te verlenen van de op grond van artikel 50 lid 1 van de Woningwet geldende aanhoudingsplicht om de bouw mogelijk te maken. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordteen ieder inde gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisieleg ging, i.e. van 10 december 1998 tot en met 23 december 1998, tegen het verlenen van de vrijstellingen schriftelijk bedenkingen in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken bekend dat de raad in de vergadering van 10 november 1998 heeft vastgesteld de Verordening op de heffing en invordering van precariobelasting. Als gevolg van diverse wetswijzigingen is de thans geldende veror dening ingetrokken en is er een nieuwe verordening vastgesteld. Hierbij is tevens meegenomen de tariefsstijgingen voor 1999. Genoemde verordening ligt met ingang van heden ter inzage op de gemeentesecretarie waar hij is opgenomen in de bundel verorde ningen en besluiten. Zoals bekend werden de leeggekomen huurwoningen gepubli ceerd in het Hart van Holland. De publicaties worden verzorgd door Woonpartners Midden-Hol land. Met ingang van 1 oktober 1998 worden de woningen echter gepubliceerd in het "Weekblad voor Waddinxveen". Bent u op zoek naar een (andere) huurwoning in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle dan moet u hiervoor dus het "Weekblad voor Waddinxveen" raadplegen. Indien u dit blad niet ontvangt dan dient u contact op te nemen met Woonpartners Midden-Holland, tel. 0182-633402. in Zevenhuizen start op 21 december (tijdens de kerstvakantie) de nieuw ste vestiging van de SZK (Stichting Zoetermeerse Kinderopvang). In eer ste instantie wordt begonnen met één groep buitenschoolse opvang: op vang voor kinderen in de basisschool leeftijd na schooltijd en gedurende de vakanties hele of halve dagen. Zevenhuizen is een nieuwe gemeente waar de SZK haar diensten aanbiedt. De SZK biedt in Zoetermeer en omlig gende gemeenten professionele kin deropvang op hoog niveau voor kin deren van 0-15 jaar. Per dag maken 2-870 kinderen gebruik van de dien sten van de SZK. De buitenschoolse opvang in Zeven huizen vindt plaats in dorpshuis Swanla en is in principe bedoeld voor kinderen, die 't Reigerbos en de Een- dragt bezoeken. Kinderen uit groep 1 t/m 4 worden door de leiding van school gehaald. Na schooltijd worden maximaal 20 kinderen opgevangen. Er 's een gevarieerd dagprogramma, baarbij het uitgangspunt is de kinde- ren een veilige, vertrouwde en uitda gende omgeving te bieden. De SZK heeft haar pedagogische visie om schreven in de brochure "Samen zor gen voor kinderen". De openingstijden zijn gedurende de schoolperiode van 15.30 tot 18.30 uur en op woensdag vanaf 11.30 uur. In vakanties kunnen de kinderen de hele dag de opvang bezoeken en worden allerlei extra en spannende activitei ten georganiseerd. Gedurende de va kantieperiode is de buitenschoolse opvang op werkdagen van 7.30 tot 18.30 uur. Hierbij kan zowel van hele als halve dagen opvang gebruik ge maakt worden. In de kerstvakantie wordt in Zeven huizen gestart met een feestelijk pro gramma, waar ter kennismaking met de buitenschoolse opvang alle kinde ren tussen de 4 en 12 jaar gebruik van kunnen maken. De SZK kent in Zevenhuizen uitslui tend bedrijfsgerichte kinderopvang. Bij bedrijfsgerichte kinderopvang huurt de werkgever van één of beide ouders de kinderopvang. De werkge ver betaalt de volledige kosten, maar ontvangt van de ouders een ouderbij drage, meestal volgens een inkomens afhankelijke ouderbijdragetabel. Daarnaast kan de werkgever een deel van de nettokosten van kinderopvang aftrekken van de af te dragen loonbe lasting en, indien van toepassing, van de vennootschapsbelasting. Het is ook mogelijk om particulier de kin deropvang te huren. De ouder betaalt dan de volledige kosten. Een deel van de gemaakte kosten is aftrekbaar van de inkomstenbelasting. Meer infor matie: 079-3427682. Moerkapelle - Het was op 4 december groot feest op de Burgemeester Keij zerschool. Ook dit jaar kwam Sinter klaas de leerlingen bezoeken. En Roel Visser is het nog steeds niet moe. Al voor de 20ste keer komt hij als Goed heiligman samen met zijn trouwe Pie ten naar deze school. Ook dit jaar verliep het bezoek niet geheel vlekke loos, want de Pieten waren 's nachts op de school geklommen en durfden er niet meer vanaf. Gelukkig kwam de brandweer al snel om ze met veel vertoon van het dak te halen. Nadat Sint en zijn Pieten een kopje koffie tegen de schrik hadden gekregen, konden ze eindelijk alle klassen een bezoekje brengen. Adjunct-directeur Manneke van EsseI en Sint kijken vol spanning naar het gebeuren op het dak. (foto: Keijzerschool). Zevenhuizen - Zaterdag 28 november werd in zwembad De Koornmolen ge zwommen voor diverse diploma's. Een aantal kandidaatjes had zelfs een primeur, zij zijn de eerste die in 'De Koornmolen' het nieuwe C-diploma van het zwem-ABC hebben gehaald. De kandidaten zijn allen geslaagd: C-diploma: Rémon Braat, Kim Huur man, Justin Jacobse, Iris Meewisse, Johan Meewisse, Thomas van Rij, Mi chael Versloot, Naresh Bissumbhar, Django Buijs, Rianne Florijn, Nils Ko- hlen, Edgar van Oosten, Montse Popij- us, Jessica Sol, Annemie van der Tor ren en Bart Zwanenburg. Zwemvaardigheid 1: Carin Berends, Pieter Biemond, Daisy Gravesteyn, Loes Hermus, Jimmy Koole, Maren- the Mebius, Esther Mulder, Annema- rie van Os, Jeroen Rehorst, Jeroen Sluijter, Jimmy Sterk, Sanne Swemme- laar, Robin Vink en Arjen Witteveen. Zwemvaardigheid 2: Tessa van de Bosch, Wendy Bouman, Chris Druif, Eelco van de Hoek, Jan van de Hoek, Leon Jacobse, Maikel Jonker, Geof frey van de Kraan, Roxanne van de Kraan, Kevin van Leeuwen, Myrthe Mebius, Rutger van Oosterhout en Laura Schuil. Balvaardigheid/zwemmend redden 1: Simon Druif, Marcel Vos, Roland Vos en Willem Brinkhuis. Snorkeldiploma-A: Chris Druif, Merel Huurman, Mark Kegge, Marco Kroon dijk, Jeanine Sluijter, Lennart Sluijter, Martin Sluijter, Jeroen Berends, Mark Dijkshoorn, Kelly Gravesteyn, Koen Meewisse, Laura van Os, Pieter Per- dijk en Christiaan Roos. Moerkapelle - De Christelijke Ge mengde Zangvereniging Sursum Cor da heeft op 20 november, op uitnodi ging van de Evangelische Omroep, de opname meegemaakt van "Nederland Zingt". De opname had plaats in de Grote of Bavo kerk in Haarlem met het grootste orgel van Nederland. De uit zending van "Nederland Zingt" is op zaterdag 12 en zondag 20 december. Op Oudejaarsavond is er een speciale uitzending, waaraan Sursum Corda ook meewerkte. De Kerstzang in Moerkapelle vindt op 18 december plaats in de kerk van de Gereformeerde Gemeente. Alle plaat selijke koren werken aan de avond mee. Aanvang 19.30 uur. Op zaterdag 19 december werkt Sur sum Corda mee aan de kerstviering van Huize Souburgh in Waddinxveen. Nieuwe leden zijn bij Sursum Corda van harte welkom, vooral mannen stemmen kan het koor goed gebrui ken. Voor meer informatie: 079- 5931119. Zondctg 13 december Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur drs A.F. de Oude, Bleiswijk; 18.30 uur drs R.H. Stutvoet, Berkel. Herv. kerk 10.00 uur ds D. Heuvel man, Gouda; 19.00 uur ds H. Klink, Hoornaar. Oud Verlaat 10.00 uur ds W. Radsta- ke, Rotterdam. R.K. 10.15 uur communieviering in dorpshuis Swanla. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds A.D. Goijert, Bunschoten; 18.30 uur ds M.B. vd Akker, Nieuwerkerk a/d IJssel. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur dsJ.B. Zippro. Zaterdag 12 december: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moer kapelle, telefoon 079-593.16.87. Zondag 13 december dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleis wijk, telefoon 010-521.52.41. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079-5932149 (18.00-20.00 uur). Moerkapelle - De Moerkapelse koren organiseren een kerstzangavond on der het motto "Komt allen tezamen". Deze zangavond wordt gehouden op vrijdag 18 december in het kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeen te; aanvang 19.30 uur. De medewer kende koren zijn Ouderenkoor "De Avondster" onder leiding van Jenny Konings-Hartog; Christelijk gemengd koor "Sursum Corda" onder leiding van Gerard Lange; Christelijk ge mengd koor "Asaf" onder leiding van Peter Verwey, jongerenkoor "Nethan- ja" en jeugdkoor "Asarela" onder lei ding van Rien van der Werff. Er is samenzang en diverse organisten be spelen het orgel. Iedereen is welkom. De toegang is vrij; ter bestrijding van de onkosten wordt een collecte ge houden. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-631 733. Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op éen datum plaatsvinden" Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Donderdag 10 december: koffieochtend Hervormd Centrum. Vrijdag 11 en zaterdag 12 december: kerkgebouw Ver. vrijz. herv.: vrij. 18.00- 21.00 uur en zat. 10.00-16.00 uur: Kerstmarkt. Woensdag 16 december: Hervormd Centrum: ouderen-kerstmiddag met medewerking van een mannenkoortje uit Waddinxveen. Dinsdag 5 januari 1999: start nieuwe opleiding EHBO in het gebouw voor hulpverleningsdiensten. Opgave nieuwe leden: A.de Vos, 0180-631376 (noz). Woensdag 10 februari 1999:20.00 uur kerkgebouw Ver. vrijz. herv.: "Kerk en orgaandonatie". Zaterdag 20 maart: 20.00 uur: dorpshuis Swanla: Feestavond V.O.O. De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmid dag 13.30 uur.; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30 enl0.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00,10.00 en 13 30 en 14.30 uur. Woensdag 16 december: 14.00 uur: Dorpshuis Swanla: Kerstmiddag met broodmaaltijd. De Zeven Muzen: 6 febr. 19.30 uur: twee piano's in dorpshuis swanla; 13 mrp 16.00 uur: gitaar/dwarsfluit in kleine kerkje; 17 apr. 20.00 uur: amateurmu ziekavond in geref. kerk; mei: expositie tekencursus in bibliotheek; 5 juni 19.00 uur grote uitvoering in dorpshuis swanla; 25 juni 19.00 uur viool blokflut in dorpshuis Swanla; 30 juni 19.30 uur piano in zorgcentrum De Zevenster. De Vierkap: De Schakel: dinsdagavond 20.00 uur: 22 dec.; Soos: 1 en 15 dec.; Open Huis Historisch Centrum Ons Verleden: zaterdag 19 december van 13.30 tot 16.00 uur. Vogelvereniging Zang en Kleur (kaartavonden vinden plaats in het clubge bouw aan de Zuidplasweg): 18 dec. (kerstkaarten) en 30 dec. (oudejaars- kaarten). Moerkapelle: Iedere 2e donderdag: 9.30-11.30 uur: Op Moer: ouderensoos: 10 dec., 14 jan., 11 febr., 11 mrt., 8 apr. en 6 mei.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 5