KERSTBOMEN Goede generale voor Nesselande Slechts drie competitiewedstrijden bij v.v. Waddinxveen BROUWER DE KONING Flyers Dames 1 te sterk voor Juventus Volle winst Team 4! Invictus heeft een druk vrij weekend QRGE Kerstshow op Skicenter Data General wint eenvoudig van Rijnmond UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/9 december 1998 pagina 9 Volleybal 250e wedstrijd voor Niek de Kooter Nesselande jongens perio dekampioen Voetbal Basketbal Badminton Vereniging Zevenhuizen x Badminton Zevenhuizen - Zaterdag speelde Nesselande tegen het puntloze Kras SterVakanties/VoCaSa uit Nijmegen en ook nu gingen de Nijmegenaren zonder punten naar huis. Binnen het uur wist Nesselande via de setstanden 15-2, 15-5 en 15-5 met 3-0 de wedstrijd te winnen. Coach Pierre Mathieu zet te aanvoerder Michiel van der Kuip en Kristiaan van der Wel weer in. Samen met Jochem de Gruijter, Arno van Solkema, Ferry van Hal en Joost van der Hoek vormden zij de basis. Nesselande begon goed gecon centreerd aan de wedstrijd en gaf VoCaSa geen ruimte. Met veel servicedruk en een sterke aanval van Kristiaan van der Wel speelde Nesselande naar een snelle voorsprong. Bij 13-2 wisselde Pierre Mathieu Joost van der Hoek en Kristiaan van der Wel voor Joost Looman en Gijs Ronnes om de blokkering te versterken. Dit had het ge wenste effect en binnen luttele minuten was de set met 15-2 afgelopen. In de tweede set verslapte de concentratie niet en liep Nesse lande uit naar 7-1 voordat Vo CaSa met Ace van Putten als belangrijkste aanvaller iets te rug kon doen. Maar met onder andere een goed op dreef zijn de Jochem de Gruijter, die zo wel passend als aanvallend hoog scoorde, kwam Nesselan de geen moment onder druk en kon Ferry van Hal de set op 15- 5 beslissen. Ook de derde set ging met deze cijfers over in handen van de Nesselanders, zodat de ongeslagen status ge handhaafd blijft. Voor aanstaande weekend staan twee wedstrijden op het programma. Dan wordt de voorronde gespeeld van de Champions League tegen Fiori- ta Montegiardino uit San Mari no. Beide wedstrijden worden in Zevenhuizen gespeeld: za terdag 12 december om 15.00 uur en zondag 13 december om 16.00 uur in het dorpshuis Swanla. Kaarten voor deze wedstrijden zijn verkrijgbaar in Zevenhuizen bij: Pcrdijk Ma kelaardij, Dorpsstraat 146, AH/ Gail &Gall, Dorpsstraat 129 en bij P. Bijl, Belgiëpark 22, Alphen aan den Rijn, telefoon 0172- 424989. Voor leden van VC Nes selande bij: Niek en Corry de Kooter, Korenstraat 25, Zeven huizen, 0180 - 632777 De winnaar van deze voorron de speelt in januari en februari een zevental wedstrijden op midweekse dagen (woensdag) in een poule van acht europese topteams. De loting is op zater dag 12 december in Wenen en wordt op zondag 13 december bekend gemaakt. Aan de competitiewedstrijd van VC Nesselande tegen Vo CaSa zat nog een feestelijk tint je. Niek de Kooter, vaste kracht achter de tellertafel en de man die de wedstrijd op het wed strijdformulier bijhoudt, telde/ schreef zijn 250e wedstrijd voor het eerste herenteam. Dit aantal werd bereikt in onge veer elf jaar en selectie, stich ting en vereniging wilden dit ongemerkt voorbij laten gaan en over handigden hem een cadeau. REDELIJK IN PRIJS Zaterdag speelde Nesselande jon gens B de laatste wedstrijd van de eerste periode. Bij winst waren zij ze ker van de periode- titel en promove ren zij en spelen in de tweede helft van de competitie in een hogere klasse. Het team bestaat uit Remco Klinker, Stef van Leeuwe, Paul van de Meer, Ivo de Vries, Vin cent van Reeuwijk, Gerton Claessen, Edwin Rutgers en Sander Verschuren en wordt gecoacht door Pluimers en ge traind door Marijn van Schaaijk en Bas Duiverman. Deze laatste wedstrijd van de eerste periode werd eveneens met gemak gewonnen. Negen wedstrijden op rij zonder set- verlies! BLAUWSPAR - NORDMANN - OMORiCA KLUITBOMEN PRIMA CYCLAMEN, WITTE AZALEA'S EN KERSTSTERREN KERSTBOOMSTANDAARDS, HULST EN NOBELISTAKKEN KERSTSTUKJES EN ARTIKELEN VOOR STUKJES HARD EN DROOG HAARDHOUT\^| VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Regio - Zaterdag en zondag 12 en 13 december wordt het druk op het Skicentrum in het re creatiegebied De Rottemeren. Zoals in ieder winters weekend zijn er volop skilessen. Natuur lijk zijn er ook sportieve lieden die hun spieren trainen voor de komende wintersportvakantie. Dit weekend is naast deze ge bruikelijke bezigheid de jaar lijkse kerstmarkt ingericht. In een winterse en sportieve sfeer kan men genieten van lekkere drankjes en er zijn de Oosten rijkse apfelstrudels met room te proeven. Het is tevens moge lijk om de oude ski's en skischoenen te verkopen of te ruilen op de tweedehands- of ruilbeurs. Daarnaast zijn er heel wat koopjes te vinden in allerlei wintersportattributen en (kinder)skikleding. De kerstmarkt is geopend op zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is gra tis, de muziek voor niets, het skiën voor weinig en het snoe pen voor een redelijke prijs. Meer informatie: 01Ö-5220755. De inhaalwedstrijd tegen hek kensluiter Rijnmond in Schie dam was voor coach Willem jan van Yperen een goede gelegen heid zijn wisselspeelsters meer speeltijd te geven. Probleem daarbij is dat in het damesvol leybal juist de basisspeelsters veelal minder gaan spelen wan neer de basis wordt aangetast en wisselspeelsters daardoor niet onder optimale omstan digheden kunnen presteren. Van Yperen zette zijn voorne men toch door en was bereid desnoods een set te laten lo pen. Zover kwam het echter niet, want de uitgedunde selec tie van Rijnmond bood weinig tegenstand en de jonge wissel speelsters van Data General kweten zich goed van hun taak. Van Yperen startte met Karin van der Maat en Janneke de Butter in de pass. De service- druk van de ploeg uit Zevenhui zen op enkele zwakke passers van de tegenstander leidde al direct tot een 2-6 voorsprong, waarna Angelique van de Meer haar wedstrijddebuut maakte en Hedda Meijer op het midden verving. Enige passfouten brachten Rijnmond weer langs zij, maar de betere service van Data General, waaronder zelfs enkele aces, gaf toch weer ruimte. Bij een voorsprong van 11-7 kwam Tessa de Gruijter in het veld voor Eva Heerschap op de buitenaanval. Hoewel de blokkering van Data General onvoldoende aansloot lukte het toch vrij eenvoudig de le set met 10-15 naar binnen te slepen. In de tweede set was de blokke ring, vooral van Olga van Zaanen, veel effectiever, waar door Data General snel uitliep tot 2-10. Bij die stand werd Jos- ke Lucassen ingebracht op de libero-positie, waardoor blok kering en aanvalskracht wer den versterkt. Met 4-15 werd ook de tweede set winnend af gesloten. Een dergelijk spelver- loop is vaak nadelig voor de concentratie, zo ook in de der de set, waarin Data General aanvankelijk naar een soepele 0-6 voorsprong uitliep. Niet minder dan 10 servicefouten werden aan Data General zijde genoteerd en ook aanvallend werden mooie kansen niet be nut, waardoor Rijnmond zelfs op een 8-7 voorsprong kwam. De sterke passing van Karin van der Maat neutraliseerde veel scoringskansen die Rijn mond in de schoot geworpen kreeg, hierdoor kon Michelle Bijl haar aanvalsters goed in positie brengen. Zelf pikte ze ook enkele aanvalspunten en blokkeringen mee en de aan valskracht van Joske Lucassen en Tessa de Gruijter was vol doende om de setwinst met 11- 15 veilig te stellen. Door deze 0-3 overwinning blijft Data General in de kop van de le divisie meedraaien en is het zaak komende zaterdag de thuiswedstrijd tegen outsider Somas Activia om 14.00 uur in Swanla in volle winst om te zet ten. Waddinxveen - Zaterdag 5 de cember werden veel wedstrij den afgelast. De gespeelde wedstrijden werden beïnvloed door de zware velden en resul teerden uiteindelijk in zeer ver moeide spelers. Ook Waddinx veen BI is afgelopen zaterdag gestart met de competitie. Tot nu toe werden al hun wedstrij den afgekeurd, maar in Oude water werd tegenstander UNIO opgezocht. Aangevuld met twee Meisjes-junioren, Melinda van Stijn en Miranda Rutjens, werd getracht ook direct de eerste punten binnen te halen. Als de eerste helft alle ge creëerde kansen waren benut, dan was dat ook gelukt. Maar nu trok Waddinxveen aan het kortste eind. De geel-zwarten lieten UNIO in de tweede helft voetballen en daardoor kon UNIO ook de druk opvoeren. Het werd een 3-2 nederlaag. Dl ging op bezoek bij Nieuw koop en keerde puntloos terug. Net als vorige week bij Moord recht startte dit team met goed aanvallend voetbal, maar stond het door een snelle uitval al vroeg op een 1-0 achter stand. Voor de rust wist Kevin van Leeuwen, uit één van de vele Waddinxveense aanval len, de gelijkmaker binnen te tikken. De tweede helft liet we derom een sterker Waddinx veen zien, maar telkens stond de Niéuwkoopse keeper op de goede plek of werd hij gehol pen door de paal. Dennis Faber leek met zijn doelpunt de over winning voor Waddinxveen binnen te halen, maar vlak voor tijd slaagde Nieuwkoop er nog in twee doelpunten te maken en de winst naar zich toe te trekken (3-2). Ook F3 moest naar Nieuwkoop afreizen en kwam zonder pun ten terug. Het Nieuwkoopse team bleek te sterk. Nieuwkoop wist zes keer te scoren en het keiharde werken van de Wad dinxveense kanjers werd be loond met één doelpunt. DeMJl speelden een oefenpar tij tegen de Zwervers. Op het moeilijk bespeelbare ISO-veld werd voorzichtig gevoetbald. Duidelijk werd wel dat zelfs zonder twee meisjes die de BI gingen versterken, de Wad dinxveense meisjes sterker wa ren dan de bezoekers. Het werd een eenvoudige 5-2 overwin ning. Voor de komende twee zaterda gen heeft de KNVB volledige programma's ingepland. mountainbike Giant Escaper ƒ500,-0182-632713 t.k. gevraagd: zwart/paars gymshirt van Tarzan ca. maat 140 079-5932707 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen-Dames 1 behaal de een verdiende overwinning op Juventus. Jongens kadetten 1 verloor van Leiderdorp. Dames 1 begon voorzichtig aan de wedstrijd, en daardoor kreeg Juventus de gelegenheid een stempel te drukken op de eerste helft. Vooral halverwege deze helft waren zij duidelijk aanwezig en bouwden zij een voorsprong van zeven punten op. Tegen het einde van de eer ste helft begon Flyers beter te draaien en kwam nog sterk te rug. Ruststand 30-32. De twee de Helft was duidelijk voor de Waddinxveense dames, al ging het in het begin nog gelijk op. Vooral verdedigend werd er goed gespeeld, en dat deed Ju ventus de das om. Men kon niet meer het éigen spelletje spelen, en dat veroorzaakte veelvuldig balverlies. Flyers profiteerde daar dankbaar van en liep in de zeventiende minuut tien pun ten weg. Hierna was de wed strijd gespeeld en wonnen de Waddinxveense dames ver diend. Uitslag 69-58. Topscoor ders: Nathalie Gielliet en Astrid Scholten, beide met 12 punten. Jongens kadetten 1 speelde de eerste helft niet goed, en liet het initiatief aan Leiderdorp. Deze maakte daar goed gebruik van en stelde de overwinning in deze helft reeds veilig door een grote voorsprong te nemen (13-59). In de tweede helft deed Flyers het beter, en zo werd het nog leuk om naar te kijken. Uit slag: 44-108. Topscoorder: Stijn van der Heijden met 14 punten. Vrijdag 11 december om 21.00 uur in de Duikelaar: Heren 1 tegen DAS. Zevenhuizen - Vrijdag 4 decem ber speelde team 4 thuis tegen Hyundai/Pip 8 uit Berkel en Rodenrijs. Een maand geleden speelden de teams in Berkel en Rodenrijs ook tegen elkaar. De winst ging toen met 8-0 naar Zevenhuizen. Afgelopen vrij dag liet team 4 zien dat die stand niet overdreven was. Ruud de Boer ging als eerste heer van start tegen een zeer jeugdige speler. Hij won een voudig (15/3, 15/6). Ook voor Eef van Hoven was het winnen van de wedstrijd niet moeilijk. Hoewel hij in de tweede set meer tegenstand kreeg, wist hij toch gemakkelijk de partij naar zich toe te trekken (15/5,15/4). De dames van Zevenhuizen speelden een goede partijJoke Bot speelde 11/5, 11/0 en Jea- nette Rutjes 11/0, 11/5. Bij de mixen bleek er eveneens wei nig tegenstand. Zowel Ruud en Joke als Eef en Jeanette bleken duidelijk ster ker (le mix; 15/2, 15/5, 2e mix; 15/3, 15/2). Uiteindelijk zorg den de dubbels ook niet meer voor verassingen. Beide dub bels werden door Zevenhuizen overduidelijk gewonnen (he- rendubbel; 15/1, 15/4, dames- dubbel; 15/0, 15/3. Team 4 be haalde dus volle winkt en be houdt hiermee de eerste plaats in de 6e klasse van de district- competitie. Team 4 was dit weekend in Ze venhuizen niet het enige team dat overduidelijk won. Team 1 speelde ook thuis en won met 8- 0 van Swindregt 5. Tenslotte speelde team 2 ook als vanouds en won met 7-1. Beide teams staan door deze overwinnning weer sterker voor de eerste plaats in hun klasse. Waddinxveen - Afgelopen zondag speelden 9 teams van badmintonclub Invictus thuis. Opmerkelijk, want het was een vrij weekend voor alle teams. In verband met een toernooi in Brugge begin volgend jaar, waren veel wedstrijden naar voren gehaald. Invictus 1 speelde voor het eerst in lange tijd zonder inval ster. Het begon goed; Joeri Kraaijesteijn en Dennis Steen- land wonnen hun enkel. Ook Marloes van Heteren won haar enkel. Alleen Linda Wiegel moest en verlies incasseren. Van de dubbelpartijen werden er twee gewonnen, zodoende won het team met 5-3. Team 10 speelde tegen Nieuw koop 2. Bij het team wisten ai- leen Jeroen de Kort en Kora Stuy de enkel te winnen, waar door met 2-6 verloren werd. Bij het 17e team werden de en kels allen nipt verloren. Daarna stuitte het team op grote tegen stand en ging roemloos met 0-8 ten onder. Team 7 trof Onder Ons 3. Dick Schaap speelde z'n eerste en kel dit seizoen en won. Ook werd de damesdubbel van Mi chelle de Vries en Linda Hart- wijk voor het eerst dit seizoen gewonnen. Linda won haar enkel en tevens werd de heren dubbel gewon nen. De uitslag werd 4-4. Invictus 5 begon sterk. Emiel van Boxtel had geen moeite met zijn tegenstander (15-1 en 15-3). En ook Luutzen wist te winnen (8-15, 15-9 en 15-6). Daarna echter werden drie par tijen op rij verloren. Emiel wist vervolgens samen met Britt van Braam Morris de mix te winnen. Ook de dubbel van Erik Stolk en Emiel werd gewonnen. En, misschien wel onverwacht (omdat beide dames de enkel hadden verloren), wonnen In- chela Schenkels en Britt de da mes dubbel. Uiteindelijk een 5- 3 winst, wat waarschijnlijk een voorlopige tweede plek in de competitie op levert. Team 15 had het dit weekend zwaar. Stef Oskam verloor zijn enkel en zo ook Tim Kalkman. Ook de dames konden het niet redden. Maar ze speelden nog wel een zeer spannende dub bel. Bianca Boeters en Rienke Teerinkverlorenechtermet 17- 14 0-15 en 15-17. Uiteindelijk werd het 0-8. Invictus 16 speelde dit week end tegen Fly Over 5. Sjaak Wesseling verloor nipt met 15- 4,9-15éh 6-15. Cor Voskuilen en Tanny van de Baan wonnen hun enkel. Birgit de Vries ver loor. Bij een stand 3-4 moesten Ilona Treffers en Birgit de Vries de dubbel beginnen. De winst Was nodig voor een gelijk spel, en wat gebeurde er? Voor het eerste dit seizoen werd de dub bel gewonnen. Een uitstekende prestatie, die 4-4 opleverde. Het goed spelende team 11 be haalde ook weer wat punten. Tegen Ommoord 6 speelde het met invalster Thea Fennema gelijk. Team 8 kwam uit tegen Nieu- werkerk 2, de koploper. Na een uitstekende reeks enkels ont stond een 3-1 voorsprong, ter wijl er uit al met 1-7 was verlo ren. Door dit team werden dit keer geen wonderen verricht. Alle volgende partijen werden verloren, hetgeen een 3-5 ver lies betekende.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9