Provinciale bondstentoon- stelling pluimvee en pelsdieren Koninklijke onderscheiding voor A. J. Vuijk Kerstzangavond D66 kaart opnieuw 'Alpherbrink' aan Verse Walvis in De Tunnel Verrassende spelers handhaven zich op schaakclub Kerstzangavond in Brugkerk Wim Hoogerdijk 25 jaar bij van Blitterswijk Discussie-avond over gekozen burgemeester Hart van Holland/16 december 1998 pagina 13 Boomkwekerij Sociaal maatschappelijk Waddinxveen - Op kerstavond, don derdag 24 december, wordt in de Brugkerk de jaarlijkse kerstzang avond gehouden. Aanvang 19.00 uur. Medewerking verlenen het kinder-en tienerkoor "De Zangvogels" onder lei ding van Daniëlle van Laar (die tevens de dwarsfluit zal bespelen), Jonge renkoor "Vox Jubilans" onder leiding van Ton van der Horst en de Her vormde Gemengde Zangvereniging "Vox Jubilans" onder leiding van Pie- ter Stolk. Daarnaast verleent ook de sopraan Elma van den Dool haar medewer king. De koor- en samenzang wordt op het orgel begeleid door Jan Mulder. Op het gevarieerde programma staan bekende en graag gehoorde kerstlie deren, zoals 'Komt allen tezamen' en Stille nacht', maar ook 'O Holy Night' voor koor en sopraan en 'For unto us Waddinxveen - D66 in Provinciale Sta ten gaat de kwestie rond de bodem verontreiniging aan de Alpherbrink opnieuw bij Gedeputeerde Staten aankaarten. Die toezegging kregen de bewoners en de gemeente bij het be zoek dat statenleden en kandidaat statenleden van D66 zaterdag aan Waddinxveen brachten. De D66-ers waren op uitnodiging van de D66-gemeente-raadsfractie op be zoek. De fractie had Vincent Klok, ver tegenwoordiger van de bewoners van de Alpherbrink en omgeving in de Projectgroep, gevraagd de kwestie uiteen te zetten. Ook burgemeester F. Jonkman en de wethouders J.Neele en A. van Holsteijn waren aanwezig. Klok bracht in een puntig en helder betoog de geschiedenis vanaf de eer ste klachten over stank in 1984 tot beden in beeld en bracht de veront rusting van de bewoners over. De pro vincie, zo betoogde Klok, daarbij bij gevallen door wethouder Neele, zal "roeten kiezen voor een sanering Waarbij alle vervuilde grond afgegra- finale' voor Gemengd en Jongeren koor. Dominee C.D. Zonnenberg zal de avond openen en sluiten. Vanaf 18.30 uur is de Brugkerk voor publiek geo pend, en de toegang is vrij. De dienst is geschikt voor het hele gezin. De leden van het grote koor "Vox Jubi lans" wacht dezelfde avond nog een optreden, en wel in de Goudse Sint Janskerk, waar het medewerking ver leent aan de Kerstnachtdienst, die om 21.45 uur begint. Ook Jan Mulder (or gel) en sopraan Elma van den Dool zijn hier van de partij. De kerstconcerten van "Vox Jubilans" worden afgesloten op tweede kerst dag met een groot concert in de Rot terdamse Doelen. Kaarten hiervoor zijn te koop bij Boekhandel Burger aan de Dorpsstraat 39. ven en het grondwater volledig gezui verd moet worden. De D66-statenleden bleken gevoelig voor de argumenten. Men vond alge meen dat in dit geval sprake is van een zeer uitzonderlijke situatie, omdat een eerdere gedeeltelijke sanering tien jaar geleden als mislukt moet worden beschouwd. "Ik ga dit recht streeks met de milieu-gedeputeerde bespreken", zei D66-statenfractie- voorzitter Meine Henk Klijnsma. De provincie speelt een cruciale rol in de financiering van het project, dat rond 5 miljoen gulden kan gaan kos ten. De Waddinxveense D66-raadsleden Frans Bos en Yvonne van Went zijn blij met de steun: "Van de sanering in 1986 kan nog worden gezegd dat de inzichten toen niet zo ver reikten. Maar als in 1996 wordt gezegd dat de situatie zeer ernstig is, kan het na tuurlijk niet waar zijn dat in 1998 de risico's ineens kleiner zijn. Wij zijn het met de bewoners eens dat er zo snel mogelijk een volledige sanering moet komen." Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds W.H. de Groot, Nieuwerkerk; 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds C. de Jong; 17.00 uur ds T. Zout man, Bodegraven. Herv. Immanuel 10.00 uur dsP.A.C. Bongers; 17.00 uur Sow Souburgh. Sectie De Rank: 10.00 uur evange list G. vd Bos, Ede. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 16.30 uur ds T.R. Barnard, Nieuwkoop. Herv. gem. 9.30 uur ds MD vd Gies- sen; 18.30 uur ds J. Stelwagen, Veen- endaal. De Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij- donk; 17.00 uur A. Noordam, Dord recht. Chr. Geref. kerk 9.30 en 1.7.00 uur ds H.P. Brandsma, Den Helder. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Dick Brouwer. Evang. Gem. Parousia: 10.00 uur: H. Wulffraat. Boskoop - De kleindiersportvereni- ging Boskoop Omstreken organi seert voor de 26e maal een kleindie- renshow in de verzendhal van de fa. Stolwijk aan het Rijneveld 71. Er zijn zo'n 1300 dieren te zien waar onder kippen, duiven, cavia's en ko nijnen in ongeveer 100 verschillende rassen. Deskundige keurmeesters zullen de dieren beoordelen. Boskoop - Op vrijdag 18 december geeft de christelijke muziekvereni ging Concordia, onder leiding van di rigent Ties Wagensveld, samen met een tweetal koren een kerstconcert in de R.K. kerk aan de A.P. van Neslaan. De koren die meewerken zijn het roomskatholieke gemengde koor "St. Caecilia" onder leiding van Maria Kuckartz en het roomskatholieke da meskoor "Sine Nomine" onder leiding van Peter Gielen. Tijdens deze avond leest pastor Ag nes Hofschulte het kerstverhaal voor. De koren zingen, begeleid door Con- Er is een knuffelhoek voor de kinde ren waar ze onder andere kuikentjes kunnen aaien. De tentoonstelling is voor publiek ge opend op donderdag 17 december van 19.00 tot 22.00 uur, vrijdag 18 december van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag 19 december van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt ƒ4,-; kinderen jonger dan 12 jaar betalen ƒ2,-. cordia, onder andere "Eeuwen gele den". Concordia is solistisch te be luisteren met onder andere "Christ mas Night" in een arrangement van Ronald Kernen en met "O, Holy Night" van J. Adams. Gezamenlijk wordt het werk van J.S. Bach uitgevoerd, "Jesu Joy of man's desering" in een arrange ment van A. Moerenhout en "Coven try Carol" in een arrangement van Ties Wagensveld en "Christmas Fina le". Bovendien is er alle ruimte voor samenzang. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. Waddinxveen - Op dinsdag 19 januari vindt in Waddinxveen een discussie plaats over de gekozen burgemees ter. De bijeenkomst, die om 20.00 uur begint en gehouden wordt in het ge meentehuis, staat onder leiding van Aad Kosto, oud-staatssecretaris van Justitie en daarvoor Tweede-Kamer lid van de PvdA. Het rechtstreeks door de burgers of door de gemeenteraad kiezen van burgemeesters is een onderwerp waarover verschillend wordt ge dacht. Drie inleiders geven een toe lichting op de verschillende opvattin gen die in de politiek en de samenle ving bestaan. Dat zijn de heren Schoof (D'66, burgemeester van Alphen aan den Rijn), Tak (CDA-wethouder in Rijnmond) en Oosters (raadslid voor de PvdA in Gouda). Na de inleiding is het tijd voor discus sie met de aanwezigen. De bijeen komst wordt georganiseerd door CDA, D'66 en PvdA in Waddinxveen. Boskoop - Het improvisatiecabaret Piranha geeft op zondag 27 december een voorstelling in De Tunnel. Op deze laatste cabaretavond van het jaar 1998 is er na afloop een optreden van een band. Aanvang 21.00 uur. Toegang ƒ15,- voor leden en ƒ17,50 voor niet-leden. Waddinxveen - Op de schaakclub WSV waren er donderdag 10 decem ber nogal wat afmeldingen. Boven dien speelde het derde achttal een thuiswedstrijd voor de Rotterdamse Schaakbond. Die wedstrijd tegen een achttal van Shan Mata uit Rotterdam werd (vooral dankzij de lagere bor den) met vijf overwinningen, een ge lijk spel en twee nederlagen een tame lijk groot succes. Vroeger in de week had het eerste in de eerste klasse een heel wisselvallige wedstrijd gespeeld tegen Groenoord II in Rotterdam. Dat was op een gelijk spel uitgedraaid, zodat het eerste nog steeds een goede kans heeft om zich te handhaven. In de interne competitie speelde Theo Goor ondernemend tegen Wim Hen- nink. Theo rocheerde met zwart naar de lange kant en viel de witte koning zo lastig, dat Wim aan rocheren niet eens toe kwam. Tenslotte kwam er een gelijk spel uit, waarmee Theo heel tevreden was. Maar Wim meende, dat Theo de winst had laten liggen. Ro nald Dannis heeft de gewoonte niet al te veel minuten in het voorbereiden van zijn zetten te steken. Psycholo gisch kan dat voordelen hebben, ze ker tegen Peter de Louw, die gewend is vrij veel tijd te gebruiken. In een stelling die voor Peter beslist gunsti ger was plaatste Ronald een tactisch aanbod van remise, dat aangenomen werd. Herman Smitskamp, zelf een van de meest dynamische spelers, werd door Nico Dannis heel agressief aangepakt en na kansen opgebracht. Biniam David nam tegen Laurens El- lers de beruchte pion op b7, hoewel het onder schakers een algemene re gel is, dat men dat niet moet doen, ook niet als het goed is. Daarna pakte Bi niam nog de toren op a8. Beide spe lers merkten tijdens de partij niets op van mogelijkheden voor zwart om met mat in een paar zetten te reage ren. Bijgevolg maakte Biniam de partij af: in zulke technische klusjes is hij niet de zwakste van de club. Met alle respect voor Albert Prins is zijn over winning op Arie Kardol een verras sing. Op papier lijkt ook de overwin ning van wim van der Hoek tegen Hans van Woudenberg een verras sing, maar Hans glijdt al enige weken lang in de interne competitie op vreemde manieren uit. (In de RSB- wedstrijden van het eerste heeft hij daarentegen drie keer meegedaan en alles gewonnen.) Stand aan kop na veertien ronden: 1. Jansen, 2. Willemen, 3. R. Dannis, 4. Philipse, 5. Smitskamp, 6. De Louw, 7. N. Dannis, 8. Goor. Waddinxveen - Wim Hoogerdijk vierde vrijdag 11 december het heugelijke feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij Piet van Blitterswijk. Na sluitingstijd vond in de winkel van de gelijknamige verf- en behangspeciaalzaak, gevestigd aan de Nesse 22a, een intieme receptie plaats met familie, vrien den en collega's van de jubilaris. Tijdens deze bijeenkomst ontving Wim Hoogerdijk uit handen van de heer M.H. van de Griek, directeur van de Kamer van Koophandel Rotterdam (kantoor Gouda) een legpenning, met oorkonde en een das speld. Omdat het verloop van personeel in de detailhandel branche zeer groot is, wilde de heer de Griek de aandacht vestigen op dit speciale jubileum. Eigenaar Piet van Blitters wijk overhandigde namens de schildersbond een penning. Wim Hoogerdijk maakte tijdens zijn 25-jarige loopbaan bij Van Blitterwijk veel veranderingen mee. Ondanks dat hij de opleiding LTS-schilderen tot een goed einde had gebracht, ging Wim vijfentwintig jaar geleden meteen als verkoper aan de slag. Na de bouw van het huidige pand, veranderde de 'verfwinkel' tot een ware 'woonwinkel', waar naast verf en behang ook gordijnen, tapijt en zonwering te koop is. Door zijn positieve instelling heeft Wim Hoogerdijk er mede toe bijgedragen, dat de winkel van Van Blitterswijk aan de Nesse tot een succesvolle onderneming is uitgegroeid. Wim Hoogerdijk genoot zichtbaar van de speciale aandacht. Samen met zijn vrouw Adrie nam hij de felicitaties en lovende woorden in ontvangst. Afgelopen zaterdag werd de viering van het jubileum voortgezet. Met een bus vol familie en collega's vertrok het Waddinxveense gezelschap voor een gezellige the ma-feestavond naar Geertruidenberg. Door Karin Jongkind Boskoop - Op woensdag 9 december ontving de heer A.J. Vuijk in het gemeentehuis van Boskoop uit handen van loco-burge meester P.L. Trimp een Koninklijke onderscheiding. De heer Vuijk werd namens Hare Majesteit de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij ontving deze onder scheiding wegens zijn grote invloed op het gebied van de boomkwekerij en de rol, die hij vervulde binnen het sociaal maatschappelijk leven in Boskoop. De heer Vuijk, geboren en getogen in Boskoop, kreeg zijn liefde voor het boomkwekerijvak van huis uit mee. Tijdens zijn jeugd bracht de heer Vuijk vele uren door in de kwekerij en het was dan ook niet verwonderlijk, dat hij van dit vak later zijn beroep maakte. Ondanks het zware beroep van exporteur, waarvoor hij veel van huis was, nam de heer Vuijk nog plaats in vele commissies. Hij was twintig jaar bestuurslid bij de Bond van Planthandelaren en bekleedde ook functies bij onder andere de Ko ninklijke Vereniging van Boskoopse Cultures (KVBC) en de Raad van de Boomkwekerij. Ook was hij enige tijd voorzitter van de Kwaliteitsnormen commissie. Zijn deskundig en gezag hebbend optreden waren van grote invloed bij de totstandkoming van de ENA-kwaliteitsnormen. Sinds 1984 is de heer Vuijk penningmeester van de Stichting Bejaarden Tehui zen Boskoop. Gedurende deze periode is er op het gebied van de ouderen zorg in Boskoop veel ver anderd, onder andere door een aantal bezuinigings maatregelen. Bij de nieuw bouw van het zorgcentrum trad de heer Vuijk als pen ningmeester van de bouw- stichting op. Verder is de heerVuijksinds 1977 voor zitter van het Mesman fonds en bestuurslid van het Boskoops Museum. Loco-burge meester Trimp roemde de heer Vuijk om zijn integer en vasthoudend ge drag, waarbij hij ook oog heeft voor de ander. Door zijn grote kennis van za ken heeft de heer Vuijk in vele opzich ten een belangrijke rol gespeeld in het Boskoopse maatschappelijke- en be drijfsleven. Jan Piet Arie Kees hoopt 23 dec. 75 jaar te worden. H.G. van allen die je lief zijn. Door Karin Jongkind

Hart van Holland | 1998 | | pagina 13