Nieuwe vestiging "De Bouwhof medio februari open Marathoncompetitie Flyers Heren 1 in gevarenzone Wisselende resultaten bij Invictus Christelijk Jongerenkoor heeft bijna honderd leden Open Hazerswoudse kampioen schappen koppel-klaveijassen Verona van de Leur in Budapest Bibliobus Benthuizen Sinaasappelactie Benthuizer Zangertjes Hart van Holland/16 december 1998 pagina 17 Basketbal Badminton Door Karin Jongkind Zoetermeer - Vorige week maandag 7 december is Bouwmarkt "De Bouwhof begonnen met de verbou wing van het nieuw aangekochte pand aan de Edisonstraat 111 in Zoe termeer. Het nieuwe pand is met zijn 4500 vierkante meter verkoopruim te aanzienlijk groter dan het oude pand, dat op 28 september volledig door brand werd verwoest. Sinds die tijd vindt de verkoop van alle producten, voor zover mogelijk, plaats vanuit het magazijn van "De Bouwhof', gevestigd aan de Edison straat 88. Als alles naar wens ver loopt hoopt "De Bouwhof' de deu ren van de nieuwe zaak medio fe bruari volgend jaar voor het publiek te kunnen openen. Dirk Huurman, samen met zijn broer eigenaar van de zaak, heeft sinds het bedrijf in vlam men opging veel hartverwarmende reacties ontvangen. Zo ontvingen ze een brief van een architect, die geheel kosteloos de tekeningen, nodig voor een eventueel nieuwbouwpand, wil de maken. Ook was een klant bereid dertig snipperdagen bij zijn baas op te nemen en deze te gebruiken om te helpen bij wederopbouw van het ver- de Bouwhof eb, w Tel 079-KtOrt» woeste pand. Deze steunbetuigingen van klanten en de vele reacties van collega's uit het bedrijfsleven hebben het personeel een hart onder de riem gestoken. "Aanvankelijk heerste er een gevoel van verslagenheid", ver telt Dirk Huurman. "Doordat we met een al veel steun ondervonden van onder andere klanten, de politie en mensen van de verzekering, ga je ge woon verder." De Bouwhof telt drieëndertig mede werkers en het personeelsbestand zal in de toekomst, evenals het assorti ment, nog worden uitgebreid. Met de opening van het nieuwe pand zullen de verhuurafdeling en de zaagafde- ling qua capaciteit worden verdub beld. Bij de nieuwe vestiging is ruim voldoende parkeerruimte aanwezig. "De Bouwhof" zal in het nieuwe pand ook ruimere openingstijden hante ren. Den Haag - Op ijsbaan de Uithof wordt donderdag 17 december de vierde wedstrijd van een Zesdaagse landelij ke marathoncompetitie gereden, die maandag begon in Groningen en za terdagmiddag eindigt met een finale in Assen. Het programma voor don derdagavond ziet er als volgt uit: 19.30 uur start Heren A over 100 ron den. Aansluitend uitreiking prijzen dagklassement en bepalen leider in het algemeen klassement. Dat de schaatsmarathonsport aan populariteit wint, blijkt uit het aantal toeschouwers dat bij de wedstrijd van 28 november de weg naar de Uit hof wist te vinden. Dit was niet voor niets, want zijn kregen waar voor hun geld met prachtige wedstrijden en goede winnaars: denk maar aan K.C. Boutiette, fabuleus de laatste ronden. Een Zesdaagse is anders, maar ook daar is hij een favoriet met Henk Ange- nent, Jan-Maarten Heideman, René Ruitenberg, Erik Huizebosch, outsi der Ruud Borst en nog een aantal kanjers. Op 20.45 uur gaan de dames van start voor een wedstrijd over 50 ronden met heerseres Klasina Seinstra. Ove rigens zal zij de overwinning niet in de schoot geworpen krijgen, want uit het Gewest zal Jolanda Duivenvoorden, voorheen bekend als Jolanda Grim bergen, zich niet zomaar gewonnen geven. Na een jaar rust (ze is inmid dels moeder geworden) is zij weer op de weg terug. Ook Manuela Ossendrij ver en Jolanda van Goozen strijden op het voorste plan mee. Iedereen is welkom. Waddinxveen - Heren 1 verliest van DAS en komt in degradatiêgevaar. Dames 1 verloor de uitwedstrijd in Rotterdam tegen IdeTrading. Heren 1 komt in de gevarenzone, ze ker na het verlies van afgelopen vrij dag tegen DAS. Driekwart van de wed strijd speelde Flyers tegen zichzelf. Ballen die normaal raak zijn draaiden nu uit de ring of werden finaal gemist. Iets dat men bij elke sport ziet: "Wan neer je in de onderste regionen ver keert heb je zelden Vrouwe Fortuna op je hand." DAS profiteerde daar gre tig van en begon met een 28-43 voor sprong aan de tweede helft. Deze werd nog tot 23 punten uitgebreid, maar toen ging het wel lopen bij Flyers, mede doordat Wolter Zwijnen- burg het schot had teruggevonden (18 punten in de laatste vijf minuten). De achterstand was echter te groot en de tijd te kort. Uitslag 71-83. Top scoorder: Wolter Zwijnenburg met 32 punten. De Waddinxveense dames hadden weer zo'n wedstrijd waarin de wil er wel was, maar de uitvoering wilde niet lukken. IdeTrading zat wel goed in de wedstrijd, en daar lukte alles. Voeg hierbij nog dat de scheidsrechters een te grote stempel op de wedstrijd drukten en de toch wel grote neder laag is verklaard. Een lichtpuntje was er wel, namelijk het goede spel van Suzan Snippe - lange tijd geblesseerd geweest - ze speelde of ze niet weg geweest was. Uitslag 67-42. Topscoor der: Anita van Unen met 13 punten. Zaterdag 19 december om 19.00 uur in de Duikelaar Heren 2 tegen Punch. Waddinxveen - Invictus 6 speelde dit weekend tegen Ommoord 3. Eerste heer Dave Straver startte en won. Maar hoewel er een sterk begin was kon het team het niet volhouden. Al leen Lisette Kuypers wit nog haar en kel te winnen, de rest werd verloren, waardoor er met 2-6 werd verloren. Het derde team kwam uit tegen Break. Frank Keizer, die als eerste heer speelde, had geen moeite met zijn tegenstander; 15-5, 15-3. Hugo van Bergeijk, tweede heer, kon niet win nen. De dames Liesbeth van Bergeijk en Ilona Groeneveld wonnen met ge mak van hun opponenten. De heren- dubbel werd een spannende partij. Frank en Hugo begonnen niet zo sterk en verloren de eerste set met 9-15. De tweede set werd er sterk terug ge vochten (15-9); de derde set werd echter verloren, eveneens met 9-15. Uiteindelijk werd het 6-2 voor Invic tus. Team 2 trof Direct Invest. Nadat San- der Treffers verloor met 10-15 en 14- 15, werd er nog slechts één partij weg gegeven. Meest spannend waren de herendubbel van Sander met Leon van Prooijen, die ze wonnen met 12- 15,17-15en 15-ll,endedamesdubbel die ook werd gewonnen, dit keer door Maaike van der Weij en Suzanne Rade maker. De uitslag was 6-2. Invictus 17 speelde tegen SVK 1. De tegenstander had sterke heren mee genomen, waardoor de Invictus-he- ren verloren. De dames van Invictus waren goed op dreef. Mirella Trimp won na een spannende driesetter met 11-7, 6-11 en 11-5. Ook Edith Matze won haar enkel, zij deed dit voor het eerst dit seizoen. Deze dames wisten ook heel sterk de dubbel te winnen (14-15,15-3 en 15-11). Het werd dus 3- Team 13 had dit keer Unicum 7 als tegenstander. Leo Kool had het zwaar tegen zijn tegenstander en kon dan ook net niet winnen. Eerste dame Wil Bouwmans speelde een sterke wed strijd en won met 11-3 en 11-7. Caro- lien van de Hoek begon heel sterk en won de eerste set met 11-0, maar kon dit niet volhouden; ze verloor de twee volgende sets met 6-11 en 9-11. Ze wist echter wel samen met Piet Vermeulen de mix, en met Wil de dubbel te win nen. Het team verloor nipt van Uni cum met 3-5. Het twaalfde team speelde tegen Uni cum 5. Casper Heerma van Voss won makkelijk zijn enkel. Invaller Kees Kra nendonk speelde een wedstrijd die echt punt voor punt werd binnenge haald. Door deze inspanning had hij last gekregen van zijn arm, en moest daarna opgeven. Toch kon het team nog winnen, want Anneke Sleeuwen- hoek won haar enkel, Casper won sa men met Meta van de Weij de mix en de dames wonnen de dubbel. Daar door werd het 5-3 in het voordeel van Invictus. Regio - Het Christelijk Jongerenkoor kan tevreden terug kijken op het afge lopen jaar. Na de zomerstop groeide het aantal leden tot bijna honderd. "Elk moment kunnen wij het honderd ste lid inschrijven", aldus bestuurslid Rob Kooiman. Zoals bij veel koren is december ook voor het jongerenkoor een maand van kerstuitvoeringen. Op 17 december zingt het koor haar kerstrepertoire in Bloemendaal in Gouda en zullen bewoners, familie en koor een muzikale kerstontmoeting hebben. Daarnaast reist het koor op 24 december af naar Scheveningen. Daar vindt op kerstavond de traditio nele kerstzangdienst plaats in de Julianakerk, waar dominee Vermaat voorganger is. Het koor zal dan in een zeer waarschijnlijk bomvolle kerk haar muzikale medewerking verle nen. Na de zomer merkte het bestuur dat er elke week weer gezichten bijkwa men. Veel van deze nieuwe gezichten bleven en werden lid. Het leuke vind ik dat het niet alleen maar Wad- dinxveners zijn", zegt bestuurslid Anja Visser. "Blijkbaar heeft het koor een uitstraling tot ver buiten Wad dinxveen. Zo hebben we bijvoorbeeld leden uit Moerkapelle, Boskoop, Ze venhuizen, Nieuwerkerk aan den IJs- sel en Lekkerkerk. En dat is mooi, want het koor heeft altijd de bedoe ling gehad om jongeren uit Waddinx veen en omstreken aan te spreken. Ik vind het mooi om te zien dat dat ook lukt." Als het zo door gaat kan het jongeren koor begin 1999 het honderdste lid inschrijven. "Iedereen die een keer poolshoogte wil nemen tijdens een receptie, is van af dinsdag 12 januari van harte wel kom. Vanaf acht uur in de Bethel- kerk", luidt de oproep van Rob Kooi man. Hazerswoude-Dorp - Het jaar nadert z'n einde, en tafeltennisvereniging Avanti begint dan met de voorberei dingen van de "Open Hazerswoudse kampioenschappen koppel-klaver- jassen". Dit traditionele evenement, waar ieder jaar bijna 400 mensen aan deelnemen, zal dit jaar plaatsvinden op woensdag 30 december in de Avan ti hal aan de Sportparklaan in Hazers woude-Dorp. Er zijn mooie prijzen te winnen, waaronder een bijzondere hoofdprijs. Het klaverjassen begint die avond om 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Iedereen heeft zo de tijd om een (gratis) kopje koffie te nuttigen alvorens de strijd kan los barsten. De kosten voor deelname bedragen 20,-. Men kan zich opgeven na 20 decem ber bij Café "de Egelantier", 0172- 588650, Marcel van Beek, 0172-587312 of bij Fam. Lucas, 0172-588329. 15-12 was papa jarig. Nog de felicitaties en liefs van Lorenzo. Lassie en mama xxx 386 computer ƒ150,- 0180-634431 Philips gezichtsbruiner ƒ30,- 0180-632153 bouwtek. Z-h achtkant polder-(tuin) molen 110 cm. hoog ƒ30,- 010-4201183 houtkachel gevr.; recht model met glasdeur na 18.00 uur: 0182-231606 schilderij bosgezciht in bruine lijst ƒ75,- 0172-214517 Gevr. Bob Evers boeken (hard-covers) jeugdkampioen 1948-1953 0172-217688 Vespa Piggio, blauw, snorbrommer 0172-214884 oud-groen ledikant commode, box en verstelbare kinderstoel 0172-213903 Indoorn roeitrainer t.e.a.b. 0172-212798 t.k. gevr. bromfietshelm 0172-216291 Benthuizen - In de standplaatstijden van de bibliobus in Benthuizen zijn enkele wijzigingen opgetreden. De nieuwe tijden zijn: Maandag van 13.45 tot 16.15 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. De bus staat aan de W. Alexander- straat. Benthuizen - Op zaterdag 19 decem ber is er een sinaasappelactie voor het kinderkoor "de Benthuizer Zan gertjes". De kinderen komen vanaf ongeveer 9.30 uur aan de deur om sinaasappels te verkopen. De prijs per zak bedraagt ƒ5,-. De sinaasappels kunnen ook besteld worden: telefoon 3313247. Budapest/Waddinxveen - Tijdens de Ecoair gymnastic cup, een internationaal turntoernooi in Zoetermeer, presteerde Verona van de Leur uitstekend. Zij kwam op alle toestellen heel goed voor de dag, en wel met een puntenrecord van 36.70. Zij behaalde op sprong 8.95, brug 9.20, balk 9.20 en vloer 9.30, wat haar een eerste plaats opleverde bij de junioren. Door deze hoge score mocht Verona afgelopen week mee naar Budapest, om daar met het team van Pro Patria een wed strijd te draaien, een wedstrijd waaraan der tien landen deelnamen; namelijk Hongarije, Oekraine, Roemenië, Tsjechië, Duitsland, Zweden, Italië, Slove nië, Australië, Enge land, Frankrijk, België en Nederland. Het team van Pro Patria behaal de de eerste plaats. Verona behaalde in Budapest weer een nieuw persoonlijk re cord, 36.95 punten. Vooral haar vloeroefe ning viel op; ze kreeg hiervoor 9.55 punten. Voor de overige toe stellen; sprong 9.00, brug 9.30, balk 9.15. Ze werd dan ook glansrijk eerste bij de junioren met een verschil van ruim 3_ punt op de nummer twee. Al met al een geslaagde wed strijd voor deze twaalf jarige Waddinxveense turnster. f-bto: S. van de Li

Hart van Holland | 1998 | | pagina 17