Fakkelwake Amnesty International Internationale vrijwilligersdag Opvoeden is een kunst Concordia in Victorkerk Uitzendbureau werkt aan duo-banen Diplomazwemmen Wethouder Holsteijn opent multimedia-lokaal Bethel- en Eben-Haëzerschool Oliebollen en appelflappen van Vox Jubilans Koppel- klaveijassen Grote inzameling schoenendozen op Bingo in De Boog Kaartavond Gouwe rijders Bingo bij De Paddestoel Ruilbeurs Vrijwilligers van Holland/16 december 1998 pagina 19 Waddinxveen - Veel kinderen in Ne derland hebben meegewerkt aan de wereldwijde "Actie Schoenendoos", door een schoenendoos te vullen en te versieren voor arme kinderen en vluchtelingen. Zo zijn er met groot enthousiasme 412 dozen ingezameld op de Bethelschool aan de Heggewin- de en de Eben-Haëzerschool aan de J. Dorrekenskade. Kinderen uit alle groepen hebben, met of zonder hulp van hun ouders, de dozen gevuld met allerlei leuke en nuttige dingen. Ver volgens zijn ze prachtig versierd naar school gebracht, waar de kleurige sta pel dozen snel groeide. Daarnaast hebben een aantal leden van het Her vormde Gemeente een steentje bijge dragen en werden sommige opa's en oma's enthousiast gemaakt om mee te doen. Zaterdagmiddag 12 december zijn alle dozen in de bus geladen van de familie van 't Wout, waarna ze naar het verzamelpunt in Nieuwerkerk aan den IJssel werden gereden. Vier kin deren uit groep 7 van de Bethelschool ÏJ'aren uitgeloot om mee te helpen. Zelf hadden ze ook een doos samenge steld, veelal bestemd voor een kind van hun eigen leeftijd. André Mud en Gerben Berghout hadden er spulle tjes ingedaan voor een jongen: autoo tjes, handdoeken, tandpasta, een tan denborstel en blokken waren onder andere in hun dozen te vinden. Jessi ca Anker en Sylvia Peters hadden typi sche 'meisjesdingetjes' opgezocht: viltstiften, een potlood, haarspeldjes, knuffels... De 75.000 schoenendozen uit Neder land worden aan het eind van de maand naar Bulgarije, Albanië, Siërra Leone en Guinee getransporteerd, om er daar duizenden kinderen blij mee te maken. De controle en verwerking van de tienduizenden dozen in Nieuwerkerk aan den IJssel gebeurt met hulp van veel vrijwilligers. Tot en met 22 de cember zijn er iedere dag 40 vrijwilli gers nodig. Wie wil meehelpen kan bellen naar mevrouw Pronk, telefoon 0172-408655. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Vrijdag 11 december hebben leden van de werkgroep van Amnesty International in Waddinx veen een fakkelwake gehouden op het Koningin Wilhelminaplein, tij dens de wekelijkse markt. Op deze manier werd er aandacht geschon ken aan het feit dat het op 10 decem ber precies vijftig jaar geleden was dat de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens werd onderte kend. Op deze internationale dag van de rechten van de mens wordt er traditioneel aandacht besteed aan het belangrijkste mensenrechtendo- cument. De verschrikkingen van de Tweede Wereldoorlog waren de aanleiding voor het ontstaan van deze Verklaring, het document waaruit de internationale mensen rechtenverdragen zijn voortgeko men. Tevens stond de werkgroep van Amnesty International Wad dinxveen in besloten kring stil bij het feit dat de werkgroep 25 jaar geleden is opgericht. Om dit feit ook onder de aandacht te brengen bij een breder publiek is de werkgroep op dit moment bezig met de organisatie van een grote kunstmanifestatie, welke plaats moet vinden in april van het volgend jaar. Tijdens deze kunstmani festatie zal er onder andere een expo sitie en een kunstveiling plaatsvin den. 'AN PA AG 15 Kinderen horen in de klas, niet in de fabriek. Word daarom Novib- donateur voor f 12,50 per maand dan steunt u de strijd tegen kinderarbeid. f Waddinxveen - Maandag 7 december is over de gehele wereld aandacht besteed aan de vele vrijwilligers die actief zijn; dit alles in het teken van de 'Internationale Vrijwilligersdag'. Ook in Waddinxveen is hier aandacht aan besteed door de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, die voor de uitvoering van haar activiteiten sterk afhankelijk is van vrijwilligers. Bij de stichting zijn ruim 250 vrijwilli gers actief bij onder andere kinderva kantie-activiteiten, in het senioren- werk, de speel-o-theek, activiteiten voor allochtonen en bij de S.W.W. zelf. Daarnaast zijn er nog eens velen actief in een aantal buurtcentra in Waddinx veen. Om al deze vrijwilligers duide lijk te maken dat de S.W.W. heel blij is met hun inzet ten bate van de Wad- dinxveense gemeenschap, heeft de S.W.W. al deze mensen een kleine at tentie aangeboden. De afgelopen week hebben alle vrijwilligers deze attentie ontvangen met een bijbeho rende brief waarin Jan Korving, team leider van de S.W.W., de ontvanger hartelijk dankt voor de verrichte werkzaamheden. Regio - Stichting De Vierstroom, orga nisatie voor kruiswerk en maatschap pelijke dienstverlening jn Midden- Holland, organiseert in Nieuwerkerk aan den IJssel een serie van vijf bijeen komsten met als thema "Opvoeden is een kunst". Deze bijeenkomsten zijn bestemd voor ouders/verzorgers van kinderen van ongeveer anderhalf tot vier jaar. De eerste bijeenkomst vindt plaats op woensdag 13 januari van 20,00-22.00 uur. Tijdens de bijeenkomsten komen on derwerpen aan de orde die aansluiten bij de ontwikkelingsfase van de peu ter, zoals het stellen van regels en grenzen, drift, jaloezie, angst, eten, slapen, zindelijk worden en spelen. Men krijgt informatie en daarnaast is er gelegenheid om met andere ouders ervaringen uit te wisselen. De bijeen komsten worden geleid door twee wijkverpleegkundigen van de Ouder en Kindzorg en vinden plaats in het wijkgebouw, Raadhuisplein 35 te Nieuwerkerk aan den IJssel. scooter Puch Zip route '66 i.z.g.st. buddyseat niet opgevoerd 2500,- 0172-215709 150,-; vier massief eiken stoelen van Oisterwijk ƒ500,- 0172-217432 roze meisjesfiets 8-12 jr ƒ75,-; na 18 uur: 0182-640941 vrieskist electrolux; atag gasforn. philips koelk miele vaatwasmach. 0182-612470 vlotte kinderwagen incl. tas, parasol, dekbedje, hoesje sloop 0182-616868 Waddinxveen - Op zaterdag 26 de cember zal de harmonie, onder lei ding van Pieter Boer, de levende Kerststal in de St. Victorkerk muzi kaal begeleiden. Dit evenement is van 14.00 tot 15.00 uur en is doorlopend te bezoeken. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - De krapte op de ar beidsmarkt en de nijpende tekorten aan personeel hebben bij uitzendbu reau Dactylo geleid tot een opmerke lijk initiatief. Tijdens een bijeenkomst tussen mensen die allen goed gekwa lificeerd zijn en graag willen werken, maar wel 'slechts' parttime beschik baar zijn, is er getracht koppels te vormen die samen een fulltime func tie kunnen gaan vervullen. Op deze manier hoopt het uitzendbureau werkgevers te tonen dat het invullen van een fulltime vacature goed kan met twee parttime beschikbare krachten. "Er zitten ook vele voorde len aan het aannemen van een duo" zo vertelt Helma Wijnen van uitzendbu reau Dactylo. "Zo kunnen er gemakke lijk afspraken gemaakt worden over bijvoorbeeld vakanties. Niet dat de parttimer dan plotseling fulltime moet gaan werken, maar in plaats van het feit dat er helemaal niemand op de werkplek zit wegens ziekte of vakan tie, zit er in ieder geval iemand die een groot deel van het werk kan behappen en de meest dringende zaken kan af handelen." Na de eerste belegde bijeenkomst zijn er reeds vier duo's gevormd. Een duo kan ingezet worden op commercieel/ marketing gebied op HBO niveau en de andere drie kunnen op een functie voor secretarieel- en receptiewerk. Op korte termijn worden de werkge vers benaderd die hiervoor in aan merking komen zodat de duo's aan de slag kunnen. Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is op 8 december voor het B-diploma gezwommen. De beoordelingscom missie bestond uit Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Er waren 16 kandi- daatjes, die allen zijn geslaagd: Tjarda Zorg, Robbert Vermulm, Kirsten van de Velde, Anna Kaptein, Rogier van Oossanen, Wessel Bergsma, Pascal Bouman, Sander Kwakernaak, Martij n Stolwijk, Rene Vermeulen, Yonick Dekker, Tim Pellemans, Marijna Reij- neveld, Mandy Streng, Marcel Kamperman en Michel Hol. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Op vrijdag 18 decem ber is er bingo in buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan 2. Aan vang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. Iedereen is welkom. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 16 december een kaartavondbij De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging om mee te doen; iedereen is welkom. Waddinxveen - Vrijdag 18 december wordt een kerstbingo gehouden bij wijk- en speeltuinvereniging De Pad destoel. Iedereen vanaf 12 jaar is wel kom. De entree is gratis. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Waddinxveen - Op zaterdag 19 de cember organiseert wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel een ruilbeurs. Voor meer informatie: 0182-616720. Waddinxveen - Op dinsdag 8 decem ber is door wethouder drs. A.J.P. van Holsteijn, samen met een aantal brugklassers van het Coenecoop College, een nieuw soort leslokaal officieel in gebruik genomen. Het leslokaal is uitgerust met vijf moder ne multimedia computers en de al lernieuwste software van Wolters- Noordhoff op het gebied van talen onderwijs. Waddinxveen - Ook dit jaar organi seert de activiteitencommissie van Vox Jubilans de oliebollen- en appel flapactie. De leden van Vox Jubilans hopen een groot aantal oliebollen en appelflappen te verkopen om diverse activiteiten te kunnen financieren. De verkoop vindt plaats op donderdag 31 december vanuit De Hoeksteen aan Esdoornlaan, De Reho- bothschool in De Zuidpias en vanuit de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. De verkooptijd is van 9.00 tot 12.00 uur. Waddinxveen - Zondagmiddag 27 de cember kunnen liefhebbers koppel- klaverjassen in de kantine van voet balvereniging Waddinxveen. Het in schrijfgeld bedraagt fl 10,00 per kop pel. Aanvang 13.00 uur. Voor inlichtingen kan men bellen naar Wim de Graaf, telefoon 611420 of naar de kantine, telefoon 614941. Het Coenecoop College is ICT- voorhoedeschool en daarmee in staat om te investeren in 'In formatie- en ComputerTechnologie'. Buiten een zeer uitgebreide compu terruimte zijn er inmiddels vier loka len op de Waddinxveense locaties en één op de Boskoopse locatie uitge rust met multimedia computers. Het Coenecoop College is door uitge verij Wolters-Noordhoff gevraagd om mee te werken aan het 'Switch-pro ject', waarbij Wolters-Noordhoff soft ware ontwikkelt voor de drie moder ne talen en het vak Nederlands. Het Coenecoop College is één van de drie Nederlandse scholen waar deze soft ware getest wordt en waar de docen ten ervaring op kunnen doen in deze nieuwe manier van talenonderwijs. De heer Chris Bisschops van Wolters- Noordhoff was aanwezig tijdens de feestelijke ingebruikname van het speciale multimedia lokaal. Bis schops: "Deze nieuwe manier van het aanbieden van lesmateriaal vraagt een geheel nieuwe organisatie en in die zin is het dus een belangrijke ver andering binnen het onderwijs." Op de computers bij het Coenecoop College is inmiddels prototype B geïn stalleerd. Deze tweede versie is een uitgebreid, zeer communicatief sys teem, waarbij de leerlingen via een koptelefoon en het scherm opdrach ten krijgen. Er wordt in blokken van 20 minuten door de leerlingen aan de opdrachten gewerkt. Ook voor de docenten is er later de mogelijkheden om te kijken hoe de leerlingen de op drachten Hebben uitgevoerd en of het programma wellicht bijgesteld moet worden. Herman Janssen, docent Duits, is erg enthousiast over de nieu we methode en merkt aan de reacties van de leerlingen dat ook zij erg en thousiast zijn. Janssen: "Het primaire doel blijft uiteraard het geven van goed onderwijs en wij zijn blij om zo betrokken te zijn bij de vernieuwin gen van de methoden die goed onder wijs ook in de toekomst garanderen."

Hart van Holland | 1998 | | pagina 19