KERSTBOMEN w Nipte overwinning voor Data General Team 2 nog steeds ongeslagen aan kop Negenenzestig doelpunten in tien wedstrijden bij v.v. Waddinxveen BROUWER DE KONING Gouwestaete grandioos! Wintershow Rolling '90 groot succes Kersttoernooi in Moerkapelle UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/ december 1998 pagina 9 ORGE Volleybal REDELIJK IN PRIJS Zevenhuizen - Tegen outsider Somas Activia uit St. Anthonis behaalden de volleybaldames van Data General een moeizame 3-2 overwinning. Van de tegenstander is bekend dat het vooral een goede veld- verdediging heeft en bekeken serveert. Dit spel deed afgelo pen zaterdag in sporthal Swan- la ook bijna de equipe van Coach van Yperen de das om. Met name de passers hadden geen antwoord op de korte, ge plaatste serviceballen van So mas, waardoor de spelverdeel- ster onmogelijke ballen kreeg aangespeeld. Hiervan werd eerste spelverdeelster Michel le Bijl bij een 6-12 achterstand in de le set het slachtoffer toen zij gewisseld werd door Aafke Verbrugge, terwijl eigenlijk de hoofdpassers gewisseld had den moeten worden. Zo effec tief als de service van Somas was, zo matig was deze aan Ze- venhuizense kant verzorgd, maar liefst 7 servicefouten in een set. Met weinig moeite won Somas deze set met 7-15. Coach van Yperen bracht met Joske Lucassen meer aanvalskracht en een hetere blokkering in. En dat was nodig ook, want met name de middenblokkering faalde door verkeerde keuzes en onvoldoende aansluiting op het buitenblok. Ook in de 2e set liet de passing veel te wensen over, waardoor de spelverdeling noodgedwon gen veel ballen naar de 3-meter lijn moest plaatsen en die was met Hedda Meijer deze keer zwak bezet. Op 5-7 achter bracht van Yperen de nauwe lijks van ziekte herstelde Eva Heerschap in die vooral aanval lend sterk speelde. Na nog met 10-13 te hebben achtergestaan vocht Data General zich naar een 15-13 setwinst. De 3e set liet eindelijk beter spel zien. Vooral de aanval draaide goed, -al moest deze in een rally soms vijf keer worden herhaald, al vorens de taaie verdediging van Somas zich gewonnen gaf. En ook nu weer moest Karin van der Maat de kwakkelende passing komen versterken, maar de setoverwinning was met 15-6 duidelijk voor Data General. De thuisploeg kon deze lijn in de 4e set niet door trekken en er werd constant tegen een achterstand aange keken. De middenaanval scoor de niets meer en coach van Yperen zag zich genoodzaakt Hedda Meijer door de veel klei nere Karin van der Maat te ver vangen. Te laat werd de moege streden Aafke Verbrugge door Michelle Bijl afgelost, maar ook die kon niet meer resultaat af dwingen dan dat haar aanval- sters toelieten. Na nog op 10-10 te zijn bijgekomen, zag Data General de 4e set, en daarmee een kostbaar wedstrijdpunt, met 11-15 naar de tegenstander gaan. hl de 5e, beslissende set durfde Data General ineens wel met meer druk te spelen. Voor al Joske Lucassen speelde on bevangen, wat op matchpoint tot uitdrukking kwam met een ace. Met 15-11 werden deze set en de wedstrijd met 3-2 win nend afgesloten. In deze vorm zal het Data General niet lukken een rol van betekenis in de kop van de le divisie te blijven spe len. Ook mentaal hebben enke le speelsters te veel moeite een wedstrijd lang geconcentreerd en in dienst van het team te acteren. Met enige zorg mag de laatste wedstrijd voor de win terstop tegen het sterke Marti- nus in Amstelveen tegemoet worden gezien. Enkele weken rust hierna zal de dames goed doen en mogelijk de goede vorm uit de voorbereidingspe riode weer terugbrengen. Dames 2 verliest van Zovoc In een twee uur du rend gevecht is Perdijk/Nesselan- de afgelopen zater dag ten onder ge gaan tegen Zovoc uit Zoetermeer. De dames gingen flit send van start door een sterke service van Patricia Cuyck en een goede ver dediging, maar konden de opgebouwde voor sprong niet vasthouden. Ze verloren de eerste set met 11- 15. In de tweede set keken de dames al snel tegen een 0-7 ach terstand aan. Een tussensprint kon echter ook verlies in de tweede set niet voorkomen: 7- 15. In de derde set waren de rollen omgedraaid en leek Per- dijk/Nesselande zich hervon den te hebben: 15-8. Ook in de vierde set was de macht aan Zevenhuizense kant. Tot de stand 12-5 was Nesselande op permachtig. Toen ging het licht uit. De side-out kon niet wor den teruggehaald door aan- vals- en passfouten. De vierde set werd dan ook verloren met 12-15; de eindstand werd zo 1-3. BLAUWSPAR - NORDMANN - OMORICA KLUITBOMEN PRIMA CYCLAMEN, WITTE AZALEA'S EN KERSTSTERREN KERSTBOOMSTANDAARDS, HULST EN NOBELISTAKKEN KERSTSTUKJES EN ARTIKELEN VOOR STUKJES KFpi.l mm HARD EN DROOG HAARDHOUT^^^/^/ VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Badminton Vereniging Zevenhuizen Zevenhuizen - Team 2 speelde vrijdag thuis tegen Spotvogels 5 uit Leiderdorp. In september speelden de teams al in Leider dorp tegen elkaar. Zevenhui zen ging toen met 7-1 winst naar huis. Bij de heren-enkel ging Carlo van Leeuwen van start. Carlo speelde zijn eerste wedstrijd na een tijdje afwezig te zijn ge weest vanwege een blessure. Ondanks dat verliep de eerste set prima (15/8). De tweede set ging naar Leiderdorp (9/15). In de derde set kwam Carlo goed terug na een flinke achter stand, maar kon er geen winst meer van maken (10/15). Vervolgens was het de beurt aan Peter van Riemsdijk. De eertse set verliep ook voor hem eenvoudig, echter de tweede set wist hij niet te winnen. Ge volg: een derde set. Na een spannende gelijk opgaande set en een verlenging, trok Peter uiteindelijk aan het langste eind (17-16). Bij de dames speelde Marrie van Reeuwijk een goede partij en won gemak kelijk in twee sets. Voor Nel Verweij was het een zware sin gel. In een gelijk opgaande par tij wist zij toch in twee sets te winnen. Hierna werd het tijd voor de mixen. Zowel Peter en Marrie als Carlo en Nel wonnen een voudig in twee sets. Uiteinde lijk werd ook de dames-dubbel in twee snelle sets gewonnen (15-5, 15-5), terwijl de heren een tweede punt aan Leider dorp gaven (9/15, 10/15). Eind uitslag werd een verdiende 6-2 voor Zevenhuizen. Bij de overige teams werd afge lopen weekend ook het nodige gewonnen. Team 1 speelde thuis tegen Oudewater 3 en won met 7-1Tearn 3 speelde uit tegen Rijnland 3 en won net als de vorige keer met 7-1. Team 4 behaalde tegen Pijnacker 4 vol le winst (8-0) en team 5 won thuis van Mix 13 (7-1). Moerkapelle - Op dinsdag 22 en 29 december van 10.00 tot 15.00 uur worden de inmiddels traditionele tennistoernooien voor mix-dubbels gehouden in het Tennis- en Squashcentrum aan de Kerkstraat 15a. Inschrij ven is nog mogelijk via de in schrijfformulieren die verkrijg baar zijn aan de bar van het centrum. Een balletje slaan bij het Tennis- en Squashcentrum kan sinds kort ook tegen een Last-Minute-tarief. Belt u een dag voor het te spelen tijdstip dan krijgt u een korting van 25% op het basistarief. Nog een re den om 079-5933042 te bellen en een afspraak te maken. Squashtoernooi Tennis- en Squashcentrum Moerkapelle beschikt tevens over 3 squashbanen. Op 30 de cember wordt er, bij voldoende animo, een squashtoernooi ge houden. Inschrijven is mogelijk voor beginners en gevorder den. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar aan de bar. Moerkapelle - De reacties van de ruim 500 bezoekers tijdens de wintershow "Kerst met Oli ver Twist", waren zo enthou siast dat er zeker sprake was van een groot succes. De de cors, muziek en speciale licht effecten zorgden voor een sfeer waarbij de rolschaatssterren en sterretjes optimaal konden acteren. Het verhaal van Oliver werd met zoveel verve weerge geven dat er regelmatig een kla terend applaus opklonk. Met maar liefst 52 rolschaatsende acteurs en actrices werd men meegenomen vanuit het wees huis waar Oliver opgroeide naar Londen waar zich een groot deel van het verhaal af speelt. Het slot, een daverende kerstfinale, completeerde het geheel en vormde het einde van een voor Rolling '90 succesvol sport- en verenigingsjaar. Waddinxveen - Afgelopen za terdag werd slechts de compe titiewedstrijd van de Al bij Nieuwkoop afgelast. Ook de MJ1 kwamen niet in actie, om dat de tegenstander Dilettant niet voldoende spelers op het juiste tijdstip kon leveren. De meeste wedstrijden werden in de stromende regen ge speeld. BI ging thuis goed van start tegen Alexandria, maar kon slechts eenmaal scoren terwijl dit er toch minstens drie had den moeten zijn. De ruststand was dan ook 1-3 in het voordeel van de bezoekers terwijl de partijen toch gelijkwaardig wa ren. De tweede helft gaf hetzelf de beeld; zelfs de aantallen doelpunten werden op dezelf de wijze verdeeld (2-6). Cl had wederom een zware uitwed strijd. In Aarlanderveen werd bij een 3-1 achterstand gerust, waarna de geel-zwarten ijzer- sterk terug kwamen tot 3-3. De doelpuntenmakers waren Joep van Stralen en Richard Nobel. Na de gelijkmaker was het een gelijk opgaande strijd, maar Aarlanderveen kon door goede individuele acties nog drie keer scoren (6-3). Dl slaagde er niet in de eerste punten te behalen. In de rust was er, mede namens de goede invallers Daniel van Hattum en Stefan de Graaf en invalster Joyce van Veen, nog een krap pe 0-1 voorsprong bij Cabauw. Maar de tweede helft waren de geel-zwarten niet erg gelukkig en werd de voorsprong omge zet in een 2-1 nederlaag. El was veel sterker dan het bezoekende Jodan Boys. Er werd heel goed gevoetbald met soms prachtige aanvallen en schitterende doelpunten. Het werd dan ook een 16-1 overwin ning. E2 liet tegen ONA zien wat ze in de voorgaande wedstrijden ook al toonden: goed voetbal. Tot nu toe werd echter nog maar één punt gehaald uit twee wedstrijden, maar vandaag pakten ze er drie bij middels een 4-2 overwinning. E3 ging na twee overwinningen vol goede moed naar Oudewa ter, maar had een slechte start tegen UNIO. De tweede helft kwamen zij echter sterk terug en was het al gauw 2-2. Daarna bleven de beste kansen voor Waddinxveen, alleen konden zij geen doelpunten meer ma ken. UNIO lukte dat nog wel, waardoor er met 3-2 werd ver loren. F1 ging op bezoek bij Nicolaas Boys en zette van het begin af aan deze jongens onder druk. In de eerste helft werd netjes om de vijf minuten gescoord en daardoor stond het bij de rust 0-4. Zowel Bart Bruijn als Fokke Fennema scoorden zelf één keer en werden ook één keer geholpen door de tegenstan der. De tweede helft scoorde Waddinxveen twee keer waar door het uiteindelijk een mooie 0-6 overwinning werd. Ook F2 behaalde de volle winst in een uitwedstrijd. In de eerste helft was al een 0-5 voorsprong bereikt bij VEP in Woerden. Na de limonade kwam er niks meer bij omdat F2 vond dat het zo wel goed ging (0-5). F3 kon het in een leuke partij tegen VEP niet bolwerken en verloor met 2-5. F4 speelde een heel goede wed strijd tegen Nieuwerkerk. Door een doelpunt van Dino Bektese- vic kwamen zij thuis in de eer ste helft op voorsprong. Met deze stand werd ook de limona de opgezocht, maar in de twee de helft sloeg de vermoeidheid toe bij Waddinxveen en kon Nieuwerkerk middels twee doelpunten, de overwinning binnen halen (1-2). sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. V-is'*. Waterpolo Dames Gouwestaete snoepen punt af van ZWV/Nereus Waddinxveen/Boskoop - De bondsteams van Gouwestaete speelden afgelopen zaterdag thuiswedstrijden. Een enthou siast publiek, waaronder burge meesterjonkman met echtgeno te, zag heel aantrekkelijke wed strijden. Weliswaar verloor he ren 1 (elfde plaats), met 10-8 van De Zijl/LGB derde plaats), maar de manier waarop, geeft hoop voor de toekomst. Dames 1 (vierde plaats) speelde een wereldwedstrijd! Koploops- ter ZWV/Nereus, tot dan zonder puntverlies, werd op 8-8 gehou den en daar mochten de Zaan- sen de handen mee dichtknij pen. Dames 1 tegen ZWV/Nereus Is ZWV/Nereus onaantastbaar dit seizoen? Kan Gouwestaete zorgen voor een stunt na het verlies tegen Damixa/Ravijn in de vorige wedstrijd? Dat waren de kernvragen vóór aanvang van de wedstrijd. Voor de toe schouwers, waaronder bonds coach Jan Mensink, lag zowat het hele nationale team in het water. En het werd een geweldi ge wedstrijd; erg sportief en vooral spannend. Gouwestaete nam via Ellen van der Weijden een l-0voorsprong,dochZWV/ Nereus bouwde die via ingrid Leijendekker en Fleur Veer om naar een 1-2 stand, alvorens Mirjam Overdam de periode afsloot met 2-2. In de tweede periode scoorde Edmee Hiem- stra driemaal voor Nereus; 2-3, 2-4 en 4-5. Intussen hadden San dra Berckenkamp 3-4 en Gillian van den Berg 4-4 laten aanteke nen. Ellen van der Weijden bracht half-time de stand op 5- 5. In de derde periode bleef Nereus steeds aan de goede kant van de score zitten. Ingrid Leijendekker en wederom Ed mee Hiemstra zorgden voor 5-6 en 5-7, alvorens Marion van Hooft 6-7 scoorde. Een moment van onoplettendheid bij de ver dediging van Gouwestaete in de laatste seconden van de der de periode, was genoeg voor de Zaanse Ellen van de Dobbel steen om 6-8 te scoren. Maar gezien het vertoonde spel had Gouwestaete recht op meer, doch Oranje-keepster Karla van den Boon is niet gemakke lijk te passeren. In de vierde periode gooide het team van trainer/coach Hellen Boering er nog een schepje bovenop. Het bleef vechten voor een be ter resultaat. Halverwege bracht Gillian van den Berg via 7-8 weer aansluiting en het Gouwebad barstte uit z'n voe gen toen Mirjam Overdam 8-8 liet aantekenen. Beide ploegen trachtten nog wel een overwin ning te forceren, maar dat lukte niet. Na afloop konden beide ploegen tevreden zijn met het resultaat. Hoewel Heren 1 tegen De Zijl/LGB De heren mochten na een week rust aantreden tegen de Zijl/ LGB. De Leidenaren presteren dit seizoen goed, terwijl Gou westaete nog steeds zoekende is naar vorm en zelfvertrou wen. Gouwestaete opende goed en zat vanaf het begin al goed in de wedstrijd. Door doelpunten van Jaco de Jong, Mark Mommers en Marcel Rib- bens nam Gouwèstaete brutaal de leiding in de eerste periode (3-2). In de tweede periode bleef het een zeer gelijkopgaan- de strijd. Jaco de Jong, Mare Faber en Wouter Steller zorg den ervoor dat Gouwestaete met een 6-5 voorsprong de der de periode kon beginnen. De Gouwestaeteheren lieten sinds weken weer eens zien dat ze het waterpolo niet verleerd waren. Het team van Jan Middendorp presteerde boven verwachting en tot aan de derde periode leek het erop dat de Gou westaete voor een verrassing ging zorgen. In deze periode kwamen de Leidenaren voor het eerste in de wedstrijd op een gelijke stand, alleen Remko Overdam wist tot scoren te ko men. De laatste periode moest de beslissing brengen in dit spannende duel. De Zijl/LGB begon sterk aan deze periode en nam voor het eerst de lei ding door twee doelpunten te scoren. De Gouwestaeteheren hadden inde eerste helft van de wedstrijd teveel energie ver speeld om terug te kunnen ko men. Remko Overdam wist de eindstand te bepalen op 8-10. Achteraf gezien toch een te leurstellend verlies voor de Gouwestaeteheren. De heren hebben aanstaande zondag nog een bekerwedstrijd te spe len en zullen vervolgens de win terstop ingaan. Na de winters top volgt een belangrijke, zwa re opgave om uit de degredatie- zorte te komen. Winterstop De bondsteams van Gou westaete spelen een week of vier geen competitiewedstrij den. De eerste wedstrijden worden gespeeld op zaterdag 16 januari tegen Rapido'82 in Haarlem. Volgende week speelt heren 1 nog wel een bekerwed strijd tegen Weusthag in het 'oosten des lands'. Ook de in ternationals bij Gouwestaete komen nog flink aan de bak. Aanstaande donderdag speelt het nationale damesteam een oefenwedstrijd in Leerdam en aansluitend volgt een training- stage van een kleine week. Op zondag 3 januari wordt in Nij- verdal het top-vier-toernooi gehouden. Naast het organise rende Damixa/Ravijn zijn hier voor ZWV/Nereus, Keiler Keu kens/Donk en Gouwestaete uit genodigd.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9