LITI E Tot ziens, Kerstman! BERICHTE N INBRAAKBEVEILIGING! deHaij vanderWertde ca, t Extra uitzending RTW Hart van Holland/23 december 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle K amilieberichte TEL. 0182-615055 eid o.a.: Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Waddinxveen/Boskoop Boskoop -5 1 I KI -i t Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiJiqinasbedriif 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding ven uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Inbraak in auto 's: In Moerkapelle is op dinsdag 15 december tussen 19.15 en 22.15 uur ingebroken in twee auto's die geparkeerd stonden aan de Raad huisstraat. Bij een auto zijn twee por- tiersloten vernield en een ruit is inge slagen. De autoradio-cdspeler is uit de auto weggenomen. Van de andere auto is een portierslot verwijderd. Uit deze auto wordt een autoradio-cas setterecorder met frontje vermist. Diefstal uit bedrijf: Op 19 december bleek dat er was ingebroken in een bedrijfspand aan het Nijverheidscen trum in Zevenhuizen. Een buitendeur van het pand werd vernield en enkele binnendeuren werden geforceerd. De buit bestond uit een laptop-compu ter, een kluis en vreemde valuta. In de kluis zat buitenlands geld. De kluis met buitenlandse valuta is later op de dag aangetroffen door de politie in Woerden. De technische recherche stelt een sporenonderzoek in. Diefstal uit bedrijf: Op 15 december tussen 7.00 en 12.30 uur is uit een bedrijf aan de Plasweg een portemon nee met inhoud gestolen. De porte monnee zat in een jas die in het kan toor van het bedrijf hing. Via een niet afgesloten deur kon men het bedrijf binnenkomen. Aanrijding met gewonde: Op 15 de cember rond 17.45 uur heeft een aan rijding plaatsgevonden op de kruising van de Oranjelaan met de Kerkweg- Oost. Een 20-jarige man uit Waddinx veen reed in zijn auto op de Oranje laan en kreeg van een bestuurster die in de file voor de hefbrug stond voor rang om aan te sluiten in de file. Op het moment dat hij de Kerkweg-Oost wil de oversteken kwam van rechts een 28-jarige man uit Alphen met zijn auto. Deze kon de Waddinxvener niet meer ontwijken. Een aanrijding was het gevolg. De 28-jarige man is met nekletsel overgebracht naar het Groe ne Hart Ziekenhuis in Gouda. Volgens een getuige kwam de Alphenaar met hoge snelheid aanrijden. Inbraak in auto: Op 15 december tus sen 19.00 en 2115 uur is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Sniepweg. Een slot is geforceerd; er wordt gereedschap uit de auto ver mist. Alcoholcontrole: In de nacht van 18 op 19 december hield de politie een alco holcontrole in Waddinxveen en Bos koop. in totaal werden tien automobi listen en bromfietsers aangehouden en voor nader onderzoek overge bracht naar het districtsbureau. Drie automobilisten moesten hun rijbe wijs inleveren en krijgen een proces verbaal. Vier bestuurders kwamen er vanaf met een transactie en drie be stuurders bleven net onder de norm. Eén auto zal door de verkeerspolitie nader technisch worden onderzocht. Verlichtingscontrole: Op 16 december inde ochtenduren is in Boskoop op de Zijde en de Parklaan een verlichtings controle gehouden. Er zijn in totaal 14 bekeuringen uitgeschreven voor fiet sers die geen of onvoldoende verlich ting voerden. Man ualtvan trap: Op 19 december om 18.25 uur is een inwoner van Boskoop gewond geraakt toen hij in een hore cagelegenheid van een trap viel. De Boskoper viel van een steile trap 20 treden naar beneden in een horeca gelegenheid aan de Koninginneweg. Het slachtoffer is ter plaatse door medisch personeel van de GGD gere animeerd en werd voor verdere be handeling overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Opa en Oma Oosterom 35 jaar getrouwd. Gefeliciteerd! Rob, Amanda, Susan en Eline Dibbely, wij eten nu een mandarijn, en wilden dat jij daarbij zou zijn. wordt maar gauw weer beter! Door Julia Pengirim In een kroeg, halverwege de Kloof- jessteeg waar het nieuws ontstaat, zaten op een regenachtige zondag middag drie journalisten achter hun bier. Dat waren Archibald, Bertus en Chris, de beroemde ABC's die het laatste nieuws altijd het eerst had den en er gisteren al over probeer den te schrijven. Hoewel ze alle drie goed en gelukkig getrouwd waren en gemiddeld zes kinderen hadden, konden ze in deze kroeg beschikken over een bed. Het werd vaak laat, voor het nieuws er aan kwam, maar omdat ze bij toer beurt naar bed gingen, konden ze elkaar moeiteloos van het laatste nieuws op de hoogte houden. Bovendien werkten ze in vrede aan hun inkomen door er wat bij te klus sen. Archibald schreef amusante stukjes voor de plaatselijke tennis club, Bertus schreef onder een vol strekt onjuiste naam een wekelijkse kolom voor een fel concurrerend dagblad en Chris, die de CAO voor dagbladjournalisten uit het hoofd kende, werkte aan zijn maandelijkse declaratie die zijn salaris ruim schoots overtrof en waarop niets viel af te dingen. En ze wachtten in goedbetaalde stil te op de kerstman. "Weet je", zei Archibald na een slok bier, "ik moet er niet aan denken dat we straks toch weer het Kerst- nieuws moeten hebben. Wat heb ben we nog niet gehad? Terwijl het toch steeds hetzelfde liedje is. Let terlijk en figuurlijk. Stille nacht, hei lige nacht, alle mensen worden broeders en ze hadden hun schaap jes geteld. Nou, ik vraag je. Dat van die stille nacht wil ik wel geloven. Maar de mensen zijn nog steeds geen broeders en ais ze nu nog niet klaar zijn met het schaapjes tellen, dan zou ik een slaappil willen advise ren. Dat is beter voor die schaapjes en bovendien goedkoper." Bertus knikte. "Elk jaar kalkoen. De kunstboom en d'os, d'ezel en de hei lige stal. Stal is stal, ik heb er nooit iets heiligs aan kunnen ontdekken." Chris trok een zuinig mondje. "Daar moet je niet mee spotten", zei hij. "Wanneer mensen daar kracht aan ontlenen, dan zit er iets goeds in. Maar ik ben dit wel met je eens: die kalkoen kan ik ook niet meer door m'n strot krijgen en kerstmis wordt eik jaar weer wat commerciëler. Niet dat ik daar iets tegen heb, want ik zou m n schnabbel voor de plaatse lijke winkeliers niet graag willen mis sen. Maar 't is de kerstgedachte hè, die naar de vaantjes gaat. Misschien is het goed, als we een en ander eens met de kerstman bespraken, gezel lig bij een neut onder acht ogen." Archibald en Bertus verwerkten het voorstel en knikten bedachtzaam. "Ja", zeiden ze tegelijk. Waar Archi bald aan toevoegde: "Zo gauw moge lijk onder acht ogen. En wat stellen we dan voor, Chris?" Dat hij het laatste nieuws een week te voren even faxt, onder embargo natuurlijk. En met het motto van het jaar, dat zou helemaal het einde zijn." "Een motto", proefde Archibald na. "iets als 'het jaar van het kerstdier', of zo. Of 'de vrede van het kerstjaar'. Dat soort van dingen. We moeten maar eens een lijstje samenstellen." Bertus en Chris waren het zonder er een woord aan te verspillen hele- maal mee eens. Ze trokken hun bloc- nootboekjes en noteerden motto voor motto, tot ze er 78 hadden. "De volgorde is niet van belang", meende Chris. "De kerstman mag het motto kiezen en dat doorfaxen, met een sap pig tekstje dat ik desnoods zelf wel wil schrijven. Mijn tarieven zijn zeker niet onbillijk." "Laten wij afwachten", stelde Bertus voor. "Bovendien geeft de telex iets door, ik ga wel even kijken." Bertus haalde het laatste nieuws op, iets over een ramp met een olietan ker, maakte twee fotokopieën, waar na het drietal stukjes ging schrijven, met commentaar en fotobijschriften omdat ze uit ervaring precies wisten wat er op de foto zou komen. Dat kon nooit missen. Ze belden om beurten hun stukjes door en bestelden nieuw bier. Hun dagtaak zat er voorlopig op. De kroegbaas had net afgesloten en de lichten uitgedraaid, toen de telex met hels geraas het bericht uitspuw de, dat de kerstman dezelfde nacht nog, incognito zou aankomen. In een arrenslee, getrokken door drie her ten. Om drie uur bij hotel Het Witte Zwijn. Kleding: felrood met een beetje wit. Vrijwel onherkenbaar met grote witte baard opgemaakt, bovendien verscholen achter een gigantische stapel cadeautjes. Niet voor publica tie, geheimhouding tot nader bericht, "'t Is 'm", lispelde Archibald. "Mij ma ken ze niets meer wijs." De drie journalisten, oude rotten in het vak, warmden koffie op, aten een broodje kaas en stapten in hun ge meenschappelijke Citroen ID die al tijd op het binnenplaatsje van de kroeg gereed stond en, hoewel allang afgeschreven, toch goed was voor drie declaraties betreffende kilome ters, parkeergarage en bekeuringen, risico van het vak. Het nieuws van de aankomst van de kerstman was goed geheim gehou den. De ABC's troffen bij Het Witte Zwijn een arrenslee aan, met een een zame, oude, dicht bebaarde man in fel rood met een beetje wit die woedend stond te hannesen met een giganti sche stapel cadeautjes. Van afstand zagen de drie nieuwsjagers hoe de oude man steeds een cadeautje te veel onder z'n arm wilde klemmen. Elke keer viel een pakje op de straat stenen, waarna de arme oude man z'n hele lading er maar bij neergooide. Hij transpireerde bedenkelijk. Zonder een woord te wisselen begon nen de drie journalisten de oude man te helpen, die met z'n baard de rich ting aangaf waar de cadeautjes naar toe moesten. Het werk was in een ommezien geregeld. In de spaarzaam verlichte hal van het hotel waren de pakjes tot een nette stapel hervormd, die door het bedienend personeel la ter wel verder zou worden gebracht. Daar schudden de journalisten han den en mompelde de oude man een woord van dank. "Toch niet de kerstman?" vroeg Ber tus de oude bij het weggaan, terwijl Archibald en Chris zich bescheiden op de achtergrond hadden opgesteld. "Dat zijn uw woorden", antwoordde Waddinxveen - De Waddinxveense lokale omroep RTW heeft in verband met de feestdagen een aangepast pro gramma. Op kerstavond zal tussen 22.00 en 24.00 uur een kerstuitzen ding te horen zijn vanuit de Hervorm de Immanueikerk. Op eerste kerstdag tussen 9.00 en 12.00 uur een uitzen ding plaats, verzorgd door de Cen traal Hervormde Gemeente, waarna diverse presentatoren tot 18.00 uur een speciale kerstuitzending maken. Tweede kerstdag wordt geheel ge vuld met muziek voor rond de kerst boom. Op 30 december zal traditiegetrouw het team van "Nederlands op z'n Best" een marathonuitzending ver zorgen tussen 13.00 uur en 01.00 uur 's nachts. De beste nederiandstalige muziek zal te horen zijn, waarbij de verzoekjes centraal staan. Het telefoonnummer waarop men die aan kan vragen is: 0182-610379. Op oudejaarsavond is een extra kerk- uitzending geprogrammeerd, ver zorgd door de Gereformeerde kerk. Op 2 januari is er een speciale niéuw- jaarsuitzending te horen. Tussen 12.00 en 18.00 uur kijkt de RTW terug op 1998, en blikt zij vooruit op 1999. Veel studiogasten uit onder andere politiek, sport, bedrijfs- en vereni gingsleven luiden op 2 januari bij de RTW het nieuwe jaar in. De RTW is te beluisteren op 105.8 MHz (ether) en 93.1 MHz (kabel). de oude man afwerend, de handen voor het gezicht. Bertus knikte. "Goed goed, het zijn mijn woorden", zei hij. "Maar wat ging er door u heen, toen u bij het hotel aankwam? Over twee weken is het kerst." "Daar kan ik nog geen commentaar op geven", zei de man. "Ik heb aan stonds een bespreking, belt u over een dag of zo nog even op. Goeden avond, heren, ik dank u voor uw hulp, maar ik moet nu gaan." Chris kende het antwoord daarop. Hij trok een briefje van duizend en bood het de man aan, die geen spier in z'n gezicht vertrok toen hij het aannam en in alle eenvoud zei: "Drie". Ook Archibald en Bertus trokken een te declareren briefje van dui zend, waarop de oude man zich ont spande en in klare taai vroeg: "En heren, wat kan ik voor u betekenen? Ik bied u een hartversterking aan." Zo kwam het, dat na een neut of drie, mogelijk vier, de drie journalisten en de oude man een voor alle par tijen bevredigende overeenkomst konden tekenen: voortaan geen kerstnieuws meer op het laatste moment, maar een tijdig verzonden fax over een motto van het jaar, begeleid door een tekst die door Chris, eveneens tijdig, zou worden opgestuurd. De bijgesloten declara tie zou welwillend in overweging worden genomen. Deze keer had CNN het laatste nieuws het eerst, de dagbladen schreven er een week later al over: 'Kerstman op Internet'. Met de on derkop: 'Bezuinigingen treffen Kerstmis'. Terwijl een krant uit goe de bron ook wist te melden, dat er geen gedwongen ontslagen zouden vallen. Een jaar later schreven alle dagbla den over het kerstmotto van het jaar, over nieuwe bezuinigingen, twisten, onenigheden en andere rampen. Maar de etalages waren vrolijk verlicht, de mensen deden opgewekt hun inkopen en weer sneeuwde het niet. 'Maar wat is door ons, heren jour nalisten, nu helemaal veranderd?" vroeg Archibald. Bertus had daar geen antwoord op, Chris wel. "Niets", zei hij. "Helemaal niets." Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@tref.nl Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3