Hart van Holland/23 december 1998 Pagina 5 Q Startnotitie omleidingsweg N219 Burgerlijke stand Verleende vergunningen Wet Milieubeheer Vaststelling bel ast ing verorden i ngen Tervisielegging bouwplannen Voorbereidingsbesluit Jaarwisseling 1998/1999 Tips voor het gebruik van vuurwerk Nieuwjaarsreceptie: zie voorpagina Vervolg gemeentenieuws op pagina 9 Gemeente Zevenhuizen Burgemeester en wethouders van de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle maken bekend dat met ingang van woensdag 23 december 1998 t/m woensdag 20 januari 1999 de startnotitie "N219- Traverse Zevenhuizen" ter inzage ligt. Deze notitie beschrijft het voornemen van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerka- pelle, Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, Directoraat-Gene raal Rijkswaterstaat, regionale directie Zuid-Holland, de initiatiefnemers, om een bestemmingsplan op te stellen dat een omleidingsweg mogelijk maakt. Doelstellingen Met de aanleg van de omleidingsweg wordt een perma nente oplossing van de aantasting van het woon- en leefmilieu van de BK-weg (N219) in de kern Zevenhuizen beoogd. Andere doelstellingen die door de aanleg wor den nagestreefd zijn het bijdragen in de verwezenlijking van de gewenste regionale infrastructuur en het bijdra gen in het streven van de N.S. naar veiligheid rond spoorwegovergangen. Tevens zal bij de aanleg rekening gehouden worden met plannen van Rijkswaterstaat met betrekking tot de snelwegen A12 en A20. In welk gebied komt de weg? Het tracé van de omleidingsweg dient nog nader te worden bepaald. De uitkomst van de M.E.R. (Milieu Effect Rapportage) zal voor de uiteindelijke keuze van het tracé de argumenten moeten opleveren. Hetzoekge- bied bevindt zich in een strook van plm. 400 meter ten zuiden van de A 12- en de Noordelijke Dwarsweg en het gebied tussen de Noordelijke Dwarsweg, Bredeweg en de oprit Waddinxveen ten noorden van de A12. In dit zoekgebied wordt een viertal alternatieven onderzocht waaronder een korte en een lange omleiding met een 'knip' in de Swanlaweg. Voorafgaande besluitvorming Voorafgaand aan het genomen besluit om uitvoering te geven aan de verwezenlijking van een omleidingsweg heeft een studie plaatsgevonden naar verschillende op lossingen voor de ontstane problematiek. Vijf varianten zijn uitgewerkt op de onderdelen Verkeer en Vervoer, Woon- en Leefmilieu, Landschap en Natuur, Ruimtelijke Ordening en Kosten. De resultaten en conclusies die in heteindrapport "TraverseZevenhuizen" zijn neergelegd zijn na, het horen van de Statencommissie, overgenomen door Gedeputeerde Staten. De te volgen procedures Voor de aanleg van de omleidingsweg worden verschil lende procedures gevolgd. De gevolgen die de voorge nomen aanleg van de omleidingsweg kan hebben op het milieu zullen worden onderzocht in een MER-procedure (milieu-effect rapportage). Ter voorbereiding stelt de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle, als be voegd gezag, op basis van de startnotitie de richtlijnen op waaraan de MER moet voldoen. In deze richtlijnen geeft de raad aan welke alternatieven en welke milieu effecten van de voorgenomen activiteit moeten worden onderzocht. Gedurende de M.E.R.-procedure zal de bestemmings planprocedure 'Landelijk Gebied 1e herziening' worden gestart, en zal een technische en financiële uitwerking plaatsvinden ten behoeve van de subsidie-aanvraag bij de Minister van Verkeer en Waterstaat. Reacties Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld opmerkingen te maken over de richtlijnen die door de gemeenteraad vastgesteld moeten worden. De Startnotitie ligt daartoe gedurende bovengenoemde termijn ter inzage bij het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle, het pro vinciehuis in Den Haag en bij Rijkswaterstaat Zuid-Hol land in Rotterdam. De startnotitie zal tezamen met de binnengekomen reacties ter advies worden voorgelegd aan de Commissie M.E.R. Deze commissie zal op basis van de startnotitie en de binnengekomen reacties advies uitbrengen over de richtlijnen voor de M.E.R. U kunt zowel schriftelijk als mondeling opmerkingen indienen over het geven van richtlijnen door de gemeen te. Uw schriftelijke reaktie kunt u tot 21 januari 1999 indienen bij het college van burgemeester en wethou ders, Dorpsstraat 89, 2761 AA te Zevenhuizen. Uw mon delinge reaktie kunt u kenbaar maken door tijdens kan tooruren gedurende de tijd van de ter visie legging een onderhoud met de behandelend ambtenaar aan te vra gen (mw. L. Smits, tel. 0180-637732). GEBOREN: Gabriëlle Jeanne Heijboer, dochter van Gabriël J- Heijboer en Akke Vroegop, op 11 december 1998; Franscesca Lucia Smink, dochter van Gerrit Smink en Lena C.M. de Groot, op 18 december 1998. Moerkapelle Het college van burgemeester en wethouders en het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken van Zevenhui zen-Moerkapelle; gelet op afdeling 3.6 van de Algemene Wet Bestuursrecht; maakt bekend, dat door hen op respectievelijk maandag 14 en dinsdag 15 december 1998 vergunning is verleend ingevolge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvragen van: BRS Staalwerken b.v., om een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het veranderen van een metaal- bewerkingsbedrijf en voor het in werking hebben na deze verandering van het gehele metaalbewerkingsbe- drijf, gelegen aan het adres Industriestraat 15 te Moer kapelle; Dana International b.v., om een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het veranderen van een inrichting voor de opslag en export van levensmiddelen, gelegen aan het adres Bredeweg 27-29 te Moerkapelle; Veldwijk-van Loon Grafische bedrijven B.V., om een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het veranderen van een rotatie offset-drukkerij en voor het in werking hebben na deze verandering van de gehele inrichting, gelegen aan het adres Oranjestraat 38/40 te Moerkapelle; Bouw- en Handelsbedrijf Verweij, om een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het veranderen van een timmerwerkplaats en een opslagloods voor bouwmaterialen en voor het in werking hebben na deze verandering van de gehele inrichting, gelegen aan het adres Lange Zijde 4 te Zevenhuizen. Aan deze vergunningen zijn voorschriften verbonden, die nodig zijn ter bescherming van het milieu. De vergunningen en alle ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage en wel van donderdag 24 december 1998 tot en met donderdag 11 februari 1999, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur (inzage van de stukken buiten bovenge noemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak. Bij vragen om nadere informatie of voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met I. Langerak-Oost- rom, telefoonnummer 0180-637731). Bij de Raad van State staat tot en met donderdag 11 februari 1999 beroep open voor: a. degenen, die bedenkingen hebben ingebracht te gen het ontwerp van de beschikking; b. de adviseurs, die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van de beschikking; c. degenen, die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van een beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 AE Den Haag. Een beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de beroepstermijn. Indien gedurende die termijn een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan, wordt de beschikking niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het verzoek om een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 AE Den Haag. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle maken bekend dat de raad in de vergadering van 15 december heeft vastgesteld: de eerste wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van onroerende-zaakbelastingen; de eerste wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van belastingen op roerende woon- en bedrijfsruimten. Deze wijzigingen waren noodzakelijk omdat de ver houding in de tarieven zoals die waren vastgesteld bij raadsbesluit van 10 november 1998 niet in overeen stemming waren met de eisen zoals gesteld in de Ge meentewet. Genoemde besluiten liggen met ingang ter inzage op de gemeentesecretarie waar ze zijn opgenomen in de bundel verordeningen en besluiten. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerka pelle maken bekend, dat vanaf 24 december 1998 gedu rende twee weken, ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, de volgende bouwplannen ter inzage liggen van: de heer J. van der Spek, voor het plaatsen van een dakkapel op de voorzijde van de woning aan de Akker- weg 29 te Moerkapelle; V.O.F. Herenwoud voor de bouw van vier vrije sector woningen op de bouwlocatie Herenweg/Beatrixlaan (locatie Smaal-Boevee) te Moerkapelle; V.O.F. Herenwoud voor de bouw van 8 "toren"wonin- gen op de bouwlocatie Herenweg/Beatrixlaan (locatie Smaal-Boevee) te Moerkapelle. De bouwplannen liggen in het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Moerkapelle" en zijn in strijd met de voorschriften van het bestemmingsplan. Wij zijn voornemens medewerking te verlenen aan de bouw plannen via een vrijstellingsprocedure. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging. i.e. van 24 december 1998 tot en met 6 januari 1999 tegen het verlenen van de vrijstellin gen bedenkingen bij ons in te dienen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle maken ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dattergemeentesecretarie, sectie V.R.O.M. Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, vooreen ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 15 december 1998, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan: "Landelijk Gebied 1974" voor een perceel grond aan de Julianawegte Moerkapelle tegenover de woningen en de kassencomplexen aan de Julianaweg 8 en 10; een en ander zoals is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening. Het besluit is terstond in werking getreden. -j Ook dit jaar zal de jaarwisseling vermoedelijk gevierd worden met het afschieten van vuurwerk. Helaas blijkt dit dan voor sommige lieden gepaard te moeten gaan met enig vandalisme. Wat dit met vieren te maken heeft ontgaat ons. U kunt echter ook preventief vandalisme voorkomen. Brievenbussen blijken een gewild objekt te zijn. Voorkom schade hieraan en haal de bus tijdens de jaarwis seling binnen. Bij het afsteken van vuurwerk dienen onderstaande tips in acht te worden genomen: V erbranding? E erst water, de rest komt later! I s de gebruiksaanwijzing in het Nederlands.... en vooraf gelezen? L aat vuurwerk niet slingeren, berg het op in een blikken trommel! I s de omgeving veilig; ramen en deuren gesloten? G ebruik alleen vuurwerk van goede kwaliteit! O ntsteken met sigaar/sigaret e.d.; nooit met lucifers* N ooit met vuurwerk gooien! T oeschouwers achteruit, tenminste 6 meter S iervuurwerk blijft mooier dan knallers! T er beveiliging: plaats pijlen in een gedeeltelijk ingegrayen en/of met zand gevulde fles E Ike landing in het oog houden; voorkom schade en/of brand! K oud vuurwerk bestaat niet; ook sterretjes zijn gevaarlijk! E Ik huisdier is bang; voorkom paniek en blijf bij hen! N iet-ontploft vuurwerk nooit herontsteken, na 10 minuten onklaar maken door het in een emmer water te gooien!

Hart van Holland | 1998 | | pagina 5