O c Open Squashtoernooi Moerkapelle Telefax: (079)5931147 De Rooij Autotechniek De Nominatie W.S.E. organiseert zaalvoetbaltoernooi A- en C- Junioren i -t jfrt 2 Onterechte nederlaag Moerkapelle ^Sï:f®||t pil® - "l '1 'lif^ quashcentrum Kerkstraat 15a - 2751 EB Moerkapelle *5—y Team 4 blijft aan kop Clubkampioenschappen TZM pagina 8 Hart van Holland/23 december 1998 --ra 't:.ru. aMy C-Junioren A-Junioren Tennis- en Squashcentrum Moerkapelle beschikt over drie squashbanen. Op 30 december wordt er, bij voldoende animo, een open squashtoernooi gehouden. Inschrijven is mogelijk voor beginners en gevorderden. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar aan de bar. Telefoon: (079) 593 30 42 Midden Boskoop KERSTBRUNCH Zaterdag 26 december (2E Kerstdag) O O BIEDT TE KOOP AAN: 3.500,- 11.950,- 2.500,- 9.500,- 14.500,- 16.750,- 7.250,- 18.000,- 18.500,- 1993 12.500,- 1988 6.000,- 1985 7.500,- 1995 9.950,- 1992 13.000,- Wie wordt sporter van het jaar? Voetbal Badminton Vereniging Zevenhuizen Tafeltennis Door Karin Jongkind Waddinxveen - Voor de negende keer organiseert voetbalvereniging W.S.E. dit jaar tijdens de kerstvakantie een zaalvoetbaltoernooi voor A- en C- Junioren. Het toernooi vindt plaats op 28 en 29 december in Sporthal de Dreef. De deelnemende verenigingen zijn naast organisator W.S.E.: Feyenoord, Sparta en Excelsior uit Rotterdam; U.V.S. uit Leiden; D.H.C. uit Delft en de voetbalverenigingen Voiendam en Den Bosch. Voor organisator Marcel van Oostveen betekent het toernooi de afsluiting van een voorbereiding, die bijna een jaar in beslag nam. Veel rust is hem daarna overigens niet gegund. Bijna onmiddellijk na het toernooi beginnen de voorbereidingen voor het toernooi van volgend jaar, dat mogelijk een extra feestelijk tintje zal hebben in verband met de naderende eeuwwisseling. 'f sp v Op maandag 28 december bijten de C-junioren de spits af. Deze groep, in leeftijd variërend tussen twaalf en veertien jaar - bestaat voornamelijk uit eerstejaars C-junioren. Om de kloof met de overige deelnemende verenigingen niet te groot te laten worden doen - met goedkeuring - een aantal eer stejaars spelers uit de B-jeugd mee. Het team van W.S.E. staat tijdens het toernooi onder leiding van Peter van Holsteijn, trainer van de B- en C-jeugd, en Justin Sterk, speler van het eerste herenteam. "De spanning bij de jongens is al enige tijd merk baar. Ze zien naar de wedstrijden uit, al zullen de winstkansen minimaal zijn" aldus Marcel van Öostveen, de reguliere leider van het C-elftal. Ook bij de A-junioren geldt dat de club uit Wad dinxveen qua niveau niet opgewassen lijkt tegen de tegenstanders van formaat. Ook bij deze leef tijdscategorie is gekozen voor een vorm waarbij enkele jongere spelers uit het eerste herenteam het A-jeugdteam versterken. De reguliere leeftijd ligt tussen de zestien en achttien jaar. Dit team zal tijdens het toernooi gecoacht worden door twee spelers uit hef eerste herenteam: Marcel van Dijk en Angelo Leverok. Op beide dagen wordt er gespeeld in twee poules. De poulewinnaars spelen - volgens het zaalvoet balreglement van de K.N.V.B. - op beide dagen rond 16.30 uur voor de uiteindelijke overwinning. De toegang is gratis en de organisatie hoopt dat veel enthousiaste supporters hun favorieten zul len komen aanmoedigen. JLZ Sporting GiuP O O O l\ll\J I I) l\L4i\ C 11 -ft Q Voor al uw familieleden, vrienden en kennissen organiseren wij een gezellige en sportieve kerstbrunch. Activiteiten: •tennis squash fitness poolbiljart tafeltennis tafelvoetbal div. andere leuke sporten Gebruik faciliteiten: op basis van afschrijfsysteem. Tijden: 09.00-18.00 uur. •fe U kunt zelf bepalen hoe laat u begint. O HAPPY HOUR: 17.00-18.00 UUR GEZAMENLIJKE BRUNCH: 13.00 UUR Inschrijfformulieren aan de receptie verkrijgbaar. O Ford Escort 1.6 5-deurs bruin met. 12-'86 Ford Fiësta 1.1 i Fun rood 1994 Ford Orion 1.4 rood 1986 Hyundai Lantra 1.6i 16V GLS donkerrood 1992 Opel Astra 1.6i GT rood 1992 Opel Astra 1,6Si stat. stuurbekr. rood met. Opel Kadett 1,4i Club Opel Vectra 1.8i Expr. Opel Vectra 1.8i GLS Peugeot 306 XR 1,4i Peugeot 4051.9 SR Pontiac Firebird V8 Suzuki Alto 5-drs Toyota Corolla 1.3 XLi zwart met. zwart met. groen met. zwart blauw met. rood wit rood Auto's boven 7.500,- minimaal 3 maanden BOVAG-garantie en afgeleverd met grote beurt. 1993 1990 01-'94 11-'94 AUTO Naam: Verona van der Leur Woonplaats: Waddinxveen Leeftijd: 12 jaar Vereniging: Gymnastiekvereniging Pro Pa- tria, Zoetermeer In 't dagelijks leven: Brugklas Havo-VWO op het Thorbecke College, Rotterdam. Verona volgt hier het Top Sport Pro gramma. Reden Nominatie: Verona ein digde onlangs als eerste bij de junioren tijdens een internatio nale wedstrijd in Hongarije (Budapest). Verona is als 5-jari- ge begonnen bij gymnastiek vereniging T.O.O.S. uit Wad dinxveen. Op haar achtste ging ze naar Pro Patria in Zoeter meer. Inmiddels traint ze al weer enkele jaren bij de selec tie voor Jong Oranje en nam ze in juni van dit jaar deel aan het Nederlands Kampioenschap voor Junioren, waar ze als vier de eindigde. De Olympische Spelen in 2004 zijn haar uitein delijke doel. Gezien haar leef tijd - Verona is dan 17 jaar - lijkt dit een reële mogelijkheid. Haar favoriete onderdelen bij TEVENS UW ADRES VOOR ONDERHOUD EN REPARATIE Zuidplasstraat 1 - 2751 GL Moerkapelle Telefoon: 079 - 593 6028 het turnen zijn 'vloer' en 'brug'. Voor andere hobby's heeft Ver ona niet zo veel tijd: ze traint dan ook sinds dit seizoen meer dan dertig uur per week! Zelfs gedurende de kerstvakantie wordt er gewoon getraind: Ver ona vertrekt maandag voor drie dagen naar Nijmegen om daar met de selectie van Jong Oranje te trainen. Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een win naar gekozen. DEKA Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs voor hem/haar beschikbaar. Moerkapelle - De voetballers van voetbalvereniging Moerka pelle zullen zaterdag 19 decem ber met een ontevreden gevoel de winterstop zijn ingegaan. Hoewel de ploeg oorspronke lijk geen competitieverplich tingen had, kwam het toch in actie, doordat de KNVB besloot het eerder afgelaste duel tegen koploper MVKV op het pro gramma te zetten. Op het zwa re, natte en moeilijk bespeelba re veld was echt goed voetbal niet mogelijk en zo ontspon zich een echt vechtduel, waar in de thuisclub niet de mindere was. MVKV bleek over een harde ploeg te beschikken, die de hoge positie op de ranglijst nooit echt kon waarmaken. De thuisclub liep in het eerste deel van de wedstrijd echter toch achter de feiten aan en creëer de zich in eerste instantie wei nig mogelijkheden. MVKV kwam halverwege de eerste helft op voorsprong, toen de scheidsrechter een duidelijke buitenspel situatie negeerde, waarna de MVKV spits kon sco ren. Kort daarna werd de Moer- kapelse achterstand zelfs ver dubbeld, nu echter na een mooi uitgespeelde aanval. Daarna nam de thuisclub het heft in handen en kwam het Moerka- pelse doel nooit meer in ge vaar. Bovendien moest MVKV met 10 spelers verder, nadat een MVKV'er na een grove actie van achteren met rood het veld moest verlaten. Op slag van rust kwam de verdiende aan sluitingstreffer, Martin Lekker- kerk bracht op links Edwin Zuierveld in actie en deze scoorde met een fraaie schui ver. In de tweede helft werd het veld steeds moeilijker bespeel baar, maar de thuisclub toonde nu zeer veel inzet en zette de gasten met de rug tegen de muur, zonder echter tot echt uitgespeelde kansen te komen. In het MVKV strafschopgebied was het steeds een drukte van belang, maar de bal smoorde herhaaldelijk in de drassige bodem. Vlak voor tijd kreeg in zo'n situatie een MVKV speler de bal tegen z'n hand en kreeg Moerkapelle een strafschop toegekend. Ron Kievit schoot de bal wel zuiver, maar te zacht in, zodat de doelman de bal naast kon tikken. Vlak daarna moest MVKV zelfs met negen spelers verder na een tweede rode kaart, maar de tijd was te kort om hiervan te profiteren. Door deze nederlaag zijn de Moerkapellenaren op de voor laatste plaats terecht geko men, waar de ploeg toch echt niet thuis hoort. Op 23 januari wordt de compe titie hervat met een thuiswed strijd tegen SV'35. Zevenhuizen - Vrijdag 18 de cember speelde team 4 thuis tegen Pijnacker 4. Begin okto ber speelden de teams in Pijnacker tegen elkaar. De winst ging toen met 7-1 naar Zevenhuizen. Afgelopen vrij dag bleek de 7-1 niet opnieuw haalbaar. Henk den Hartog ging er van tevoren vanuit dat het geen su per-strijd zou worden maar dat viel tegen. Hij ging als eerste heer van start en verloor in twee sets (9/15, 2/15). Evert van Hoven speelde als tweede heer. De eerste set won hij een voudig (15/1), maar in de twee de set werden het lange rally's. Uiteindelijk wist hij ook deze te winnen (15/10). Vervolgens waren de dames aan slag. Joke Bot trof een ster ke jeugdspeelster. De eerste set wist zij na een verlenging te winnen (13/11). Echter in de tweede set bleek de jongedame uit Pijnacker sterker (7/11). De derde set werd na hard knok ken niet door Joke gewonnen (4/11). Tweede dame was Jeanette Rutjes. Na een week ziek op bed te hebben gelegen speelde ze toch een redelijke partij. He laas niet voldoende voor winst (3/11,6/11). Bij de mixen zorgden Henk en Joke voor een duidelijke over winning (15/2, 15/3). Voor Evert en Jeanette bleek dit min der eenvoudig. Na twee pittige sets trokken zij pas aan het langste eind (15/13, 15/9). Tus senstand: 3-3, er kon dus nog van alles gebeuren. Het hele team zette zich volledig in voor de dubbels. Zowel Joke en Jea nette als Henk en Evert wonnen deze overtuigend (dames-dub bel; 15/1, 15/3, heren-dubbel; 15/8, 15/2). De winst ging ver diend naar Zevenhuizen met 5- 3. Ook de overige teams speelden een wedstrijd. Team 1 speelde uit tegen Ambachtse BC-3. Hoe wel Zevenhuizen vorige keer nog aan het kortste eind trok, speelde het team dit keer gelijk. Bij team 5 was dat net zo. De leden van het team kwamen uit tegen Honselersdijk 4 en speel den 4-4. T enslotte ging er een 8- 0 overwinning naar team 2, uit tegen Zigo 10. Team 3 speelde niet. De tegenstander liet het afweten, dus was er automa tisch winst. Moerkapelle - Op 14 december werden de clubkampioen schappen van tafeltennisvere niging Zevenhuizen-Moerka- pelle gehouden in dorpshuis Op Moer. Er hadden zich 18 deelnemers aangemeld voor dit jaarlijks terugkerend toer nooi, dat in kerstsfeer plaats vond. In de voorrondes waren er drie poules van zes spelers. Poule A bestond uit Ad van Heijningen, Gerard Reijm, Bart Klos, Dick van Vliet, Andre te Paske en Patrick van der Meer. Poule B bestond uit Guus van Ameron- gen, Hans Hol, Coerd van Kas tel, Anne Duursma, Kees de Wilde en Cor van der Wilt. Poule C: Hans Smit, Dlco Bac, John Meurer, Hans van der Berg. Sander van der Meer had zich ziek gemeld en Simon Wondergem had een spierbles sure. Na wat gerommel met de poules in verband met de zie ken begon het toernooi even na 20.00 uur. Er werden leuke par tijen gespeeld. Na deze rondes was er om ongeveer 21.40 uur een pauze en hadden de deel nemers zich geplaatst voor de troost- of winnaarsronde. In deze ronde speelden de deelne mers wel een volledige partij en bij eventueel gelijkspel een driesetter. Om de derde en vierde plaats in de troostronde stonden Anne Duursma en Kees de Wilde. Uit ervaring wist Kees dat Anne een lastig spelle tje heeft maar Kees kon dankzij slim spel de overwinning naar zich toe trekken: 21-4 en 21-18. Om de eerste en tweede plaats streden Cor van der Wilt en Dick van Vliet. Dit was een zeer spannende partij omdat Cor een aanvallende speler is en Dick een verdedigende. Een driesetter moest de uitslag ge ven, 12-21, 21-18 en 17-21 met winst voor Dick. In de winnaarsronde was het zwaardere werk aan de gang met als topper de finalewed strijd tussen Ad van Heijningen en Guus van Amerongen. Guus kon de wisselbeker niet naar zich toe halen: 21-11 en21- 19 voor Ad. Om de derde en vierde plaats streden Hans Smit en Dico Bac: 21-12 en 21-15 voor Hans.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 8