Nesselande uit vorm Data General strijdend ten onder BROUWER DE KONING Indoor soccertoernooi in De Dreef TOOS verkoopt oliebollen Val op, fiets verlicht. Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle UITVAARTVERZORGING Ronald Slieker eerste op degen en sabel Ingekomen bouwmeldingen/ aanvraag bouwvergunningen Kerstboominzameling 1999 Openings- en sluitingstijden gemeentehuis Hart van Holland/23 december 1998 pagina 9 Volleybal Volleybal Schermen Zevenhuizen - Afgelopen week speelde Nesselande tweemaal voor de competitie. Donderdagavond in Amstelveen tegen Versatel/AMVJ en zaterdag in eigen huis tegen Geove/Vrevok. In beide wedstrijden kon Nesselande het niveau van de Europa Cup wedstrijden niet halen. In Amstelveen werd de wedstrijd nipt verloren met 3-2 (12-15, 16-14, 15-7, 11-15 en 15-12). In eigen huis was Geove/Vrevok sterker, dat met 3-0 de winst binnen wist te halen via de setstanden 3-15, 10-15 en 7-15. Coach Pierre Mathieu zet te in Amstelveen het vol gende basiszestal in: aanvoerder Michiei van der Kuip, Kristiaan van der Wel, Jochem de Gruijter, Arno van Solkema, Ferry van Hal en Joost van der Hoek. Nesselande kreeg gelijk een va banque spelend Versatel te genover zich. Nesselande wist met veel moeite deze set met 12-15 naar zich toe te trekken. In de tweede set hielden de ploegen elkaar lang in even wicht, waarbij Nesselande op het eind zelfs nog op setpoint (12-14) kwam. Maar Versatel gaf niet op en wist deze set met 16-14 te winnen. In de derde set waren de Nesselanders hele maal niet meer bij de les, bin nen de kortste keren keken de spelers tegen een 11-0 achter stand aan. In de eindfase kon Nesselande nog iets terug ko men, maar Versatel pakte de winst met 15-7. De vierde set bracht een andere Nesselande- ploeg te zien, die snel naar een 5-14 voorsprong ging. Toch kwam de klad er weer in en kon Versatel tot de 11 terugkomen. Nesselande zorgde met 11-15 voor een vijfde set. Hierin was de blokkering van Versatel sterk en met 15-12 wonnen de Amstelveners voor de derde keer in eigen huis een vijfsetter. Zaterdag speelde Nesselande in eigen huis en waren de sup porters benieuwd hoe het ver lies van donderdag verwerkt was. Coach Mathieu begon met een andere basis: spelverdeler Gijs Ronnes stond in het veld met Arno van Solkema, Michiei van der Kuip, Jochem de Gruij ter, Jules Martens en Ferry van Hal. Het liep vanaf het begin niet soepel. Nesselande had geen servicedruk, maar stond zelf wel onder druk. Bij 3-8 ach ter kwam Kristiaan van de Wel in het veld voor Jules Martens, maar het beoogde doel werd niet bereikt en Vrevok liep ver der weg en sluit met 3-15 deze set af. In de tweede set wist Nesselande wat meer tegen stand te geven, maar met een sterk spelende Matijs Dekker wist Vrevok met 10-15 de winst bin nen te halen. In de derde set zette coach Mathieu zijn vertrouwde zestal in, maar het tij was niet te ke ren. Mathieu wis selde veelvuldig; ook dat hielp niet, Vrevok was op dreef en sloot met 7-15 de set af. Nes-, selande met een kater achterla tend. Nesselande speelt na de kerst in het internatio nale Conrad toer nooi in Almelo. Zevenhuizen - De matige vorm waarin de dames van Data Ge neral de laatste weken verke ren zette zich door in de uit wedstrijd tegen Martinus. Vooral inde eerste set werd de jonge selectie van coach van Yperen volledig wegge speeld, maar meer door eigen fouten dan door de klasse van de tegenstander. Ook nu weer verliep de passing slordig en faalden middenblok en -aanval. Bij een 8-1 achter stand had coach van Yperen al beide time-outs opgenomen en moest hij zijn basis gaan wisse len. Veel maakte (lit niet uit, want Martinus haalde eenvou dig met 15-2 de eerste setwinst binnen. In de tweede set her vonden de dames van Data Ge neral iets van hun kwaliteiten en boden zij Martinus volwaar dig tegenspel. Aanvalsdrukvan Michelle Bijl, Joske Lueassen en Fanny Lafeber zorgden voor een 7-14 voorsprong, waarna Martinus de geroutineerde oud-international Vera Koenen in het spel bracht. Zij troefde menigmaal het middenblok van Data General af door ge- tructe doortikballen en blokke ringen. Met 14-16 wist Data Ge neral deze set echter te winnen. Ook de derde set gaf veel strijd te zien. Eén van de lijnrechters vond het kennelijk nodig zich met het spelverloop te be moeien door provocerend ge drag en het regelmatig stelen van punten. Het duurde te lang voordat de scheidrechters dit doorzagen en zijn aanwijzingen negeer den. Het spel van Data General bleef grillig, doordat sterk spel werd afgewisseld door fouten van vooral de meer geroutineerde speelsters. Met name de vele servicefouten van enkele speel sters waren typerend voor hun matige wedstrijd-concentratie. Met 15-12 ging de derde set naar Amstelveense kant. In de vierde set knokte Data General voor wat het waard was, vooral in de passing en blokkering. De gelijkopgaande strijd pakte toch in het voor deel van het geroutineerde (ge middelde leeftijd 28 jaar) Marti nus uit. Met 15-13 won het de set en de wedstrijd, waardoor het Data General verdringt op de 3e plaats in de le divisie. De selectie van coach van Yperen zal de korte win terstop hard no dig hebben om vooral mentaal weerbaarder te worden. De speel sters zijn nu te snel geïntimi deerd door meer ervaren tegen standers en enke le speelsters sla gen er niet in vol doende geconcen treerd en in dienst van het team te spelen. Waddinxveen - Op woensdag 30 en donderdag 31 december organiseert de Stichting Prestatievoet bal Gouda in samenwerking met SV Gouda een indoor-soccertoernooi in sporthal De Dreef. Achttien teams zullen aan het toernooi deelnemen, leder team bestaat uit vier basisspelers en een keeper. De winnaar neemt een cheque van ƒ2500,- mee naar huis. Er wordt in poules gespeeld. Deze poules zijn: Groep A: w Moerkapelle, Waddinxveen, Gouda- zondag. Floreant, DONK en CVC Reeuwijk. Groep B: WSE, Unio, Haastrecht, Slikkerveer, GSV en Schoon hoven. Groep C: Be Fair, Gouda-zaterdag, Jodan Boys, Olympia, Moordrecht en FC Zoetermeer. Groep A start op woensdag 30 december om 10.00 uur. Groep B begint om 15.00 uur en groep C komt op donderdag aan de beurt om 10.00 uur. Op 31 december om 15.00 uur spelen de nummers één en twee van iedere groep tegen elkaar. De prijsuitreiking vindt plaats om 17.30 uur. Waddinxveen - De gymnastiekvereniging TOOS bakt en verkoopt oliebollen op woensdag 30 december worden nabij het gymnastieklokaal aan de Staring laan van 12.00-17.00 uur. Ook zal er die dag in het winkelcentrum "De Luifel- baan" een kraampje staan waar de oliebollen door de TOOS-leden worden verkocht. Bestellingen die vooraf aan TOOS (telefoon 613839) worden doorgebeld kunnen worden bezorgd. De opbrengst van de verkoop wordt gebruikt om de eigen accommodatie aan de Staringlaan, die TOOS in 1999 gaat verkrijgen, te verbouwen en te moder niseren. Veilig rijden heb je zelf in de hand sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Gouda- Zaterdag 19 december zijn de jaarlijkse zaalkampioenschappen van schermvereniging "de Vrijbuiters" gehouden in sporthal "de Zebra". Door de jeugd werd geschermd op mechanisch floret. Na een spannende strijd en aangemoedigd door ouders en bekenden wist Tim Herrebrugh uit Waddinxveen beslag te leggen op de eerste plaats voor Ruben Cammeraat uit Gouda. Tim mocht de Leo Moiensky-beker voor een jaar mee naar huis nemen. Door de senioren werd op sabel en degen het gouw gewonnen door ronald slieker, die dan ook de Henk Broer-bokaal en de Sabelwisselbeker meer heeft genomen. Floret elektrisch werd gewonnen door René Rothengat- ter uit Gouda. Zij heeft de Jan Zoet-beker in bezit en bij floret mechanisch heeft Marten Hamelink uit Woerden de wisselbeker gewonnen. Een dag met veel sportief geweld waar alle leden en belangstellenden erg van hebben genoten. Wie ook eens wil zien hoe schermen in zijn werk gaat, kan eens komen kijken op de trainingsavond in sporthal De Zebra aan de Goverwellesingel te Gouda op dinsdagavond van 19.00 tot 20.00 uur voor jeugd tot 13 jaar, van 20.00 tot 22.00 uur voor junioren en senioren. (Trainingsbroek, T-shirt en gymschoe nen en je kunt meedoen). y Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen ma ken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning/ meldingen bouwvoor nemen hebben ontvangen: aanvraagdatum: 14 december 1998, nr. 262: P. van Tiel voor het vernieuwen van een recreatiewoning op het perceel De Bonk 79 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 16 december 1998, nr. 265: A.M. Commissaris voor het vergroten van de woning op het perceel de Lepelaar 1 te Moerkapelle; aanvraagdatum: 17 december 1998, nr. 264: Hollandschap voor het vernieuwen en veranderen van het pand Moerdijkstraat 21b te Moerkapelle; aanvraagdatum: 18 december 1998, nr. 266: Ver. tot Stichting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel voor het uitbreiden van het schoolgebouw aan de Raadhuisstraat 38 te Moerkapelle. Hierboven genoemde aanvragen om bouwvergunningen/meldin gen bouwvoornemen kunnen in dit stadium van de procedure nog niet worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvraag in dit stadium bezwaar worden aangetekend. De jaarlijkse inzameling van kerstbomen vindt plaats op woensdag 6 januari 1999 van 13.00 tot 17.00 uur. De inzamelplaatsen zijn: •vZevenhuizen: Plein voor het gemeentehuis; Moerkapelle: Vrachtwagenparkeerplaats Ambachtstraat/Nijverheidstraat; Oud Verlaat: Nabij De Vierkap. Voor iedere boom die u inlevert krijgt u een ontvangstbewijs. Met dit ontvangstbewijs heeft u kans op één van de door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde waardebonnen ter waarde van fl.35,fl.25,-, fl.15,~, fl.10,— en fl.5,~. Verder worden er diverse prijzen door de winkeliers beschikbaar gesteld. De winnende nummers zullen worden gepubliceerd in Hart van Holland van 13januari 1999 en vanaf dinsdag 12januari 1999 op de volgende lokaties: Zevenhuizen: Gemeentehuis, Dorpstraat 89; Moerkapelle: John Kadiks, Dorpstraat 30; Oud Verlaat: De Vierkap, Vlietkade 37. De prijzen kunnen voor de kern Moerkapelle bij John Kadiks te Moerkapelle worden opgehaald. Voor de kernen Zevenhuizen en Oud Verlaat kunnen de prijzen op het gemeentehuis worden afgehaald. Op woensdagavond 6 januari 1999 om 19.00 uur zal door de jeugdbrandweer een oefening worden gehouden aan de Ambacht straat te Moerkapelle. De jeugdbrandweer houdt toezicht bij de verbranding van de kerstbomen en controleert na afloop de verbranding. K__ In verband met de komende feestdagen zijn alle gemeentelijke diensten de middagen van donderdag 24 en 31 december 1998 gesloten. In de week van 28 t/m 31 december 1998 zijn de gemeentelijke diensten geopend. Op maandag 4 januari 1999 is de sectie Burgerzaken voor het publiek gesloten. Voor de aangiften van geboorte en overlijden, welke niet tot de volgende werkdag kunnen worden uitgesteld, is de sectie op deze dag geopend van 9.30-10.00 uur.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9