Ondernemersprijs voor Ease Automation Witte, witte wereld F f S3* m Streekarchief Hollands Midden boekt record aantal bezoekers OPRUIMING Mvemmemu ütytÈmtiwtt r (jSr SHOWROOMMODELLEN Kerkdienst gebedsweek Gospel drive-in Sneaky Cabaret Paragnost Paul den Uijl bijNVH )rgel en panfluit in Jethelkerk •s^7de23''«r "'"S" Welkom bij uw woonspecialist in de regio! me J«tlnuK,T oerk'Pell S^«+vo„eytaJd Vanaf heden zijn wij te vinden in ons tijdelijke onderkomen aan de Dorpsstraat 142. i Verbouwingsuitverkoop'. lOtlm 25% KORTING op o.a. 1998-modellen. I Alle 2e hands mountainbikes 1 HALVE PRIJS! >^H§ 1998 topjaar voor streekarchief Nieuwe trends in doel van het onderzoek Meer bezoekers uit de regio Antwerpseweg 9 Gouda Telefoon 0182 - 69 21 11 21e jaargang nummer 801 13 januari 1999 Zevenhuizen-Moerkapelle - Op zon- I dag 24 januari wordt in de Gerefor- meerde kerk aan de Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen een dienst gehou den in het kader van de 'week van gebed voor de eenheid van de chris tenen'. Mevrouw dominee van der Veen- Schenkelveld gaat voor in deze dienst, die om 9.30 uur begint. De gebedsweek-dienst is voorbereid door de voorganger én leden van de vier kerkgemeenschappen in Zeven huizen-Moerkapelle. Benthuizen - Zaterdag 16 januari staat de eerste gospel drive-in van het seizoen bij k'offiebar De Schuil plaats op het programma. 'De tafel tennistafel, gospelmuziek op de ach tergrond en gelegenheid om onder het genot van een hapje en drankje met anderen wat bij te kletsen', dat is het concept van deze avond. Ie dereen vanaf 14 jaar is welkom in De Bron, achter de Nederlands her vormde kerk vanaf 20.00 uur. Hazerswoude-Dorp - Op zaterdag 23 januari organiseert Het Dorpshuis een cabaretavond. De voorstelling van deze avond heet "Sneak Pre view", een avond verrassingscaba ret in het 'dorpstheater'. In deze Sneak Preview treden diverse ac teurs, cabaretiers en muzikanten op; bekende en minder bekende. Beginners en mensen die al jarén op de planken staan. Wie? Dat is elke voorstelling anders en tot op de avond zelf een verrassing. Zaal open 20.00 uur; aanvang 20.30 uur. Entree ƒ17,50. Telefonisch reserveren kan ook: 0172-589072. Boskoop - Op uitnodiging van de Nederlandse Vereniging van Huis- vrouwen komt donderdag 14 januari paragnost Paul den Uijl een lezing I houden. Paul den Uijl is medewerker Ibij diverse Paravisiemanifestaties in Nederland. Hij wordt daar in de gele genheid gesteld korte consulten te geven. Zijn manier van werken heeft ertoe bijgedragen dat hij veel waar dering ontvangt, zowel in binnen- als buitenland. De avond wordt ge houden in "De Loods", aanvang 20.00 uur. De entree voor de leden is gratis, niet-leden betalen ƒ5,-. Waddinxveen - Op zaterdag 16 ja nuari geven organist Martin Mans en panfluitiste Noortje van Middel koop, bekend onder de naam 'Duo Gavotte', een winterconcert in de Bethelkerk. Het klassieke gedeelte is gecomponeerd door Bach en Schubert. Het populaire gedeelte van het programma bevat onder andere 'Conquest of Paradise' van Vangelis en 'The Rose' van Mc- Broom. Tenslotte spelen zij virtuo ze Roemeense muziek en een Russi sche medley van N. van Middel koop. Martin Mans completeert het programma met orgelimprovisaties over onder andere 'Alles wordt nieuw' en 'Vivo de Concert' van Bohm. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt ƒ10,- voor volwassenen. Voor 65+ is het 7,50 en kinderen onder de 12 jaar betalen ƒ2,50. '"''"'««'SI Door Karin van Langeraad-Heeren Waddinxveen - Tijdens de in de Goudse Schouwburg gehouden nieuwjaars receptie van de Kamer van Koophandel Rotterdam, regio Gouda, is de 'Ondernemersprijs Midden Holland 1998' uitgereikt aan de heer Carel-Jan Engel van het automatiseringsbedrijf Ease Automation uit Waddinxveen. Het bedrijf levert en onderhoudt specialistische software-systemen voor luchthavens, banken en vele andere branches. In de ogen van de jury is Ease Auto mation een bedrijf dat op bijzonde re wij ze inspeelt op marktmogelijk- heden en dat met grote vindingrijk heid en energie, een goed resultaat heeft neergezet. Een bedrijf dat met een scherpe kijk van de oprichter en een klein gemotiveerd team borg staat voor een klantgerichte aanpak. De jury beëindigt haar rapport met de opmerking, dat het kleine bedrijf zich kenmerkt door een grote mate van flexibiliteit. Door de voorzitter van de Rotterdamse Kamer van Koophandel, de heer J.N.A. van Caldenborgh, werd de prijs, bestaande uit een oorkonde, een bronzen sculptuur en een be- drijfsvideo, aan de heer Engel uitge reikt. Het bedrijf van de heer Engel is in 1992 gestart vanuit zijn woonkamer. Inmid dels is het bedrijf gevestigd aan de Noordkade 64C. Tot 1996 verrichte het bedrijf voornamelijk detache ringsopdrachten. Tegenwoordig is de aandacht meer gericht op projecten en consultancy op het gebied van Oracle, C++, Microsoft en Unix. In 1998 werd een zusterbedrijf opge richt: First Detachering B.V. Dit be drijf leidt mensen op tot informaticus in bijvoorbeeld Oracle en Microsoft. Op deze manier kunnen de werkne mers de overstap maken naar Ease Automation. Inmiddels tellen beide bedrijven gezamenlijk 20 werkne mers. Het gemotiveerde team van Ease Automation staat borg voor een klantgerichte aanpak. De heldere vi sie van de oprichter heeft er voor gezorgd dat het bedrijf wordt erkend door zijn kwaliteit, wat bereikt wordt door investering in menselijk kapi taal. In zijn dankwoord zei de heer Engel treffend: "Ik heb nooit een busi nessplan gemaakt, ik ben gewoon be gonnen." De prijsuitreiking vond plaats tijdens een druk bezochte Nieuwjaarsrecep tie waar voorzitter Van Caldenborgh de traditionele nieuwjaarsrede uit sprak. Hij wees op de positieve econo mische ontwikkelingen van Midden- Holland. Hij ontleende zijn kennis aan de uitkomsten van de jaarlijkse regio nale Enquête Regionale Bedrijfsont- Bezoek vrijblijvend onze sfeervolle toonzalen Antwerpseweg 9 Gouda Telefoon 0182 - 69 21 11 (voormalig Grenen Meubelhuis) /Vlet uitzondering van onze autoservice. ICLCR 103/142 )orpsstraat Zevenhuizen Tel. 0180-634788 (tweewielers) Tel. 0180-631420 (auto's) YziTÊÉf 5 f'/1, V'/fl Regio - En dan sta je op, je doet de gordijnen openalles is wit. Het heeft gesneeuwd! Hoewel de voorspellingen al in die richting gingen, was het toch een verrassing om wakker te worden en de wereld gehuld te zien in een witte deken. Iets minder leuk was het misschien toch voor degenen die 's morgens de weg op moesten; verkeersdeelnemers ondervonden flink wat hinder van de sneeuw. Maar aan bijvoorbeeld de schoolkinderen was het goed besteed. Sneeuwpoppen maken en sneeuwballengevechten houden waren de bezigheden op dinsdag 12 januari. De heer Engel (linksdirecteur van Ease Automation, krijgt van de heer van Caldenborgh de bronzen sculptuur overhandigd. wikkeling van de Kamer van Koophan del. Mr. E.A. Kleijnenberg, Kringvoor zitter voor Midden-Holland riep in zijn inleiding op tot een dialoog over een intensiever ruimtegebruik van het Groene Hart. Na het officiële deel van de nieuwjaarsbijeenkomst kon men de nieuwjaarsmarkt bezoeken, waar een aantal bedrijven uit de regio Midden-Holland zich presenteerde. Regio - Het jaar 1998 is voor het streek archief Hollands Midden in Gouda een topjaar geweest. 3534 Keer wisten bezoekers de weg naar het archief te vinden, schoolklassen en andere groepen niet meegerekend. Een stij ging van bijna 5% in vergelijking met het jaar 1997. Het streekarchief komt binnenkort met vernieuwde en uitgebreide infor matie op internet. Het gevolg zal zijn, dat men niet altijd meer de gang naar de studiezaal aan de Groeneweg in Gouda hoeft te maken. De laatste jaren kenmerkt het bezoek aan de studiezaal van het streekar chief zich door een verschuiving in de belangstelling van de bezoekers. Steeds meer wordt gebruik gemaakt van informatie voor zakelijke doelein den, met name uit de collecties bouw tekeningen. Op deze trend zal het streekarchief via digitalisering van de informatie verder inspelen. De dienst verlening aan deze klanten zal sterk verbeteren. Een en ander gaat - verhoudingsge- wij s - vooral ten koste van het percen tage stamboomonderzoekers, dat nu tot een landelijk laagtepunt van nog geen 50% is gedaald. Voor de toe komst verwacht het streekarchief voorts een stijging van het aantal scholieren uit het voortgezet onder wijs dat een beroep gaat doen op de rijkdom aan informatie over de eigen streek die in het archief is te vinden. Nog een interessante bijkomstigheid is het verschijnsel dat steeds meer bezoekers afkomstig zijn uit het werk gebied van het streekarchief en uit de provincie Zuid-Holland. Het aantal bezoekers van buiten de provincie neemt merkbaar af. Deze ontwikke ling is niet direct verklaarbaar, maar zal zich, gezien de toename van infor matie die via het internet beschikbaar is, waarschijnlijk de komende tijd voortzetten. Vele showroommodellen staan weer te wachten op een koper. Alle afdelingen doen mee, dus de keuze is groot.Wees er snel bij, misschien is ook dat meubeltje erbij wat u al zo lang graag wilt hebben!

Hart van Holland | 1999 | | pagina 1