Feestelijke opening Schoolhof GBS de Leilinde Winterconcert Excelsior Wandeltocht voor senioren Willemen verliest een half punt bij de schakers Sjoelen Bijzondere godsdienstles Dick Brunaschool Nieuwe clubvlag voor hockeyers een-Boskoop A Kerkdiensten Foto's in het Hort van Holland Hart van Holland/20 januari 1999 pagina 11 'li 5 t/m zoncla9 24 Muari Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Fo to's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan Door Karin van Langeraari-Heeren Waddinxveen - Op vrijdag 15 januari heeft de heer drs. A. J.P. van Holste- ijn, wethouder van onderwijs van de gemeente Waddinxveen, het start schot gegeven voor het oplaten van vele ballonnen, waarmee de ope ning van de nieuwe 'Schoolhof bij de Gereformeerde Basisschool de Leilinde een feit was. Het nieuwe schoolplein heeft een ingrijpende verandering ondergaan inde afgelo pen maanden en is de kroon op het werk van een zeer actieve commis sie van de school, die de afgelopen jaren bezig is geweest met de realisa tie van het nieuwe schoolplein. De aanleiding voor het renove ren van het schoolplein in een schoolhof was het feit dat het plein verouderd was, een grote kale vlakte, waar weinig spelmogelijkhe- den waren zodat ook pesten en agres sie op de loer lagen. In 1996 kwam de heer H. Blaauwendraat, docent peda gogiek, met het ontwerp voor een schoolhof, een plein met speel-, leer- en werkmogelijkheden. Uitgangspunt was hierbij dat het plein een veilige plaats moest worden waarbij spel en leren van elkaar centraal staan. Het oorspronkelijke plan is destijds voorgelegd aan ouders, omwonen den en de gemeente en werd op on derdelen gewijzigd. Daarna moest er uiteraard een manier gevonden wor den om het schoolhof te financieren. De kinderen van De Leilinde hebben hier actief aan bijgedragen door mee te werken aan de verkoop van bij voorbeeld stroopwafels, pennen en kaarten. Er werden fancy-fairs geor ganiseerd en veel ijverige en bereid willige ouders hebben een bijdrage geleverd door evenwichtsbalken en bankjes zelf te maken. Ook de ge meente heeft een bijdrage geleverd door versneld te willen investeren in de ophoging van het totale school plein. In het huidige schooljaar kon dan een start gemaakt worden met de daad werkelijke verandering aan het schoolplein. De riolering is aange past, het plein is opnieuw betegeld en opgehoogd en er zijn prachtige speel toestellen geplaatst. Uiteraard vol doen alle gebruikte materialen aan de wettelijke eisen en zijn kindvriende lijk. De ervaring bij de Leilinde is tot nu toe heel goed, er wordt veel en gevarieerder gespeeld, de ruimte wordt beter benut, de kinderen zijn vrolijker en voelen zich vrij, wat ook een positief effect. Boskoop - Op vrijdag 29 januari geeft Harmonie Excelsior haar traditione le winterconcert. Het concert begint om 20.00 uur in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. De entree be draagt 5,-. Het harmonie-orkest dat voor dit con cert wordt uitgebreid met heel bijzon dere instrumenten, zoals fagotten, een harp en een strijkbas, nodigt mu zikanten uit de regio uit om eens na der met Excelsior kennis te maken. Het harmonie-orkest van Excelsior wordt, voor het eerst op een winter concert, gedirigeerd door Anton van Oosten, die in september de dirigeer- staf overnam van Pieter Boer. Toch zal het publiek ook Pieter Boer nog kunnen bewonderen, want hij diri geert en instrueert nog steeds het leerlingenorkest C-Akkoord. De slag werkgroep staat onder leiding van Patrick Wognum en ook de AMV-leer- Hngen, onder leiding van Helga Boe- kestijn, geven acte de presénce: Excelsior, dat sinds september 1998 een concertvereniging is en derhalve niet meer "loopt", opent met The Castle, van Eric Osterling, gevolgd door de Salzburg Suite van Denis Wright. Beide stukken liggen lekker in het gehoor en geven het orkest de kans zich voor te bereiden op het grotere werk: Kinderszenen (van R. Schumann) en de Third Suite van Ro bert Jager. Vooral deze beide stukken vragen uiterste inzet van alle orkestle den. Het leerlingenorkest gaat verder met de School Supplies Rock, Great Mo vies Marches, Music from Hercules en Disney's Magic Kingdom, waarna het publiek even kan pauzeren en loten kan kopen voor de loterij. Na de pauze is eerst de slagwerkgroep aan de beurt, op de voet gevolgd door de AMV-ers. Deze jonsten van de club spelen en zingen Loco, Vier kleine Eendjes en Het Boodschappenlied. Als vanouds is deze jonge groep voor ongekende kwaliteit en pret, dat door het publiek zeker zal worden be loond. Het harmonie-orkest vervolgt het programma met het "lichtere" werk. Naast Brigadoon en The Lord of the Dance, neemt ook het "grote" orkest een stukje Disney voor zijn rekening met The Hunchback of the Notre Dame (de gebochelde van de Notre Dame). Met Queen in Concert sluit het orkest de avond en gaat zich opmaken voor een groots jubileumconcert op 1 oktober, als de vereniging haar 100- jarig jubileum zal vieren. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur dienst; 16.30 uur A. J. v. Zuijlekom, Den Haag Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P Baane, Alphen a/d Rijn; 17.00 uur ds P.A.C. Bongers pastor A. vd Helm. Herv. Immanuel 10.00 uur ds C. de Jong. Sectie De Rank 10.00 uur evangelist G. vd Bos, Ede. Baptistengemeente Ichthus 10.00 uur G. v. Engelenhoven. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem. 10.00 uur ds M. Rougoor, Velp. ^erv- gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; 18.30 uur ds MD vd Giessen. De Stek 9.30 uur ds J.A. v Hooijdonk. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- aar; 17.00 uur ds D. van Keulen, Houten. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds k Boersma, Oud-Beijerland. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Ed Hoogendam. Lvang. Gem. Parousia 21.00 uur D. Wijker. te koop gevraagd: 2 pers. ledikant 0180-632144 Goed tehuis gezocht voor 2 Jack-Russels 2 jr. oud (broertjes) erf lief 0180-638318 Waddinxveen - De afdeling senioren- werk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, organiseert op dinsdag 26 januari de vierde wandeltocht van het seizoen. Bij goed weer kunnen wandelaars om 10.30 uur starten bij het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) voor een tocht van ruim 10 kilometer. Kosten voor deelname be dragen 4.= (inclusief 3 kopjes koffie/. thee). Vooraf kunnen de deelnemers een kopje koffie/thee drinken in de foyer van het Anne Frank-centrum. De tocht gaat deze keer richting Bos- koop/Reeuwijk. Onderweg wordt er een pauze ingelast. Na afloop is er gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. Voor meer informatie: 0182-615555 of 631932. Waddinxveen - Het was tamelijk druk op de schaakclub tijdens de 17de ron de. Slechts vijf leden hadden zich af gemeld; bovendien zaten twee spe lers thuis krachten te verzamelen voor een zware uitwedstrijd op de volgende avond. Het derde achttal speelde een thuiswedstrijd. Hier en daar zag men wat op tegen het tweede van Maassluis. Maar tijdens de wed strijd bleek dat niet nodig. Weliswaar verloren Jaap Smit en Arie Versluis aan het tweede en vierde bord, maar dat kwam meer doordat beide man nen met een gunstige stelling geen raad wisten dan door te grote vaardig heid van de tegenstanders. Alle ande ren wonnen, zodat het derde nog steeds kansen heeft op het kampioen schap en promotie naar de derde klas- In de interne competitie nam Leon Willemen het met de zwarte stukken op tegen Barthold Jansen. Zwart kreeg druk, maakte een pion buit en kwam in een technisch gewonnen eindspel terecht. In een verstrooid moment verloor hij een pion terug, en daarna was er geen winst meer te vinden. Nico Dannis probeerde in hoerastijl Peter de Louw onder de voet te lopen en kwam een heel eind. In totaal was het spel van Nico blijk baar nog niet goed genoeg doorge dacht en klapte zijn stelling in elkaar. Hans van Woudenberg had moeite met Theo Goor. Hij betreurde zijn voorlaatste zet, maar plaatste een tac tisch remise-aanbod. Theo heeft nog altijd een zeker respect voor de geves tigde orde en nam een half ei. Herman Smitskamp raakte tegen Hennie de Roodt het spoor bijster en kwam ver loren te staan in zeer ernstige tijd nood. Uiteraard bleef hij tot in de laatste halve minuut complicaties zoeken. Aangezien Hennie ging mee- vluggeren, had dat nog bijna succes; de partij eindigde met matzetten door Hennie. Biniam David rocheerde kort en zag zijn stelling weldra voorzien van een halfopen g-lijn. Nu was die niet alleen een hoofdweg voor aanvallende stuk ken van Arie Kardol: ook Biniam pro beerde spel over de halfopen lijn te organiseren. Uiteindelijk won hij door een blunder van zijn tegenstander. Iets soortgelijks gebeurde in de partij tussen Laurens Ellers en Albert Prins, alleen stond Laurens niet verloren toen hem het geluk in de schoot viel. Bert van der Knaap en Teije Wiersma staken veel tijd in het opzetten van een gevecht en moesten nog twaalf zetten doen in een zeer korte tijd: ook hier werd het halve ei gekozen. De volgende avond speelde het eerste een uitwedstrijd voor de eerste klasse van de Rotterdamse Schaakbond. Het tweede van Overschie bleek te sterk. Alleen Leon Willemen aan bord 1 won: verder behaalden Hans van Wouden berg en Peter de Louw op de borden 5 en 6 halve succesjes. De anderen ver loren. Stand in de interne competitie na herberekening: 1. Jansen, 2. De Louw, 3. Willemen, 4. Philipse, 5. R. Dannis. Waddinxveen De sjoelkampioen van Boskoop heeft bij de sjoelwedstrijden de hoogste score (1431 punten) be haald. Waddinxveens kampioen Jan Kers bergen en Wim Slingerland jr. de kam pioen van Moordrecht scoorden 1417 en 1412 punten. In het algemeen klassement veran dert er niets en blijft kersbergen le met en gemiddelde van 140.433 pun ten, 2e Van Gemeren 139.160, 3 Dick Dros 137.650 en 4 Wim Slingerland jr. 136.814. Frans Bouwmeester is 12e 130.780 en laatste in de A-klasse is H. Brosius met 130.060 punten, gepromoveerd uit de B-klasse. Dirk Jan van Drunen 1292 is met 129.900 gemiddeld bijna weer terug in de A-klasse en Peter van Leeuwen 129.400 zit hem op de hielen. Bas Brouwer 1268 kwam op een hoge plaats in de uitslag en handhaaft zich hierdoor in de B-klasse gemiddeld 121.760. Jan Olie bezet met 120.400 de laatste plaats van deze klasse aan de tweede plaats is Jan van Beek 118.871 geklommen naar de eerste plaats die David Sinnema 118.067 verlaten heeft en nu op de derde van de C-klasse is terug te vinden. J. Ridder 118.814 staat tweede en Sjaan Faay 111.500 sluit de rij. De laatste klasse (D) wordt aange voerd door Cor Kersbergen 109.957 en hekkensluiter is Miranda van Beek 79.000 punten. Waddinxveen - Dinsdag 12 januari was voor de kinderen van godsdienst les aan de Openbare Dick Bru naschool een bijzondere ochtend. Elke week wordt er tijdens de gods dienstles door de kinderen onder lei ding van "juf" Betty van der Haven, van de Remonstrantse Gemeente, na gedacht over wat godsdienst nu ei genlijk is, wat mensen in de kerk doen en worden er bijbelse verhalen ver teld. De afgelopen week was er echter een bijzondere les; deze les ging over de Islam en de Ramadan, de vasten maand die net afgelopen is. De kinde ren konden van nabij bekijken hoe een hoofddoek van een moslimmeisje eruit ziet, hoe Arabische letters wor den geschreven, wat een bidkleedje is en waarvoor een soebha, een kralen ketting, wordt gebruikt. Veel kinde ren van de Dick Brunaschool hebben een moslim vriend of vriendin in de groep en zijn nieuwsgierig naar de Islam en naar wat er bij de moslimkin deren thuis tijdens de Ramadan ge beurt. Met al hun vragen konden zij terecht bij Farah Benguedda, zelf moslim en oud-leerlinge van de Dick Brunaschool. Zij kwam deze ochtend even terug op haar oude school om over de Islam en de vastenmaand te vertellen. Waddinxveen - Vorige week zater dag is aan het bestuur van hockey club Waddinxveen, namens de Club van 100, een nieuwe clubvlag over handigd. De oude clubvlag, die in 1978 door het toenmalige dames team van HCW werd geschonken, was aan vervanging toe. Wim Hofmijster (secretaris) en Hans van Rosendael (pen ningmeester) namen de vlag in ontvangst van Nannie Vogelaar en Bernard Glaser namens de Club van 100. De Club van 100 werd ongeveer twee jaar geleden in het leven geroepen. Leden en belangstellenden die HCW een warm hart toedragen zijn lid van de Club van 100 en dankzij deze club is het mogelijk de wat duurdere aan kopen te financieren. De trainingen zijn inmiddels weer in volle gang. De jongste jeugd (7-10 jaar) traint op maandagmiddag vanaf 16.00 uur. De Midwintercompetitie is van start gegaan en duurt tot en met 6/7 februari. Daarna worden de in haalwedstrijden gespeeld. W. Hofmijster en B. Glaser houden de vlag omhoog in bijzijn van meisjes Dl. foto HCW). Het eerste dameselftal speelt zondag 24 januari vanaf 10.00 uur een wed strijd zaalhockey in de Springer in Gouda.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 11