•^ZVzweek- Carry Slee leest voor in Waddinxveen tóvtÊMetwet Jeugdbingo "Zoektocht naar het licht" Onderwijsstaking in de regio pagina 18 t/m 21 Als u iets mist.. Erwtensoepactie Bingo in De Paddestoel Vijftig jaar NCVB Koppelklaveijassen Kerkdienst gebedsweek Kindertheater met Aad de piraat Stroopwafelactie Welkom bij uw woonspecialist in de regio! 21e jaargang nummer802 20 januari 1999 m ook voor boortoestellen: DIJKSHOORN BRILLEN BagamaHHB Benthuizen - Zaterdag 23 januari or ganiseert het bestuur van kinder koor "De Benthuizer Zangertjes" de traditionele erwtensoepdag. De soep wordt gekookt bij de familie Verwey aan de Dorpsstraat 33. Daar wordt de 'snert' ook verkocht en wel van 11.00 tot 12.30 uur. De op brengst komt geheel ten goede aan het kinderkoor. De soep kan vooraf besteld worden via de telefoonnummers: 079- 3313247, 3414458 en 3412839. Waddinxveen - Vrijdag 22 januari is er een bingo-avond bij wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel. Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. Waddinxveen - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Chris ten Vrouwen Bond viert woensdag 27 januari haar 50 jarig bestaan. De afdeling telt momenteel 70 leden. De viering op 27 januari begint om 17.00 uur. Vanaf 19.45 uur is er een geva rieerd avondprogramma. Waddinxveen- Op vrijdag 22 januari is er een avond koppelklaverjassen in buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan 2. Aanvang 20.30 uur, zaal open 19.30 uur. Het inschrijf geld bedraagt ƒ10,- per koppel. Ie dereen is welkom. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op zon dag 24 januari wordt in de Gerefor meerde kerk aan de Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen een dienst gehou den in het kader van de 'week van gebed voor de eenheid van de chris tenen'. Mevrouw dominee van der Veen- Schenkelveld gaat voor in deze dienst, die om 9.30 uur begint. De gebedsweek-dienst is voorbereid door de voorganger én leden van de vier kerkgemeenschappen in Zeven huizen-Moerkapelle. Zevenhuizen - Zaterdag 23 januari komt in dorpshuis Swanla het kindertheater Pop-up met de voor stelling "Help, ik zit op een eiland". Aad de piraat (nou ja, piraat) strandt door een schipbreuk op een eiland. Alles wat aanspoelt gebruikt hij als bouwmateriaal om van het eiland af te komen. Het is een voorstelling voor kinderen van 5 tot en met 10 jaar, het begint om 14.00 uur en de toegang is f5,50. Benthuizen - De kinderen van de jeugdclubs van de Hervormde kerk gaan op zaterdag 23 januari langs de deuren om stroopwafels te verko pen. Vanaf 10.00 uur kunnen de in woners van Benthuizen hen ver wachten. De opbrengst komt ten goede aan de jeugdclubs. Op 23 ja nuari kunnen de stroopwafels ook gekocht worden bij de familie van Veen aan de Dijk 13, telefoon 079- 3428238. Door Karin van Langeraad-Heeren Waddinxveen - Aandachtig luiste ren met rode koontjes, vragen stel len en kijken naar de schrijfster van vele kinderboeken: Carry Slee. Car ry kwam zaterdagmiddag in de bibli otheek van Waddinxveen vertellen over haar werk als kinderboeken schrijfster, over het ontstaan van een verhaal en uiteraard werd er daarna nog een stukje voorgelezen uit haar eigen werk. Carry Slee vertelde hoe zij als kind al zelf verhaaltjes verzon en daar boekjes van maakte. Hoe zij vervolgens bibliotheekje speelde met haar knuffels en poppen, die uiteraard alleen mochten lezen uit de 'Carry Slee collectie'. Uiteindelijk kwam zij zo'n tien jaar geleden, op negenendertigjarige leeftijd, tot het schrijven van kinderboeken. In die tijd waren haar eigen kinderen in de peuterleeftijd en begon zij met het schrijven van verhalen op die leef tijdsgroep. 'Rik en Roosje' was haar eerste bundel, al snel gevolgd door de 'Iris en Michiel serie'. Iris en Michiel blijven altijd peuter-avonturen bele ven, de kinderen van de grote beer daarentegen groeien. In februari komt er een nieuw boek uit, geënt op de leeftijdsgroep van kinderen in groep 7. Uiteraard mochten de kinderen in de bibliotheek vragen stellen. "Hoe oud bent u?" en "Weet u van tevoren wat voor een boek het wordt?" waren en kele van de vragen. Vervolgens vertel de de schrijfster wat zij allemaal doet voordat het boek helemaal klaar is. De ideeën voor een boek ontstaan door gesprekjes met haar eigen kinderen, artikelen in de krant of bijvoorbeeld televisieprogramma's. "Eerst begin ik op een groot vel te schrijven wie wie is in het boek, dan schrijf ik gewoon met de pen op papier, soms wel vijf keer hetzelfde hoofdstuk. Als ik dan tevre den ben schrijf ik het met de compu ter en verbeter het nog een paar keer. Dan gaat het naar de uitgever en ten slotte gaat de tekenaar aan het werk om de plaatjes erbij te maken. Meest al is dat Dagmar Stam." Aan de kinderen vroeg Carry: "Kun nen jullie zien dat het dezelfde teke naar is?" Antwoord van een kind: "Ja, want de naam staat eronder." Nadat Carry Slee uitgebreid had verteld over de verhalen, over Dagmar, over de uitgeverij en de drukkerij, op een wij ze die de kinderen in de bibliotheek erg leuk vonden, las zij nog een hoofd stuk voor uit één van haar eigen boe ken. Carry Slee heeft inmiddels 30 boeken geschreven voor kinderen in alle leef tijdsgroepen. Zij heeft vijf maal de prijs van de kinderjury ontvangen en van haar boeken zijn er inmiddels ongeveer een half miljoen verkocht. Van haar hand komen onder andere: Hieperdepiep, Geklutste geheimen met strafwerk toe, Afblijven, Pijnstil lers, Spijt en Confetti Conflict. Burg. Boerstraat 2 Zevenhuizen Tel. 0180-633050 Bezoek vrijblijvend onze sfeervolle toonzalen C2=5scj Antwerpseweg 9 Gouda Telefoon 0182 - 69 21 11 Waddinxveen - Stichting Wijkwerk De Zuidpias organi seert op vrijdagavond 22 ja nuari van 19.30 tot 21.30 uur een jeugdbingo voor jonge ren van 10 tot en met 15 jaar. Er worden vijf rondes ge speeld. Waddinxveen - Met dit thema verwacht de Waddinxveense Kunst Kring Krikor Momdjian donderdag 21 januari in de zaal vim de Immanuelkerk in Waddinxveen. Krikor Momdjian, de in Beiroet geboren kunstenaar, woonach tig in Woubrugge, trekt veel aandacht voor zijn werken en levens beschouwing. De Armeense kunste naar studeerde van 1967 tot 1972 aan het Institut National de Beaux Arts de Beyrouth waar hij de eerste prijs be haalde, een beurs voor drie jaar stu die in het buitenland. Hij liet zich in schrijven in Florence. In 1974 verhuis de hij naar Parijs, alwaar hij een aantal studies volgde. Hij bekwaamde zich in schilderen, tekenen en grafische technieken. In 1979 vestigde hij zich in Nederland, en kreeg in 1986 de Ne derlandse nationaliteit. Hij houdt zich bezig met de plaats van de mens in een werkelijkheid, die hem kwetsbaar maakt. De natuur is voor hem de enige absolute waarheid. Dankzij een indrukwekkend talent en een ver ontwikkelde techniek slaagt hij erin zijn levensbeschouwing te verbeelden. Jacqueline Kleisen stelde onlangs een monografie over zijn werk samen. Geïnteresseerden zijn van harte wel kom. Aanvang 19.30 uur; de toegang is vrij. Door Karin van Langeraad-Heeren Regio - De estafettestaking in het onderwijs heeft vandaag, woensdag 20 januari, ook navolging. In Zevenhuizen wordt door zes leerkrachten van de openbare basisschool 't Reigerbos gestaakt. De leerkrachten geven hier mee gehoor aan de oproep van de bonden om een signaal af te geven aan de rijksoverheid en de eisen van de bonden kracht.bij te zetten. De staking is erop gericht om aandacht te schenken arm de specifieke problematiek rondom het vak leraar en de daarbij behorende geldelijke beloning, die al jaren uit de pas loopt met de rest van de salarisontwikkelingen in bijvoor beeld het bedrijfsleven. Ook het carrièrepatroon van een leraar is niet optimaal, een leerkracht heeft ongeveer 22 jam- nodig om op zijn maximum salaris te komen, terwijl dit binnen andere geledingen van de rijksoverheid heel anders ligt. Om het beroep van leraar weer aantrekkelijk te maken zijn er een aantal maatregelen nodig, waarvan meer differentiatie een voor beeld is. De laatste jaren is er al het een en ander bijgesteld met betrek king tot het aanvangssalaris. De stakende leerkrachten zijn van daag naar Rotterdam om zich te laten registreren als staker. Niet alle leer krachten staken bij 't Reigerbos, de werkwillenden staan echter wel ach ter de motivatie van de stakers. Voor 't Reigerbos is het voor het eerst in haar bestaansgeschiedenis dat er wordt gestaakt. Bij de christelijke ba sisschool De Eendragt in Zevenhui zen wordt er vandaag niet gestaakt. De heer De Roos, directeur van de Eendragt, en zijn team hebben wel begrip voor de staking en sluiten niet uit dat bij vervolgacties ook zij zullen participeren. In Moerkapelle zijn de basisscholen vandaag gewoon open. In Waddinx veen wordt er bij twee van de drie vestigingen van de Dick Brunaschool gestaakt. Bij het ter perse gaan van deze krant was het bij de redactie niet bekend of er nog meerdere scholen waren die deelnamen aan de acties. Scholempecial 1999

Hart van Holland | 1999 | | pagina 1