Geen boeiender beroep dan het leraarschap! Emmauscollege Driestar College Gouda biedt alle vormen onderwijs Oriëntatiedag priesteropleiding JUL Open Dag Informatieavond Het Emmauscollege: Hart van Holland/20 januari 1999 pagina 21 Het Emmauscollege is een open katholieke scholengemeenschap met afdelingen voor Gymnasium, Atheneum en HAVO. De school is gehuisvest in een modern gebouw, uitstekend te bereiken vanuit heel Rotterdam en de oostelijke randgemeenten. De school kenmerkt zich door een overzichtelijke organisatie, degelijk onderwijs, intensieve leerlingbegeleiding en veel aandacht voor culturele vorming. Zaterdag 6 februari 1999 van lO.OO tot 13.30 uur in Het schoolgebouw Dinsdag 23 februari 1999 van 19.15 tot 21.OO uur in de aula van het Emmauscollege eenjarige brugperiode (studie)begeleiding: huiswerkklas steun- en studielessen remedial teaching trainingsprogramma's platform leerlingbegeleiding schakelklas HAVO/Atheneum in tweede leerjaar gescheiden Gymnasium- en Atheneum opleiding tweejarige cursus Spaans examenvakken Tekenen en Muziek activiteiten voor en door leerlingen: sportdagen educatieve reizen toneel foto- en filmclub schoolfeesten kloosterweekends internationale contacten het vak Drama in de brugklas Er is een samenwerkingsverband met de Roncalli-MAVO MAVO/HAVO doorstroomklas op de Roncalli-MAVO Makkelijke overstap van 4 MAVO naar 4 HAVO Adres Roncalli-MAVO: Tattistraat 3-5 Rotterdam-Alexanderpolder Inlichtingen: Emmauscollege: dhr. J.B.Arends, conrector brugklassen: 010-421 21 44 Roncalli-MAVO: dhr. Drs. J.A.P Van der Heyden, directeur: 010-420 56 93 Emmauscollege Rotterdam Alexandriëstraat 40 3067 MR Rotterdam Internet: http://www.tref.nl/tpsites/emmaus Rotterdam - Zo n uitspraak kom je niet vaak tegen in een tijd waarin kranten vol staan van ondermaatse salarissen, stakingen en moeilijke leerlingen met moeilijke ouders die hun opvoedende taken te vaak overlaten aan scholen, Jacques Polman en Alexander Zwagerman, twee docenten van het Emmauscollege te Rotter dam, van welke school op katholieke grondslag u een advertentie in deze krant kunt lezen, vinden hun onderwijstaak nog steeds een zeer bevredigende. De een na 31 jaar en de ander na drie jaar in het onderwijs. Prachtig vinden ze de brugklassers die aandoenlijk jong en verlegen de grote school betreden, hun tas volgepakt met al hun boeken. Uitdagend vinden ze de pu berteit waarin jongeren schreeuwen om geborgen heid en tegelijkertijd vechten voor vrijheid. En emotioneel vinden e het moment waarop een jong volwassene het onderwijsinstituut weer verlaat, ouder en wijzer en een heleboel ervaringen rijker. Ze werken met plezier op het Emmauscollege en zijn ervan overtuigd dat velen in het onder wijs er zo over denken. U doet er goed aan u breed te oriënte ren als u kinderen heeft in de hoogste klassen van de basis school en te letten op de sterke punten van de scholen bij u in de omgeving. Het Emmauscollege biedt veel kan sen en mogelijkheden. Gouda - Op 25 en 26 januari organiseert de Goudse vestiging van het Driestar College voorlichtingsavonden voor ouders van aanstaande brugklasleerlingen, in de meeste gevallen hebben de nieuwe brugklassers de school dan ai op 16 januari, tijdens de open dag be zocht. Het Driestar College is een christelijke scholengemeen schap op Reformatorische grondslag voor (l)VBO, Mavo, Havo en VWO. De school verwacht van leerlin gen en ouders, dat zij deze reformatorische grondslag onderschrijven. De Driestar is een school met ongeveer 3500 leerlingen. De brugklasleerlingen zijn voor het grootste gedeelte ge huisvest in een apart ge bouw. Hierdoor heeft de school voor deze nieuwe leerlingen een kleinschalig karakter. Het voordeel van een grote' school is, dat alle vormen van onderwijs aan wezig zijn en een leerling ge makkelijk door kan stromen. 'Vroeger was het Driestar College gevestigd in Zee land." vertelt de heer D.j. Bac. Hij is Sectordirecteur Brugklas van het College. Aanvankelijk was de Drie star een zogenoemde kweekschool en bood het een opleiding voor onderwij zers. Op de vlucht voor het water verhuisde de schooi in 1953 vanuit Zeeland naar Gouda. Daar ontwikkelde de school zich langzaam tot de brede scholengemeenschap die het nu is. Het Driestar College heeft leerlingen van uit diverse plaatsen in Zuid en Noord-Holland. Dit komt mede omdat de vestiging in Gouda op slechts tien minu ten loopafstand ligt van het station. Vanuit Katwijk en Lisse komen de leerlingen met speciale bussen naar Gouda. Leerlingen uit Zevenhuizen-Moerkapelle fietsen vaak in grote groepen naar school, wat de onder linge band bevordert. De leerlingen worden daarom zover mogelijk niveau- en streekgebonden geplaatst en tussenuren zoveel moge lijk opgevangen." Verdere inlichtingen zijn ui teraard verkrijgbaar tijdens de Open Dagen en bij de heer Bac. Telefoon 0182- 691691. Rotterdam - Op zaterdag 6 februari is ieder welkom op Vronesteyn, het centrum voor priesteropleiding in het bisdom Rotterdam, die serieus met de gedachte speelt priester te worden. Stafleden en studenten geven infor matie over de opleiding en over de vooropleidingseisen. De dag begint om 10.00 uur en eindigt om uiterlijk 16.00 uur. Eenvou dige lunch en een gebedsmoment zijn inbe grepen. Plaats: Park Vronesteyn 14 te Voor burg (loopafstand van station Leidschendam- Voorburg); aanmelding voor de dag en info: 070-3873804 of 070-3876633. a

Hart van Holland | 1999 | | pagina 21