I LITI E BERICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! 1 'Maan roos vis' als pnma het leren lezen Een veilige ijsbaan in Waddinxveen Wm deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten Ltt t TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: J Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen BEV c GEN Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Bef voor een gratis beveiligingspfan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 HHHH| Net niet nat Boskoop 29.000 exemplaren Hart van Holland/20 januari 1999 pagina 3 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle; Aulo begraafplaats "Wesfhoge" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding von uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Verlichtingscontrole: Op 12 januari is een verlichtingscontrole gehouden op de Noordelijke Dwarsweg in Ze venhuizen. Er zijn zes bekeuringen uitgedeeld, omdat fietsers niet vol doende verlichting hadden. I Aanrijding door gladheid: Op De Lepel aar heeft dinsdagochtend 12 januari een aanrijding plaatsgevonden, door dat een auto door de gladheid tegen een geparkeerde auto aan reed. Er vielen geen gewonden. Diefstal uit bedrijf en achtervolging: In de nacht van 17 op 18 januari rond 4.30 uur ging een alarm af van een bedrijf aan de Knibbelweg. Toen de politie daar naar toe reed, zag zij een auto rijden. Deze ging er met hoge snelheid vandoor. De politie zette de achtervolging in. De auto reed naar de IA20 en ging de snelweg op richting Gouda. Bij de Goudse Poort haakten politiemensen uit Gouda aan. De ver dachte nam de afslag Reeuwijk en reed in de richting van de Oud Reeu- wijkseweg. De auto vloog, na een aan rijding te hebben veroorzaakt op de Tempeldijk, uit de bocht, waarna de 1 twee verdachten er te voet vandoor 1 gingen. Toen korte tijd later de politie I arriveerde is deze een zoektocht be- Igonnen naar de verdachten. Daarbij Iwerd de hulp ingeroepen van speur- I honden, maar deze raakten het spoor Ikwijt. Ook de inzet van een helikopter I Dracht geen positief resultaat. De ■vluchtauto bleek te zijn gestolen in 1 Voorschoten. In de auto werden goe- I deren aangetroffen die waren gesto- jlen bij het bedrijf aan de Knibbelweg. Diefstal uit bedrijf: Op 15 januari tus- Isen 12.00 en 13.45 uur is een computer gestolen uit een bedrijf aan de Am bachtstraat. Iemand is brutaalweg |het bedrijf binnengelopen, heeft de computer losgekoppeld en is ermee Weggegaan. Aanrijding door gladheid: Op de Mo- zartlaan in Waddinxveen vond dins dagochtend 12 januari een aanrijding plaats door de gladheid. Een 25-jarige vrouw uit Zevenhuizen remde voor een bocht en een 33-jarige man uit Waddinxveen gleed tegen haar aan. Er vielen geen gewonden. Inbraak in woning: Op 12 januari tus sen 8.00 en 18.15 uur is ingebroken in een woning aan het Hoefblad. Een raam aan de achterzijde is gefor ceerd en er wordt een videorecorder vermist. Inbraak in woningen: Op 13 januari tussen 8.30 en 19.00 uur is ingebroken in een woning aan de Mozartlaan in Waddinxveen. Een bovenlicht is opengebroken en een raam gefor ceerd. In de woning zijn diverse ver; trekken doorzocht. Uit de woning worden een aantal CD's, een fototoe stel en papieren vermist. Op 16 januari is een inbraak gepleegd in een woning aan de Peuleyen te Waddinxveen. Een raam bij de achter deur werd geforceerd en de woning werd doorzocht. De buit bestond uit een videorecorder. Ook werd er op 16 januari" ingebroken in een woning aan de Jan Dorrekens- kade-Oost te Waddinxveen. Het slot van de achterdeur werd geforceerd en diverse kamers werden doorzocht. De buit bestond uit een geldbedrag, een creditcard, GSM-telefoon en een rijbewijs. De technische recherche van de politie stelt in beide woningen een uitgebreid sporenonderzoek in. Fietser gewond: Een 16-jarig meisje uit Waddinxveen raakte op 15 januari gewond bij een botsing op de Zuid- plaslaan te Waddinxveen. Een 34-jari- ge automobilist uit Waddinxveen reeds vanaf de Akker linksaf de Zuid- plaslaan op en liet de tegemoetko mende fietser niet voor gaan. Het meisje is met een gebroken arm en kneuzingen aan het schouder en been overgebracht naar het Bleuland zie kenhuis te Gouda. Valpartijen door gladheid: Op het fiets pad bij de Kanaaldijk zijn twee fietsers Door Julia Peneirim Voorlezen en tegelijkertijd jonge kinderen helpen bij het leren lezen? Ja, dat kan. Bekend zijn de 'Maan roos vis' boekjes, bestemd voor de kleinsten, die er al iets van bakken. Voorleesboeken bestaan ook al, sinds mensenheugenis. Maar, voor zo ver ik weet, bestond er nog niets in het kleine gebied daar tussen, tus sen het óf niet, óf wel kunnen lezen, hoe beperkt dan ook. Zwijsen heeft daar iets voor uitge vonden, met name voor de kinderen die uit angst voor al die letters en moeilijke woorden op voorhand zelfs het prilste begin niet aandur ven. Het product is getiteld 'Spannend maan roos vis voorleesboek', ge schreven door Lian de Kat en gete kend door Thé Tjong-Khing. Het voorleesboek zit om uiteenlo pende redenen uitstekend in elkaar. Het verhaal is spannend en tegelij kertijd mal en dwaas en bovendien afgestemd op de fantasieën van zes jarigen. De voorlees-ouder zal er zelf plezier aan beleven en het voor te lezen kind zal ademloos luisteren. Maar de truc gaat verder. Op vrijwel elke bladzijde is een kleine tekening Spannend maan roos vis voorleesboek s t opgenomen, behorende bij een kort woord, dat vet in de tekst is opgeno men. Oog bijvoorbeeld; of neus. Het kan niet missen: het tekeningetje is onmiskenbaar een neus of een oog. Aan de ouder dan de taak, het kind het plaatje te laten zien EN het korte woord. Het hoeft maar kort te duren en het verhaal maar even te onderbre ken. Het spannende verhaal gaat on verdroten voort, maar het kind leert er, als terloops, woordjes bij. Het leert ongemerkt een beetje lezen en zal de korte woordjes, de lettertjes herken nen en het begin van het leren lezen is gemaakt. Ongemerkt en zonder angst voor het letterbos dat nog te wachten staat. Het ging immers maar om een voor leesverhaal. Maar ondertussen. De tekst sluit feilloos aan bij de tech niek. Ook hoofdfiguur Nina is bang voor de lettertjes, die haar in de zeer nabije toekomst naar het hoofd zullen worden gegooid. Maar dan vindt ze het schriftboek van Eli, waarin haar klasgenoot niet alleen het begin van een spannend avontuur heeft ge schreven, maar de tekst bovendien heeft voorzien van batman-ach- tige tekeningen. Nina is daar nieuwsgierig naar, maar er staan haar twee dingen inde weg: ze kan niet lezen wat er staat en Eli wil niet eens, dat ze het leest. Gelukkig is de jongen gevoelig voor de belangstelling van het meisje en samen prutsen ze aller lei verhalen bijeen, met die bat- man-achtige figuur als held tegen wil en dank. Er komt een zenuwzieke biblio thecaresse aan te pas die maar niet kan geloven dat sprookjesfi guren tot leven komen, een prin ses die het eigenlijk zo kwaad niet had in de kasteeltoren waarin ze vele jaren gevangen zat en een reus, die ook niet kan helpen, dat hij te zachtaardig is om de draak, die het prinsesje bewaakt, te do den. Dat het allemaal wel goed komt, wilt u wel geloven. En u kunt ook geloven, dat een kind, dat uit angst voor de toekomstige lettertjes, na afloop van het voorleesboek, die angst kwijt zal zijn. Het heeft sleutel-letters en - woordjes leren herkennen, dus leren lezen. Waarna het moeiteloos en met plezier kan overstappen naar de ech te boekjes voor beginnende lezer tjes. Heel knap gevonden. Na dit allereerste prille begin volgen de eerste echte leesboekjes, bij Zwij sen ondergebracht in de serie 'Veilig leren lezen'. Aansluitend daarop is uitgegeven de serie 'Spetter', waar aan na vier maanden leesonderwijs kan worden begonnen. Een daarvan is 'Net niet nat' van Bies van Ede, getekend door Marjolein Krijger. Het is een aardig verhaal, met vraag- en antwoord-spelletjes en met de dikke kat Loes in de hoofdrol. Het verhaal, dat is opgebouwd uit één-lettergrepige woordjes, speelt zich voornamelijk af tussen kat Loes en een nijdige buurman - man buur in de tekst - en waarin het ongewenst nat worden een belangrijke plaats in neemt. Althans voor katten. Man buur gooit met water, meestal mis en de kinderen wordt duidelijk gemaakt dat een kat wel water lust, maar er niet mee wil worden ge gooid. En ze leren, dat water kan helpen tegen ongedierte, mits kat of man erin worden ondergedompeld. De vrolijke tekeningen, waarin voor jonge kinderen herkenbare emoties tot uitdrukking worden gebracht, sluiten prima bij de tekst aan. Lian de Kat en Thé Tjong-Khing: 'Spannend maan roos vis voorlees boek Uitge verij Zwijsen, prijs f24,95. Bies van Ede en Marjolein Krijger: 'Net niet nat'. Uitgeverij Zwijsen, prijs 114,95. gevallen door de gladheid. Rond 7.45 uur viel een 52-jarige man uit Wad dinxveen met zijn fiets. De man is met beenletsel overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Een klein half uur later viel een 13-jarig meisje uit Waddinxveen. Ook zij is met beenletsel overgebracht naar het zelfde ziekenhuis. Aanrijdingen door gladheid: In Bos koop hebben op dinsdagochtend 12 januari, zeven aanrijdingen plaatsge vonden door gladheid. Op de Zuidka de waren vier aanrijdingen, waarbij geen gewonden vielen. De auto's gle den tegen elkaar of tegen straatmeu- bilair. Op de Linnaeusweg was ook een aanrijding, een auto gleed tegen een paal. Op de Wilhelminalaan vond een aanrijding plaats, waarbij een 36- jarige man uit Waddinxveen tegen een stilstaande auto reed. Hij remde wel, maar door de gladheid stond hij niet op tijd stil. Op de kruising Wilhel- minaweg en Mendelweg vond ook een aanrijding plaats. Een 26-jarige man uit Boskoop gleed met zijn vrachtau to door de gladheid in de bocht naar de Mendelweg toch rechtdoor tegen een auto, meet daarin een 56-jarige Waddinxveen - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk heeft bij de gemeente Waddinxveen een vergunning aangevraagd om bij langdurige vorstperiode het evemententerrein am de Dreef te veranderen in een landijsbaan. De heer Korving, teamleider van de SWW: "Elke keer als het vriest, vraag ik me af waarom het evenemententerrein niet wordt ondergespoten om erop te schaat sen. Het is in veel opzichten ideaal, maar het is vooral hartstikke veilig omdat je niet door het ijs kunt zakken. Nu ben ik zelf niet zo'n schaatsliefhebber, maar in Den Haag bijvoorbeeld spoot de gemeente dergelijke plekjes altijd onder als service voör de bewoners. Twee jaar geleden viel het me op dat bij strenge vorst de Petteplas vaak nog veel te gevaarlijk is. Toen er dit jaar een vroege vorstperiode aanbrak heb ik links en rechts eens geroepen dat ik wel zo'n schaatsbaan wil. Toen deze wens in de krant verscheen, werd ik meteen gebeld door de voorzitter van de Schaatsvereniging 'de Gouwe Streek', de heer Rehorst, met de mededeling dat zij ook al jaren een landschaatsbaan willen in Waddinxveen. Zij willen liever een grotere baan zodat ze ook wedstrijden kunnen houden, maar om te 'krabbelen' is het evenemententerrein natuurlijk prima geschikt. We zijn meteen om de tafel gaan zitten om het plan verder uit te werken. Dat gesprek heeft geresulteerd in een vergunningaanvraag. Er moet nog wel het een en ander worden geregeld, maar ik ga er vanuit dat zaken lopende opgelost moeten worden, anders komt er nooit een gelegenheid om te schaatsen in Waddinxveen. Er moet bijvoorbeeld stroom komen voor de verlichting 's avonds. Dat regelen we met een generator of zo, bedrijven genoeg in Waddinxveen waar we die kunnen huren of lenen. Daar hoeven de kinderen die overdag schaatsen toch niet op te wachten? De gemeente heeft inmiddels gereageerd met de wens om een aantal praktische zaken te bespre ken, maar ik zou geen reden weten om hiervoor geen vergunning te verstrek ken", aldus de heer Korving. vrouw uit Boskoop. Er vielen bij al deze aanrijdingen geen gewonde. Op dinsdagavond 12 januari rond 19.30 uur vond een aanrijding plaats op de Zijde in Boskoop. Een 49-jarige vrouw uit Waddinxveen gleed op de rotonde tegen een andere auto aan. Ook hier vielen geen gewonden. Ook de materiële schade viel mee. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@tref.nl Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Slui tings term ijn ad verten ties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerdtot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3