9 U3 c BODY Veel publiek bij jaarlijkse sportverkiezing Budocentrum Heimig vol ambitieuze plannen Invictus uit degradatie De Nominatie Midden lftoskoop "va y pagina 8 Sportman/Sportvrouw sportploeg aankomend talent De Warmte Afslankcabinevan Body riniiiiii H'IHIJiffflfcl Dé oplossing voor uw FIGUURPROBLEMEN. middel warrr>te 9mg (voor) Bewegingsstudio Afslankstudio Zonnestudio Beautysalon GESPECIALISEERDE BEGELEIDING Nesse 32 a 2741 ES Waddinxveen Tel.: 0182-630660 Fax: 0182-640970 E-mail: bodyculture@wxs.nl Sfeervolle Club voor veelzijdig sporten CURSUS KLASSIEKE ONTSPANNINGS MASSAGE Start: 24 februari, 8 avonden ƒ275,- te Zevenhuizen Voor informatie of afspraak: Praktijk voor Integratieve Massage (11/z uur - 75,-) Danielle ter Haar Zevenhuizen, 0180 - 63 48 28 Vraag gerust de cursusfolder aan! Badminton Wie wordt sporter van het jaar? :V.V Door Karin Jongkind Hazerswoude-Dorp - In het dorpshuis vond vrij dag 15 januari voor de achtste keer de verkiezing van sportman, sportvrouw, sportploeg en aanko mend talent plaats. In een bomvolle zaal werden achtereenvolgens Walter Beukeboom (judo), Marjan Bogaards (marathonschaatsen), voetbal vereniging B.S.C.'68 (Benthuizen) en Marcel Von deling (voetbal) gekozen tot sporter (of sport ploeg) van het jaar 1998 in hun categorie. In elke categorie waren drie genomineerden. Aan de hand van foto's die op een groot videoscherm getoond werden, kon het publiek met de presta ties van elke sporter kennismaken. Kuun de Boer praatte de avond opvlotte wijze aan elkaar. Peter Fase, presentator van een sportprogramma op de radio hield korte interviews met alle genomi neerden. Peter Fase is al sinds het begin, acht jaar geleden betrokken bij de organisatie van de sportverkiezing. De jury bestond uit Bertus Poot, Peter Fase, Leo Borst, Rien van Vliet, Theo van Egwijk en 'Firn Brouwer de Koning. Bij de mannen waren naast Judoka Walter Beukeboom ook de winnaar van vorig jaar, Olaf Kardolus (scher men) en Jan Rademaker (mo torracen) genomineerd. Wal ter Beukeboom, vorig jaar nog gekozen tot aankomend talent ontving zijn prijs uit handen van jurylid Leo Borst. Beukeboom traint bij sport school Marchant in Boskoop en werd vorig jaar Neder lands Kampioen Judo in de leeftijdscategorie 20 jaar. In de categorie genomineerde da mes eindigden Femke de Boer (tennis) en Kim van Wilgen (ka rate) op een tweede en derde plaats. Marathonschaatster Marjan Bogaards pakte verrassend de eerste plaats. Bogaards kreeg de prijs voor haar derde plaats bij het marathonschaatsen (K.N.S.B. cup) en haar derde plek bij het kampioenschap op natuurijs. Zij ontving haar prijs uit handen van de winnares van vorig jaar Wendy van Brakel. Winnaar in de categorie sport ploeg van het jaar 1998 waren de voetballers van B.S.C. '68 uit Benthuizen. Na een spannende competitie wisten zij uiteinde lijk te promoveren naar de vier de klasse K.N.V.B. Het team is drie jaar geleden, onder leiding van trainer/coach Paul Koeken- berg drastisch verjongd en door hard te werken wist de jonge selectie nu al promotie af te dwingen. Tweede in deze categorie werden de voetbal lers van Bernardus en op de derde plaats eindigden de tafel tennissers van Avanti. De genomineerden in de cate gorie 'aankomend talent' wa ren Karolien Hoogeveen (ten nis), Aziz Mesaoudi (judo) en de uiteindelijke winnaar, Mar cel Vondeling. Marcel Vonde ling voetbalt bij de B-jeugd van Ajax, waar hij vorig jaar tops corer werd. Dit jaar staat, mede dankzij de spits uit Ha- zerswoude, zijn team nog on geslagen bovenaan. Marcel is ook geselecteerd voor het Ne derlands Team in zijn leeftijds klasse. Marcel ontving zijn prijs uit handen van het aanko mend talent van vorig jaar, Walter Beukeboom. (erwarming van de cabine tot 37 C een naam gevoel. Le> ook son pos' bijdrage bij overver- moeidheid en stress. innen en aange- Openingstijden: MAANDAG 8.00 - 22.00 uur DINSDAG 8.00-22.00 uur WOENSDAG 8.00 - 1 2.00 uur DONDERDAG 8.00 - 22.00 uur VRIJDAG 8.00 - 20.00 uur ZATERDAG 8.00 - 12.00 uur ZONDAGS GESLOTEN Door Karin Jonpkinri Boskoop/Zevenhuizen - Budocentrum Heimig, de sportschool voor karate, (jeugd)Jiu Jitsu en conditietraining met lesuren in Boskoop en Zevenhuizen, voegt binnenkort enkele nieuwe onderdelen aan haar programma toe. Met ingang van 4 februa ri wordt op elke donderdagavond van 19.30 uur tot 20.30 uur de cursus 'zelfverdediging voor dames' georganiseerd. Deze praktijkgerichte cursus is bedoeld voor vrouwen tussen zestien en zestig jaar. Een tweede activiteit van het Budocentrum is het begeleiden van leerlingen op basisscholen en het voortgezet onderwijs, bij het vinden van een (juiste) sport. In samenwer king met de "Stichting Jeugd in Beweging" wordt getracht de jeugd beweeglijker en meer geïnteresseerd te maken voor sport in het algemeen en de activiteiten van het Budocentrum in het bijzonder. De Stichting trok enige tijd geleden aan de bel, omdat de jeugd in Nederland steeds minder beweegt en steeds zwaarder wordt. Enkele basisscholen en een school van het voortgezet onderwijs werden in dit kader al bezocht, waarbij enkele lesuren lichamelijke opvoeding door medewerkers van het Budocentrum overgenomen werden. "Er was veel vraag naar een cursus zelfverdediging voor dames" vertelt Paul van Lent, P.R. medewerker van het Budo centrum. "Hans Heimig, eige naar van de sportschool heeft vorig jaar enkele trainingen in zelfverdediging gegeven, waar bij nauwelijks geweld gebruikt hoeft te worden. In die trainin gen doceerde hij dat de hou ding en stemgebruik al in ver gaande mate bepalend zijn bij zelfverdediging. Het trainen van deze 'mentale weerbaar heid' maakt deze cursus uniek. Er zullen situaties gecreëerd worden, die in de praktijk veel voorkomen. De cursisten leren hierop te reageren en zichzelf te verdedigen met behulp van alledaagse attributen." Geïnteresseerden in de cursus Zelfverdediging voor dames of in het scholenproject kunnen contact opnemen met Hans Heimig; telefoon 0182-615619. Sporting ClUj goskoop Binnen en buiten tennis, squash, fitness: de keuze is aan u! Sporting Club Midden Boskoop biedt u al deze mogelijkheden voor sportlef plezier. Gecombineerd met een zonnestudio, fysiotherapie en een heel gezellig café-restaurant. In een modern, nieuw sportcentrum dat centraal - in de regio Boskoop/Waddinxveen ligt. Sporting Club Midden Boskoop: ook uw sportieve club! Sportlaan 1, 2771 RW Boskoop Telefoon 0172-21 17 10, Fax 0172-21 29 30 Waddinxveen - Voor de meeste teams van badmintonclub Invictus was afgelopen weekend het laatste competitieweek end. Bij sommige teams was er sprake van belangrijke wedstrij den in verband met promoveren/degradatie. Het eerste team speelde thuis. Invictus 1 draaide dit jaar een matig competitieseizoen, en weet zich te handhaven in de 2e divisie (le klas landelijk). Er werd tegen 't Vennewater erg goed gespeeld. De einduitslag was 5-3 in het voordeel van In victus. Bij invictus 2 stond er nog een beetje druk op de ketel. Er wa ren namelijk nog niet zoveel punten gehaald afgelopen sei zoen. Dit weekend moest er te gen Boomgaardshoek (Hoog vliet) gespeeld worden. Het liep allemaal erg soepel en de einduitslag was een welkome 7- 1 overwinning. Het derde team had dit seizoen als enige opdracht zich, te handhaven in de 3e divisie. Het gaat tot nog toe voortvarend en als het allemaal mee zit dan sluit het derde team het sei zoen als derde in de afdeling af. Afgelopen zondag moest er nog gespeeld worden tegen Veglo (Leiden). De herensingles wer den eerlijk verdeeld maar bei de damessingles gingen naar Invictus. Vooral Ilona Groene- veld wist op conditie van haar veel jongere tegenstander te winnen (11-12, 12-10,11-2). Deze 3-1 voorsprong werd niet meer uit handen gegeven en de einduitslag was 5-3 in het voor deel van Invictus. Het vierde team moest dit weekend ook vechten tegen de degradatie uit de 5e divisie. Op vrijdagavond werd er in het Groenswaard tegen Olst- huyzen gespeeld. Emiel van Boxtel viel in en wist al zijn partijen te winnen. De rest van j het team verloor ook geen mo ment de concentratie en er werd met 8-0 gewonnen. De tweede wedstrijd dit week end was thuis in de Duikelaar tegen Conquesto (Zoeter- meer). Dave Straver was nu degene die in mocht vallen. Ook hij wist al zijn partijen te I winnen. De eerste dames single i werd verloren maar de rest van j de partijen gingen naar Invic- j tus. De einduitslag was een 7-1 overwinning. Hiermee is Invic tus 4 zeker van handhaving in hun divisie. Team 7 speelde uit tegen Öudewaterl. Michelle de Vries j wist hier positief uit de verf te komen met een overwinning in haar dames-enkel (11-6, 11-3). Het achtste team speelde thuis tegen PIP uit Berkel en haalde i de punten binnen door een 6-2 overwinning. Het vijftiende team speelde tegen Dynamo Sassenheim en had Jeroen van Boxtel als inval ler gevraagd. Maar ook deze kon niet tegen het geweld van Sassenheim op en er werd met 0-8 verlóren. Volgend weekend gaat Invictus met circa 50 mensen naar Brug- I ge voor een internationaal toer- I nooi. Naam: Rutmer van Weringh Woonplaats: Zevenhuizen Leeftijd: 16 jaar Vereniging: IJsvereniging Zoe- termeer en uitkomend voor de gewestelijke selectie van Zuid- Holland. In 't dagelijks leven: leerling 5 V.W.O. op het Oranje Nassau College in Zoetermeer. Reden Nominatie: Rutmer ein digde afgelopen weekeinde tij dens het Nederlands Kam pioenschap Sprint in Gronin gen op de eerste plaats bij de B- Junioren. Hij deed dit door tweemaal de 500 meter op zijn naam te schrijven (respectie velijk in 39.72 en 39.56) en over all eerste te worden op de 1000 meter (tijden: 1.19.50 en 1.19.11). Rutmer nam met deze tijden ruime afstand van de nummers twee en drie. Naast het winnen van de N.K. korte baan in Heerenveen, vorig sei zoen, is Nederlands Kampioen bij deSprint, Rutmer's mooiste prestatie tot nu toe. Rutmer is een actief sportbeoefenaar en schaatst al sinds zijn vijfde. Naast school en schaatsen geeft hij 's zomers zeillessen aan kinderen van 8 tot 15 jaar. Sinds het schaatsen zo'n drie jaar geleden steeds meer van zijn tijd is gaan vragen is Rut mer gestopt met deelname aan zeilwedstrijden. Over twee we ken neemt Rutmer deel aan het N.K. allround. Tips voor "De Nominatie" kan men melden bij de sportredactie, telefoon 0182- 615899. Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een winnaar gekozen. DEKA Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs voor hem/haar beschikbaar.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 8