i T.elfverueo. voor i®es^ Belgische kampioen Maaseik te sterk voor Nesselande a edging Skeelertocht tijdens Polderloop BROUWER DE KONING Is uw interesse gewekt? Bel dan 0182-615619 r Team 3 nu al kampioen Slechts twee wedstrijden op eerste com petitiezaterdag Flyers Heren 1 op weg terug fr' UITVAARTVERZORGING Volleybal pagina 9 Wennen aan nieuwe puntentelling .Jotlg - Een nieuwe, zeer praktijkgerichte cursus. - Leer je verdedigen in alledaagse situaties. - Les van gediplomeerde leraren. - Iedere donderdagavond in februari maart. - 9 lessen voor slechts 95,- VolleybalDames Data General uit vorm Dames 2 Badminton Vereniging Zevenhuizen Voetbal Basketbal Zevenhulzen - De eerste Champions League wedstrijd van Nesselande in dorps huis Swanla tegen de Belgische Kampioen Noiiko Maaseik, werd door Maaseik met 3-0 gewonnen (16-25, 19-25 en 15-25). Deze wedstrijd werd, te zien aan de setstanden, volgens de nieuwe puntentelling gespeeld en ook waren de andere nieuwe spelregels van kracht in deze Champions League wedstrijd. Maaseik speelde met een vaste I libero, in de persoon van Mar- ko Klok die deze positie ook in het Nederlandse team vertolk te. Nesselande daarentegen speelde zonder vaste libero. Trainer/coach Pierre Mathieu begon met Michiel van der Kuip, Joost van der Hoek, Jo- chem de Gruijter, Ferry van Hal, Arno van Solkema en Twan van Kuijk in de basis. De Belgische kampioen maakte het de passers van Nesselande erg moeilijk met een harde en lastige sprongservice. Maaseik kwam snel op een 1-4 voor sprong die Nesselande nog wel teniet kon doen, maar ondanks de aanwijzingen die Mathieu langs de kant van het veld zijn spelers meegaf, liepen de Bel gen verder uit naar 8-13. In dit speltype is zo'n grote achter stand moeilijk in te halen en kan het team dat voor staat meer risico in de service stop pen. Maaseik won deze set met 16-25. In de tweede set hield Nesse lande Maaseik bij tot 11-11, daarna liep Maaseik met een sterk spelende Wout Wijsmans .uit en kon de set met 19-25 uit maken. In de derde set kreeg het veelkoppige publiek een zelfde beeld te zien. Maaseik dat met een sterke service Nes selande onder druk zette en de Zevenhuizense aanvallen wist tegen te houden met een hech te blokkering. Met 15-25 was deze set een gemakkelijke prooi voor Maaseik. De volgende Champions Lea gue wedstrijd is op donderdag 21 januari in Espinho tegen SC Espinho. Nesselande moest al snel na het Europa Cup duel tegen Maaseik in de vaderlandse competitie aantreden. Vrijdag avond was de heen-wedstrijd in Apeldoorn tegen Piet Zoom- ers/D gepland. Werden vorige week zaterdag volgens het oude systeem de Apeldooi i i-, overwonnen met 3-2 na een bijna drie uur durende span nende strijd, via het nieuwe RPS kon PZ via de setstanden 25-20, 25-18 en 25-20 de wed strijd met 3-0 beslissen. Was in de eerste wedstrijd de service van Nesselande een ge ducht wapen, dit maalvergaten ze dit wapen te gebruiken. Van af het begin nam PZ meer risico in de service en wist met een goe de blokkering van met name Sander Oltshoorn punten te scoren. Nesse lande liep de ge hele set achter de feiten aan. Met 25- 20 ging deze set naar de gasthe ren. Ook in de tweede set ver liep het spel zo; met 25-18 maakte Joshua Kailolo de set af. In de derde set leek Nesselan de zich te herstel len en met Kristi- an van der Wel voor Twan van Kuijk in het veld, werd er met een ander concept gespeeld. Tot 17-16 ging de strijd gelijk op, maar door goed acteren van Justin Sombroek, die de druk nu wel goed aankon werd een gat geslagen dat niet meer in te halen was voor Nesselande. Met 25-20 was de derde set af gelopen en de winst voor PZ binnen. Voor Nesselande volgt deze week een reis naar Portugal en zaterdag de uit-wedstrijd in Nij megen tegen Ster Vakanties/ VoCaSa. 3i-ö. Zevenhuizen - De kerstpauze i heeft voor de damesselectie van Data General niet geresul teerd in het hervinden van de vorm. Integendeel, in de thuis wedstrijd tegen Orion uit Doet- inchem bleek dat zij nog immer niet in staat zijn het goede ni veau van de intensieve trainin- I gen op de wedstrijdvloer te herhalen. In de eerste set liep alles nog naar wens. Na een geiijkop- gaande strijd tot 7-7 liep Data i General vooral door goed spel ■van Joske Lucassen uit naar een voorsprong die uiteinde lijk in een 15-9 setwinst resul teerde. Ook de tweede set liep aanvankelijk goed tot een 5-0 voorsprong. Toen stagneerde Dames 2 van Nesselande speel- 1 de 16 januari de laatste wed strijd van de eerste competitie helft tegen VTC Woerden 1. Deze ploeg stond een aantal plaatsen lager op de ranglijst, maar van te voren waarschuw de coach Paul van Yperen zijn dames al om deze tegenstander niet te onderschatten. In de eerste set stevenden de dames van Perdijk Nesselande' a' op een stevige overwinning, wat een goede uitgangspositie leek voor de rest van de wed de aanval. Gebrek aan concen tratie leverde veel onnodige fouten op, waardoor de tegen stander de punten als het ware kreeg aangereikt. De 3-meter aanval van Hedda Meijer scoor de geen enkele keer en met name Fanny Lafeber speelde een ongelukkige wedstrijd en zag haar services en aanvallen veelal mislukken. Coach van Yperen wachtte lang met ingrij pen; pas bij een 7-13 achter stand werd Karin van der Maat voor Ruth Minderhoud inge bracht om de falende passing te versterken. Dit mocht echter niet meer baten en met 8-15 ging de setwinst naar Orion. Bij het wisselen van speelveld hin gen de koppies van de Zeven huizense dames al omlaag en op de tribune vreesde men het ergste. Deze vrees kwam ook uit, want de dames slaagden er niet meer in tot acceptabel vol leybal te komen. Met 11-15 en 8- 15 gingen de derde en vierde set naar de tegenstander en was de wedstrijd met 1-3 verlo ren. Door dit verlies is er geen reëel perspectief meer op een kampioenschap en dat is zo vroeg in de competitie ronduit teleurstellend. Komende zater dag krijgen de dames de kans weer wat speelvreugde te ont wikkelen in de thuisontmoe- ting tegen hekkensluiter Rijn mond. strijd. In de 2e en 3e set echter ging de winst overtuigend naar Woerden. Met ongeïnspireerd spel eh vele persoonlijke fou ten kreeg Nesselande geen grip op de geplaatste aanvallen van Woerden. Met de hulp van luidruchtige aanmoedigingen van de bank- speelsters hervatte Perdijk/ Nesselande de strijd en zette in een rap tempo een 15-6 setover winning neer. Zo moest er in ieder geval nog een vijfde set aan te pas moest komen om uit te maken wie met de winst mocht weglopen. Door een aan tal fouten aan het begin van deze set keek Nesselande di rect al aan tegen een achter stand van twee punten. Tot 7-9 duurde dit voort. De ommekeer werd gebracht door een sterke Zevenhuizense blokkering en een goede aanval, waardoor de thuisploeg de strijd in haar voordeel kon beslissen: 15-11 en een 3-2 overwinning. Hazerswoude-Dorp - Tijdens de Polderloop op 31 januari is de organisatie er in geslaagd een skeelertocht in het par- on?rs in te bouwen van 4,5 en 4U kilometer. De tocht heeft ten opzichte van Pö'derloop gedeeltelijk een ander parcours, omdat er ge zocht moest worden naar "lek ker glijdend" asfalt. Het Parcours is duidelijk aan- gegeven. Bij kruisingen zijn oversteekhulpen aanwezig; op de 20 kilometer staan om de 5 kilometer verfrissingsposten, en de bezemwagen volgt op de langste afstand het gehele par cours. EHBO'ers zijn in het clubhuis van Hazerswoudse Boys aanwezig, alwaar men kan inschrijven. Het inschrijfgeld bedraagt voor beide afstanden 7.50 met me daille, en 3.= zonder medaille. Voor informatie: 0172-889622 Ype en Wilma voor elkaar! Al 13 jaar een paar Johan, gefeliciteerd. Eindelijk 18 jaar. Succes met je 1e les. Pa, Ma, Koen en Edwin syi, hou vol, elke week is er één sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. r Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen-Vrijdag 15 janua ri speelde team 3 thuis tegen Fly Over 4. Een belangrijke wedstrijd, omdat team 3 kam pioen kon worden. De uitwed strijd tegen Fly Over werd in november gespeeld; het werd toen 4-4. Thuis bleek Zevenhui zen sterker. Norbert Ladan ging van start met de herenenkel. De eerste twee sets waren zeer spannend en gingen gelijk op (13/15, 15/ 13). De winst ging in de derde set naar Fly Over (4/15). Hans Rutjes speelde als tweede heer en had het een stuk eenvoudi ger. Hij won vrij gemakkelijk (15/1, 15/5). Yvette Rupke speelde een moeizame eerste set. Na een spannende strijd met verlenging trok zij aan het kortste eind. In de tweede set dreigde het een verlenging te worden, maar Yvette wist op tijd het spel af te maken (11/9). De derde set ging vanzelf (11/ 0). Wanda van Hoven speelde haar singel tegen een vakantie vriendin. Maar vriendinnen of niet, ze won overtuigend in twee sets (11/2, 11/5). Tussen stand: 3-1 voor Zevenhuizen. Vervolgens werd het tijd voor de mixen. Norbert en Yvette hadden een zware strijd in de eerste set, maar wisten daarna weer hoe het moest (9/15,15/0, 15/9). Cees Bresser en Wanda speelden ook een driesetter waar de vonken van afspron gen. Ook zij wisten te winnen (15/13, 6/15, 15/12). De herendubbel werd door Cees en Hans gespeeld. De winst ging hier naar de tegen partij, mede ook omdat Cees last kreeg van een oude blessu re (6/15, 15/13). Liesbeth Poot en Yvette zorgden tenslotte nog voor een punt voor Zeven huizen. De dames zelf be schouwden de dubbel als een; 'piece of cake' (15/3, 15/3). Na een spannende avond met veel driesetters won team 3 met 6-2 van Fly Over 4. Hierdoor is team 3 zeker van de eerste plaats in de 5e klasse van de districtscompetitie. Team 2 speelde afgelopen vrij dag thuis tegen DKC 12 en won met 6-2. Ook dit team is eerste geworden. Team 1 speelde uit tegen Schollevaar 4 en wist niet te winnen (2-6). Volgende week wordt voor dit team beslis send. Tenslotte verloor team 5 uit van Akkers 4 (2-6). Waddinxveen - Zaterdag 16 ja nuari konden bij v.v. Waddinx veen slechts twee van de ge plande dertien wedstrijden doorgang vinden. F4 moest naar Krimpen aan de Lek om op bezoek te gaan bij Dilettant. Dit team met de allerkleinsten van voetbalvereniging Waddinx veen had nog geen enkel punt behaald. Na alleen nederlagen te hebben geleden, maar wel telkens beter te gaan voetbal len, was het zo ver! Dankzij doelpunten van Vincent van der Plaat, Brady van Nelfen en Dino Bektesevic (2x) werd een 1-4 overwinning geboekt. D2 speelde onder erbarmelijke omstandigheden op het kunst gras van Nieuwerkerk. Veel re gen en wind maakten van deze wedstrijd een loterij waar Nieu werkerk als meest gelukkige uit kwam. In de eerste helft had den de geel-zwarten het mees te voordeel van de wind; dat leverde geen doelpunten op. De tweede helft had Nieuwer kerk het voordeel van de wind en dat leverde wel twee doel punten op (2-0). Voor de E-pupillen was er dit weekend een onderling zaal- toernooi. De spelers werden onderverdeeld in vijf teams, Ajax, Feyenoord, Heerenveen, PSV en Vitesse. In tegenstelling tot de echte eredivisie kon Ajax hier wel ongeslagen de titel te pakken, dankzij drie overwin ningen en een gelijkspel. Waddinxveen - Heren 1 verloor van Red Stars, nr.2 in de compe titie, maar het vertoonde spel ■geeft hoop. De benjamins won nen na verlenging. Verder was er winst voor Jongens mini's 1. Jongens aspiranten 1 maakte het Jumpers uiterst lastig. Meis jes junioren I verloor de buren strijd van Springers. Heren 1 speelde bij vlagen als vanouds. Red Stars, veel hoger geklasseerd, had er moeite mee. De eerste helft ging gelijk op, maar toch scoorde Red Stars makkelijker en aan Flyers- zijde liep dit, buiten Wolter Zwijnenburg (17 punten), min der gestroomlijnd. Hierdoor konden de Soestenaren met een 31-35 voorsprong de twee de helft ingaan. Hierin kwam Flyers als beste uit de start blokken en kon men de achter stand wegwerken. Er ontstond een spannende strijd met wis selende kansen. In de negen tiende minuut kwam Flyers twee punten voor, maar het was toch Red Stars, dat toen binnen tien seconden twee maal wist te scoren en daarna met veel ervaring de bal in de ploeg wist te houden. Uitslag 67-72. Topscoorder: Wolter Zwijenburg met 27 punten. Jongens aspiranten 1 maakte het Jumpers uiterst lastig. In een op hoog niveau gespeelde wedstrijd was Jumpers wel de beter ploeg, maar Flyers bleet steeds in de buurt. De start van Flyers was niet goed en men kwam binnen zes minuten tien punten achter. Hierna kreeg Fiyers meer greep op het spel letje van Jumpers en nu ont stond er een gelijkwaardige strijd. Ruststand 25-36. De tweede helft gingen de Wad- dinxveense jongens nog beter spelen en begon men aan een inhaalrace. Dit lukte niet hele maal. Uitslag 62 71. Topscoor der: Michael de Levie met 21 punten. Meisjes junioren 1 speelde een uiterst wisselvallige wedstrijd. Het door blessures geplaagde team startte slecht (0-11), kwam langszij en kon gaan rus ten met een 24-28 achterstand. Maar ook de start van de twee de helft was niet goed en Sprin gers liep vijfentwintig punten weg. Hierna herstelde Flyers zich een beetje, maar iets van de achterstand inhalen was er niet meer bij. Uitslag 44-74. Topscoorder: Suzan Tholenaar met 10 punten. Jongens mini's 1 had geen en kele moeite niet team Ten Drea mers. In alle periodes was Flyers beter en zo kon de eerste overwinning in de nieuwe com petitie worden bijgeschreven. Uitslag 71-42. Topscoorder: Mark Bajema met 21 punten. Jongens benjamins 1 had het een stuk moeilijker tegen Lei den. in een merkwaardig score verloop - le periode 0-10, 2e periode 8-0, 3e periode 10-0, 4e periode 2-10 en verlenging 2-0 - kwamen de twee winstpunten toch bij Flyers terecht. Uitslag 22-20. Topscoorder: Jelmer Coesel met 8 punten. Vrijdagavond 22 januari in de Duikelaar om 21.00 uur Dames 1 tegen Leiderdorp.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9