Organisatoren Millenniumfeest Boskoop zoeken medewerkers Jeugdige discogangers vinden vertier in De Paddestoel Carnaval vroeg van start Kindermusical in kerk Kinderactiviteiten vooijaarsvakantie Sjoelen Spectaculaire daling inbraken Coenecoop Competitie- klaveijassen in Het Zuidhonk Bingo in De Boog Hart van Holland/3 februari 1999 pagina 13 Bedrijvenpark Coenecoop Overige bedrijfsterreinen Kamer van Koophandel IbsB UM [rinnr Karin Jongkind I Boskoop - Als het aan de gemeente ikoop en de Oranjevereniging uit I Boskoop ligt, dan wordt de Miilen- I niumovergang groots gevierd. Dit I feest moet worden georganiseerd Ivoor en door de inwoners van het I Gouwedorp. Daarom inventariseer- I de de Oranjevereniging begin janua- I ri of leden van het Boskoopse vereni- I gingsleven bereid zijn de organisa- I tie van dit 'millenniumfeest' op zich I te nemen. De opkomst bij de pilot-vergade- ring was redelijk: vijfendertig mensen-van diverse verenigin- bezochten de bijeenkomst. Tij- Idens die eerste bijeenkomst maakte I het bestuur van de Oranjevereniging I duidelijk, dat het niet de bedoeling Iwas dat zij de volledige organisatie Ivan het feest op zich zouden nemen. I De animo bij de bestuurders van de I aanwezige verenigingen om een apart comité te vormen was niet al te groot. zegden de meeste aanwezigen I toe met de achterban binnen de eigen I vereniging te zullen overleggen. Tij- I dens de eerste vergadering werd ook I al over de vorm van het .eventuele 1 millenniumfeest gesproken. Het idee I was om in de eerste week van het I nieuwe jaar een feestweek te houden met festiviteiten voor elke leeftijd. De Boskoopse Veiling BOMEN EN-PLANTEN De Boskoopse veiling is bereid enkele hallen beschikbaar te stellen voor de festiviteiten in de eerste week van de nieuwe eeuw. Boskoopse veiling stelde de eerste week van januari 2000 gratis enkele hallen ter beschikking. Op 25 januari vond de tweede millen nium vergadering plaats. De opkomst was teleurstellend: ongeveer twintig mensen waren aanwezig. Dit waren voornamelijk vertegenwoordigers van culturele verenigingen, zoals muziekverenigingen en de toneel club. Slechts één aanwezige zegde di rect haar medewerking toe. Na enig aandringen kon de Oranjevereniging nog één naam aan het 'magere' lijstje van het nog te vormen comité toevoe gen. De groep moet echter minimaal uit zeven personen bestaan willen alle voorgenomen activiteiten plaats kun nen vinden. Eventuele belangstellenden hebben nog even de tijd om te reageren op de oproep van de Oranjevereniging. Tot 10 februari kan men zich aanmelden bij het secretariaat: Janneke Beuk- man, telefoon 0172-216943. Waddinxveen - Op de ledenvergadering van Ondernemerskring ICW (In dustrieel Contact Waddinxveen) op dinsdagavond 26 januari gaf de preven tieadviseur van het Politiedistrict IJssel en Gouwe, de heer P. Keizer, een evaluatie van de collectieve beveiliging op het bedrijvenpark Coenecoop. Deze samenwerking sinds 1996 tussen Stichting Coenraad (ICW), de ge meente en de politie, die voor uitvoering van de surveillance het bedrijf PreNed Beveiliging b.v. heeft ingeschakeld, heeft zijn uitwerking niet gemist. Een op de drie bedrijven op Coene coop neemt deel aan de collectieve beveiliging, waardoor er in de donke re uren steeds wordt gesurveilleerd. Dit heeft geleid tot een grote daling ran de inbraken op dit moderne be drijvenpark. Waren er in 1997 nog zes tien inbraken, in het afgelopen jaar '998 werd er slechts zeven maal van buitenaf ingebroken. Dit komt over een met 6% van de totale meldingen van bedrijfsinbraken in Waddinx veen. De 120 bedrijven op Coenecoop nebben nu dus een relatief geringe bans op bezoek van het inbrekersgil de. De lage inbraakcijfers op Coenecoop staan in schrille tegenstelling tot die van bedrijven in de rest van Waddinx veen: daar werd in het jaar 1998 maar liefst 87 maal ingebroken. Uitgaande van circa 380 bedrijven in Waddinx veen, die voor dit soort ongenood bezoek in aanmerking komen en die Muten Coenecoop zijn gevestigd, be- I Dun kans op inbraak dus ruim De goede resultaten van de col- ectieve beveiliging op Coenecoop p'n aanleiding geweest voor Stichting oenraad om de collectieve beveili- s'ng ook open te stellen voor onder- emers op andere bedrijfsterreinen ln Waddinxveen: Zuid I en Zuid II, Noordkade en Staringlaan, alsmede Doelwijk (Bredeweg). Ook onderne mers uit de detailhandel en de agrari sche sector zijn daarbij welkom. Deze extra beveiliging in de gemeente Wad dinxveen zal geschieden door uitbrei ding van de uren surveillance door PreNed Beveiliging b.v., waardoor het nu bereikte hoge niveau van veilig heid op Coenecoop in ieder geval wordt gehandhaafd. In het bijzijn van de heer B. Noorder- meer namens PreNed Beveiliging b.v. en de heer W. Waterreus namens Stichting Coenraad, overhandigde de heer Keizer het evaluatierapport aan de heer J. Baas, bestuurder namens Midden-Holland van de Kamer van Koophandel van Rotterdam, in zijn dankwoord benadrukte deze het gro te belang dat de Kamers van Koop handel hechten aan deelname door ondernemers aan collectieve beveili ging. Voorts hield de heer Baas voor de circa 50 ondernemers een inlei ding over 'Economie en infrastruc tuur in Midden-Holland', die werd ge volgd door een geanimeerde discus sie. Ondernemers die willen deelne men aan de collectieve beveiliging kunnen zich wenden tot: Stichting Coenraad, Postbus 171,2740 AD Wad dinxveen, telefoon (0182) 640107 en fax (0182) 640108. Zondag 31 januari Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur G.J. Martini; 13.30 uur Trektocht. Herv. Immanuël 10.00 uur ds C. de Jong. Sectie De Rank 10.00 uur ds M. de Boer; 18.30 uur kand. R. v. Loon, Amersfoort. Baptistengemeente Ichthus 10.00 Boskoop Vrijz. Prof. Geloofsgem. 10.00 uur ds J.A. Broström-Bruin. Herv. gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; 18.30 uur ds MD vd Giessen. De Stek 9.30 uur ds MD vd Giessen. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur stu dent L.A. den Butter, Vinkeveen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds J. v. Langevelde, Veenendaal. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Gaby Hetyey. Boskoop - Vanwege het overvolle pro gramma van het carnavalsweekend, van 12 tot en met 15 februari, van de Krooshappers, begint het carnaval voor de jeugd een week eerder. Op vrijdag 5 februari vanaf 19.30 uur is het discocarnaval in de Rozenburcht voor jongeren van 10 tot en met 14 jaar. Tijdens deze avond kunnen de aanwezigen kennis maken met de nieuwe Jeugdprins en zijn Hofdame. De zaal gaat open om 19.00 uur, en de avond eindigt om 22.30 uur. Alcoholi sche dranken worden op deze avond niet geschonken. Zaterdag 6 februari vindt het Kinder carnaval voor kinderen van 4 tot 10 jaar plaats in de Rozenburcht van 14.00 tot 16.30 uur. De zaal gaat open om 13.30 uur. Deze middag is clown Jonny Mendoia aanwezig. Vanaf 20.30 uur is het Jeanscarnaval voor de jeugd vanaf 15 jaar, met de drive-in- show "Ronaldo". Alles staat onder leiding van Prins Toverkol, Hofdame Sylvia, de Raad van Elf, de Hofkapel "De Baggerbeu- gels" en de Dansgardes "De Donder- kopjes" en "De Spetters". Boskoop - Op zondag 7 februari zal in de kerk van de Vrijzinnig Protestant se Geloofsgemeenschap de musical "Naaman, van havik tot duif" worden opgevoerd door leden van de kinder koren 'Notentaai', II en 'Marcando' uit Nieuwkoop. Ook enkele leden van het Gereformeerd/Hervormd Jeugdwerk uit Nieuwkoop verlenen hun mede werking. Het verhaal gaat over de succesvolle legeraanvoerder Naaman, die door velen naar de ogen gekeken wordt, maar niet écht gelukkig is. Na een bezoek aan de profeet Elisa gaat hij beseffen, dat het leven meer is dan winnen van veldslagen en een mach tig man zijn. Hij leert ook naar de "kleinen" te kijken. Aanvang 10.00 uur. Een ieder is welkom. Waddinxveen - De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert in de voorjaarsvakantie op dinsdag 16 en woensdag 17 februari activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. In groepjes doen de kinderen allerlei spelletjes en knutsel-activiteiten rond het thema 'Het avontuur van Jollie Strip'. De activiteiten vinden plaats in ge bouw 'Kreater'. Er wordt 's morgens om 10.30 uur gestart en de activiteiten lopen door tot 15.00 uur. De kosten voor deelna me bedragen 2.50 per kind per dag. Het is de bedoeling dat de kinderen zelf een lunchpakketje meebrengen. Kinderen kunnen worden opgegeven tot en met 12 februari bij het secreta riaat van-de S.W.W., Kerkstraat 13 in Waddinxveen, telefoon (0182)- 631932. De stichting is op zoek naar vrijwillig(st)ers die willen helpen bij de activiteiten. Voor informatie hierover, kan men contact opnemen met Astrid de Weerd van de S.W.W. Waddinxveen - Op vrijdagavond 5 fe bruari wordt in wijkgebouw Het Zuid- honk een ronde van de competitie- klaverjas gespeeld. Aanvang 20.00 uur. Men hoeft niet gelijk deel te ne men aan de competitie om op deze avond te komen kaarten. Iedereen is welkom. De kosten bedragen ƒ2,50 per persoon. De competitie-spelers strijden om de kampioensbeker. Waddinxveen - Op vrijdag 5 februari wordt een bingo georganiseerd in buurtcentrum De Boog. De zaal gaat om 19.00 uur open, de bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom aan de C. Huygenslaan 2. Waddinxveen - De uitslagen van de laatste sjoelavond zijn als volgt: J. Kersbergen (139.586 punten) en A. van Gemeren (139.450 punten) zijn de leiders in het klassement van de Wad- dinxveense sjoelers. D. Dros is derde in de A-klasse met 138.280 punten. D.J. van Drunen (130.838) en H. Bro- sius (130.033) sluiten met een dertien de en veertiende plaats de A-klasse. P. van Leeuwen (129.613) staat eerste in de B-klasse en wordt gevolgd door G. Renesse (128.600) en E. den Drijver (128.480). C. van Wijk staat laatste in deze klasse met 121.000 punten. De eerste plaats in de C-klasse is voor J. Olie (119.650), en op de tweede plaats staat J. Ridder (119.150). Laatste en voorlaatste in deze klasse zijn S. den Oude (112.338) en S. Faay (111.575). C. Kersbergen (107.562) staat aan de top van de D-klasse. Op grote afstand volgen A.L. Warmelink (107.562) en M.C. Taktor (107.014). De laagst ge plaatsten na acht ronden zijn F. Feen- stra (100.817) en mevrouw A. Warme link (99.833). De heer J. Baas, bestuurder namens Midden-Holland van de Kamer van Koophandel Rotterdam, neemt het evaluatierapport in ontvangst uit handen van de heer P. Keizer, preventie-adviseur, (foto ICW) Door Svlvia van Doornen Waddinxveen - Discogangers in de leeftijd van negen tot en met veer tien jaar opgelet: iedere maand wordt in het gebouw van wijk- en speeltuinvereniging "De Padde stoel" aan de Lijsterbesstraat een jeugddisco gehouden. De disco is steeds op vrijdagavond en duurt van kwart over zeven tot ongeveer half tien. Uitje dak gaan mag, maar roken en het nuttigen van alcoholische dranken is verboden. De glaasjes fris zijn namelijk razend populair in "De Paddestoel" en kosten slechts 50 cent. Samen met de entreeprijs van 1 gulden 50, waarbij je overigens ook nog een gratis lot voor de loterij krijgt, is een avondje disco in "De Paddestoel" dus beslist niet duur! De muziek wordt verzorgd door DJ Ed en bestaat voornamelijk uit grote hits en nummers uit de top 40 die goed in het gehoor lig gen. DJ Ed, in het dagelijks leven beter bekend als Edwin Scheuierman (28), draait al jaren enthousiast mee in "De Paddestoel" en probeert zijn publiek het gevoel te geven een echte disco te zijn binnengestapt. De disco is dan ook voorzien van een rookmachine en een stroboscoop waarmee men dat VKUOAO ÏS> JUNi i*. RANJE DISC, Foto De Paddestoe 0CARÏOC DISCO robotachtig effect op de dansvloer krijgt. Verder is er een lichtshow. "De Paddestoel" heeft hiermee maar één doel voor ogen: de jeugd een leuke avond bieden. Volgens Edwin Scheuierman lukt dit goed; de jonge lui zijn enthousiast en er heerst een goede sfeer. Hoewel het budget voor de disco-avonden niet hoog is, kun nen de prijzen toch laag gehouden worden. De vereniging kent geen winstbejag en werkt in principe kos tendekkend. Aan het einde van iedere disco-avond wordt een loterij gehou den waarbij de prijzenpot bestaat uit een cd-single en meestal enkele cas settebandjes. Deze prijzen worden ingekocht met de opbrengst van de entreegelden. Verder draait de vere niging volledig op vrijwilligers. Tij dens de disco-avonden zijn er zo'n vier a vijf vrijwilligers aanwezig om een oogje in het zeil te houden. Waar schijnlijk is dit laatste een gerust idee voor de ouders, evenals het feit dat het bij deze disco geoorloofd is om je na afloop keurig door één van je ouders op te laten halen...

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13