'Passage' is de nieuwe naam van de Nederlandse IChristenvrouwenbond Veel belangstelling voor het Coenecoop College Nieuws ut J J. Janse winnaar 6e Waddinxveense Schaaknacht Nederlandse Kinderjury in bibliotheek Geslaagde lampion- en fakkeloptocht I have a dream Jansen loopt verder uit op andere schakers Ruim 19.000 meldingen voor schadevergoeding wateroverlast '^èrlandse Christen- ^ouwenbond Hart van Holland/3 februari 1999 pagina 15 Vijftig jaar NCVB Waddinxveen Nieuwe naam WTS Zuidwest Nederland De bestuursleden van de NCVB te Waddinxveen. Mevrouw A. Roos-Krabbendam is \S0jaar lid van de NCVB. Irw Svlvia van Doornen [Waddinxveen - Op woensdag 27 ja- I nuari vierde de Nederlandse Chris- I teuvTOUwenbond (NCVB) afdeling I Waddinxveen haar 50-jarig bestaan. I In de Hoeksteen aan de Esdoorn- i, waar normaliter de vereni- I «ingsavonden worden gehouden, waren de leden van de vereniging I vanaf vijf uur welkom voor een I drankje en was er gelegenheid tot I feliciteren. Na een koud buffet kon- I den zij vervolgens genieten van een I speciale jubileumavond. Na de toespraken van de dames De Rooij en Jongejan, respec tievelijk voorzitter en penning- I meester van de NCVB, en het voordra- I gen van het gedicht door propagan- I diste mevrouw Neutel, werd het I wandkleed ter gelegenheid van het 150-jarig jubileum onthuld. Het wand- fcd, met daarop het logo van de I NCVB en het wapen van Waddinxveen I afgebeeld, is gemaakt door leden van vereniging en zal tijdens de toe- I komstige verenigingsavonden de I wand sieren. Behalve leden waren er I ook enkele dames van verschillende I kerkelijke organisaties aanwezig. Ook I de rayon-contactvrouw behoorde tot I de genodigden en zij verrichtte de I huldiging van mevrouw A. Roos-Krab- I bendam. De 85-jarige mevrouw Roos is 50 jaar lid van de vereniging en kreeg daarvoor een bloemetje over handigd. Het avondprogramma werd verder ingevuld door voordrachts kunstenares Mieke van Oostveen. Door haar werden op indrukwek kende wijze, verhalen van onder an dere Annie M.G. Schmidt en Marga Minco voorgedragen. De viering van een 50-jarig jubileum gaat meestal gepaard met een terug blik op vervlogen jaren. Zo ook bij de NCVB waar vorige week woensdag heel wat herinneringen werden opge haald. Zo herinnert mevrouw Roos zich nog de allereerste bijeenkomst die in de oude Sluisjesschool werd gehouden (de oude Sluisjesschool was gesitueerd aan de Nesse - hoek Noordkade). Er waren die avond on geveer honderd dames aanwezig. Aangezien de vrouwen, zeker in die tijd, altijd thuis waren voor het gezin, vonden zij het heerlijk om eens een avondje eruit te zijn. Hun echtgeno ten waren vaak ook aangesloten bij allerlei organisaties en verenigingen en nu was het hun beurt om eens thuis bij de kinderen te blijven. Me vrouw Roos is de NCVB altijd trouw gebleven en heeft met sommige leden een band voor het leven opgebouwd. De bijeenkomsten heeft zij altijd als heel gezellig ervaren en eigenlijk Waddinxveen - In 1998 wordt voor de twaalfde keer de Nederlandse Kinder jury georganiseerd. De bedoeling hiervan is tweeledig: een groot opge zette leesbevorderingsactie èn de uit reiking van een kinderboekenprijs, als tegenhanger van de Gouden en Zilveren Griffels. De Prijs van de Ne derlandse Kinderjury is een aardige afspiegeling van de voorkeur van de Nederlandse jeugd, want in 1997 de den 53.000 kinderen mee! De Openbare Bibliotheek van Wad dinxveen haakt actief in op deze acti viteit. Vanaf 1 februari tot 31 mei kun nen kinderen individueel deelnemen aan de Nederlandse Kinderjury. Met behulp van een deelnameformulier dat in de bibliotheek verkrijgbaar is, kan een persoonlijke boeken-top-5 in gestuurd worden. Het gaat hierbij om boeken die in 1998 voor het eerst in de Nederlandse taal zijn verschenen. De boeken, herken baar aan een groene kinderjury sticker, staan in een apart hoekje van de jeugdafdeling. Er zijn twee leef tijdsgroepen: 6 tot en met 9 jaar en 10 tot en met 12 jaar, dus twee winnaars. De uitslag wordt in juni bekend ge maakt in een uitzending van de NPS, op Nederland 3. Kinderen die hun for mulier op tijd insturen maken kans op een boekenbon van 25,-. Bovendien ligt er voor elke deelnemer een jury lidpasje klaar in de bibliotheek. Ook dat geeft kans op één van de honderd boekenbonnen. vindt zij dat er in al die jaren niets is veranderd. De grondslag van de vere niging is hetzelfde gebleven (de Vere niging stelt zich op de grondslag dat het Koningschap van Christus alom moet worden erkend en de maat schappelijke vraagstukken bij het licht van de Heilige Schrift moet wor den gezocht) en tijdens de maande lijkse bijeenkomsten wordt nog altijd voorlichting gegeven op maatschap pelijk, cultureel en politiek gebied aan vrouwen van verschillende kerkelijke richtingen. Toch gaat er nu, na deze vijftig jaar, iets veranderen. Door de landelijke organisatie waarvan de Waddinx- veense afdeling deel uit maakt, is be sloten om onder de naam 'Passage' verder te gaan. De afdelingen, die on derverdeeld zijn in zestien gewesten en waarbij in totaal ruim 48.000 vrou wen zijn aangesloten, gebruikten voorheen namelijk eigen letters als naamaanduiding. Nu zullen de afdelin gen duidelijk herkenbaar zijn door de nieuwe naam met bijbehorend logo. Dit logo is uitgevoerd in de kleur violet wat staat voor geloof, wijsheid en creativiteit en zal duidelijk moeten maken wat de vereniging wil zijn: een Christelijke maatschappelijke vrou wenbeweging. Zevenhuizen - De lampion- en fakkel optocht, die zaterdag 30 januari werd gehouden ter ere van de verjaardag van Koningin Beatrix op 31 januari, is een succes geworden. Het aantal kinderen dat meeliep was, ondanks de kou, beduidend hoger dan vorig jaar. Het Oranjecomité, dat tekent voor de organisatie van het evenement, is dank verschuldigd aan De Kleine Trompetter, de politie, de brandweer, burgemeester Schoots, Arie Boertje, Arie de Vos, Hannie Slee- uwenhoek, Arjan Hordijk en Tanja Overduin.' Waddinxveen - Op zondag 7 februari wordt een trektochtdienst gehouden in de Ontmoetingskerk. De dienst, die om 13.30 uur begint, gaat over het verlangen van de mens naar rijkdom, macht en beauty. Voor een vergoeding van de schade als gevolg van de wateroverlast in het najaar van 1998 hebben zich de afge lopen maanden ruim 19.000 gedu peerden bij de uitvoeringsorganisatie Loser gemeld. De meldingstermijnen van de verschillende schaderegelin- gen zijn nu gesloten. - P13 en 14 september 1998 werden net zuidwesten en het zuiden van Ne derland getroffen door extreme re genval. Op 27 en 26 oktober zorgde extreme regenval opnieuw voor wa teroverlast, nu in het noorden en noordoosten van Nederland. Om de gedupeerden financieel tegemoet te Lonten, besloot het kabinet in beide gevallen de Wet Tegemoetkoming phade bij rampen en zware ongeval- en (WTS) in werking te laten treden voor de getroffen gebieden. Laser voert deze wet uit in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties (BZK). Voor agrarische bedrijven buiten de WTS- gebieden stelde het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij de Regeling oogstschade 1998 vast. Uit de gebieden in het zuidwesten en zuiden van het land die door de extre me regenval in september schaade hebben opgelopen, zijn 8200 meldin gen binnengekomen van agrarische bedrijven (5500 meldingen), andere bedrijven (700), particulieren (1450) en overheden en rechtspersonen (550). Volgens een voorlopige raming zal voor ongeveer 450 miljoen gulden aan tegemoetkomingen worden uitge keerd. Inmiddels zijn voor ruim 3600 aanvragen voorschotten toegekend, waarmee een bedrag van circa 100 miljoen is gemoeid. De definitieve be schikking voor agrarische bedrijven, een aantal andere bedrijven en over heden wordt binnen 13 weken na de tweede taxatie gegeven, mits Laser alle noodzakelijke bescheiden - zoals accountantsverklaringen en nota's - heeft ontvangen. Op dit moment zijn veel aanvragen niet compleet doordat gedupeerden de gevraagde informa tie nog niet hebben toegestuurd. De eindbeschikkingen voor particulie ren en het grootste deel van de niet- agrarische bedrijven worden begin februari verstuurd, waarna uitbeta ling van de tegemoetkoming volgt. Waddinxveen - Op de schaakvereni ging WSV zijn spelers met verschillen de kundigheid. Bovendien hebben ze verschillende vaardigheden. Bar- thold Jansen is bijvoorbeeld een vrij agressieve gambietspeler met be hoorlijk wat openingskennis. Zijn te genstander van donderdag 28 januari was Wim van der Hoek, beslist geen openingskenner, maar wel in staat om een stevige stelling op te bouwen. Door een vrij ernstige fout kwam daar een einde aan. Van de achtervolgers had Peter de Louw een partij voor de bekerwedstrijd tegen Ronald Dannis. Ronald pakte naar gewoonte energiek aan en speelde ook tamelijk snel. De lof voor zijn partijopzet was vrij alge meen en hij maakte ook goed af. Leon Willemen was verhinderd, en krijgt dus maar een klein aantal punten. Arie Kardol won van Laurens Ellers. Herman Smitskamp wist een wat bete re stelling tegen Wim Hennink niet verder dan een gelijk spel te brengen. De enige die nauwelijks verder achter raakte was Eduard Philipse, (bij ver gissing) niet ingedeeld en dus verrijkt met zijn eigen aanzienlijke puntental. Op dezelfde avond speelde het vier de een thuiswedstrijd voor de vierde klasse van de RSB tegen het eerste van Berkel. Henk van Erk won in min der dan geen tijd een stuk en hand haafde bij het afwikkelen zoveel druk op de koning van zijn tegenstander, dat hij als eerste won. Ton Bronk stond toen met drie pionnen minder al verloren, maar forceerde later op de avond gelijkspel door eeuwig schaak. Toch draaide de wedstrijd addinxveen - De eerste plaats in de e Waddinxveense Schaaknacht s een prooi geworden voor Jan Jaap anse van schaakvereniging COIB Roothoofd. e ^chaaknacht startte op vrijdag 29 Lu^om 20.00 uur in wijkgebouw nipt 'dhonk aan de Zuidplaslaan circa 50 enthousiaste deelne- "W-uit alle windstreken. de openingswoorden van -WSV Jitter Ton Kuiper werd het start- Segeven voor 20 ronden snel- miJ meL een bedenktijd van 10 DeT persoon per partij. ossen balans die werd opgemaakt aan üen kanshebbers zich al lan - <»t(ÏP Madden genesteld: 1. J.J. Gerti6' j 'ansen en 3. A. Markus, volo ren de zeven ronden die ver- Ben w®rden afgewerkt slaagde dan,va" Geffen (Moerkapelle) er nartreen u'tstekende serie winst- Id,. In om z'eh aan de top van het Passement te nestelen. Van Geffen wist zijn leidende positie tot ronde 18 vast te houden maar moest in de kleine uurtjes, na twee verliespartijen, toezien hoe de con currentie toenam. De ranglijst na ronde 19 liet aan de top zien dat dankzij de kleine verschillen de beslissing in de allerlaagste ronde moest gaan vallen. De drie grote kans hebbers wisten allen de laatste partij winnend af te sluiten. Dit had tot gevolg dat Jan Jaap Janse met 13 x remise en 4 x verlies als beste nachtschaker van 1999 kon worden bestempeld. Een uitstekende tweede plaats voor Ben van Geffen met 12 x winst, 4 x remise en 4 x verlies. De derde plaats was voor Gert Jan van Vliet van Schaakvereniging GOVA uit Arnhem. Hij sloot het toernooi af met 11 x winst, 5 x remise en 4 x verlies. Er werden gedurende deze Schaak nacht 480 partijen gespeeld, waarvan 65 onbeslist met remise. Van dit aantal remises kwam een groot aantal op het conto van Leon Willemen, die naast hoogst geklas seerde WSV'er tevens het toernooi als remise-koning afsloot met maar liefst 9 x een onbeslist. Na het gezamenlijk ontbijt en de prijs uitreiking, waarbij er voor iedere deelnemer een prijs was, werd het toernooi onder dankzegging aan de vrijwilligers van het Zuidhonk afge sloten. Het volgende Schaakevenement in Waddinxveen vindt plaats op zater dag 20 februari in het Anne Frankcen- trum. Het traditionele drie Ronden Toernooi zal dan voor de 45e maal worden afgewerkt. Aanmelden kan bij G. Torenbeek, tele foon 0182-619006. De kosten voor deelname bedragen ƒ10,-. net met een punt verschil in het voor deel van de gasten. Het tweede had een paar dagen eer der een belangrijke wedstrijd tegen een concurrent voor de tweede plaats gelijk gespeeld en staat nu derde, in afwachting van wat deze concurrent tegen Messemaker presteert en hoe de latere ronden lopen. De kans op promotie naar de tweede klasse ziet er wat theoretisch uit. In de interne competitie won Jaap van Sandijk al gauw van de jonge Mare Hillers. Toch was hij tevreden over de kwaliteit van de tegenstand. Johan van der Ree speelde tegen De Bock nog wat onsystematisch en moest zijn zoveelste punt inleveren. Misschien leert hij iets van het doornemen van de partij na afloop met meer ervaren clubgenoten. Jaap Smit bouwde tegen Ton van Nieuwkerke een goede stel ling op en wikkelde in tijdnood af naar een verliezend eindspel, wat hij min der dan wie ook hoort te doen. Biniam David (van het vijfde) moest volgens de ranglijst tegen Leo van der Haven (van het tweede). Dat hoort goed te zijn voor zijn ontwikkeling als scha ker, maar dan moet hij het toch wat harder en systematischer aanpakken. De goede en tamelijk oude Arie Vers luis is het schaken nog niet verleerd en maakte zijn teamgenoot Jan Muit (van het derde) in. Adriaan van der Starre is kennelijk niet op dreef. Wel heeft zijn tegenstander, Mario Moer land, de reputatie agressief als een cowboy te spelen. Maar daar moet Adriaan in zijn gewone doen tegen kunnen. Waddinxveen - Op woensdag 27 januari bezochten ruim vierhonderd leerlin gen uit de hoogste groep van het basisonderwijs uit Waddinxveen, Boskoop, Hazerswoude, Zevenhuizen, Moerkapelle en Reeuwijk het Coenecoop College. Gespannen volgden zij de eerste lessen in het voortgezet onderwijs. Of het nu ging om biologie, aardrijkskunde of frans, de docenten van de enige school voor voortgezet onderwijs in Waddinxveen en Boskoop konden op een zeer aandachtig gehoor rekenen. Ook de Open Avond van het Coenecoop College afgelopen vrijdag werd zeer druk bezocht. Vele enthousiaste kinderen namen hun ouders mee om hen alvast kennis te laten maken met de school waar zij vanaf het komende cursusjaar hun lessen gaan volgen.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15