Senioren-avond Schitterend weer tijdens eerste polderloop van 1999 Vrouwenbijbelkring LI T I E BERICHTE N INBRAAKBEVEILIGING! Eerste voorronde Voorleeskampioenschap in de Openbare Bibliotheek René Marck Jaap Rooker op lijst voor Provinciale Staten Bijbelvakantieweek Hart van Holland/3 februari 1999 pagina 17 Heren Dames Familieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf pAnr Karin Jongkind azerswoude-dorp - Voor het twaalf de jaar organiseerde'voetbalvereni- ng Hazerswoudse Boys afgelopen -ondag de traditionele Polderloop. rimeur bij deze editie was de aanwe- igheid van een skeeler-parcours -ver een lengte van 4,5 en 20 kilome- er. De organisatoren van de loop pro eren ieder jaar een nieuw element in e voeren. Dit jaar besloten ze, op eler verzoek, een 'skeelertoertocht' jtoe te voegen. De Polderloop heeft een lange ge schiedenis: hij stond vroeger al be kend als de 'brandweerloop'Toen de brandweer twaalf jaar geleden be sloot te stoppen met de organisatie, nam de voetbalvereniging de organi satie over. De landelijke omgeving, het strakke parcours en de goede or ganisatie trekken doorgaans veel lo pers. Afgelopen zondag overtrof het aantal alle verwachtingen: vierhon derdvijftig lopers en tachtig skeelers meldden zich 's morgens aan voor de diverse loopafstanden. De grootste groep lopers werd ge vormd door de deelnemers aan de 10 to, 15 km en de halve marathon. Zij gingen om kwart over elf van start, onder het toeziend oog van een flauw zonnetje. De weersomstandigheden waren goed. Vlak na de start van deze groep deed zich een incident voor. Een jonge vrouw raakte nietsvermoedend met haar paard tussen de lopers verzeild. Het paard schrok van al deze rennen de mensen en sloeg op hol, ondertus sen de vrouw van zich afwerpend. Later kon het geschrokken dier ge vangen worden; de lopers trokken Waddinxveen - Dinsdag 16 februari organiseert de culturele commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk in het Anne Frank-centrum een gezelli ge ontspanningsavond voor senioren. Die avond treedt de entertainer Harald Veenstra op. Hij zal de aanwezigen verwennen met een liedjesprogramma uit de cabaretgeschiedenis. Het programma dat hij brengt is getiteld: "Chanson a la Carte". De toegang bedraagt ƒ5,- (inclusief een kopje koffie of thee). Aanvang 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. Regio - Op dinsdag 9 februari is er een koffieochtend in de Nederlands Hervormde kerk aan de Kerkstraat 1 in Bergschenhoek. Noor van Haaften spreekt over het thema "Woestijnen in je leven". Vanaf 9.00 uur is er koffie, het programma start om 9.30 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informa tie: Mevrouw Wolff, telefoon 079-5933133. zich van dit alles weinig aan; de wed strijd ging gewoon door. Bij de tien kilometer kwam Ruud Wa- gemaker als eerste over de streep in een tijd van 36.10 min. Op de tweede plaats eindigde Erik de Jonge (36.40) en als derde de plaatselijke coryfee Harm van Bruggen (37.05) uit Hazers- woude. Op de vijftien kilometer zorg de Joost van Galen in een tijd van 50.57 min. voor een nieuw parcours- record. Tweede was John van der La in 1.01.09 en derde Rinus van Bekkum in 1.03.27. De halve marathon werd gewonnen door Erwin Smith uit Mijd recht in een tijd van 1.21.07. Op de tweede plaats eindigde Johan Volegel in 1.24.19 en op de derde plaats Hans van Stel in 1.25.27. Bij de dames werd de tien kilometer door Arlet den Ouden winnend afge sloten in een tijd van 43.08 min. Zij is afkomstig van Atletiekvereniging Koplopers uit Delft. Tweede werd M. Koopman in 46.06 min. en derde Sere na Brederode in 48.39 min. De vijftien kilometer werd traditiegetrouw ge wonnen door Nel van de Hengel uit Hazerswoude in een tijd van 1.14.19. Tweede was Jacqueline Stanse in 1.18.32. Derde werd Ans van Eijk in 1.18.48. De halve marathon werd bij de dames gewonnen door Elly van der Laan in 1.43.38 vóór M. Benschop (1.44.39) en Elly van der Koog (1.46.20). De Polderloop vindt nog drie keer dit jaar plaats en wel op de laatste zon dag van de maanden februari, maart en april. Inschrijving en informatie bij Hazerswoudse Boys, telefoon 0172- 588312. Zevenhuizen/Waddinxveen/Boskoop -Opwoensdag 3 februari organiseren de bibliotheken van Boskoop, Wad dinxveen en Zevenhuizen gezamen lijk een voorronde van de Nationale Voorleeswedstrijd. De voorleeskam- pioenen van basisscholen uit de ge meenten Boskoop, Waddinxveen en Zevenhuizen treden dan voor het voetlicht. Zij lezen een fragment voor uit een kinderboek. De kinderen zijn afkomstig uit de groe pen 7 en 8. Op school wonnen zij de wedstrijd en zij zijn dan ook in het bezit van de titel voorleeskampioen van de school. Tijdens de eerste voorronde strijden zeven van deze kampioenen om een P'ek in de kwartfinale. Welke drie kampioenen doorgaan naar die vol genderonde ligt inde handen van een ueskundige jury. In die jury zullen plaatsnemen: mevrouw Truus de Ko ning, Joestuurslid Bibliotheek Bos koop; de heer Hans Geel, in Waddinx veen bekend vanwege zijn vertel- en voordrachtskunst; de heer Nico Dirk zwager, voormalig leerkracht basis onderwijs Zevenhuizen. Als alles goed blijft gaan maakt een kampioen nog kans op een plek in de halve of Zuidhollandse finale en uit eindelijk op een plek in de finale. De finale vindt plaats op 19 mei in Mu ziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Het programma van 3 februari vindt plaats van 12.45 tot 14.00 uur in de Openbare Bibliotheek van Boskoop, Babsloot 7, telefoon 0172-213170. Inloopmiddag aangeboden: coca-colaverzameling 0180-631624 Gelijk het gras is ons kortstondig leven. Psalm 103 vers 8 Met grote verslagenheid geven wij u kennis dat de Heere, voor °ns geheel onverwacht, door een ongeval uit onze familiekring heeft weggenomen, onze geliefde neef op de leeftijd van 36 jaar Waddinxveen: Nieuwerkerk a/d IJssel: Papendrecht: Nieuwerkerk a/d IJssel: J. Marck T. Marck-Molenaar K. Marck A. Marck-de Jong C.Schuurman A.C. Schuurman-Marck D.C. Marck M.M. Marck-Rijm A.M. Marck N.J. Marck-Rijm Neven en nichten 'nze bede is dat de Heere Astrid en de kinderen wil ondersteu nen en troosten. Waddinxveen, 27 januari 1999. Benthuizen - Op zaterdag 6 februari is er in Het Molenhuis een inloopmid dag genealogie. Het is dan mogelijk om in de boeken gegevens op te zoe ken van mensen die in Benthuizen geboren en getogen zijn. In de doop boeken kan men terugzoeken tot hal verwege de zeventiende eeuw. De organisatie van deze inloopmidda gen genealogie zoekt vrijwilligers die in de werkgroep zitting willen nemen. Het Molenhuis is, net als de Winkel van Sinkel, iedere zaterdagmiddag geopend van 13.30 tot 17.00 uur. De toegang is vrij. Moerkapelle - Voor de op 3 maart aanstaande te houden verkiezing van leden voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland komt de RPF/GPV met een gezamenlijke lijst uit. Voor de RPF staat Jaap Rooker uit Moerkapelle op de zevende plaats. Rooker is voorzit ter van de RPF-kiesvereniging Zeven- huizen/Moerkapelle en lid van het dagelijks bestuur van de Provinciale Contact Raad (PCR) Zuid-Holland Verder werkt hij sinds vier jaar als adviseur van de RPF/GPV-fractie in de staten van Zuid-Holland. Uit deze regio staan ook de Waddinx- veense GPV-ers mevrouw A.M. Griffi oen-van Gurp (12) en de heer S.Langerveld (6) op de lijst. Rijden onder invloed: Op vrijdag 29 anuari rond 20.00 uur trad de politie op de Wollefoppenweg op tegen een 45-jarige inwoner van Rotterdam, die een personenauto bestuurde. Na een eerste contact met deze bestuurder bleek dat hij vermoedelijk alcohol houdende drank had gebruikt. Hierop werd de bestuurder aangehouden en voorgeleid bij de Hulpofficier van Jus titie. Bij de ademanalyse op het poli tiebureau bleek de man een alcohol promillage van 1,6 te hebben. Zijn rij bewijs werd ingevorderd, en hij kreeg een rijverbod. Auto le water: Op 27 januari rond 7.45 uur is op de Plasweg een auto te water geraakt. Een 44-jarige vrouw uit Ze venhuizen reed over de Plasweg, ko mende uit de richting van Zevenhui zen. Toen zij bij een wegversmalling kwam, en er tegemoetkomend ver keer kwam, remde zij. Ze stuurde te veel naar rechts, en gleed vervolgens door de berm de sloot in. Ze raakte niet gewond. Diefstal uit bedrijf: Op 27 januari tus sen 8.30 uur en 19.00 uur zijn uit een bedrijf aan de Coenecoop drie porte monnees uit jaszakken gestolen. Daarin zaten ook diverse papieren. Gaslek door graafwerkzaamheden: Op 28 januari rond 9.45 uur is op het bedrijventerrein Coenecoop een gas lek ontstaan door graafwerkzaamhe den. Door de wind en voldoende vrije ruimte ontstond geen direct ontplof fingsgevaar. Twee bedrijven zijn uit voorzorg ontruimd. Kort na 10.00 uur is de leiding afgesloten. Poging tot diefstal uit een woning: Op 30 januari rond 6.15 uur is getracht in te breken in een woning aan het Her culespad. Vermoedelijk werd met be hulp van ijzerdraad geprobeerd het slot van de voordeur van de woning te openen. Dit is niet gelukt. De bewoner heeft een lange man, lengte ongeveer 1.90-2.00 meter, met donkerkleurig haar, zwarte kleding en donkere sportschoenen gezien. De man liep weg in de richting van de Apollolaan. De politie heeft de zaak in onderzoek. Aanrijding met gewonde: Op 31 januari rond 12.45 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden op de kruising van de Kanaalweg met de Kerkweg-Oost. Een personenauto met daarin een 28-jari- ge bestuurder reed over de Kanaal- weg en sloeg linksaf de Kerkweg-Oost op richting de Hefbrug. Vanaf de Hef- brug kwam een 11-jarige fietser uit Boskoop, die linksaf de Kanaalweg in wilde fietsen. Voor de kruising stopte hij, maar hij werd geraakt door de Hazerswoude-Dorp - Op 16, 17 en 18 februari wordt de bijbelvakantieweek gehouden. Dit evenement is bedoeld voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar Iedere dag wordt er gezongen en een knutselwerkje gemaakt. Op donder dagavond is er een afsluitingsfeest; er komt dan een poppenspeler. De kinderen van de groepen 1 tot en met 6 van de basisscholen zijn wel kom in de Gereformeerde kerk aan de Korenmolenlaan. Kinderen van groep 7 en 8 hebben hun eigen programma in Hervormd Centrum De Regenboog aan het Raadhuisplein. De ochtenden beginnen om 9.30 uur en duren tot 11.30 uur. De slotavond is van 18.30 tot 20.00 uur en vindt plaat sin de Gereformeerde kerk. De toe gang is gratis. personenauto die de bocht te kort nam. De jongen liep letsel op aan zijn gezicht, en een tand was uit de mond. De automobilist heeft de fietser, ver moedelijk door de laaghangende zon, niet gezien. Aanrijding met gewonde: Op 27 janua ri rond 13.45 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden op de Zijde. Een 24- jarige motorrijder uit Boskoop reed op de Zijde, waar hij een aantal auto's aan het inhalen was. Dit ondanks het hier geldende inhaalverbod. Een 33- jarige automobilist uit Boskoop wilde linksaf slaan, en reed op zijn eigen weghelft tegen de wegas aan om het tegemoetkomende verkeer voorrang te verlenen. De motorrijder kon tij dens een inhaalmanoeuvre deze auto niet meer ontwijken, en een aanrij ding was het gevolg. De motorrijder is met verwondingen aan zijn arm over gebracht naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden. Aanrijding met gewonde: Een 53-jarige man uit Boskoop reed met zijn fiets op het Paddegat en kwam uit de richting van de Otweg. Op de kruising met de Parklaan werd hij geschept door een 20-jarige automobilist uit Boskoop. De 20-jarige automobilist heeft ver moedelijk de bocht te kort genomen. De 53-jarige fietser is met een hoofd wond overgebracht naar het zieken huis. Diefstal uit bedrijf, verdachten aange houden: Op 30 januari rond 4.30 uur vond een inbraak plaats bij een bedrijf aan de Burg. Colijnstraat. Ter plaatse bleek een ruit van de winkel te zijn ingegooid, en uit de winkel waren di verse flessen alcoholhoudende drank weggenomen. Terwijl de politie de komst van de sleutelhouder afwacht te, werd waargenomen dat een ver dacht persoon met zijn arm door een kapotte ruit van een ander bedrijf pro beerde de kassa van dat bedrijf leeg te halen. Deze verdachte kon direct wor den aangehouden. Het gaat om een 34-jarige man uit Rotterdam. De man bleek niet alleen te zijn. Een tweede verdachte stond op de uitkijk, en kon na korte tijd worden aangehouden. Dat was een 41-jarige man uit Rotter dam. Hij bleek in het bezit te zijn van sleutels van een auto waarin de alco holhoudende drank van de eerste in braak lag. De mannen werden na hun aanhouding voorgeleid en vervolgens ingesloten. De auto met daarin de ge stolen drank werd veilig gesteld. De zelfde nacht is bij een bedrijf aan de Koninginneweg een ruit vernield. Ver moedelijk is men niet binnen geweest. Waarschijnlijk zijn de twee verdach ten ook hier aan de slag geweest.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 17