Malmok Sjoerd Kuyper goed samen met Annemarie van Haeringen Foto's in het Hort van Holland eHaij v ander Wende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Corstiaan Pieter Cammeraat Huibert Bos René Marck Beste René 29.000 exemplaren Hart van Holland/3 februari 1999 pagina 3 Familieberichten TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Cors Schitterende koningin Gepubliceerde foto's in het Hart van Hofland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Fo to's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. 1 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Aief eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADD1NXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Wanneer je terugblikt in je leven blijkt alles snel te gaan. Het duurde allemaal maar even dat ritme van een lach en een traan. Alles moest je uit handen geven het levenstempo werd te zwaar. Maar één ding is altijd gebleven dat is de liefde voor elkaar. Met de herinnering aan de gelukkige jaren die hij aan ons heeft gegeven, hebben wij afscheid genomen van mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa in de leeftijd van 66 jaar. 30 januari 1999 Nel Barend en Karin Koen Sjors en John P. Cammeraat-Muilwijk Jhr. van der Weistraat 28 - 2751 AJ Moerkapelle. Er is gelegenheid tot afscheidnemen en condoleren in de aula van "Westhage", Akkerweg 84 te Moerkapelle, woensdag 3 februari van 19.00 tot 20.00 uur. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden in crematorium "IJsselhof', Goejanverwelledijk 6 te Gouda, donderdag 4 februari om 12.45 uur. "De eeuwige God is u een woning en onder u zijn eeuwige armen. Deuteronomium 33 27 Bedroefd om het gemis, maar vervuld met diepe dankbaarheid voor alles wat God in hem aan ons heeft geschonken, delen wij u mee dat God tot Zich heeft genomen mijn lieve man, onze beste broer en zwager en onze lieve oom echtgenoot van Jannetje Ooms in de leeftijd van 80 jaar. J. Bos-Ooms Zussen, broers en schoonzussen Nichten en neven 31 januari 1999 Rottekade 8 - 2761 EA Zevenhuizen Huib is thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen woensdag 3 februari van 14.30 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden donderdag 4 februari om 13.30 uur in de Nederlands Hervormde kapel aan de Vlietkade te Oud Verlaat. De begrafenis zal plaatshebben om 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in De Vierkap, Vlietkade 37 te Oud Verlaat. Geen bloemen. Door Julia Pengirim Sjoerd Kuyper lees ik altijd met ple zier, voor de tekeningen van Anne marie van Haeringen heb ik bewon dering. Het resultaat van hun sa menwerking in 'Malmok' is dan ook verbluffend. Hoe goed die samen werking is, blijkt onder veel meer uit de tekening over twee bladzijden - niet genummerd - met deze tekst: De storm is zo groot als de wereld. Wie nu nog op zee is, is verloren. Op zichzelf stemmen deze twee re gels al tot nadenken, de grote teke ning waarin de tekst is opgemaakt, geven er alle betekenis aan. Hier over moet stevig zijn nagedacht, al dan niet samen; de penseelstreken in waterverf lijken snel te zijn gezet maar, toeval of niet, wel precies op de goede plaats en met een groot aantal vederlichte kleurschakerin gen die in enkele gevallen aan een Japanse scholing doen denken. Maar Malmok... Alle vogels hebben een goed heen komen gezocht, tijdens de storm, een beetje schots en scheef op de puntige rotsen en alle gevaar lijkt te zijn geweken. Maar wat heeft de an ders toch zo voorzichtige Malmok uitgespookt? En waarom geeft hij op geen enkele vraag antwoord? Dat blijkt later, als het bootje 'Sui kertuintje' langs vaart, met aan boord een huilende, donkere me vrouw. Wanneer Malmok uiteinde lijk zijn snavel open doet, letterlijk en figuurlijk, komt het langverwach te antwoord: de geopende snavel Annemarie van Haeringen Sjoerd Kuyper toont een neger-baby'tje. Aanvankelijk verzet Malmok zich nog. 'Het is van mij', zegt Malmok met volle mond. 'Ik heb het zelf gevonden'. Maar de grote vogel kan niet op tegen de stem van de vrouw en de mee- huilende baby en hoe moeilijk het ook is, Malmok doet afstand van zijn buit. Maar voor de vrouw is hij een redden de held, die misschien wel daardoor de liefde wint van een lief pelikanen- meisje. 'Malmok' is weer zo'n uitgave van Le opold, waarvan de waarde groter is dan het lezende en kijkende kind zich vermoedelijk kan voorstellen. Maar dat geeft niet; het krijgt hoe dan ook iets waardevols in handen, waardoor het geestelijk misschien ongemerkt de goede kant op wordt gevormd. Het beknopte avontuur van Malmok be vat tal van menselijke elementen: vriendschap, liefde en avontuur en doorzettingsvermogen. Met de soms wat dwarse en ook aandachtige vaart van Kuyper en de prachtige penseel streken van Haeringen. 'Sprekend de koningin'. Een schitte rend werkje van Koos Meinderts waarom ik me gek heb gelachen. Niet alleen om z'n nogal voor de hand liggende taalgrapjes en modieuze kreten. En ook niet al leen om de vaart die in zijn ver haal is verwerkt. Waarom ik er soms zo onbedaar lijk om moest lachen, schuilt in hoofdzaak in de komische situa ties, de overwegend lakonische houding van zowel moeder als zoon en de overige rolverdeling met prima karikaturen. Het verhaal begint bij een - na tuurlijk zwart - bij-klussende bij standsmoeder met zeer begrij pend zoontje. De rekeningen sta pelen zich op en uit een voor mij volstrekt logische wraak op de benarde situatie, smijten moe der en zoon op een middag alle geld uit het rampenpotje over de balk. Dat is dan dat, maar wat nu. Meinderts heeft er het volgende op gevonden: moeder en zoon trekken bij toeval een winnend lot en zijn daarmee even uit de problemen. Mis schien een nogal goedkoop gevon den oplossing, maar ik geef de auteur in dit geval volkomen gelijk. Hij moest toch iets en elke andere oplos sing had een vervelend en voortijdig einde gemaakt aan zijn verder uitste kend lopende verhaal. Bovendien worden dagelijks winnende loten ge trokken en waarom niet door een ferme bijstandsmoeder; persoonlijk krijg ik ook altijd geld, juist als de nood het hoogst is en ik er niet op had gerekend. Meinderts deed bovendien meer. Bij standsmoeder Meef lijkt sprekend op de koningin en met behulp van een schoonheidsspecialiste is het uiterlijke verschil tot nul geredu ceerd. En daar zit brood in, dat weet ook een uitzendbureau van model len, die er handig gebruik van maakt Het geld van het winnende lot jaagt het vrolijke tweetal er in een omme zien door, waarna het uitzendbureau voor nieuwe inkomsten zorgt. Tot koningin Meef met rotte tomaten wordt bekogeld en ook die bron van inkomsten lijkt te zijn uitgedroogd. Ik ga niet het vrolijke einde verklap pen, maar gezegd mag wel, dat het de koningin zelf is, die op zeer positieve en redelijk geloofwaardige manier ingrijpt. Meinderts is voorts zo goed een en ander door de koningin uit te laten leggen: 'Kom op, Meef, zeg ja. Ruil een dagje met me. Jij Hare Majesteit de Koningin, ik bijstandsmoeder. Nie mand die het verschil ziet'. En zo is het maar net. Natuurlijk is het hele verhaal comple te waanzin, maar toch zo gebracht dat elk fragment misschien, mogeli kerwijs, net waar zou kunnen zijn. In elk geval heb ik er, met kritische geest nog wel, van genoten. Annemarie van Haeringen en Sjoerd Kuyper: 'Malmok'. Uitgeverij Leopold, f24,90. Koos Meinderts: 'Sprekend de koningin'. Uitgeverij Zuiijsen, 19,95. Pa, bedankt voor het kopwerk van 175 km. op de Weissensee. Klasse, Peter Liana Op 4 februari wordt Dick 50 jaar, dus Abraham. Gefeliciteerd A N T 40 jaar. Hartelijk gefeliciteerd. De Zonnetjes (o)pa en (o)ma de Keijzer hartelijk gefeliciteerd 40 jaar getrouwd. Theo Yvon Jesse Davey Hiep hiep hoera, Pia 50 jaar! Zij en Saar zijn met kaarten een goed paar Lieve oma, goed dat u dit in de krant heeft gevonden. Groetjes Margo en ook xxx-jes Hoera, eindelijk! Sylvia en Harry veel sterkte. Kusjes papa, mama en ook voor Bo xxx Corry met haar zilvergrijze haar is nu 50 jaar. Gefeliciteerd! de kinderen Tot onze diepe droefheid heeft de Heere op zijn tijd en wijze van ons weggenomen onze gewaardeerde werkgever Wij wensen Astrid en de kinderen, familie Marck en familie Cammeraat God's kracht en sterkte toe in dit grote verdriet. Personeel Firma Marck Moerkapelle Je was een goede vriend en werkgever. Wij zullen je missen. Wij wensen heel de familie veel sterkte toe. Jos, Jeroen en Niels Ron en Martina Hoera, mijn Opa Gilles en Breioma zijn 8-2 55 jaar getrouwd! Dikke kus Jens En toch word je zondag 50 jaar. Pia van Harte gefeliciteerd Ad en Corrie Oma viert een halve eeuw. Gefeliciteerd van Wendy de Leeuw Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@tref.nl Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3