ïfPPIiiiM Bang in het donker? iQliverdedigd voor MACHINIST M IS 81 Korfballers houden zenuwen in bedwang Am lil Weer winst heren Gouwestaete v Aannemingsbedrijf Gebr. van Vliet De Nominatie Wir Iziv geli Midden os koop N. «O pagina 8 Hart van Holland/3 februari 1999 mm? mm® 'WSm'M i k Peter Groenewoud Promotie Jeugd voetbalt voor het goede doel Waterpolo Heren 1 Dames 1 X - Een nieuwe, zeer praktijkgerichte cursus. - Leer je verdedigen in alledaagse situaties. - Les van gediplomeerde leraren. - Iedere donderdagavond in februari maart. - 9 lessen voor slechts 95,- I Is uw interesse gewekt? Bel dan 0182-615619 AANNEMERS VAN RIOOL-, CULTUURTECHNISCHE- EN HEIWERKEN Willem de Zwijgerlaan 16 2741 DC Waddinxveen Telefoon 0182-613234 Fax 0182-630929 Voor ons bedrijf in de grond-, water- en wegenbouw met circa 12 medewerkers zijn wij op zoek naar een op een hydraulische graafmachine Het werkgebied betreft voornamelijk geheel Zuid-Holland. Voor inlichtingen kunt u bellen met: 0182-613234 of 0651 -263716 Sfeervolle Club voor veelzijdig sporten Wie wordt sporter van het jaar? Volleyt I tafelt c Door Karin Jongkind Waddinxveen - De spelers van het eerste team van Korfbal vereniging Korbis speelden afgelopen zaterdag een belang rijke wedstrijd tegen de nummer twee uit de competitie, Luctor uit Terneuzen. Het team van Korbis, onder leiding van Peter Groenewoud staat op de eerste plaats en is sinds de start van de competitie ongeslagen. Met twee punten voorsprong op Luctor, en nog vijf wedstrijden tot het eind van de competitie was winst op de nummer twee van groot belang. Wellicht was dat de reden, dat de spelers afgelopen zaterdag wat nerveuzer dan anders waren. Het werd een spannende wedstrijd, waarbij Korbis na een moeizame start, in de slotfase van de wedstrijd toch bewees over het sterkste team te beschikken. Korbis won het duel uiteindelijk met 15- 10. Het doei van dit seizoen, promotie naar de tweede klasse lijkt het enthousiaste team niet meer te kunnen ontglippen. Peter Groenewoud is sinds dit jaar de trainer van de selectie- groep van Korbis en coach van het eerste team. Hij koos vorig jaar bewust voor een overstap naar de vereniging in Waddinx veen. "Ik was al zo'n drie jaar trainer bij een club uit Zierik- zee, en was toe aan een veran dering," vertelt Groenewoud. "Toen ik de vacature bij Korbis zag, ben ik met leden van het bestuur in gesprek geraakt. Dat klikte eigenlijk meteen. De sfeer binnen de vereniging sprak me aan. Korbis is een enthousias te, nog relatief jonge vereniging met een goed technisch beleid. In het eerste en tweede team zit veel korfbalkwaliteit en de teams zijn goed coachbaar. Dat zijn belangrijke dingen." Peter Groenewoud kon aan het begin van het seizoen niet be vroeden, dat het met Korbis dit jaar zó goed zou gaan. Ook bij de veldcompetitie staat het team bovenaan, al is het ver schil met de overige teams niet zo groot als bij de zaal competitie. Het team van Kor bis gaat overigens volgend jaar nog een moeilijk jaar tege moet. Het niveau van de twee de klasse is hoog, en het ver schil met de derde klasse groot. Overigens weten ze daar bij Korbis alles van: Pro motie naar de tweede klasse werd al tweemaal eerder be reikt. Het daaropvolgende jaar volgde direct weer degradatie. Groenewoud is vast van plan deze traditie volgend jaar te doorbreken. Hij heeft een re delijk jonge ploeg, die zijn maximum nog niet bereikt heeft. Het team van Korbis bestaat uit Hilde Westerduin, Donja van Otterloo, Yvon Boomers, Yvon Visser, Mark van der Brink, Jan de Jong, Marco van Leeuwen en Jaco Wieneke. Regio - Het Zwaluwen-voetbaltoernooi van 29 en 30 decem ber 1998 heeft veel geld opgeleverd voor de gehandicapte jeugd. Er werd door de voetballende jeugd binnen het District West III van de KNVB ƒ7500,- bijeen gevoetbald. Het veldtoernooi zal worden gehouden op zaterdag 8 mei. Naar verwachting zullen er zo'n tienduizend kinderen voet ballen voor de Zwaluwen Jeugd Actie. Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete uitwedstrijden. Heren 1 maakte een goede beurt; een moeizame 9-8 winst op UZSC. Dames 1 won in Wormerveer tegen De Ham uiteindelijk nog vrij gemak kelijk met 17-6. De heren moesten aantreden tegen UZSC in Utrecht. Een be langrijke wedstrijd voor de Gouwestaeteheren. Immers bij winst zou de aansluiting met de middenmoot dichterbij ko men. De winst van vorige week tegen koploper Rapido'82 gaf de ploeg, onder leiding van in terim-coach Jan Verwey, het nodige zelfvertrouwen. Dit kon de ploeg goed gebruiken tegen de fysiek sterke Utrechtena ren. De heren begonnen gecon centreerd aan de wedstrijd. Doelpunten van Marcel Rib- bens (2x) en Mare Mommers (lx) zorgden voor een tussen stand van 3-3 aan het einde van de eerste periode. De ploegen waren aan elkaar gewaagd en wisten wat erop het spel stond. In de tweede periode was het Gouwestaete dat met name problemen had met het uitspe len van de numerieke meerder heid, waardoor UZSC weer kon profiteren. Wouter Steller wist de tussenstand na twee perio den te bepalen op 5-4. Met deze kleine achterstand gingen de heren de derde pe riode in. Door een kleine arbi trale dwaling moest interim- coach Jan Verwey het zwem bad verlaten en zaten de heren in een kleine dip. UZSC liep een voudig uit naar een 8-5 voor sprong en het leek erop of het gedaan was met de Gouwestae teheren. De heren toonden echter veerkracht; Mare Mom mers (2x) bracht de achter stand in deze periode terug naar 8-6. De vierde en laatste periode was alles of niets. Ver lies zou immers betekenen dat de Gouwestaeteheren vast in de degradatiezone zouden blij ven. De spanning steeg in het sfeerloze zwembad de Krom me Rijn en UZSC kreeg het moeilijk. Gouwestaete had het betere van het spel en keeper Erik van Beek wist in deze pe- rio'de een aantal belangrijke kansen te keren. Jaco de Jong en Mare Mommers wisten hun ploeg, één minuut voor tijd, naar de gelijke stand te bren gen. Net als tegen Rapido'82 gaf ook afgelopen zaterdag de laatste minuut de doorslag. Het was Mare Mommers die met een fantastische achterwaart se bal 9-8 aantekende en daar mee wederom een overwinning van de Gouwestaeteheren. Gouwestaete had, zeker in de beginfase, moeite met het smal le bad van 'De Watering' in Wormerveer. Je kan daar zoge zegd 'je kont niet keren'. Dit was er mede oorzaak van dat het even duurde eer de Wad- dinxveensen afstand konden nemen van De Ham. Ook liep aanvankelijk de 'man-meer' voor geen meter. In totaal wer den slechts vier doelpunten gescoord uit elf overtalsitua- ties. Met de sterke pressing dat het Wormerveerse team speel de waren dat de ingrediënten voor een moeizame start voor Gouwestaete. Niettemin open den Ellen van der Weijden en Mirjam Overdam de score (2- 0). Sandra Berckenkamp maak te 3-1doch eind eerste periode stond het al weer 3-3. Begin tweede periode scoorde San dra 4-3, maar De Ham kwam even later voor het laatst langs zij Hierna begon het een beetje te lopen bij Gouwestaete. Ellen van der Weijden, Gillian van den Berg en Mirjam Overdam brachten de stand op 7-4. In de derde periode zette Gou westaete orde op zaken. Een uitstekend breakende Sandra Berckenkamp, een 'boze en wraaknemende' Wendy de Frankrijker en Mirjam Over dam brachten de stand op 10- 4. De Ham sprokkelde nog een keer al haar krachten bijeen en bracht de stand aan het eind van de derde periode op 10-6. In de vierde periode werd het krachtsverschil pas echt duidelijk. Evelyn de Tys- sonsk scoorde 11-6 en daarna volgden twee grandioze hat tricks. Eerst was het Gillian van den Berg die de stand op 14-6 bracht en daarna bracht Mirjam Overdam de eind stand op 17-6. Zij gooide er in totaal zes in. Zaterdag 6 februari speelt Gouwestaete thuiswedstrij den. In Gouwebad 'De Sniep' speelt heren 1 om 18.00 uur tegen Merwede uit Dordrecht. Dames 1 speelt om 19.00 uur tegen ZPB/Profus uit Barend- recht. O.S.S.-gympak z.g.a.n. mt. 140 20,- 0180-633009 Bauer FX3 inline skates mt. 39/125,- 0182-611246 tafeltennistafel merk Heemskerk ƒ50,-0182-615952 V 1 O •y o fV «JA Sporting Gluto y# tfo&koop Binnen en buiten tennis, squash, fitness: de keuze is aan u! Sporting Club Midden Boskoop biedt u al deze mogelijkheden voor sportief plezier. Gecombineerd met een zonnestudio, fysiotherapie en een heel gezellig café-restaurant. In een modern, nieuw sportcentrum dat centraal in de regio Boskoop/Waddinxveen ligt. Sporting Club Midden Boskoop: ook uw sportieve club! Sportlaan 1, 2771 RW Boskoop, Telefoon 0172-21 17 10, Fax 0172-21 29 30 Naam: Wolter Zwijnenburg Leeftijd: 29 jaar Woonplaats: Zwammerdam Vereniging: Basketbalvereni ging Flyers uit Waddinxveen In 't dagelijks leven: Directeur van een Optiek-keten met vesti gingen in Utrecht, Arnhem en Deventer. Woont samen met Jolanda Geurts, speelster van het eerste damesteam van Flyers en vier katten. Reden nominatie: Wolter is al sinds zijn zesde jaar lid van de Waddinxveense basketbal club. Ondanks diverse pogin gen van trainers van andere basketbalverenigingen om Wolter binnen hun geledingen te krijgen is Wolter zijn eerste club altijd trouw gebleven. Wolter is al jaren het boegbeeld en de drijvende kracht achter het eerste herenteam. Sinds zijn vijftiende is Wolter lid van het technische kader van de Flyers: hij trainde door de jaren heen afwisselend jongens en meisjes welpen en juniors» teams. Enkele jaren gelede» wist hij met de meisjesjuniore» zelfs promotie naar de erediv» sie af te dwingen. Veel van deze meiden spelen nu nog in hel eerste damesteam. Het eerst' herenteam van Flyers speelt i» de tweede klasse van het rayo» west. Dit rayon omvat het ge bied Den-Haag, Utrecht, Rotte' dam. Wolter is bijna wekelijk' topscorer van zijn team mei een gemiddelde van ongeveö dertig punten per wedstrijd Wolter is nog altijd erg actie1 voor de basketballers; hij org/ niseert regelmatig een training voor Flyers-leden of treedt OP als scheidsrechter bij wedstnf den. Zevenhu competil Dit team dat Ness ^edstrij 1 winne ral th in :rder f •no va der Hoe Brry v; Mi hiel cbmplee gi van< Ek palv de drul ia hun s slerk ar Nessela op keer met 25- süuiten. Voor El Rrvice, les op irelen. Dordter jfeep d laar 7- ,Mally P< ilaak v, Salvo, r midden van A 7»ist ver En. Mi Ek In de d thieu d liet hij J jloerk; fan Ta ienhui ■aar e nieuwe Taverz 5-5 ge ging sti de de nodige Bans S avond. lesi di ren koi tijen. E Ad van deavo tijen. Bist éi dubbe Werd ij jjeo on Beam Strijd t |0"P. nen. E tijen, C legio zesde Beren! ne ski tiet va onder schenl fkiver schap SkiCer Van vi de re baud, tweed De we tjeeld vorde Aanko deelnr Tips voor "De Nominatie" kan men melden bij de sportredactie, telefoon 018» 615899. Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een winnaar gekozen. DEKA Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs voor hem/haaf beschikbaar.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 8