1M| ORRENaÖI k K f finst voor Nesselande BROUWER DE KONING Overwinning voor Data General in Gennep fZM speelt eerste wedstrijd Flyers Heren 1: eindelijk! Regionale scholierenkampioen schappen alpine skiën DE DIERENBESCHERMING S UITVAARTVERZORGING Onderlinge wedstrijden OSS/Be Fit TOOS danst anders NK Allround junioren Hart van Holland/3 februari 1999 pagina 9 Volleybal Nesselande houdt Modena goed bij Champions League KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden (15% korting) - Broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, - Tuinaarde, 4 zakken ƒ10,- Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 i tafeltennis Basketbal LEGBATTERIJEN EUROPA UIT. TE BEGINNEN UIT NEDERLAND. venhuizen - Zaterdag 30 januari speelde Nesselande voor de impetitie tegen het Dordtse Control Techniques/Ekspalvo. dit team, dat het vooral van vechtlust moest hebben, zorgde Hat Nesselande de handen er aan vol had. Nesselande wist de tedstrijd via de setstanden 25-19, 20-25, 25-18 en 25-19 met 3- 1 winnend af te sluiten. I fwin: rp rainer/coach Pierre Ma I thieu zette Rick Wiggers I in als vaste libero en liet I lerder Kristiaan van der Wel, I Iriii van Solkema, Joost van der Hoek, Jochera de Gruijter, [Jerry van Hal en aanvoerder Michiel van der Kuip het team compleet maken] Vanaf het be gin van de set zette Nesselande Ekspalvo met hun service on der druk en wist Ekspalvo niet in hun spel te komen. Met een Berk acterende Wiggers wist ■esselande de aanvallen keer p keer goed af te ronden en et 25-19 de eerste set af te luiten. De tweede set begon ior Ekspalvo met een foute rvice, maar daarna zetten zij alles op alles en gingen vrijuit den. Nesselande liet de rdtenaren komen en deze eep de kans om uit te lopen lar 7-12. In dit systeem van point wordt het dan een tak van de 'side-out'. Eks- Jvo, met een goed draaiende midden-aanval in de persoon n Alexander Grigorenko, list veel tescorenente blokke- in. Met 20-25 ging deze set tar Ekspalvo. In de derde set liet coach Ma- tieu de libero aan de kant en :t hij Jules Martens in het veld staan op de plaats van Kristi aan van der Wel. Martens groei de in de wedstrijd en zorgde vóór de aanvalskracht aan de buitenkanten. Nesselande zorgde voor meer servicedruk en kreeg hulp van Ekspalvo, doordat deze ploeg gretig maar onzorgvuldig ging aanvallen, waardoor de punten aan Ze- venhuizense kant vielen. Met op het eind een sterke blokke ring van spelverdeler Joost van der Hoek kwam het eind van de set met 25-18. In de vierde set ging het weer moeizaam en zet te Mathieu in het achterveld Rick Wiggers in als vaste verde diger voor Arno van Solkema. Bij de stand 7-7 kwam Gijs Ron- nes in het veld voor Joost van der Hoek. Tot 17-17 hield Eks palvo Nesselande bij, maar daarna nam Nesselande af stand door sterk serveren van Gijs Ronnes en Ferry van Hal. Het beslissende punt kwam door een foute service van Eks palvo zodat de set met 25-19 werd afgesloten en de wed strijd met 3-1 werd gewonnen. Voor de competitie zal Nesse lande aanstaande zaterdag in Groningen spelen tegen Unive/ Lycurgus. Nesselande speelde woensdag 27 januari voor de Champions League in eigen huis tegen Casa Modena Unibon. In een uitver kochte sporthal liet Nesselan de aan haar supporters zien, dat zij steeds meer grip op het spel krijgt. Na een spannende strijd wist Modena, zonder de geblesseer de Bas van de Goor, de winst met 3-1 te pakken. Nesselande coach Pierre Mathieu startte met Jochem de Gruijter als vas te libero en had in Kristiaan van der Wel een sterk scorende buiten-aanvaller met Joost van der Hoek, Arno van Solkema, Timo Dijkgraaf, Ferry van Hal en aanvoerder Michiel van der Kuip stond het basis-team in het veld. Vanaf het begin straal de Nesselande kracht en lef uit. De spelers lieten zich niet inti mideren door de grote namen aan de andere kant van het net, zoals de beste spelverdeler van de wereld Fabio Vullo en ster-aanvaller Andrea Giani. De eerste set wist Modena met veel moeite met 23-25 binnen te slepen. Maar in de tweede set kreeg Nesselande loon naar werken en werd via het blok van Van der Kuip de set met 25- 22 gewonnen. Zowel in de der de als in de vierde set hielden de beide ploegen elkaar lang in evenwicht. In de derde set kwam Nesselande tot 20-25 maar in de vierde set wist Mo dena het karwei eerder af te maken met 18-25. Dinsdag 2 februari 1999 om 20.00 uur krijgt VC Nesselan de voor de vierde Europa Cup wedstrijd, het Duit se Vfb Friedrichs- hafen op bezoek in het dorpshuis Swanla te Zeven- huizen. Voor de laatste twee thuiswed strijden van VC Nesselande in de Champions League zijn de entree-prijzen verlaagd om zo een groter publiek in de gele genheid te stellen deze wed strijden te komen bezoeken. De andere wedstrijden in de Champions League voor Nesse lande zijn: 10 februari 1999 om 18.00 uur uit tegen Mostostal Kedzierzyn (Pol); 16 februari 1999 om 20.00 uur thuis tegen Paris UC (Fra); 24 februari 1999 om 20.00 uur uit tegen Olympia- kos Piraeus (Gri). Voor de thuiswedstrijden is er een voorverkoop van de en- treekaarten: voor niet-leden kan men terecht bij: AH/Gall en Gall, Dorpsstraat 129, Zeven huizen en bij Perdijk Makelaar dij Dorpsstraat 146Zevenhui zen. Voor leden zijn de kaarten zijn bij Niek en Corrie de Kooter te verkrijgenKorenstraat 25 in Zevenhuizen. KWEKEBIJ^ VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Joerkapelle - Het eerste team Tafeltennisvereniging Ze- lenhuizen-Moerkapelle heeft jaar eerste wedstrijd van de ïeuwe competitie thuis, tegen ,averzo 5 uit Zoetermeer, met gelijk gespeeld. Taverzo |ng sterk van start maar gaan- Ie de partij wist TZM toch de jodige punten te pakken. Voor lans Smit was het een slechte [vond. Hoe zeer hij ook zijn jest deed, hij kon niet tot sco- p komen. Hij verloor alle par ijen. Daar tegenover stond dat JdvanHeijningen een zeer goe de avond had. Hij won drie par ijen. Guus van Amerongen fist één partij te winnen. De dubbel liep als een trein en erd in een mum van tijd ruim (wonnen. ■earn 2 speelde een thuiswed- frijd tegen TTVN 5 uit Niéuw- Pop. Er werd met 7-3 gewon den. Dico Bac won drie par- Ben, Gerard Reijm won er twee en Hans Hol één. Ook de dubbel werd gewonnen. Het vierde team speelde een uitwedstrijd tegen TTVN 7 uit Nieuwkoop. Er werd met 3-7 gewonnen. Bart Klos en Simon Wondergem wonnen drie par tijen, Anne Duursma won er één. De dubbel werd verloren. Het 5e team speelde een thuis wedstrijd ook tegen TTVN maar dan tegen team 10. Kees de Wilde won twee partijen. André Te Paske en John Meurer wonnen er beiden één. De dub bel werd verloren waardoor er met 4-6 werd verloren. Team 6 speelde een thuiswed strijd tegen Kwiek 15 uit Wad- dinxveen. Het werd een klin kende overwinning. Albert Thunissen en Adrie Bout won nen beiden drie partijen. Wal ter Micke won er twee. De dub bel werd ook gewonnen waar door een ruime overwinning van 9-1 tot stand kwam. ■§io - Dit jaar worden voor de tsde keer de regionale scho- ■renkampioenschappen aipi- skiën gehouden, een initia- w' van enkele skibanen, waar- ■Mer Ski- en SkateCenter Berg- ■henhoek en de Nederlandse ■['vereniging. Deze kampioen- Jhappen vinden plaats op het k -enter. Zo'n 160 scholieren verschillende scholen uit jjegio zullen, in teamver- ^Pnd, strijden om de eerste, B^-de of derde plaats. j wedstrijden worden inge beeld naar niveau. Zowel ge- wedstrijdskiërs en 'komende talenten kunnen linemen. Er zijn twee categorieën, te we ten basisonderwijs én voortge zet onderwijs. Deze categorie ën worden vertegenwoordigd door verschillende teams. De kampioenschappen zijn voor leerlingen een mogelijkheid om eens op een andere manier ken nis te maken met het alpineski ën. De wedstrijd voor het basison derwijs begint om 11.15 uur en voor het middelbaar onderwijs start de wedstrijd om 16.15 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom bij het Ski- en Skate Center op de Rottebanddreef 10-12 te Bergschenhoek. Voor meer informatie: 010- 5220755 of 010-4208548. Waddinxveen - In de belangrij ke wedstrijd Flyers Heren 1 te gen Archipel lukte het eindelijk om tot winst te komen. Jongens junioren 1 verloor. Om nog een kans te maken de gradatie te ontlopen moest He ren 1 de wedstrijd tegen Archi pel winnen. Van deze opdracht was Flyers goed doordrongen, en het begon voortvarend aan de wedstrijd. Alleen de eerste vijftien minuten konden de te genstanders nog redelijk bij blijven, maar daarna liep Flyers langzaam maar zeker weg om te gaan rusten met een 43-29 voor sprong. De tweede helft bleef Flyers bij de les en liet Archipel niet dichterbij komen. Hier- Word nu lid en vraag naar het actiepakket. Bel 0900-0099 (44 cent per minuut). sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten - Codicil op aanvraag beschikbaar door ontstond een evenwichti ge tweede helft met veel sco res. Einduitslag: 87-72. Top scoorder: Wolter Zwijnenburg met 38 punten. Jongens junioren 1 was niet compleet en had niet veel in te brengen tegen Jumpers. Over de gehele wedstrijd bleek Jum pers de betere ploeg en zo liep Flyers - ondanks een goede tweede helft - tegen een neder laag op. Uitslag: 44-76. Top scoorder: Tie Wai Lam met 13 punten. Vrijdagavond 5 februari om 21.00 uur Heren 1 tegen Binnen land. Gennep/Zevenhuizen - Tegen tegenstander Flamingo's, dat in de thuiswedstrijd in Swanla nog brutaal een punt meepikte, dienden de volleybaldames van Data General de volle winst te pakken, teneinde de aanslui ting met de kop in de ie divisie niet volledig te verliezen. Coach van Yperen begon met zijn jongste basis, Bijl, van der Maat, Minderhoud, den Butter, Heerschap en van Zaanen. De tegenstander speelde alles-of- niets met weliswaar veel servi- cefouten, maar ook veel servi cedruk. In de eerste service beurt liep Flamingo's uit naar een 7-0 voorsprong! De passers van Data General kregen de sprongservice niet onder con trole en pas bij 8-0 werd de eerste tegenscore geboekt. Maar de selectie van Van Ype ren vocht zich terug en mede door een goede serviceserie van Ruth Minderhoud en Olga van Zaanen kwam de stand 8-8 op het bord. Beide coaches hadden toen al hun time-outs opgenomen. Op 10-10 werd Jos- ke Lucassen ingebracht ter ver sterking van de aanval en bi j 10- 13 nam Fanny Lafeber de pas sing over van Karin van der Maat en met twee strakke servi ces bracht zij de eerste set winst met 10-15 binnen. Ook in de tweede set startte van Ype ren met zijn jongste basis. De passing van Karin van der Maat en Janneke den Butter verliep beter, maar Flamingo's wist vooral door het midden regel matig te scoren. De Zevenhui- zense service permitteerde zich maar liefst zeven fouten, maar daartegenover werd er ook regelmatig direct en indi rect uit gescoord. Halverwege de set werden wederom Fanny Lafeber en Joske Lucassen in gebracht en vooral de laatste scoorde veelvuldig. Met 8-15 werd de tweede set gewonnen en leek een 0-3 overwinning binnen bereik. Data General verloor echter concentratie en ging mee met het rommelige spel van de tegenstander. Vooral de passing liet het afwe ten en het middenblok sloot onvoldoende aan. Bij 12-11 ach ter herstelde van Yperen zijn basis, maar Flamingo's rook haar kans en pikte de set met 15-13 in. De scherpte was daar mee weer volledig terug in de selectie van Data General, die niet van plan wasteen wed- strijdpunt in Gennep achter te iaten. Michelle Bijl speelde haar aanvalsters scherp aan en in korte tijd stond er een 2-6 voorsprong op het bord. Hed- da Meijer mocht nog even het middenblok versterken en op 4-11 serveerde Janneke den Butter de set uit. Hoewel niet met fraai volleybal, maar wel volledig verdiend, werden de volle 3 wedstrijdpunten mee naar huis genomen, waar ko mende zaterdag om 14.00 uur de thuiswedstrijd tegen de Schalmers uit Tilburg wacht. Zevenhuizen - Op zaterdag 6 februari organiseert gymnas tiekvereniging O.S.S./Be Fit de onderlinge wedstrijden voor de jeugd. Het evenement vindt plaats in dorpshuis Swanla en begint om 13.30 uur. Alle jeugdige leden trainen al maanden voor deze jaarlijks te rugkerende happening. De prijsuitreiking staat gepland om ongeveer 16.45 uur. Ieder een is welkom. De eerste ronde start om 13.30 uur. Dan turnen de meisjes van groep 6, 7 en 9 en meisjes 12 jaar en de jongens van groep 1. De tweede ronde begint om 14.45 uur. Dan laten de meisjes van groep 3 en 5, de meisjesse lectie jeugd en junioren en de jongens van groep 2 zien wat te geleerd hebben. Om 15.45 uur gaat de derde ron de van start met de meisjes groep 4 en meisjesselectie pu pillen en jongens uit groep 3. Waddinxveen - Zaterdag 6 fe bruari wordt de gymzaal aan de Staringlaan omgetoverd tot een theater, waar vijf groepen van TOOS een unieke voorstel ling zullen geven. De andere groepen zijn 13 maart en 10 april aan de beurt. De deelne mende groepen zijn al maan den hard aan het werk om een goed beeld te kunnen geven van wat ze allemaal in hun mars hebben, en dat is niet alleen dansen. Deze voorstelling is uniek voor Waddinxveen, want normaal gesproken zijn er ook groepen uit andere plaatsen bij. TOOS Jazz groeit echter nog steeds, en heeft nu zoveel groepen dat ze hiermee zelf een programma vol kunnen maken. Vandaar de opzet om als vereniging voor de eerste keer zelf een voorstelling te organiseren. De middagvoor stelling begint om 17.00 uur en de avondvoorstelling om 19.00 uur. De voorverkoop van de kaarten is reeds begonnen. De avondvoorstelling is uitver kocht. Reserveren kan via tele foonnummer 0182-611702. Utrecht/Zevenhnïzen - Afgelo pen weekend zijn op de Vecht- sebanen in Utrecht de Neder landse Kampioenschappen All round op de schaats gereden door junioren C, B, Aen de neo- senioren. Rutmer van Weringh uitZevenhuizen kwam uit bij de junioren B, de 15-en 16-jarigen. Na een week griep was hij niet in topconditie. Met een tijd van 40.04 werd hij tweede op de 500 meter, achter Thijs van Goud oever uit Leiden, die een tijd van 40.01 neerzette. Stefan Groothuis uit Empe werd eer ste op de 1500 meter met een tijd van 2.03.45, waar Rutmer een tijd van 2.06.54 neerzette en negende werd. In het totaal klassement na twee afstanden stond hij na de eerste dag op de vierde plaats. Rutmer, die twee weken terug in Groningen Ne derlands Kampioen Sprint werd, merkte duidelijk dat hij een week ziek was geweest. Op de 1000 meter werd hij nog vier de met een tijd van 1.20.59. Maar de 3000 meter was duide lijk te ver. Nederlands Kam pioen Allround bij de junioren B werd Stefan Groothuis, twee de werd Thijs van Goudoever en de derde plaats was voor Simon Kuipers uit Spaarndam. Rutmer van Weringh eindigde op de vijfde plaats.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9