Lulu Wang te gast in Boskoopse bibliotheek Computers waterschap geschonken aan Boskoops basisonderwijs Sjoelen Vier-tegen-vier T.O.O.S. reikt bekers uit aan best geklasseerde turners Flyers Heren 1 verraste koploper bijna Tweede voorstelling van "Toos danst anders" Kaartavond Gouwerijders Basketbal Cursus Jazz voor beginners W< Boskoop - Dijkgraaf de heer C. Kroes overhandigde dinsdag 2 maart sym bolisch een computer aan de direc teur van de openbare basisschool, de heer A. Bakker. De wethouder voor onderwijs van de gemeente Boskoop, de heer P. Trimp, was hier- hii aanwezig. De computer is er éen van de zeven stuks die beschikbaar is gesteld door het Waterschap Wil- ;k en Wiericke. Het waterschap Wilck en Wie ricke is ontstaan uit een fusie van het waterschap Meer en JVoude en het waterschap De Gouw- ilanden. Door het samenvoegen van ie activiteiten en door de aanschaf van een nieuw netwerksysteem, bie ren deze computers 'over' Omdat iet waterschap op de hoogte is van ie krappe budgetten voor het onder wijs, hebben zij besloten de compu- Waddinxveen - In de jeugdcompetitie van badmintonvereniging Invictus speelden dit weekend vijf teams in sporthal De Duikelaar. Het eerste team kwam uit tegen TES 1 De enkels leverden weinig problemen op, slechts een enkel werd verloren. Ook de mixen leverden geen noe menswaardige problemen op. De dubbels daarentegen werden zeer spannend. Rick van Braam Morris en Rogier Poldner begonnen sterk en wonnen de eerste set met 15-10, maar ze zakten in de tweede set wat weg en verloren daardoor met 11-15. Herstel kwam in de derde set die ze wonnen met 15-9. De dames hadden het even min makkelijk. Rosina de Outer en Esther Hoffmann verloren meteen de eerste set, maar konden in de tweede set toeslaan en wonnen die met 15-11. Ook de derde werd gewonnen, waar door het team won met 7-1. Team 6 speelde tegen Rijnland 2. De wedstrijd werd met 2-6 verloren. Het zevende team speelde tegen Schollevaar 4-4. Team 9 had Goudse BC 4 als tegen stander. Het werd 6-2. De mini's speelden in de springplank competitie tegen De Ritte. In deze competitie worden twee sets gespeeld, als beide spelers één set winnen is het gelijkspel. Luciën Sloof speelde gelijk, evenals Mark van de Tol en Thierry Kruijt. Stefan Hoff mann was de enige die won met 9-3 en 9-0. De dubbel van Michel van der Poel en Stefan werd als laatste gewon nen. Het werd uiteindelijk 6-4. ters beschikbaar te stellen aan alle basisscholen in Boskoop. Inmiddels hebben alle scholen een computer ontvangen. De heer Bakker sprak zijn dank uit voor deze pentiumcomputers. Hier door zijn er op het gebied van compu- teronderwijs toch weer wat meer mogelijkheden. De computers komt bij de kleuters te staan. Omdat de computer is voorzien van een CD- rom, zijn er enkele educatieve CD- roms aangeschaft. Waddinxveen - Ondanks zijn overwin- ïing bij de Waddinxveense Sjoelers jlijft Cees Kuipers staan op de vijfde jlaats in het algemeen klassement, lan Kersbergen speelde niet en blijft ;weede en Dick Dros blijft staan op de derde plaats. det algemeen klassement ziet er als ralgt uit: Klasse A: 1André van Gem- :ren 139.887; 2. Jan Kersbergen 139.525; 3. Dick Dros 138.286; 4. Wim Slingerland 137.578; 5. Cees Kuipers 135.967; 6. Cor Faay 133.580; 7. Henk van Beek 133.420 punten. Het echtpaar Guus en Mien Renesse scoren in de B-klas 1349 en 1317. In de algemene rangschikking staat Guus op de derde en Mien op de ze vende plaats. Het algemeen klassement van de B- klasse: 1. Peter van Leeuwen 129.778; 2. Ed den Drijver 129.017; 3. Guus Re- nesse 128.960; 4. Teus Visser 127.990; 5. C. Slingerland 126.825 punten. C. van Wijk staat 14e en laatste in deze klas, 120.489 punten. Hoogste score in de C-klas behaalde Floor van Abshoven 1241, hij is in de rangschikking terug te vinden op de 10 plaats, de leider van deze Jan Olie werd tweede. Algemeen klassement C-klas: 1. Jan Olie 119.680; 2. J. Ridder 119.020; 3. Jan van Beek 118.862; 4. Asha den Drijver 117.957 en 5. David Sinnema 117.800 punten. Sjaan Faay 112.130 sluit met een 16e plaats deze klasse. De laagste klas de D wordt aange voerd door Cor kersbergen met 109.622 met op de tweede plaats A.L. Warmelink, 108.160 punten. Hekkensluiter is Lilian Kouwenberg met een gemiddelde van 90.700 pun ten. Door Svlvia van Doornen "Verdriet is alleen krachtig als je het in een geheel ziet, bij het ontrafelen wordt het een onderdeel van het leven." Aan het woord is de van origine Chinese schrijfster Lulu Wang, die in het kader van de Internationale Vrouwendag 1999 afgelopen maandagavond te gast was in de Boskoopse bibliotheek. Lulu Wang is bekend geworden met haar debuutroman "Het Lelie theater", waarin zij haar jeugdervaringen verwerkte. Tijdens deze avond wist Lulu haar publiek te boeien door op geheel eigen wijze te vertellen over haar leven in China, Chinese tradities en gewoonten en de positie van de vrouw door de jaren heen. De Boskoopse Vrouwenraad, die de lezing van de schrijf ster in samenwerking met de bibliotheek organiseerde, noem de Lulu Wang een goed voorbeeld van emancipatie. Zij heeft immers in 1986 met veel moeite haar land verlaten om hier in Nederland een nieuw leven op te bouwen. Met veel humor en enthousias me stak Lulu van wal. Hoewel de avond was bedoeld voor alle Boskoopse vrouwen, was haar niet ontgaan dat er.ook twee heren in de overigens volle zaal aanwezig wa ren. "Zonder heren kunnen we ook niet bestaan", merkte zij spontaan op. Tot grote hilariteit van de aanwezigen gaf zij even later de Chinese definitie van 'trouwen': "Trouwen betekent in China niet meer dan intrekken bij je schoonouders. Meisjes wordt aange raden zich vooral leuk te kleden, zo dat je later vast een mooie schoonfa milie zal krijgen." Behalve allerlei grappige anekdotes vertelde Lulu ook over de verschrik kingen die zij als jong meisje mee maakte. Nadat eerst haar vader en later ook haar moeder in een kamp te werk werden gesteld omdat zij als intellectuelen dienden te worden heropgevoed', moest er voor de toen 11-jarige Lulu een onderkomen wor den gezocht. Er werd tevergeefs aan geklopt bij diverse mensen met de 1-2-3 Jordy 7 jaar kus van pappa, mamma, Wesley en de oma's en opa Waddinxveen - Heren 1 trad vrijdag avond niet geheel compleet aan tegen Grasshoppers, de koploper in de competitie en verloor nipt. Dames 1 deed het beter en won zowel op woensdagavond in Ridderkerk van Rowic en zaterdag in Leiden van LUSV. Heren 1 had niet veel vertrouwen in de goede afloop van de wedstrijd te gen koploper Grasshoppers. De eer ste helft ging het redelijk goed en Flyers bleef qua scores dicht in de buurt. De ruststand werd 29-34. Uit de eerste helft had Flyers behoorlijk wat moed geput, maar Grasshoppers be gon beter en liep uit naar 31-44. Hierna kreeg Flyers vleugeltjes en in een mum van tijd stond er 54-46 op het scorebord. Vermoedelijk is men hier van geschrokken en leed men veel balverlies, waardoor Grasshoppers toch nog een overwinning kon halen. Uitslag 56-59. Topscorer Mike Heer- kens met 16 punten. Dames 1 had de afgelopen week een druk wedstrijdprogramma. Woens dagavond werd er gespeeld in Ridder kerk tegen Rowic. Deze wedstrijd was een verplichte overwinning, want te gen de nummer laatste van de compe titie mag je geen fouten maken. De overwinning kwam er, maar het werd geen makkelijke alhoewel de uitslag anders doet vermoeden. Flyers leed in sommige periodes concentratie verlies en daardoor kon Rowic steeds iets terugkomen. Maar tegen het ein de van de wedstrijd nam men toch behoorlijk afstand. Uitslag 52-27. Topscorer Anita van Unen met 19 punten. Zaterdag werd er naar Leiden gereisd voor de altijd moeilijke wedstrijd te gen LUSV. De Flyers-dames verkeren momenteel in goede vorm en dit werd ook getoond in deze wedstrijd. De waddinxveense dames dicteerden de gehele strijd, zowel verdedigend als aanvallend en de overwinning was dan ook een overwinning van en door het gehele team. Dit was de vijfde overwinning op rij. Uitslag 38-53. Lieve opa, wij zijn heel trots op jou! wij £|j|| iicci uvjiö UJJ JU Veel liefs van Bianca en Sharon Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Kijders organiseert op donderdag 11 ataart een kaartavondbij De Unie aan ae Kerkweg-Oost 226. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid zijn van de vereniging om mee te uoen; iedereen is welkom. vraag het kind in huis te nemen en aanvankelijk belandde Lulu in een te huis. Vanaf deze periode worden Lulu's gevoelens vermengd met haat en verdriet. Ze is teleurge steld en zit vol schuldge voelens die zij pas jaren later door het schrijven van "Het Lelietheater" van zich af zal kunnen zetten. Lulu zegt veel gebrek aan zelfvertrouwen te hebben gehad. Ze was ervan over tuigd dat pas wanneer ze bepaalde dingen zou bereiken in haar leven, ze werkelijk iemand zou zijn. Nu weet ze dat je respect zal moeten afdwingen en het puur van binnen zit je een volledig mens te voelen. Door haar jeugdervaringen op papier te zetten, is Lulu alles in een groter verband gaan zien waardoor ook de oorzaken en gevolgen haar duidelijk werden. "Als je een verhaal goed vertelt, laat je alle facetten zien. Een goed boek heeft dan geen held en geen duivel. Ook het leven is nooit alleen maar goed of slecht." Na nog enkele vragen van haar toeschouwers te hebben beant woord over het leven in China en de rol van haar moeder in haar leven, besloot Lulu haar lezing met de woor den: "Het paradijs zit in jezelf, dat heb ik met mezelf afgesproken. Ik hoop dat jullie ook samen besloten hebben in het paradijs te leven." Uiteraard kwamen die avond ook haar tweede boek "Brief aan mijn le zers" en derde boek "Het witte feest" aan bod. Verder was er gelegenheid om de meegebrachte boeken te laten signeren. Met voornamelijk "Het Le lietheater" onder de arm gedrukt, slo ten de dames graag aan in de lange rij. Waddinxveen - Op (Goede) vrijdag 2 april van 10.00 tot 16.00 uur organi seert de voetbalvereniging W.S.E. het jaarlijkse Vier-tegen-vier-toernooi. Deelname staat open voor leden en niet-leden van W.S.E., mits passend in de leeftijdsgroepen: Jongens: F-groep: geboren na 31-7-90; E-groep: geboren tussen 1-8-88 en 1-8- 90; D-groep: geboren tussen 1-8-86 en 1-8-88; C-groep: geboren tussen 1-8-84 en 1-8-86. Meisjes: 6 tot en met 14 jaar. De uitein delijke groepsindeling van de meisjes is afhankelijk van het aantal inschrij vingen. Mogelijk worden meisjes teams ingedeeld bij jongensgroepen, welke in sterkte vergelijkbaar zijn. Inschrijfformulieren zijn onder ande re verkrijgbaar bij het clubgebouw van v.v. W.S.E. aan de Willem de Rijke laan. Uiterlijk woensdag 31 maart moeten de inschrijfformulieren inge leverd zijn. Waddinxveen - Zaterdag 13 maart zal de gymzaal omgetoverd worden tot een waar theater. Dan herhaalt TOOS het succes van de voorstelling met als thema "uitbreken" van 6 februari. De middagvoorstelling begint om 17.00 uur. Alleen voor deze voorstelling zijn nog kaarten verkrijgbaar. De avondvoorstelling (die helaas uitverkocht is) begint om 19.00 uur. Informatie: 0182-611702. De cursus jazz voor beginners start op donderdag 8 april van 20.15-21.15 uur. Inlichtingen: 0182-520621. Door Karin Jongkind addinxveen - Vorige week donderdag hield Multisport vereniging T.O.O.S haar le denvergadering in de 'eigen' zaal aan de Staringlaan. Jaarlijks worden tij dens de ledenvergadering de bekers uitgereikt aan de turner of turnster, die de beste landelijke prestatie neer zette en aan het best presterende team. De zogenaamde 'Bontebalbe- ker', voor de beste individuele spor ter werd gewonnen door Petra Hoef nagel. Deze bokaal werd vernoemd naar de oud-voorzitter die in 1975 de traditie startte. Petra Hoefnagel be haalde een zesde plaats tijdens de halve finale-wedstrijd voor het Neder lands Kampioenschap. De dames van de F-keurploeg namen de 'Rupke-tro- fee' in ontvangst, voor hun tweede plaats in de turncompetitie. Deze keurploeg staat onder leiding van René Kleiweg en bestaat uit de volgen de turnsters: José Droge, Melanie Marchand, Hanneke van Buuren, Rosanna van Bruinessen, Anne Fen- nema, Sanne Grevenstuk en Marleen Heikens. Tijdens de vergadering werd kort ge sproken over de Stichting, genaamd "eXacto" (stichting exploitatie ac commodatie t.o.o.s.), die onlangs werd opgericht. In deze stichting heb ben namens T.O.O.S. Willem van Arn hem en Willem Jan Kerkhoven, res pectievelijk voorzitter en secretaris van T.O.O.S. plaats genomen. Het op richten van de stichting dient twee doelen: enerzijds te zorgen voor een spoedige behandeling in de Raad over de verkoop van de gymzaal van de gemeente Waddinxveen aan de gym nastiek- en jazzdansvereniging. T.O.O.S. is namelijk al lange tijd in overleg met de gemeente om de gym nastiekzaal aan de Staringlaan in ei gendom te krijgen. Anderzijds de ex ploitatie van de gymzaal, die na de overdracht aan T.O.O.S. tot turnhal omgebouwd wordt. Officieus is een en ander al geregeld, maar de officiële wegen zijn nog niet allemaal bewan deld.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13