VAKPAGINA DE BOUWHOF Een echte vakman mag niet op deze ontbreken!! WARMWATERCOMFORT BEPAALT AANKOOP NIEUWE KETEL P. VISSER ZONEN Bontenbal DE GRAAF Schildersbedrijf Speciaalzaak Verf - Behang l Zelf doen of Beunhaas inschakelen? Meestal bent u alsnog duurder of slechter uit! Op deze pagina hebben wij een aantal vaklieden van formaat voor u geselecteerd. Zij kunnen u kosteloos van advies en prijsopgave voorzien en u bent verzekerd van vakmanschap en vakwerk. Geschikt voor elk interieur Bent u een echte vakman? Bel dan snel 0180-632289 en volgende maand staat u erbij. Ti/etéelifé alte& wwi wtmm w cUe-tteï-'frduvi pagina 16 Hart van Holland/10 maart 1999 De specialist op het gebied van: Telefoon-, Radio-, Netwerk-, Omroep-, Tuinbouw-, Bevochtigings-, Koel- en L.V.M. installaties b.v. INSTALLATIETECHNIEK Tuingereedschap Schuifkasten Hout Ijzerwaren Sanitair Electra Wand/vloerteqels •Verf Rolgordijnen Kasten Edisonstraat 111 Zoetermeer 0079-3310700 fax 079-3428083 J&l! NIEUWE CV OF KETEL DRINGEND AAN VERVANGING TOE? Aanleg en onderhoud van: &M *llgj| Ti- centrale verwarming vloerverwarming warmwaterinstallaties luchtbehandeling air-conditioners zonne-energie installaties Laminaat, gordijnen marmoleum, tapijt, zonwering. Gespecialiseerd in gordijndraperieën Bel voor een gratis offerte: 079-593 21 33 of 0653-22 66 30 Ook projectstoffering BOUWBEDRIJFI Hier uw Vakspecialist Rottedijk 24 - 2751 DH Moerkapelle Tel.: 079-593 28 84 - Fax: 079-593 34 15 Glazen bouwstenen Metselwerken Bredeweg 43b, 2751 GH Moerkapèlle Telefoon (079) 593 64 90, Autotelefoon 06-54 67 50 04/ (b.g.g.) 06-52 65 19 34, Fax (079) 593 66 15 Herkent u deze situatie? Terwijl zoonlief onder de douche stapt, wilt u in de keuken net even de afwas doen. Met als gevolg een verschrikkelijk gekrijs vanaf de eerste verdieping waar zoonlief zijn beklag doet over de ijskoude straal die hij over zich heen krijgt. Of u wilt zich eens lekker scheren met warm water maar moet zeker een minuut wachten voordat er überhaupt warm water uit de kraan stroomt, of er stroomt juist direct een gloeiend hete straal uit de kraan. Ergernis alom, om nog maar te zwijgen over de verspilling omdat er zo op jaarbasis duizenden liters kostbaar water door de afvoer verdwijnen. Het zijn slechts enkele van die typische voorbeelden in Nederlandse huishoudens, waar de warmwatervoorziening duidelijk niet berekend is op de moderne eisen van de mens. Veel mensen denken bij een cv-ketel allereerst aan de verwar ming in huis. Op zich begrijpelijk want de juiste temperatuur in huis is belangrijk voor het comfort en de aanschaf van de ketel vertegenwoordigt de grootste uitgave in het totale kostenplaatje. Eerste dient men te laten berekenen welk type ketel het beste bij het huis past. En of de investering opweegt tegen het rendement. Daarnaast komen praktische zaken aan de orde als het aantal radiatoren en de plaatsing ervan (als het gaat om een geheel nieuwe installatie) en de bediening door middel van een eenvoudig te programmeren kamerthermostaat. De keuze van het type ketel is eigenlijk het meest eenvoudig. De HR-ketel (HR staat voor Hoog Rendement] is verreweg het meest populair in ons land. Dit type ketel zet vrijwel alle energie om in warmte. Alhoewel wat duurder in aanschaf, levert dit type toestel meer rendement op en werkt op langere termijn dus besparend. Comfortkeuzes Een belangrijk aspect van de moderne verwarmingsinstallatie, waar men echter gemakkelijk aan voorbij gaat, is het vermogen om keuken, badkamer en eventueel andere vertrekken op een efficiënte en voordelige wijze van warm water te voorzien. Als u toch voor vervanging of aanschaf van een nieuwe cv-ketel staat, dan is het tegenwoordig raadzaam om vooral naar het gewenste niveau van warmwatercomfort in huiste kijken. Welk warmwatercomfortsysteem het beste bij u past is afhankelijk van uw woon- en gezinssituatie, uw leefgewoonten en uw wensen. Voor elk soort huishouden is er wel een specifieke combinatie van HR-ketels en boilers. Om u een inzicht te geven in de mogelijkheden geven we vier verschillende voorbeeldsituaties van comfortsystemen in huis, elk met hun eigen mate van warmwatercomfort, zoals ze worden onderscheiden door Nefit. Dit is het merk waar twee van de drie Nederlandse huishoudens die een HR- ketel kopen, voor kiezen. Wilt u het toppunt van warmwatercomfort, dan verdient de combinatie van een 120 liter cv-boiler met een HR-ketel de voorkeur. Deze combinatie heeft niet voor niets de hoogst mogelijke Gaskeur, namelijk OWES. Ideaal als u uw huis deelt met meerdere mensen en er gelijktijdig gedoucht, gebaad en afgewassen moet worden. Een compacter maar eveneens comfortabel systeem is de combinatie van een HR-ketel met een speciaal daartoe ontwikkelde 75-liter boiler. Dit betekent voor de gebruiker royaal douche- en badcomfort, waarbij gelijktijdig warm water tappen heel goed mogelijk is. Een derde voorbeeld is een HR-ketel en een wat minder compacte, ronde cv- boiler van 80 liter, waarmee u veel warmwatercomfort in huis haalt. Ideaal voor grotere gezinnen. Ligt u graag in bad, dan wilt u wellicht ook dat het bad snel volloopt met water van een behaaglijke temperatuur. In dat geval is een boiler met extra grote inhoud een uitkomst. Het vierde comfortsysteem is de combiketel. Dit systeem is geschikt voor huishoudens met alleen een douche of bad. Heeft u alleen een douche of vindt u het niet erg iets langer te moeten wachten totdat het bad gevuld is, dan is de combiketel een goed alternatief. Kies dan wel voor een combiketel met warmwatervoorraadboiler zoals bijvoorbeeld de Nefit EcomLine Dombi. Dit toestel levert overal in huis binnen 1 tot 15 seconden volop water van gelijkmatige temperatuur. Zonder de koude dip zoals bij veel andere combitoestellen. Ook kan de 25-liter boiler nooit leeg raken dankzij de ingebouwde thermostaat die het instromende koude water direct verwarmt. Dit toestel is ook zeer compact. Bescheiden meerprijs Zelfs als uw huidige geiser of boiler nog voldoet, dan nog is het wellicht nu het moment om het bestaande apparaat te vervangen door een boiler die met Hoog Rendement gestookt wordt door een ketel. Want voor een bescheiden meerprijs heeft u een warmwatervoorziening, die niets, te wensen over laat en nog energie en geld bespaart ook. Voor meer informatie: P. Visser Zonen, Dorpsstraat 167-169, Zevenhuizen, telefoon 0180- 631206. Dorpsstraat 167-169 Tel.: 0180 - 631206 2761 AR Zevenhuizen Fax:0180 - 632816 viV li;*--.:;iV- '//'L' L. Dorpsstraat 166 - 2761 AJ Zevenhuizen (Z-H) Tel. 0180 - 631377 - Fax 0180 - 631519 een huis vol specialisten

Hart van Holland | 1999 | | pagina 16