PoWerromance: het decor r Weer winst voor TZM Arnoldus van Osschool verloot kleurentelevisie I Visual Art Expo '99 Rehoboth en Ron Droog winnen Schoolschaaktoernooi paid Serifi wint 31e editie van de jLangs de Gouweloop I Bloedbank zoekt nieuwe donoren in Jroene hart Ziekenhuis Informatieavond RSI [(repetitive strain injury) Wereldfietser Frank van Rijn in Het Anker Stichting "ZoBeRo" treft voorbereidingen hulptransport naar Roemenië Film bij de Schuilplaats Rommelmarkt Kiwanis Bewegen bij TOOS voor kinderen vanaf 1 jaar Vakmanschap in Laerken Hart van Holland/10 maart 1999 pagina 29 r' ■nenhuizen In aansluiting op eerdere bericht- Line met betrekking tot de uitvoering van de Polderromance staat deze week het decor centraal. I Naarmate de productie meer gestalte en vorm kreeg, moest er nagedacht worden over een ï.nr ren groot deel van het verhaal speelt zich af rondom het 'Hof van Holland' en dat werd dan ook uitgangspunt voor het te bouwen decor. moest heel wat getimmerd en geverfd worden In een hal bij de firma Boode zijn Ernst de Vogel en een team vrijwilligers al vele uren aan de I gang om het decor gestalte te geven. In eerste Unstantie is er een maquette gemaakt en aan de H hand daarvan wordt alles in elkaar gezet. Dat I gaat uiteraard niet zonder discussies, maar 1 iteindelijk mag het resultaat er zijn. De organi satie mag gelukkig constateren dat er in Zeven- luizen en Moerkapelle nog heel veel bereidheid is om een vrijwillige bijdrage te leveren aan het maatschappelijk leven. Moerkapelle - De thuiswedstrijd te gen 21 UP 4 uit Rotterdam heeft voor het eerste team van Tafeltennisvere niging Zevenhuizen-Moerkapelle we derom winst opgeleverd. Ad van Heij- ningen had een zeer goede avond en won drie partijen. Guus van Ameron- gen won er twee en Hans Smit één. Uit de dubbel kon geen punt worden ge haald waardoor de einduitslag 6-4 in het voordeel van TZM uitviel. Team 2 had een zware uitwedstrijd tegen het hooggeplaatste Combat 3 uit Bleiswijk. Er werd met 8-2 verlo ren. Gerard Reijm en Dico Bac won nen beiden één partij. Hans Hol ver loor al z'n partijen. Ook de dubbel ging verloren. In de uitwedstrijd tegen Gouda 4 won TZM 3 met 4-6. Zowel Coerd van Kas teel als Patrick en Sander van der Meer wonnen twee partijen. De dub bel ging verloren. Team 4 speelde thuis tegen de naaste concurrent, NTTC 4 uit Nieuwerkerk aan den IJssel en verloor met 4-6. Door dit verlies loopt NTTC 2 punten uit en gaat nu met 4 punten voor sprong ten opzicht van TZM aan de leiding. Bart Klos won twee partijen, Anne Duursma en'Simon Wondergem wonnen er één. De dubbel ging verlo ren. TZM 5 speelde een uitwedstrijd tegen TOP 14 uit Haastrecht. John Meurer won twee partijen, Kees de Wilde en André Te Paske wonnen één partijDe dubbel leverde ook een punt op. In de uitwedstrijd tegen TOP 16 uit Haastrecht verloor team 6 met 3-7. Adrie Bout was de enige die de maxi male score van 3 punten haalde. Wal ter Micke en Albert Thunissen verlo ren al hun partijen. De dubbel leverde geen punt op. ï6,„-0p 18,19 en 20 maart organise- jn Inge Mensert en Marc C. Slootjes tor de tweede maal het jaarlijks te- Igkerende evenement de "Visual Art Ipn". De expositie wordt gehouden I ideAgnietenkapel in Gouda fe 'Visual Art Expo" is bedacht door lÉge Mensert en Marc C. Slootjes om professionele kunstenaars met ama- lurs en hobbyisten samen te laten «poseren. De grens tussen profes- joneel, amateur en hobbyist hoeft Imelijk niet altijd zo groot te zijn. kposanten zijn: Andrea Dogterom uit Stolwijk, Marc C. Slootjes uit Haastrecht, Inge Mensert uit Haast recht, Janine Foppes uit Waddinx- veen, Ruud Bloot uit Gouda, Jaqueline Visser uit Rotterdam, Cocon uit Gou da, Paul Mulder uit Haastrecht en Marjanne Hessel-Beeuwkes uit Alp hen aan den Rijn. De expositie is geopend van donder dag 18 tot en met zaterdag 20 maart. De openingstijden zijn op donderdag van 11.00 tot 21.00 uur en op vrijdag en zaterdagvan 10.00tot 17.00uur.De toegang is gratis. legio - Bloedbank ZWN Rotterdam irganiseert op woensdag 17 maart en donderdag 18 maart een donorwer- Bngsactie in het Groene Hart Zieken huis te Gouda. lp woensdag 17 maart kunnen mede- kerkers en bezoekers van 13.00 tot ?0.00 uur terecht bij de informaties- land van de bloedbank op de locatie lan de Bleulandweg. Op donderdag 18 maart is het donorwervingsteam lan 13.00 tot 20.00 uur aanwezig op de lozeflocatie aan de Graaf Florisweg. |)p beide locaties is de bloedbank- Itand te vinden in de centrale hal. Ir is volop informatie voor mensen lie wat meer willen weten over het bloeddonorschap. Bovendien is er lelegenheid om zich aan te melden als nieuwe bloeddonor. De medewer kers van het promotieteam staan geïnteresseerden graag te woord. Bloedbank ZWN Rotterdam met 24 donorcentra in de regio Zuid-West Nederland, telt op dit moment circa 100.000 donoren. Dit aantal is niet toereikend om aan de behoefte aan "bloed vanuit de ziekenhuizen te kun nen voldoen. De bloedbank is daarom voortdurend op zoek naar mensen die vrijwillig bloed willen doneren. In principe kan iedereen tussen de 18 en 70 jaar bloeddonor worden, mits hij in goede gezondheid verkeert. Aanmelden als bloeddonor kan ook gratis via het telefoonnummer van de bloedbank: 0800-0223699. Benthuizen - Zaterdag 13 maart staat de film 'Home Coming' op het pro gramma van koffiebar "De Schuil plaats". Iedereen vanaf 14 jaar is welkom in "De Bron", achter de Nederlands Her vormde kerk, vanaf 20.00 uur. De film start om 20.30 uur. Gouda - Zaterdag 13 maart is de Kiwa- nis-rommelmarkt geopend van 9.00 tot 13.00 uur. De rommelmarkt is te vinden op de Vest 13-19 in Gouda. Ojr de rommelmarkt is een ruime sor tering kleding, boeken, speelgoed, meubilair en nog veel meer te vinden. De gehele opbrengst komt ten goede aan een goed doel. Kiwanis neemt overtollige inboedels, kleding en dergelijke, geschikt voor hergebruikt, graag in ontvangst. Hier voor kan men contact opnemen (na 19.00 uur) met P. Wildeman, telefoon 0186-602965, G. Oosterwijk, telefoon 0182-534273 of H. Overgaauw, tele foon 0180-638168. Benthuizen - Op vrijdagavond 19 maart organiseert de Arnoldus van Osschool een fancyfair. Er worden diverse spelletjes en kinderattracties georganiseerd, waarvoor prijsjes te winnen zijn. Ook zal er een verloting plaatsvinden. De hoofdprijs is een kleurentelevisie. De opbrengst van de fancyfair wordt besteed aan een nieuw podium. Zowel voor kinderen als voor volwas senen zijn er tijdens de fancyfair aller lei activiteiten. Er is een reuzensjoel- Hoera, Timmy Baars wordt op 12 maart 8 jaar. Hartelijk gefeliciteerd papa, mama, ricRy Hoera! Margret is 30 jaar. Gefeliciteerd van Dirk Cora, Alisa en Marinda; Marcel, Ala en Marijn (O)pa van Helden 14 maart 70 jaar. Van harte. Johan, Chantal, Bep en Ton tl gehoord van RSI of een 'muisarm'? J)ie 'nieuwe' ziekte die zorgt dat Iteeds meer mensen hun werk niet peer kunnen doen? Het heeft allemaal |e maken met een verkeerde werkhou ding. De Gezondheidswijzer van De fierstroom organiseert daarom een informatieavond op 22 maart over RSI. De avond is bedoeld voor mensen |oie reeds klachten hebben, maar ook Roor mensen die bijvoorbeeld veel gchter een beeldscherm werken en de lachten voor willen blijven. De ergo- Ihop uit Zwammerdam zal een de monstratie geven over een goede werkhouding en mogelijke aanpassin gen. Mevrouw Stuivenberg van het FNV, zal de regelingen om een werk plek aan te passen nader toelichten. Er is ruim de gelegenheid tot het stel len van vragen. De zaal op de Ant- werpseweg gaat open om 19.15 uur, aanvang 19.30 uur. Inlichtingen: 0182-594658. 1 dbr. leren draaifauteuil ƒ100,- 0172-218017 Scout Pivo vouwwagen 1991 i.z.g.st. div. ex tra's o.a. koelk. ƒ3800,- 0182-618889 na 18 u. stereo keyboard jvc met lessen ƒ350,- 079-3313704 Gezocht:1.2 Mb 5.25 inch floppy drive 0180-631136 Waddinxveen - De Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS heeft 'lesuren' voor kinderen vanaf 1 jaar Peuters en kleuters kunnen kiezen uit: kleutergym; jazztiek; baltiek en ouder- en kindgym. Er zijn nog enkele uren waarbij plaatsen vrij zijn. In verschillende zalen en op verschil lende tijden worden er lessen gege ven onder leiding van gediplomeerde docenten. Voor meer informatie: 0182-613839 of na 17.30 uur 0182-632931. Geïnteres seerden kunnen vrijblijvend gaan kij ken bij één van de lessen. bak, dart, grabbelton, 21-spel, een verfcentrifuge, een poortjesspel, een zenuwspiraal en schietlustigen kun nen hun hart ophalen inde schiettent. Voor de allerkleinsten is er het Tele- tubbiesspel. In het koffiehoekje is kof fie met cake verkrijgbaar, en er rijdt een ijskar rond. Op deze avond vindt de trekking van de verloting plaats. De fancyfair be gint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Rijnwoude - Op dinsdag 23 maart or ganiseren de Openbare Bibliotheek Rijnwoude en de Plattelandsvrouwen een avond met "de wereldreiziger op de fiets", Frank van Rijn. Frank van Rijn maakt al jaren fiets tochten over de hele wereld. Over zijn belevenissen en avonturen heeft hij diverse boeken geschreven. "Op de fiets door Sahara en Sahel" schreef hij over zijn 10 maanden durende tocht door de Sahara, de Sahel en het tro pisch regenwoud van West-Afrika. Na zijnritdoorAzië verscheen "Pelgrims en pepers", en "De rode kangoeroe" gaat over zijn tocht door de binnen landen van Australië. Zijn laatste boek is "De twee scherven" waarin hij zijn reis door China beschrijft. Naast boeken schrijft hij artikelen voor tijdschriften en geeft hij lezingen die hij illustreert met lichtbeelden. Wie Frank van Rijn wil leren kennen en over zijn reizen wil horen en zien is welkom op 23 maart in Het Anker aan de Chopinlaan 2 in Hazerswoude-Rijn- dijk. Aanvang 20.00 uur. Toegang 5,- Kaarten zijn verkrijgbaar aan de ba lie van de bibliotheek in Hazerswou- de-Rijndijk en Hazerswoude-Dorp. Benthuizen - ZoBeRo staat voor Zoe- termeer-Benthuizen-Roemenië. In 1993 is ZoBeRo opgericht. Nadat er contacten waren ontstaan tussen Zoetermeer en Roemenië, is er een Hazerswoude-Dorp-In Galerie&Beel- dentuin Laerken wordt van 13 maart tot en met 24 mei een voorjaarsexpos- titie gehouden. Galeriehouder Inga Ouwerkerk-Rahbek heeft gekozen voor de combinatie van Deense en Nederlandse kunst. Jacob Hordijk, naast beeldhouwer ook bronsgieter, en de goudsmit/sieraden-ontwerp ster Lisette Bouman verzorgen de Hollandse inbreng. Soren Hagen, uit de Deense hoofdstad Kopenhagen, claimt met zijn fantastisch figuratief werk, een volledige eigen plaats in de expositie. Inlichtingen: 0172-589837. hulptransport georganiseerd. Het jaar daarop hebben ook de Benthui- zenaren zich er voor ingezet. De Roemenen hadden om hulp ge vraagd en vragen dat nog. In decem ber is het 100 jaar geleden dat Seause- scu ten val kwam. De toestand in Roe menië lijkt geleidelijk iets te verbete ren, maar schijn bedriegt, ze hebben nog steeds hulp nodig. Tussen ZoBeRo en drie steden Bacau, Piatra-Neamt en Suceava, in Molda vië, het oosten van Roemenië, zijn goede contacten ontstaan. Vanuit die drie steden en enkele berg dorpjes komen regelmatig huipaan- vragen binnen. Om daaraan te kunnen voldoen, wordt er een kledinginzame- ling gehouden op 13, 20 maart in de Zoetermeerse wijk Rokkeveen (bij winkelcentrum). Er wordt gevraagd naar (schoon en heel) kleding, schoenen, linnengoed en speelgoed. Inlichtingen: 079- 3610575 of 079-3412839. I addinxveen - Op een op enkele IP aatsen verbreed parcours wist Said I eri'j| met een ruime voorsprong op Iv'n o<lrecte achtervolgers in een tijd Iwh - he 10 kilometer KNAU weg- |n ijd te winnen. Even zag het er I /ar u't dat hij het vorig jaar verbeter- r van 29 05 zou evenaren, om Vr hiermee in de lijst van illustere pn°^an®ers a's ^ert van Vlaanderen Aart Stigter te voegen. Ondanks I snelle start bleek hij hier toch niet Imp ln.staah Wel verbeterde hij hier- 1 minuut11 persoonlÖk recorcl met een I vil?e,?ames w'st Vivian Ruiters, die 1 land i ?ze we(dstrijd enkele andere Itnet tÏ-ot wedstrijden liet schieten, '4:32 haar concurrenten bij de dames met straatlengten te verslaan. Dat hardlopen voor jong en oud is, bewezen de jongste deelnemer Thijs Meijer (3 jaar) en een van de oudere deelnemers Bram Lindhout (69 jaar). Bij de Kidsrun haalde Thijs, ondanks de afleiding van allerlei interessante zaken onderweg, onder luide aanspo ringen van publiek en zijn broer, de eindstreep een tiental minuten na de winnaar Maarten Blokland (Antilo pe). Bram Lindhout, die onlangs sa men met Wim Schild voor S.C. Antilo pe ereprijzen op het Nederlands kam pioenschap Cross binnensleepte, liep op de 10 kilometer een tijd van 46:58. De organisatie kan terugkijken op een geslaagde Langs de Gouweloop. Waddinxveen/Moerkapelle - Het Schoolschaaktoernooi, georgani seerd dor de Waddinxveense Schaak vereniging WSV, is gewonnen door de Rehobothschool uit Moerkapelle. De Rehobothschool verzamelde 15 pun ten in het klassement voor regionale basisscholen en nam daarmee de fak kel over van de Keijzerschool, die de drie voorgaande edities van het toer nooi gewonnen had. Het individuele klassement werd gewonnen door Ron Droog uit Moerkapelle (Keijzer school). Evenals in 1998 scoorde hij zes overwinningen en één remise en bleef Erik Hennink uit Waddinxveen nipt voor. Er speelden ruim 60 kinde ren mee. Het derde team van schaakvereni ging Moerkapelle verloor zijn zesde competitiewedstrijd met 3-5 van Overschie 4. Alleen Aart-Jan van Vliet en Kevin Bakker wonnen hun partij. Henk Doornhein en Sander Hertog speelden remise. In de 21ste ronde van de onderlinge competitie won koploper Dick Bac met zwart van regerend clubkam pioen Wouter Vroegindeweij, die voortdurend iets beter had gestaan. Ben van Geffen bouwde tegen Maar ten Vroegindeweij een winststelling op, om die in de slotfase door enkele fouten te zien veranderen in een ver liezende puinhoop. Gerard van Om meren speelde zeer sterk tegen de Hollandse opening van Jesse van Ette ren, die vertwijfeld de koning omleg de. Marcel de Haan en Wim Vroegindewe- ij schoven een voorzichtige remise en Jan Blok bond Jacques de Lange aan zijn zegekar. De stand bovenaan: 1. Dick Bac; 2. Gerard van Ommeren; 3. Ben van Ge ffen; 4. Wouter Vroegindeweij; 5. Maarten Vroegindeweij. De jeugd speelde de negende ronde: Groep 1Ron Droog-Michiel Rensen 0- 1; Jan van Helden-Stefan Rensen 1-0; Patrick Stam-Kevin Bakker 0-1. De stand aan kop: 1. Michiel Rensen; 2. Peter van Vuurde; 3. Kevin Bakker. Groep 2: Laurens Verwater-Jasper Kamp 0-1; Pieter Perdijk-Freek Hof man 1-0; Matthias Freeke-Glenn krijgsman 1-0; Martijn van der Heij- den-Michael van Eijk 0-1. De stand: 1. Jasper Kamp; Pieter Perdijk; Laurens Verwater. Groep 3: Dico Reijneveld-Marleen van Vliet 0,5-0,5; Sytze Banga-Christiaan Noorland 1-0; Wietse Wigboldus-Ma- rius van der Torren 0-1; Teun Kooij- Rob van Helden 1-0. De stand: 1. Mar leen van Vliet; 2. Dico Reijneveld; 3. Teun Kooij. Groep 4: Job Reijneveld-Mark Pieper 0-1Jessica Stam-Thijs van der Torren 0-1; Norman van Rhijn-Wesley de Mooij 1-0; Ton van Zeumeren-Daniël Noorland 1-0; Bas Pieper-Gertjan Bos 1-0. De stand: 1. Mark Pieper; 2. Thijs van der Torren; 3. Norman van Rhijn.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 29