Py LITIE Jeugdvoetbal bij W.S.E. VC Nesselande - versatel/AMVJ w BERICHTEN 'Heksenjacht': een fascinerend slingerpad door de middeleeuwen Stichting Waddinxveens Welzijns werk organiseert toneelavond INBRAAKBEVEILIGING! ivt 't Ary Jacobus Schenk BEVfitUGïMüEN 29.000 exemplaren Hart van Holland/10 maart 1999 Competitiewedstrijd Zaterdag 13 maart a.s. 19.00 uur TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Rangen Aanrader Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting 1 Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Bei voor een gratis beveiligingspfan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 pagina advertentieruimte is beschikbaar gesteld door de Haij van der Wende advocaten te Rotterdam UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN dag en nacht directe hulp bij overlijden Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Ik ben zo moe, zo vreselijk moe. Ik wil zo graag wat slapen. Stop jij me toe, ja wil je dat? Vind je 't niet erg? Bedankt hoor schat. Bedankt dat ik mag slapen. Bedankt! Jullie allemaal. Bedroefd laten wij weten dat na een oneerlijke strijd van ons is heengegaan mijn lieve man, onze vader, broer, zwager en oom I in de leeftijd van 64 jaar. Bep Silvana Nicky en verdere familie Wollefoppenweg 145 f 2761 DN Zevenhuizen Er is gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren op donderdag 11 maart van 19.00 tot 20.30 uur in de rouwkamer aan de Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op vrijdag 12 maart om 12.00 uur in crematorium "Schollevaar" aan de Burgemeester Schalijlaan 2 te Capelle aan den IJssel. Na de plechtigheid willen wij u uitnodigen voor een koffietafel in "De Vierkap" aan de Vlietkade 37 te Zevenhuizen. Insluiping in woning: Op 2 maart heeft tussen 12.00 en 16.00 uur een inslui ping plaatsgevonden aan de Brede- weg in Zevenhuizen. Op het moment dat de insluiping plaatsvond, was de bewoonster in de woning aanwezig. Uit de woning worden geld en siera den vermist. Rijden onder invloed van alcohol: In de vroege nacht van 4 maart is een 34- jarige man uit Ridderkerk aangehou den wegens rijden onder invloed. De ["an reed op de Zuidelijke Dwarsweg toen hij gecontroleerd werd door de Politie. Op het politiebureau in Wad dinxveen bleek dat de man een alco- nolpromillage van 1,0 had. De man ■reeft een proces-verbaal gekregen en een hjverbod van vier uur. Aanhouding na poging joyriding: Op 2 aart rond 21.00 uur is een 13-jarige uit Waddinxveen door om- m p ers aangehouden aan de Krom- e «se. De jongen had ingebroken in en auto, met de bedoeling er een stuk ee te gaan rijden. Toen er mensen uiut men' v'uchtte hij echter snel de auto. De twee mannen die hem gen hebben hem aangehouden en Sf.d(L eigenaar van de a acht. Deze belde de politie, eigenaar van de auto ge- *c"i. Deze belde de politie, waarna jongen werd overgedragen aan de Politie. Inbraak in woning: Op de avond van 7 maart is ingebroken in een woning aan de Groensvoorde. Een raam werd geforceerd, waarna men de woning binnenkwam. Uit de woning worden sieraden en een laptop computer ver mist. Inbraak in woningOp 1 maart is tus sen 19.00 en 21.30 uur ingebroken in een woning aan het Poelkruid. Een ruit is geforceerd, en uit de woning worden stereoapparatuur en siera den vermist. Inbraak in woningen: Tussen 1 maart 9.30 uur en 2 maart 9.00 uur is ingebro ken in een woning aan de Weegbree. Een slaapkamerraam is geforceerd, maar het is nog onbekend of er iets wordt vermist. Op 1 maart tussen 17.00 en 21.15 uur is ook ingebroken in een andere wo ning aan de Weegbree. Ook hier is een raam van een slaapkamer geforceerd. Er worden een sieraad en een kande laar vermist. Inbraak in auto: In de nacht van 2 op 3 maart is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Bosweg. Een slot van de auto is geforceerd, en uit de auto zijn diverse papieren en pas jes gestolen. De meeste goederen werden een paar honderd meter ver derop terug gevonden. Door Julia Pengirim Ongelooflijk veel huiswerk moet Henk van Kerkwijk hebben verzet, voor hij begon aan zijn jongste jeugdroman 'Heksenjacht'. Zijn ver haal, zelfstandig te lezen, maar ook als vervolg op zijn eerder versche nen roman 'Pest', speelt zich af in de middeleeuwen, om precies te zijn: de veertiende eeuw. Los van het verhaal, rond Ales- sandro die op zoek gaat naar de moordenares van zijn vriendin Lu cia, bevat de roman zoveel wetens waardigs, dat 'Heksenjacht' bijna verplichte lectuur zou moeten wor den op basisscholen en hoger. Niet alleen geeft Van Kerkwijk, soms als terloops, een schat aan informatie over die 'duistere' eeuwen, hij ver wijst daarmee ook naar het heden, gebaseerd op dat verleden. Zo'n verwijzing naar het heden: ook in die eeuwen werden joden al ver volgd, ook toen al werden ze ver plicht een (geel) merkteken te dra gen en ook toen kregen ze de schuld van alles wat maar mis kon gaan. HENK VAN KERKWIJK iiXMWm LEOPOLD Maar ook in die duistere middeleeu wen, die dankzij Van Kerkwijk een stuk minder duister worden, waren er al verstandige lieden genoeg, om aan de schuld te twijfelen. Zonder alles precies uit te leggen - achter in het boek zijn uitvoerige ver klaringen terug te lezen - toont de schrijver aan wat het is om page te zijn, om op te klimmen tot schild knaap en zo eventueel verder. Ook wordt duidelijk, hoe de middel eeuwse mens omging met ziekten en wat zij er, met beperkte middelen en misschien intuïtief, tegen deden. Van bacteriën wist men niets, maar een vermoeden daagde. En echt geweldig toont Van Kerkwijk de macht aan, die de paus werd toege schreven en dus ook aan een bis schop, zelfs aan een monnik. Zou de huidige paus een leger op de been kunnen brengen? Ik denk van niet. Toen kon dat wel. En alle betalingen werden goed geregeld. Alessandro neemt de lezer van de ruim 300 bladzijden mee als op een slingerpad door die veertiende eeuw. Bijna letterlijk. De lezer volgt Ales sandro in het jaar 1374, als hij zich aansluit bij de monnik Dominicus, die van de paus een leger mag huren om de heks Braggartelli te achtervolgen en haar minnaar Owen van Usk. Het verhaal speelt zich overigens af in Frankrijk, eindigt in Engeland en geeft meteen aan, hoe groot de invloed van Engeland was, op het leven in Frank rijk. Hoe sterk ik 'Heksenjacht' jeugd EN volwassenen kan aanraden, de basis van het verhaal vond ik voldoende genoeg, maar ook niet meer dan dat. Het gaat om Allessandro, die ervan wordt verdacht schuldig te zijn aan het verspreiden van pest, maar daarvan wordt vrijgesproken. Hij wordt zelfs page, in dienst van een bisschop, met uitzicht op schild knaap van een ridder te worden. Maar daar heeft hij, geplaagd door nachtmerries, niet voldoende aan. Hij wil zich wreken op signora Bra- gartelli, de aanstichtster van alle kwaad en mede-verantwoordelijk voor de dood van Allessandro's vriendinnetje Lucia. Daarom gaat hij, op zijn knol Dans- gekte, met het legertje van de bis schop op pad en zo slingert het ver haal zich door het door oorlog ge teisterde zuiden van Frankrijk. Want daarmee pakt hij tevens zijn kans op de ellendige vrouw wraak te nemen. Die wraak krijgt hij, maar anders dan hij zich had voorgesteld en ook Lu cia keert terug: eerst als een joods meisje dat hem sterk aan Lucia doet denken en vervolgens als waarne ming zonder schaduw. Het is aan de lezer om daarvan een vertaling te maken. 'Heksenjacht' is geen boek om even uit te lezen, zeker niet in één adem, dat gaat niet. Het lijkt eerder te zijn geschreven om elke avond een stuk je verder te lezen. En later nog eens. Want een goed boek is het waard ten minste twee keer te lezen en zo'n boek is het. Henk van Kerkwijk'Heksenjacht'. Uitgeverij Leopold, omslagtekening Fiel van der Veen, prijs f39,90. Waddinxveen - Bij W.S.E. werd er vol op gevoetbald door de jeugd. Bij som migen liep het op rolletjes en voor anderen verliep het moeizamer. De E- 1 van W.S.E. presteert iedere week uitstekend. Na een vermoeiend trai ningsweekend werd met 7-2 van Oudewater gewonnen. Voor W.S.E. E- 2 waren een lob van Manouk Sluys en een treffer van Walter Miranda bij lange na niet genoeg tegen lijstaan voerder N.S.V. E-l dat 15 keer scoor de. De E-tjes waren zeer doeltreffend. F-2 won met 0-10 van CVC dat weinig tegenstand bood. F-3 klopte Bodegra ven F-2 met 4-8. Sander Koek en Bran don Baars vormden een koningskop pel in de verdediging. De meisjes ver loren met 2-3 van Floreant. W.S.E. D-2 moest de 1-5 winst aan Be Fair D-4 meegeven. W.S.E. C-l herstelde zich goed na de 0-5 ruststand tegen Soccer Boys C-2. De keeper van Soccer Boys stond echter zo sterk te keepen, dat slechts twee ballen over de doellijn wisten te komen. Michel Nomen scoorde een hele mooie. De andere scoorde Pim Verlaan. Het werd 2-9. W.S.E. C-2 speelde een leuke wed strijd bij Stolwijk C-2. De inzet van de jongens van Musa en Frans werd be loond met een 1-3 overwinning. De B- 1, A-l en de meisjes junioren moesten verlies incasseren. B-l begon goed, maar koploper Swift Boys had een sterke eindsprint. Waddinxveen - De culturele commissie van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk organiseert op dinsdag 16 maart om 20.00 uur in het Anne Frank- centrum een toneelavond. De Goudse Komedie speelt die avond een try-out met het stuk getiteld "Oscar", geschreven door Claude Magnier. Het is een vrolijke klucht die bestaat uit drie bedrijven. Het begin van het stuk is rustig, maar gaandeweg komen er steeds meer komische verwikkelingen. De zaal gaat open om 19.30 uur. De entree bedraagt ƒ5,- per persoon. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@tref.nl Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3