Nesselande wint eerste duel kwartfinale beker BROUWER DE KONING QRGE Selectie test bij T.O.O.S. Dames Gouwestaete halen play-off's UITVAARTVERZORGING Eindelijk winst voor W.S.E. 1 Waddinxveen F1 nog steeds zonder puntverlies Moerkapelle zakt verder weg na 3-1 nederlaag Hart van Holland/10 maart 1999 pagina 9 Volleybal Nesselande wint streek- duel van Aicom/Capelle VIOLEN en PRIMULA'S bata General volleybaldames knokken zich naar overwinning Voetbal Perdijk/Nesselande dames 2 aan de winnende hand {Waterpolo Dames 1 tegen PSV Heren 1 tegen PSV Voetbal Voetbal ivenhuizen - Afgelopen week keelde Nesselande in eigen Jjs tegen eerste divisionist ïanstad het eerste duel van X kwartfinale om de Nationale ^ker In een eenzijdige wed- striid, die volgens de 'oude puntentelling gespeeld werd, Li Nesselande met 3-0 vta de setstanden 154,15-2 en 15-1. Trsiner/coach Guillermo Boo- Irs begon met de vertrouwde basis: Kristiaan van der Wel, Giis Ronnes, Arno van Solkema, fchem de Gruijter Ferry van Hal en Michiel van der Kuip. Al Xiaf de eerste set was het dui- deli jkdat Nesselande een maat- jè te groot was voor de Zaan- 3ad spelers. Op het gemak Jerd een 154 setwinst binnen Behaald. In de tweede set liet bach Boogers Joost van der joek bij 8-1 voor, het spelver- i|en van Gijs Ronnes overne- ien en Nesselande ging door .aar een 15-2 setwinst. In de jerde set kregen de 'oudjes' ist en wisten Joost Looman, Joost van der Hoek, Rick Wig- gers, Twan van Kuijk, Kristiaan van der Wel en Timo Dijkgraaf deze set tot een 15-1 einde te brengen. Voor de ploegen staat de return op aanstaande don derdag in het Zaanse te wach ten. Vrijdagavond speelde Nesse lande tegen Alcom/Capelle in Capelle en wist na een spannen de strijd de wedstrijd via de setstanden 24-26, 25-21, 26-28, 25-19 en 12-15 met 3-2 te win nen. In de eerste set hielden de ploe gen elkaar tot het eind (24-24) in evenwicht. Op het beslissen de moment zorgde de goede blokkering van Nesselande voor de het beslissende punt: 24-26. In de tweede set bleven de ploegen elkaar niets toege ven en wist Alcom met een ge dreven Ralph Backer in de gele deren de set met 25-21 te beslis sen. Ook in de derde set ging het spel op en neer, telkens wist een van de ploegen een lichte voorsprong te nemen. Bij 24-22 kreeg Alcom een aantal setpunten, die zij niet kon ver zilveren. Nesselande maakte daar gebruik van en wist met 26-28 de set naar zich toe te halen. De vierde set was voor Alcom/Capelle met 25-19 en zo werd een beslissende vijfde set afgedwongen. In die vijfde set bracht Nesselande Jules Mar tens in het veld, die tegen zijn oude club een belangrijke rol ging spelen. Tot 6-5 ging het gelijk op tot Martens aan de opslag kwam. Met zijn snoei harde service wist hij de verde diging van Alcom te laten wan kelen. Max Backer, de libero van Alcom had veel moeite en beet een aantal malen in het zand. Nesselande liep uit naar 7-11 voorsprong die niet meer uit handen werd gegeven. Het werd nog 11-12 maar daarna met een sterke smash van Ferry van Hal en het beslissende blok van Arno van Solke ma werd het 12-15 voor de Nesselan- ders, die nu de der de plaats op de SNS- league ranglijst vas ter in handen heb ben. De nummers een en twee Piet Zoomers en Geove/ Vrevok speelden te gen elkaar en Vre vok zorgde dat zij op gelijke hoogte Meststoffen, tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, zaai- en potgrond - KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN en alles voor de groentetuin: o.a. zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, broeiramen enz. LANDBOUWKALK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 kwam met Piet Zoomers, zodat er nog een beslissingswedstrijd moet ko men wie zich één mag noemen. Voor Nesselande staan nu nog twee competitiewedstrijden op het programma. Zaterdag 13 maart om 19.00 uur in dorps huis Swanla tegen Versatel/ AMV J en op woensdag 17 maart om 20.00 uur in Assen tegen EcoStyle/Sudosa de nog in te halen wedstrijd van de eerste competitiehelft. Deze laatste wedstrijd zal via de oude pun tentelling gespeeld moeten worden. Waddinxveen - T.O.O.S.-Gymnastiek houdt op zaterdag 13 maart van 12.15 tot 15.00 uur een open selectietest voor jongens van 6 en 7 jaar die gymen leuk vinden en meer moeilijkere onderdelen willen leren. T.O.O.S.-Gymnastiek heeft al sinds de jaren zestig een keurgroep voor jongens. Deze kinderen trainen een aantal uren meer dan het ene uur recreatiegymnastiek. Jongens kunnen zich specialiseren in de onderdelen ringen, rekstok, lange mat/ vrije oefening,sprong (over het paard en de kast), paardvoltige en brug. Kunnen de kinderen in de keurploeg eenmaal een aantal losse onderdelen maken dan kunnen ze oefeningen draaien op deze toestellen en kunnen ze deelnemen aan wedstrijden. De trainingen voor de selectie zijn op donderdagmiddag van 17.00 tot 19.00 uur in de Staringlaan en starten half/eind maart. Voor inlichtingen: 0182-617719. Be hele voorafgaande week laren ze er mee bezig geweest: Joe Abcoude te verslaan. Het Jeam met routiniers, waaron der drie voormalige eredivi- fiespeelsters, dat met drie pun- jen verschil op de tweede liaats stond in de eerste divi- «ie. Trainer Jan Visser prentte lijn speelsters in hoe de servi ce geplaatst moest worden en looral hoe voormalig beach- Jampioene Lisette van der Ven Joest worden afgestopt. Trai- jier/coach Willemjan van Ype- fen dacht een opstelling uit, laarin de sterkste blok- leersters tegenover haar ston ken. Dit pakte in de eerste set toed uit. De servicedruk van Data General was groot, vooral langs de uiterste rechterzone (ran het veld. De passing was 1 verzorgd en Fanny Lafe- ber speelde als vanouds en scoorde volop. Bij 11-7 nam Abcoude de tweede time-out bp, maar Data General bleef fccherp, al liep de le tempoaan- jval matig. Met een blok van spelverdeelster Aafke Verbrug- ke kwam het winnende punt op 115-11 binnen. Voor de tweede set draaide coach van Yperen zijn opstelling één rotatie door om dezelfde blokopstelling te behouden, maar de geslepen [coach Marja Harmelink van Abcoude draaide haar opstel ling juist een plaats terug. Of dit nu de oorzaak was, maar de jonge speelster van Data Gene ral waren de kluts volledig kwijt. De service liep niet meer en passend werd de ene na de andere fout gemaakt. Abcoude profiteerde volop van de ver warring en scoorde vooral met tactische ballen. Ondanks time-outs en wissels zag coach van Yperen zijn team tot ver bijstering van het publiek met maar liefst 0-15 verliezen en niemand geloofde nog in een overwinning van de thuis ploeg. In de derde set was de goede opstelling weer gevon den en profiteerde Data Gene ral van de zelfvoldaanheid van Abcoude. Vooral Joske Lucas- sen roste de ene na de andere aanval langs en door het blok en Hedda Meijer had een sterke serviceserie. Met 15-7 kwam de derde set afgetekend binnen, waardoor in elk geval één wed- strijdpunt was veiliggesteld. De vierde set liet geen mooi maar wel zeer spannend volley bal zien. Data General kwam door passfouten met 0-2 achter en van Yperen verving de leeg- gespeelde Eva Heerschap door Ruth Minderhoud, die ook ge noot van de verschillende kill- bloks die ze op hoofdaanval ster van der Ven scoorde. Fan ny Lafeber en Joske Lucassen bleven productief op de buiten kant en Hedda Meijer scoorde zowaar enkele malen door het midden. Met een duidelijke 15- 6 winst haalde Data General een mooie en volledig verdien de overwinning binnen, waar door het op een gedeelde twee de plaats komt te staan. Na de 0-3 overwinning in Woer den op VTC Woerden 2 van vorige week, gingen de dames van het tweede team van Nes selande afgelopen zaterdag met goede moed de strijd om de derde plaats op de ranglijst met RW uit Rijnsburg aan. RW stond tot 6 maart achter Nesselande op de vierde plaats, met 1 wedstrijd minder gespeeld en twee punten min der. Winst in de thuisbasis zou een geslagen gat betekenen op de ranglijst tussen de num mers 3 en 4. Dat geslagen gat was binnen 55 minuten een feit: er werd een overtuigende 3-0 overwinning geboekt. Waddinxveen - W.S.E. miste nogal wat basisspelers door schorsing, blessures en vakan ties. Nicolaas Boys, dat goed meedraait in de bovenste re gionen, moest het dan ook op nemen tegen een fors aangevul de selectie. In de eerste helft gebeurde er weinig spectacu lairs. Thijs van der Voort en Jeroen Koek speelden een be- repartij in de verdediging. Ni colaas Boys opende de wed strijd door een verdedigings- fout van Peter Oosterom met een af te straffen. Binnen een paar minuten trok W.S.E. de stand gelijk. Goed doorzetten van Dennis Heuvelman en het afspelen op de meegelopen Er- win Pleus spatte in eerste in stantie uiteen op de deklat. Er- win Pleus schoot in de rebound echter vol in het net. De tweede helft domineerde W.S.E.terwijl Nicolaas Boys uit was op een snelle counter. Vaddinxveen/Boskoop - Afge lopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete uitwedstrijden. Dames 1 be- {reikte vier wedstrijden voor ■het einde van de competitie de ■play-off's door met 16-3 van PSV te winnen. Heren 1 speelde |ook tegen PSV: een dramati sche wedstrijd die met 20-3 ver boren werd. Huib Maass volgt in het nieuwe seizoen Jan Middendorp op als trainer/coach. Of deze gerust stellende wetenschap heeft ge leid tot de explosieve start van oe dames tegen PSV is een XTaa§- Zeker was dat de Wad- dmxveense formatie er wel op Ul' was snel orde op zaken te stellen in Eindhoven. In snelle aanvallen en mooie combina ties werd PSV in de eerste pe- node op een 7-1 achterstand getrakteerd. Voor Gouwestae- e scoorden een ontketende Lilian van den Berg 4x, terwijl Wendy de Frankrijker, Ellen van der Weijden en Evelyn de Tyssonsk de eerste zeven vol maakten. Na deze explosie deed Gouwestaete het wat rus tiger aan, in de wetenschap dat de dag erna de topper wachtte tegen Damixa/Ravijn. In de tweede periode scoorde PSV 7- 2, doch Ellen van der Weijden 2x, Gillian van den Berg en Pe tra Meerdink brachten, halver wege de wedstrijd, de stand op 11-2. Hierna zakte de wedstrijd in. Gouwestaete hanteerde de zöneverdediging en liep verder uit naar 13-2, alvorens PSV tot het laatste wapenfeit kwam; 13- 3. In de vierde periode kwam de eindstand op 16-3 voor Gou westaete. De play-off's bereiken is één en tegen welke tegenstander is twéé. Daarom kreeg de wed strijd tegen Damixa/Ravijn een extra dimensie. Om als vierde niet gelijk tegen de gedoodverf de landskampioen Assuron/ Donk te moeten, is het behalen sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. van een derde plek noodzaak. En daar ging de wedstrijd in feite om! Na een uiterst span nende strijd won Gouwestaete met 7-6. Na de teleurstellende neder laag tegen Assuron/Donk was het de vraag of de Gouwestae- teheren voldoende hersteld waren om tegen koploper PSV te stunten. In de eerste periode werd duidelijk dat de proble men nog niet opgelost waren. PSV walste over Gouwestaete heen. Met een 9-1 achterstand was de wedstrijd na de eerste periode al gespeeld. Remko Overdam was de enige die in deze periode tot scoren kon komen. De tweede periode was een vervolg van de eerste. De ploeg van trainer/coach Jan Middendorp was het spoor vol komen bijster en PSV draaide op volle toeren. PSV liep uit naar een 14-1 voorsprong. In de derde periode was het Rodi Visser die voor zijn ploeg wist te scoren en de stand naar 18- 2 wist te brengen De laatste periode was een formaliteit De goede start na de winterstop, waarbij de ploeg driemaal op rij wist te winnen, heeft geen vervolg gekre gen. Hierdoor blij ven de Gouwestae- teheren in de degra datiezone hangen. Deze uitvallen werden door Peter Oosterom en John Mul der prima onderschept. Doel man Rene Boekhorst liet spec taculaire reddingen zien. W.S.E. kreeg de betere kansen. Een vrije trap van Jeroen Koek werd door Timo van Leeuwen in de handen van de keeper ge schoten. Wat later had W.S.E. wel succes. Een vrije trap van Péter de Wit werd door Mauri ce van Velzen, in het veld geko men voor de geblesseerde Thijs van der Voort, over de doellijn gewerkt. De mogelijk heden om de score verder uit te breiden bleven zich voordoen voor W.S.E.. De grensrechter stak echter te allen tijde de vlag inde hoogte. Een schot van Jus tin Sterk verdween een halve meter naast de linker doelpaal. Robert Horsman, gekomen voor Peter de Wit, kreeg met een een opgelegde kans. Hij vond door te lang aarzelen de keeper op zijn weg. Na twee gele kaarten voor W.S.E. (Pleus en Sterk) en een voor Nicolaas Boys brak de slotfase aan. Jus tin Sterk passte een lange bal op Robert Horsman, die een vrij veld voor zich had. Keeper Lenting van Nicolaas Boys kwam ver buiten zijn doelge bied en tackelde de doorgebro ken Horsman, wat hem rood opleverde. Nadat hierna nog maals geel werd getrokken voor de bezoekers moest Rene Boekhorst nog eenmaal in actie komen. Dankzij twee fabuleuze reddingen op rij voorkwam hij de gelijkmaker. Na een ruime blessuretijd vond de scheids rechter het genoeg en floot hij de wedstrijd af. Volgende week gaat W.S.E. op bezoek bij ditzelfde Nicolaas Boys. Dan wordt er gespeeld om de eerste periodetitel. Waddinxveen - Zaterdag 6 maart ging slechts een beperkt aantal wedstrijden door. BI kwam niet in actie omdat tegen stander Olympia zich heeft te rug getrokken uit de competi tie. De wedstrijden van de Meis jes-junioren, de beide D-pupil- len-teams en de El en E3 wer den afgekeurd. Waddinxveen F2 kwam wel in het veld en voert zonder punt verlies hun ranglijst aan. Deze week was Jodan Boys aan de beurt en in Gouda werd het een welverdiende 0-5 overwinning. F1 deed het in het begin van de competitie heel goed, maar de laatste wedstrijden wordt wat slordig omgesprongen met de punten. Nu lukte het weer niet om een puntje mee te nemen uit Woerden. Bij Sportlust werd ondanks een minimale voor sprong bij de rust (0-1), met 1-2 verloren. F3 ontving Siveo en wist dat het een zware wed strijd zou worden. Beide ploe gen toonden veel inzet, maar Siveo had meer geluk:0-2. Ook F4 speelde een thuiswedstrijd en kreeg DCV op bezoek. On danks uitblinkster Larissa Klijn lukte het deze jongens (en meisje) niet te winnen en gin gen zij met 0-3 de boot in. Bij de E-pupillen kwam alleen E2 in actie, Zij vertrokken naar Zegveld en moesten de punten daar laten liggen (3-1). Cl trok naar het Noorden en leed daar een 4-0 nederlaag. Al ontving Zevenhoven en had het eerste kwartier de mogelijkheden een ruime voorsprong te nemen, maar in het doel van Zevenho ven stond een hele goede keeper die van de vele Wad- dinxveense mogelijkheden er slechts één moest door laten en werd de Waddinxveense keeper Gerolf Frieser ook één maal gepasseerd. Uiteindelijk werden beide kepers vier maal gepasseerd (44). Moerkapelle - Het standaard team van de v.v. Moerkapelle is na het verlies tegen concurrent Blauw Zwart op een degrada tieplaats beland. De Moerka- pellenaren nemen momenteel met 11 punten uit 14 wedstrij den een voorlaatste positie in met 3 punten achterstand op Blauw Zwart, dat echter wel een wedstrijd meer heeft ge speeld. De Blauw-Witten be gonnen zaterdag onzeker en gespannen aan de wedstrijd, en als gevolg daarvan werd er veel balverlies geleden. Vooral vanaf het middenveld kwamen veel ballen niet aan, waardoor Blauw Zwart enkele keren ge vaarlijk kon counteren. Al in de zesde minuut had het bij een van die counters succes. Door een grove dekkingsfout maakte spits René Brouwers de ope ningsgoal. Hierdoor leek Moer kapelle nog verkrampter te gaan spelen, en werd het spel nog onnauwkeuriger. Blauw Zwart stelde daar ook niet veel tegenover, waardoor de wed strijd als kijkspel niet veel voorstelde. Moerkapelle kreeg één riante kans op de gelijkma ker. Lennaert Visser soleerde knap door de verdediging, leek de keeper te omzeilen, maar had hier iets te veel tijd nodig, waardoor deze kans verloren ging. Bij Moerkapelle was het ont breken door blessures van 'vaste waarden' Ronald Germe- raad, Peter Zijderhand en Edwin Zuierveld duidelijk merkbaar. Direct na de hervat ting kreeg de thuisclub een nieuwe dreun te verwerken: een pass van een Moerkapelle- verdediger werd onderschept door spits René Brouwer, die vervolgens vrije doorgang had en de 0-2 aantekende. Direct na de aftrap kreeg Moerkapelle een goede kans op aansluiting. Na een zeer goede aanval be reikte Lennaert Visser Barry Kouer, maar deze kopte net voorlangs. Direct hierna lever de Blauw Zwarts derde serieu ze aanval hun derde goal op. Ook aan dit doelpunt ging bal verlies vooraf. Moerkapelle zette hierna alles op alles; op eens werd er agressief en met een voorbeeldige inzet ge speeld. Twintig minuten voor tijd leverde dit de aansluitings treffer op. Na voorbereidend werk van Erik Noorland rondde Ron Kievit schitterend af. In het laatste deel van de wedstrijd werd Blauw Zwart met de rug tegen de muur gezet, en creëer de de ploeg zich tal van kansen. De Blauw-Witten misten ook het nodige geluk; een kopbal van Erik Noorland werd op het nippertje gekeerd, en Lennaert Visser zag een inzet rakelings naast gaan. Hierdoor bleef de eindstand tenslotte tot 1-3 be paald. Aanstaande zaterdag moet in Leiden worden ingehaald bij L.S.V.V.. Aanvang 14.30 uur. Moerkapelle 2 verloor even eens; ondanks een vroege goal van Pedro Klomp bleek Zwam- merdam 2 met 1-3 te sterk.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9