Stichting Gered Gereedschap reikt Gouden agen uit De oorlog en de Kerngroep Boskoo Zondagmorgen feestelijk optreden van Csardas Concert Kleinkoor Cantare Voorstelling "Job" door Henk van Ulsen v Kerkdiensten Zomer- kinder- kledingbeurs )iplomazwemmen Paasstukje maken [Excursie Natuur- en Milieu-Educatie Dialezing bij Kunst Kring Douanespel op Boomfeestdag Modeshow Rappa Foto's In het Hart van Holland Hart van Holland/17 maart 1999 pagina 13 Zigeunerorkest markeert 100ste koffieconcert Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Fo to's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later at kan halen. ,nr k'arin Jongkind Waddinxveen - Zaterdag 13 maart hield de werkgroep Waddinxveen van de landelijke Stichting Gered Gereed schap haar jaarlijkse Open Huis. De Ptichting heeft tot doel oud, overtollig ■ereedschap in te zamelen en weer volledig gebruiksklaar te maken. Hier na wordt het gereedschap ver scheept naar een vooraf gekozen pro- kt in een ontwikkelingsland. De pro jecten in de diverse landen dienen een ducatief doel te hebben, wat scherp ■rordt bewaakt door de centrale orga- Latie van de Stichting in Amster- lam. Hier worden ook de vele aanvra- en van de ontwikkelingslanden, die rekelijks binnenkomen behandeld, iselecteerd en daarna toegewezen ,an een van de drieëndertig momen teel betrokken bij het project 'Zim babwe'. Dit project is oorspronkelijk opgezet door de Y.M.C.A. (een Ameri kaanse christelijke jongerenorganisa tie) en wordt ondersteund door de ichting Gered Gereedschapwerk- poepen in ons land. De werkgroep Waddinxveen is daar een onderdeel -an. burgemeester Jonkman en wethou- Bervan Holsteijn bezochten het Open Huis van de werkgroep Waddinxveen, Boskoop - Zondag 21 maart is het Praathuis in Boskoop voor de hon derdste keer een trefpunt voor lief hebbers van klassieke muziek. Het zondagochtendconcert wordt feeste lijk gevierd met een optreden van het Leids Zigeunerorkest Csardas. Het Leids Zigeunerorkest Csardas neemt de bezoekers zondagochtend mee op reis naar Hongarije, Roeme nië, Moravië en Slowakije. Het orkest maakt er een feest van. Csardas werd indertijd opgericht door enkele Leid- se studenten, die een grote liefde had den opgevat voor de traditionele volksmuziek uit Oost-Europa. Ze wil den deze muziek zo authentiek moge lijk vertolken, en maakten daarom vele studiereizen, wat hen niet alleen hielp om hun spel te verbeteren en het karakter van de muziek beter te doorgronden, maar wat tevens leidde tot een verbreding van hun repertoi re. Ze werken samen met diverse so listen, onder wie de vermaarde pan- fluitist Nicolai PTrvu, worden geadvi seerd door specialisten als de Moravi sche cymbalist Jan Rokyta, en speel den op verschillende festivals in En geland, Duitsland en de Balkanlan- den. Het orkest vierde onlangs een lustrum en stak zich daarbij geheel in nieuwe authentieke kostuums uit de Balkan. Het concert begint om 11.30 uur. dat plaatsvond bij de werkplaats aan de Mauritslaan. Zij bekeken gezamen lijk met de leden van de werkgroep en andere belangstellenden ondermeer een video-presentatie en een tentoon stelling over het nieuwe project in Zimbabwe. Ook was een aantal jonge ren van serviceclub de Rotaract aan wezig. Zij willen door het werven van fondsen of sponsors de Stichting in de toekomst ondersteunen. Deze onder steuning is nodig, omdat ondanks het vrijwillige karakter van de Stichting, de kosten om het gereedschap op te knappen en te versturen hoog zijn. In Nederland dragen veel mensen de Stichting een warm hart toe. Zo zijn er door het hele land tweehonderdvijf- tig inzamelpunten. Om vier uur stond de uitreiking van 'de Gouden Zagen' op het program ma. Deze zagen worden ieder jaar toe gekend aan particulieren ol bedrij ven, die zich op enigerlei wijze heb ben ingezet voor de Stichting Gered Gereedschap. De voorzitter van de werkgroep Waddinxveen, de heer A. Verdoorn reikte de zagen uit. JVaddinxveen - in zwembad "de Iniep" is op dinsdag 9 maart voor het t.-diploma gezwommen. De beoorde lingscommissie bestond uit Wim van Tlinnen, Cock Slagter en Rob Hoger- fcrugge. [Er waren vijftig kandidaatjes die allen pijn geslaagd: Michaël Lodewijks, reter Hofstee, Anna Verlaan, Taru Kan der Zijde, Joyce Merkestijn, Jeani- fie van Doorn, Ruben Vente, Wilco (leywegt, Aphrodite Maddy, Charlot te de Jong, Martjan de Vrij, Tess de Graaf, Joost van der Heiden, Arnold .Oudijk, Matthijs Hilgers, Geerten Schollaart, Michelle Degenkamp, Eli- ne Hamberg, Marieke van Keulen, Joy Krijgsman, Corstiaan Mulckhuijse, Leon de Boer, Bart Pielkenrood, Ger- ty Sonneveld, Joost van der Eijk, Ilse de Jong, Pascal Kalberg, Myrna de Jong, Julie van Essen, Gijs Prins, Thi- mo Bolhuis, Heieen Speksnijder, Sa- rissa van Es, Michel Klaasse, Kirsten van Buren, Joost Hoogendijk, Rob Tournier, Gert-Jan Boogaard, Otis Kuystermans, Ilse Boogerman, Kim- berly Dijksman, Wessel Freeke, Lars Geitenbeek, Fleur Kuijpers, Tommie Goudriaan, Daisy Puister, Bob Aker, Maaike de Leeuw, Casper Kraaijeveld en Nina van der Peet. Boskoop - Onder leiding van Lenie Nieuwesteeg gaat de Katholieke Vrou- wenvereniging op 25 maart van 9.00 tot 11.30 uur een paasstukje maken. Hieraan kunnen maximaal 15 dames meedoen. Men dient zich vóór 20 maart op te geven bij Barry Looman, telefoon 0172-212403. Boskoop - Zaterdag 20 maart vindt een bijzonder concert plaats van Kleinkoor Cantare, Zij viert hiermee het eerste lustrum. Dit concert is in samenwerking met het symfonie-or kest Ramuse uit hazerswoude-Dorp, onder leiding van Stephan Pas, en ka merkoor Mikrofoon uit Delft, onder leiding van Tanya Worron. Cantare staat onder leiding van Ard Verrips. Tevens verleent sopraan Eveline Mank haar medewerking als soliste. Op het programma staan werken van onder andere Arriaga, Aichinger, Bach, Bremer, Brahms, Dowland, Ko- daly, Mendelssohn, Schubert en Schoonebeek. De toegang bedraagt 10.=. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Het concert is in de Hervormde kerk aan het Kerkplein 3 en begint om 20.00 uur. leren stoel, nieuw, ƒ275,- 0180-633628 Waddinxveen - Na een wisselvallige winter organiseert de Waddinxveen- Ise werkgroep Natuur- en Milieu-Edu- Icatie op zaterdag 20 maart voor be- llangstellenden een natuurwandeling laan het pad bij de zuivering aan de I Willem de Zwijgerlaan. 1 Het pad is bij vele mensen bekend om I de blauwe reigers die daar broeden. I Vanaf het pad heeft men goed zicht op I de broedende vogels. Er zal een tele- I scoop in gebruik zijn, zodat men de I reigers en andere vogels van dichtbij I kan bewonderen. Op de plas zijn di- verse watervogels, zoals wilde een- I den, meerkoeten en futen te zien. I Kool-en pimpelmezen maken gebruik van de nestkastjes die enkele jaren geleden door de werkgroep zijn opge hangen. De tjiftjaf en ook andere zang vogels zullen zich laten horen. Ook wordt aandacht aan bomen en struiken besteed. Speenkruid, klein en groot hoefblad zijn de eerste wilde planten die zich daar in het voorjaar bloeiend laten zien. De wandeling, die om 10.00 uur be gint, duurt ongeveer anderhalf uur. Het verzamelpunt is bij de Alexander- tunnel aan de Willem de Zwijgerlaan. Zondag 21 maart Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds E. °rink; 16.30 uur ds O.W. Bouwsma, Gouda. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds HA Moolenaar, Zeist. Herv. Immanuël 10.00 uur ds C. de Jong. ^ctie De Rank 10.00 uur ds M. de °°er; 18.30 uur ds C. Bregman, Zoe- 'ermeer. Boskoop Prot. Geloofsgem. 10.00 uur rev. drs F.H. Sachs, Den Haag. "erv; gem- 9.30 uur ds H. Jonger en, Veenendaal; 18.30 uur ds J.M. Goedhart, Kudelstaart. e Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds J.A. (.Hooijdonk. Gnr- Geref. kerk 9.30 uur ds J. "Wilgen, Den Haag; 19.00 uur ds vuant, Rijswijk. Gnristengem. "Bethel" 9.30 uur Ger- mJan de Graaf. ^ang. gem. Parousia 10.00 uur D. Waddinxveen - Dinsdagavond 23 maart verwacht de Waddinxveense Kunst Kring Yvonne Nederlof, kunst historica van Museum Boymans van Beuningen, met een dialezing. Het thema voor die avond is "150 jaar Boymans van Beuningen", en wordt gehouden in de zaal van de Immanuel- kerk. Aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis. rubber paardrijlaarzen mt. 36 zwart 25,- i.z.g.st. 0180-633439 Boskoop - In de maand maart is er in het kader van het 'Jaar met de Bijbel' gekozen voor een literaire avond met Henk van Ulsen in de Remonstrantse Kerk aan de Burg. Colijnstraat in Bos koop. Henk van Ulsen vertolkt op die avond het bijbelboek 'Job'. Hij heeft in zijn nu vijftigjarige loopbaan als to neelspeler steeds de samengang van taal met muziek gezocht. Hij deed veel werk voor stem en soloinstrument met verschillende muzikanten en diri genten. Met zijn stem als instrument 'speelt' Henk van Ulsen al enige jaren met de oeroude taal van Prediker, Job, Genesis en Psalmen. In de voorstelling 'Job' wordt hij op het orgel begeleid door René Uylen- hoet, momenteel docent aan het Con servatorium in Rotterdam. Ook aan de andere bijbelse voordrachten van Henk van Ulsen verleent hij zijn mede werking. De voorstelling is op zaterdag 20 maart en begint om 20.15 uur. Kaarten a 25,- zijn te koop bij Han Hoogen- doorn, Rijneveld 2, telefoon 0172- 217527 en de WV Boskoop. zaktelefoon Nokia 3110 ƒ250,- na 17.00 uur; 0655961904 motorbroek jas helm nooit gedragen pr.n.o.t.k. 0182-612187 Waddinxveen - Op woensdag 25 maart organiseert de werkgroep Na tuur- en Milieu-Educatie (NME) van de gemeente Waddinxveen activiteiten rond de jaarlijkse Nationale Boom feestdag. Dit jaar is een douanespel bedacht voor alle kinderen van groep 4 tot en met 7 van de basisschool. Er staan om de Petteplas een aantal bomen die hun paspoort kwijt zijn. De kinderen gaan met een stapel pas poorten op stap om het juiste pas poort bij de juiste boom te zoeken. Voor elk kind dat meedoet is er een versnapering, een beker drinken en na afloop van het spel een attentie. De start van het spel is om 14.00 uur (twee uur 's middags). Verzamelen achter het station bij de Petteplas. Er staan daar een aantal-gezellige kraam pjes. herenmountainbike zgan ƒ750,- 079-5931543 Boskoop - Op dinsdag 16 maart wordt bij de katholieke vrouwenvereniging een modeshow georganiseerd door textielwerkplaats Rappa uit Pijnacker. De doelstelling van Rappa is het bevorderen van eerlijke handel. Tijdens deze avond is ook de Wereld winkel aanwezig. ledereen is welkom in De Loods vanaf 19.30 uur. Leden hebben gratis toe gang, niet-leden betalen ƒ5,-. Waddinxveen - Op maandag 22 en dinsdag 23 maart wordt in Het Zuid- honk een zomerkinderkledingbeurs gehouden. De kleding wordt ter verkoop aange boden op maandag 22 maart van 19.00 tot 21.00 uur en op dinsdag 23 maart van 9.00 tot 11.00 uur. De ver koop is op dinsdag 23 maart van 13.30 tot 16.30 uur. Afrekenen en ophalen van niet verkochte kleding, woensdag 24 maart van 14.00 tot 15.00 uur. Van de opbrengst van de kinderkle- dingbeurzen zijn twee Foster Parents- kinderen geadopteerd. In Het Zuid- honk is een informatiemap over deze kinderen beschikbaar. Waddinxveen - ln mei vorig jaar brak een grensconflict uit tussen Eritrea en Ethiopië. Het conflict ging over een betrekkelijk klein, onvruchtbaar en dunbevolkt gebied, de Badme-drie- hoek, dat door Eritrea bezet werd. Na gevechten, waarbij tientallen doden en gewonden vielen, kwam het half juni tot een wapenstilstand. Talrijke pogingen om het conflict door onderhandeling op te lossen le verden niet op. Ondertussen werden de legers aan weerszijden van de grens versterkt en nam de spanning toe. Dit leidde vorige maand tot het opnieuw uitbreken van gevechten. Pas nu lijkt er weer kans op vrede te bestaan. Dit grensconflict was een dieptepunt voor de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen. De Kern groep steunt namelijk de organisatie REST die werkzaam is in Tigray, de provincie waarin het omstreden ge bied ligt. Het conflict heeft daarom gevolgen voor REST. Een aantal kre dietkantoortjes in de grensstreek zijn overvallen en enkele medewerkers van REST zijn daarbij weggevoerd. Daarnaast zijn tienduizenden mensen de grensstreek ontvlucht; zij hebben onderdak gevonden in dorpen op wat grotere afstand van de grens. Verder zijn enige ontwikkelinsprogramma's H Landschap in Tigray vertraagd. De dreiging van het opnieuw uitbre ken van de grensoorlog heeft er toe geleid dat de voorbereidingen voor een bezoek aan Ethiopië in het begin van dit jaar zijn opgeschort. In plaats daarvan wordt nu geprobeerd een tweetal REST-medewerkers naar Ne derland te halen. De Kerngroep probeert op alle moge lijke manieren op de hoogte te blijven van de situatie in Ethiopië. Pas wan- I 1% X aVAVi1.' .'r BNH jffff DM» neer er signalen komen dat de ge steunde projecten in gevaar komen zal de Kerngroep zich afvragen welke consequenties daaraan te verbinden. Los daarvan is het heel triest dat in een zo arm land, dat in het verleden al zoveel jaren van strijd gekend heeft, opnieuw gevochten wordt. Afgezien van de verspilling van mensenlevens en geld dreigt de in gang gezette ont wikkeling te stagneren.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13