Open Tennisdag ipRoep p« FoR kip2 0 Nieuws Schoolsporttoernooi bij Invictus Wandeltocht voor senioren "Ben Hur" in Kreater [Alternatieve boomfeestdag [in Rijnwoude Veel winst voor W.S.E.-jeugd Stilstand aan kop bij de schakers regio "ZoBeRo" treft voorbereidingen hulptransport naar Roemenië Zang Vriendschap zoekt versterking Wijsman Hoveniers in Ahoy Sjoelen De plaatselijke ambulance is vaak te laat... IMAVk- Hart van Holland/17 maart 1999 pagina 15 Badminton landelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Page for (ids" (voorheen Baby van de maand). Baby's en peuters omen in aanmerking voor de titel nKid van de maand'1, laarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland juders, grootouders, ooms en tantes hun kind, kleinkind, teefje of nichtje aan te melden voor deze pagina. )e redactie ontvangt graag een leuk verhaaltje over de j'rtspraak met foto van de peuter. )egene die als "Kid van de Maand" in het Hart van Holland «rschijnt'verdienf daarmee vier waardebonnen van ƒ25,- Afie de foto terug wenst te ontvangen, dient een aan zichzelf geadresseerde enveloppe, voldoende gefran keerd, mee te sturen. I 'eestdê I Om 'nzicht van de activiteiten: giro 300100 Mi Voetbal Schaken Ihuizen- Op zaterdag 27 maart irdt een Open Tennisdag bij Ten- Tereniging BTC gehouden. L 10.00 tot 16.00 uur kan "jong en H" kennismaken met de tennis- jnoi t en met de Benthuizer Tennis Club. 4 tennispark van BTC ligt aan de Spbrtlaan in Benthuizen. ne vereniging heeft 3 gravelbanen met verlichting en 2 kunstgrasbanen. Op deze kunstgrasbanen kan prak tisch het hele jaar gespeeld worden, inde oefenkooi zal in het begin van het seizoen een minitennisbaan wor den "emaakt, zodat de speelmogelijk- heden voor met name de jeugd kan worden uitgebreid. De technische- en de jeugdcommis sies zullen gedurende het gehele ten- iseizoen diverse activiteiten orga- seren, zoals; openingstoernooien, jionale competities, ouder/kind Irnooi, clubkampioenschappen, Foto BTC uitwisselingstoernooien etcetera. Op de Open Tennisdag is iedereen van harte welkom om eens een balle tje op te gooien. "Jong en oud" kun nen op deze dag vrij tennissen, voor de kinderen is een balvaardigheids- Waddinxveen - De afdeling senioren- perk van de Stichting Waddinxveens 1/elzijnswerk organiseert op dinsdag 23 maart de vierde wandeltocht van dit seizoen. Bij goed weer kunnen de jWandelaars om 10.30 uur starten bij piet Anne Frank-centrum voor een locht van ruim 10 kilometer. Kosten loor deelname bedragen ƒ4,- (inclu sief 3 kopjes koffie/thee). De tocht gaat deze keer richting de Rottemeren. De groep gaat met auto's richting Zevenhuizen, waar de wan deltocht begint. Onderweg wordt een pauze ingelast bij restaurant 't Zeel- tje. Bij terugkomst in Waddinxveen is er gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. Voor meer informatie: (0182)-615555 of 631932. circuit opgezet zodat zij onder bege leidingvan een aantal jeugdleden spe lenderwijs kunnen kennismaken met de tennissport. Voor nadere informatie: Esther Smit- Vedder, telefoon 079-3311920. Hazerswoude-Dorp - Het koor Zang Vriendschap is op zoek naar dames en heren die graag zingen. Vooral bas sen en tenoren zijn van harte welkom. In december jongstleden is het koor gestart met een compositie uit het bijbelboek "Ruth". De muziek wordt gecomponeerd door dirigent Marco Kalkman. In het kader van het 80-jarig bestaan wordt deze compositie uitge voerd op 13 november 1999. Maandagavond 22 maart is er een open repetitie, ledereen is welkom om vrijblijvend zo'n repetitie mee te maken. Repetities zijn er elke maan dagavond in de grote zaal van de Ge reformeerde Kerk aan de Korenmo lenlaan van 19.45 tot 21.45 uur. De zomer staat voor de deur; tijd om over de tuin na te denken en ideeën op te doen. De nationale tuinbeurs "Bui tenshuis", van 18 tot en met 21 maart in Ahoy, is hiervoor een goede gele genheid. G.J. Wijsman Hoveniers uit Waddinxveen neemt deel aan deze beurs en is te vinden in hal 3 op stand nummer 359. De beurs is geopend donderdag en vrijdag van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Waddinxveen - Zaterdag 20 maart wordt voor de vijfentwintigste keer het schoolsporttoernooi gehouden. Het toernooi bij Invictus, dat scholie ren op een speelse manier kennis laat maken met badminton, zal ook dit jaar goed bezet zijn door tweehonderd kinderen. Dit weekend werd er door de jeugd- teams van Invictus gespeeld voor de jeugdcompetitie. Team 4 speelde te gen Conquesto 10. Al na de eerste twee enkels van de heren bleek dat het een moeilijke dag ging worden voor dit team. De heren verloren, zon der veel tegenstand te kunnen bie den. Claudia van de Tol won daarna haar-enkel, maar niet veel later bleek dat de tegenstander ook in de dubbels en de mixen te sterk was. Het werd 1- 7. Invictus 5 speelde tegen Conquesto 12. Ook hier verloren de heren de enkel. De dames echter waren goed bezig. Katinka van Zoest won makke lijk haar enkel (11-0, 11-5), en ook Josephine van der Klauw pakte de winst. De mixen werden eerlijk ver deeld, maar in de dubbel bleek Invic tus toch sterker. De heren Tim Kalk man en René Colla wonnen de dubbel met 15-3 en 15-3, en ook de dames pakten hier de punten. Het team won met 5-3. Paddinxveen - De film Ben Hur speelt |ich ai in het midden oosten. Als Mes sala in het jaar 26 na een jarenlange TWzigheid terugkeert in Judea in de Junctie van Romeins legeraanvoer der, komt de jeugdvriendschap tus- pn hem en Juda Ben Hur even onver- pacht als abrupt tot een einde. Een Jragisch ongeval leidt tot de veroor deling van Ben Hur tot de galeien. Van pin moeder en zusje wordt daarna jniets meer vernomen. Na veel ontbe- ijngen en omzwervingen keert Ben jHur terug naar Jeruzalem om wraak te Inemenop Messala, die de directe aan leiding vormt voor de ellende waarin pi en zijn verwanten zijn terechtgeko men. De confrontatie leidt tot de meest beroemde scene uit Ben Hur: de paardenrace. In een bloedstollen de wedren strijden Messala en Ben Hur om' de overwinning, die voor de jood Ben Hur tegelijk de triomf van het joodse volk over de Romeinse overheersers moet symboliseren. Deze film wordt op vrijdag 19 maart in het Kreater aan de Kerkstraat 13 ver toond. Aanvang 19.30 uur (speelduur film 3,5 uur). Entree 7.50. De film is niet geschikt voor kinderen onder de 12 jaar. Baptistengemeente Ichtus is de initiatiefnemer. Ipnwoude-Woensdag 24 maart is het I pionale boomfeestdag. Tot nu toe Ips het jn Rjjnwoucje gebruikelijk dat I e leerlingen van groep 7 van alle asisscholen gezamenlijk bomen IP aatsten op een geselecteerde plant- I c«ie. Dit jaar is de scholen ge- r ze de boomfeestdag op een - manier wilden vieren, omdat Seen geschikte gezamenlijke plant je was gevonden. L e tien basisscholen in Rijnwou- l\a er z'ch zes aangemeld, I, ,arvan er vijl op de boomfeestdag I l'viteiten hebben. De Rijnschans a de zomervakantie de boom- renovatie g vieren, in verband met de en nieuwbouw van het schoolgebouw. uur geeft wethouder me vrouw G.L.J. Geenjaar-Cové het start sein voor de boomfeestdag bij De Tweeklank, Da Costasingel 42, Hazer- swoude-Rijndijk. Op het vernieuwde schoolplein zullen een boom en hees ters worden geplant. Om 10.00 uur worden vijf bomen ge plant op het speelplein bij de Rhynen- burch, J. Haydnlaan 1, Hazerswoude- Rijndijk. 10.15 uur wordt heesterbeplanting ingeboet bij de Steijaertschool, J. Haydnlaan 3. Twee bomen worden geplant bij de Johannes Post, Sportparklaan 1, Ha- zerswoude-Dorp. De schoolomgeving van De Rank aan het Artesiaplantsoen 9 in Koudekerk aan den Rijn wordt om 11.00 uur schoongemaakt. Mevrouw Geenjaar zal bij alle activi teiten even een kijkje nemen. Waddinxveen - De prijzen van de Wad- dinxveense sjoelers zijn gegaan naar: Pascal van Gils, Trudy van Dam, Cees Kuipers, Wim Slingerland jr., Bas Brouwer, Cees van Wijk, Guus van Renesse, Mien van Renesse, Simon den Ouden, Jimmy Brozius, David Sin- nema, Riet van Wijk, Corry 't Hart, Rinus Taktor, Greet Brouwer en G. Loef. In de tweede ronde gingen de prijzen naar: Marius Kersbergen, Dick Dros, Teus Visser, Henk van Beek, Dirk Jan van Drunen, Otto Supusepa, Jan Olie en Ronald Meijer. Met 20 gulden bezoekt de mobiele kliniek in India twee dorpen Met 50 gulden kan de ambulance op Sulawesi 200 kilometer rijden transportfonds werkenMn «"gezonde ontwikkeling Het negende kwam uit tegen Shuttle- woude 3. Invictus walste over de te genstander heen. Alles werd zonder al te veel moeite gewonnen: 8-0. Team 8 had tegen Voorburg ook niet veel moeite. Rick Luijendijk en Sanne Jansen hadden in hun enkel drie sets nodig. Beiden verloren ze de eerste set, maar wisten de twee daarop vol gende sets te winnen. Het team won met 6-2. In de springplank-competitie kwam ook een team van Invictus uit. Michel van de Poel en Mark van de Toi won nen hun enkel. Lucien Sloof en Stefan Hoffman wonnen hun dubbel, net als Thierry Kruyf en Michel van de Poel. Het werd aan het eind van de dag 10- 0. Ook in de herencompetitie bij de se nioren speelde dit weekend een team. In dit team speelde Arie Pieter van Nes een zeer spannende partij, die hij winnend afsloot, in de eerste set trok hij net aan het kortste eind (13-15), maar daarna won hij nipt de tweede set (15-14). De derde was sneller klaar (15-8). Piet Vermeulen en Herman Schenkels wonnen daarna hun dub bel in de verlenging met 15-8 en 17-15. Ton van Rijn en Herman speelden ook een verlenging in de tweede set, maar moesten de tegenstander voor laten gaan (10-15 en 14-17). Uitslag 4-4. Waddinxveen - Met het mooie voor jaarsweer kwamen ook de punten voor W.S.E.Alle drie de F-teams won nen. F-l, nog steeds ongeslagen (30 punten uit 10 wedstrijden), won bij UNIO F-2 met 2-3. Amon Yacob was de absolute uitblinker. F-2 won met dub bele cijfers (0-12) bij Be Fair F-4. F-3 won bij Cabauw F-l met 0-3 zonder de zieke Dennis Middel, die wel zijn penalty na afloop binnenschoot. W.S.E. E-l leed de eerste nederlaag. Nicolaas Boys gelukte het om het tot dan toe ongeslagen W.S.E. met 1-2 te verslaan. E-2 sleepte de eerste com petitiewinst binnen. Tegen Gouda E-2 werd het 1-3, mede dankzij een assist en een treffer van Sarah Eitjes. W.S.E. E-3 en Zevenkamp E-3 hielden elkaar in evenwicht. Het werd 4-4. W.S.E. E-4 kon het een helftje volhouden tegen Gouda E-4. Daarna was het gedaan met de conditie en kon Gouda uitlo pen naar 1-7. De meisjes pupillen gingen strijdend ten onder met 1-10 tegen de meisjes van Zwervers. W.S.E. D-l speelde een wereldpartij tegen Zevenhoven D-l. Uitblinker Dennis Blom opende de score. In de tweede helft scoorde Mourad el Khaoui de 2-0 op aangeven van Kevin Zwinkels. Ook W.S.E. D-2 deed goede zaken bij C.V.C. D-2. Na de openings goal van C.V.C. trok Etana de stand gelijk. Sammy Ogbasci scoorde de winnende treffer middels een mooie lob (1-2). De meisjes junioren konden na een zwaar trainingsweekend toch prima uit de voeten tegen de meisjes van VEP. Vrouw van de wedstrijd was Ju dith Eitjes. Het werd3-0. W.S.E. C-2 hield het spannend tegen SPV C-lBijna werd de 4-1 voorsprong nog weggegeven door slordig verde digen. Nog net op tijd gooide W.S.E. het roer om en werd het 5-4. W.S.E. C- 1 pakte drie punten bij Groeneweg C- 1. Uitslag 2-3. Een opsteker voor W.S.E. B-l. Einde lijk werden drie punten gepakt. Dank zij een goede inzet werd er met 5-1 gewonnen van Olympia B-2. W.S.E. A-l was het enige team dat slecht presteerde. Hierdoor boekte DZB Zevenkamp een 1-6 overwinning. Benthuizen - ZoBeRo staat voor Zoe- termeer-Benthuizen-Roemenië. In 1993 is ZoBeRo opgericht. Nadat er contacten waren ontstaan tussen Zoetermeer en Roemenië, is er een hulptransport georganiseerd. Het jaar daarop hebben ook de Benthui- zenaren zich er voor ingezet. Tussen ZoBeRo en drie steden Bacau, Piatra-Neamt en Suceava, in Molda vië, het oosten van Roemenië, zijn goede contacten ontstaan. Vanuit die drie steden en enkele bergdorpjes komen regelmatig hulpaanvragen binnen. Zobero vraagt kleding (schoon en heel), schoenen, linnengoed en speel goed. De inzameling is op 10 april en 15 mei in Benthuizen aan de Alb. Sweitzerlaan/Dorpsstraat. inlichtingen: 079-3610575 of 079- 3412839. Waddinxveen - Op donderdag 11 maart bij de 25ste ronde van de on derlinge competitie van WSV waren Barthold Jansen, Eduard Philipse, Leon Willemen en Peter de Louw af wezig. De hoogst gekwalificeerde par tij ging nu tussen Hans van Wouden berg en Ronald Dannis. Deze partij werd gewonnen door Hans. Hennie de Roodt van het tweede speelde gelijk tegen Wim Hennink. Nico Dannis en Theo Goor speelden remise. Leo van der Haven speelde tegen Wim van der Hoek. Hij dacht in tijdnood een dame eindspel met een pion minder schaak te houden, maar werd door Wim van der Hoek ingerekend. In de partij tus sen Anton van Nieukerke en Herman Smitskamp gebeurde veel: rokade naar verschillende kanten, achter stand in materiaal met betere stelling en tenslotte een gelijk spel. Arie Kar dol van het eerste is al weken niet goed op dreef. Tegen Jaap Smit van het derde maakte hij jacht op de zwar te dame, maar een tussenzet maakte hieraan een einde. Voor Jaap resteer den twee pionnen meer, en deze wik kelde geroutineerd ai. Biniam David van het vijfde begint zich door de middengroep heen te werken. In een levendige partij tegen Ton Kuiper zette hij zijn tegenstander mat. Laurens Ellers was goed bij de les: een eindspel met een pion meer en ongelijke lopers nam hij netjes aan Arie Versluis af. Jasper van Oort won van Henk Stam. Henk Erkelens, nog betrekkelijk nieuw op de club, begint aardig te wennen: hij won van Dirk van Offeren. Arjan Hennink kwam tot een gelijk spel tegen de ervaren Frido Ritter. In de lagere regionen wonnen Jan Markus, Adriaan van der Starre, De Bock, Henk van Erk, Ton Bronk en Ton Bos. Evert Hildebrand haalde een re mise tegen Kees Asscheman. Kees Alblas en Jaap Sandijk konden elkaar niet klein krijgen en Hans Ponsioen haalde een remise tegen Hans van Offeren. De stand aan kop: Jansen, Philipse, Willemen, Van Woudenberg, De Louw en R. Dannis.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15