Gewapende overval op groothandel Hart van Holland r__„ VC Nesselande - 'Ö05r pemote IT/Zwolle Abbing Van Cleeff op dreef met Wespeneiland wt 't wff elct Kinderkleding en speelgoedbeurs Maarten den Hollander Jannetje Dirkje van Mullem Df Gedenkteken Specialist 8 29.000 exemplaren Hart van Holland/17 maart 1999 pagina 3 Halve finale Beker Lterdag 20 maart a.s. 19.00 uur TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid 0.0.: (Janny) Heks r> I GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. I Deze advertentieruimte is beschikbaar gesteld door de Haij van der Wende advocaten te Rotterdam UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect IZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN dag en nacht directe hulp bij overlijden Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Het gevoel dat hij nog bij ons is het gemis, het gemis... I het besef dat hij ons niet meer op het pad des levens vergezelt wij allen delen dit gevoel gaan samen naar ons doel stellen ons voor dat hij er is als u>y op de planken staan ter zijne gedachtenis. Het is niet te begrijpen dat tijdens een repetitie van de musical "Een Polderromance" plotseling 'onze Schout' in het harnas is overleden. Zijn grote liefde en gedrevenheid voor het amateurtoneel is voor ons alien een inspiratiebron. Met zijn bijzondere gevoel voor humor, zijn acteertalent en zijn enthousiasme wist hij een ieder aan zich te binden. Wij wensen Riet. de kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte toe bij de verwerking van het verlies van zo'n unieke man. De gehele cast van de musical "Een Polderromance Je moeder blijft je moeder, zo eigen en vertrouwd. Je wilt haar niet graag missen, omdat je van haar houdt. j Maar eens dan komt de dag, dat je haar moet laten gaan. Je verstand zegt, dat het goed is, maar in je ogen blinkt een traan. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat, na een kortstondige ziekte, is overleden onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en mijn overgrootmoeder weduwe van Pieter Dirk Verwaal in de leeftijd van 86 jaar. Zevenhuizen: Wim en Joke Zoetermeer: Greet en Piet Remko Peter en Joyce Zevenhuizen: Cees en Didy Michel en Lenny Mylène Monique en Chris Zevenhuizen, 14 maart 1999 Correspondentieadres W.C. Verwaal Wilgenlaan 15 2'fjl TK Zevenhuizen De 11.00 crematie zal plaatsvinden donderdag 18 maart om uur in crematorium "Schollevaar", Burge meester Schalijlaan 2 te Capelle aan den IJssel. Na de plechtigheid is in de ontvangkamer van het crematorium gelegenheid de familie 'e condoleren. - Door Julia Pengirim Dank u. Het gaat goed met Abbing en van Cleeff, die na 'Struisvogel koorts' en 'De zwarte rugzak' steeds beter op dreef komen. Die struisvo gel vond ik goed, de rugzak beter en de onlangs verschenen co-produc- tie 'Wespeneiland' het best. Terwijl het nog beter kan en beter wordt, wanneer het schrijversduo op houdt met het forceren van tussen- plotjes. Ik bedoel: er moet geforceerd te veel kloppen, om het verhaal op gang te houden. In 'Wespeneiland moet een flesje rotzooi op een brief vallen, die daardoor maar half lees baar wordt. Moet worden, voor het verhaal. Wat al te toevallig. En ik geloof er niets van, dat in een open baar wachthuisje een vorm van briefwisseling kan plaatsvinden. Bovendien vind ik de rol van tante Ibis ongeloofwaardig. Deze tante ziet er niet tegenop de helft van haar rechtstreekse familie uit te moor den, om een dierenfantasie realiteit te maken, waardoor zij roem, eer en geld in de wacht kan slepen. Natuurlijk: alles kan. Er zijn heel fatsoenlijke moordenaars, aan de wanden van een wachthuisje kan iedere gek plakken wat hij/zij wil en potjes smurrie vallen op de meest ongewenste momenten van planken op de raarste dingen. Ook bij mij thuis. Maar het mag geen schrijversgereed schap worden, want dan is er sprake van zwakte. Carmiggelt schreef eer der iets in de trant van: 'Als ik naar de werkelijkheid zou schrijven, zou nie mand me geloven'. Dat mogen mijn zusters Abbing en Van Cleeff zich aantrekken. Voor het overige is 'Wespeneiland' een schitterend verhaal, over kinde ren die een bijrol krijgen in een speel film die wordt opgenomen op een niet bestaand Waddeneiland. Daar treffen de kinderen een jongen aan, die door zijn tante Ibis in bed wordt gehouden, een dierentemmer die wespen kan lokken en een ongevaarlijke wespen soort onder beheer heeft, een prach tige actrice die niet wil duiken en een prima regisseur, die zo z'n buien heeft. Er spelen ook drie merkwaardig ge vormde stenen een rol, die als oefen stof worden gebruikt door een nieuw gevonden buidelvogel, die niet be staat, maar door trucage op film tot leven komen. 'Wespeneiland' heeft vorig jaar een zilveren griffel gewonnen en als ik ju rylid was geweest, zou ik daar van harte mee in hebben gestemd. Deze jeugdroman is één grote brok span ning, de lezer houdt die éne adem urenlang in, om er achter te komen hoe het afloopt en als het gaat om karakterbeschrijving, krijgen Abbing en Van Cleeff alle achting die in mij huist. Daarom wacht ik met grote spanning hun volgende productie af, met een lichte hoop, dat het tweetal inziet dat deze tante Julia gelijk heeft, als zij beweert dat Abbing en Van Cleeff eens moeten omzien naar een een voudiger plotje waarin niets hoeft te worden geforceerd. Want schrijven kunnen ze! In de serie 'Spetter' van Zwijsen, laat Els Rooijers zien, hoe meisjes het op kunnen nemen voor broer tjes. In 'Ruilen met de heks' volgen we Loentje die wil, dat een gemene dwerg haar broertje Robbie met rust laat. Want de dwerg knijpt Rob bies neus dicht, om lucht uit zijn mond te kunnen zuigen. Want die lucht heeft de dwerg nodig, maar Robbie wordt steeds zieker. Gelukkig is de dwerg de beroerdste niet: als Loentje kans ziet een heks van drie haren te ontdoen, zal hij Robbie met rust laten. Maar hoe komt Loentje aan de drie haren die uit de wrat op de neus van de heks groeien? Door te ruilen: een melktand tegen drie haren, dat wordt de afspraak. Loentje krijgt de haren, maar de losse melktand slikt ze in en zo kan ze zich niet aan de afspraak hou den. Toch komt alles goed, want ook de heks is geen echte kwaaie en Loen tje wil zich aan de afspraak houden. Hoe het meisje zich eruit weet te redden, weet Els Rooijers op geloof waardige manier te vertellen; want de aanzet tot het slot kan een beetje ervaren lezertje al ruim te voren aan zien komen. Abbing en Van Cleeff: Wespenei landUitgeverij Leopold, f29,90. Els Rooijers: 'Ruilen met de heks'. Uitge verij Zwijsen, 15,95. Zevenhuizen - Op dinsdag 9 maart heeft omstreeks 19.00 uur een gewa pende overval plaatsgevonden op een groothandel in zoetwaren en ta bak aan de Swanlaweg. Twee met vuistvuurwapens gewapen de mannen drongen het kantoor bin nen. Onder bedreiging werden een daar aanwezige 41-jarige vrouw en een 46-jarige man gekneveld en ge blinddoekt. Vervolgens hebben de overvallers een grote hoeveelheid ta baksartikelen weggenomen. Op het moment van de overval waren geen andere personen in het pand aanwe zig. Rond 20.00 uur wisten de slachtof fers de politie te waarschuwen. Nie mand raakte gewond. Bij de overval werd gebruik gemaakt van een witte bestelauto (busmodel). Deze heeft vermoedelijk maar kort bij het pand gestaan. Van beide overval lers is bekend dat zij donker gekleed waren. De politie is gestart met een onder zoek in de omgeving. Gelet op het tijdstip van de overval gaat de politie er vanuit dat meerdere passanten de bestelauto gezien hebben. Mensen die rond het tijdstip van de overval de witte bus en/of het laden van de bus gezien hebben, of verdachte perso nen of situaties hebben gezien wor den verzocht contact op te nemen met de politie. Zevenhuizen - De halfjaarlijkse kinderkleding-en speelgoedbeurs ten bate van Unicef wordt dit keer gehou den op donderdag 25 en vrijdag 26 maart in de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106. Goede winterkleding, schoon en heel, en goed speelgoed kan worden ingele verd op donderdag 25 maart van 9.00 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 16.30 uur en van 17.30 tot 18.30 uur. Het maxi mum aantal is 42 stuks. De verkoop is op donderdag 25 maart van 19.30 tot 21.00 uur en op vrijdag 26 maart van 9.00 tot 11.00 uur. Men bepaalt zelf de verkoopprijs, even tueel in overleg. Eenderde deel van de opbrengst is voor Unicef, tweederde voor de aanbieder. Voor meer informatie: 0180-632252, 0180-632043 of 0180-631261. bankstel 3-2,5-1 engels gebloemde stof pasteltinten 950,- 0182-615953 Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Leroy Aveling gefeliciteerd met je zwem diploma A. Opa, oma, Patricia en René salontafel'wit mdf 130/65 stereokast met glasdeur h50, b40, d40 0182-610285 t.k. gevr. een gave baardmankruik 0182-613491 racefiets Peugeot 35,-; (26"wielen) 0182-615284 t.k. gevr. buiten-volière ca. 2x2 mtr. 0182-613134 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholIand@tref.nl Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3