[fnkadag op Coenecoop College 'Huisjes kijken' in Alexande Stabilisatie bij de schakers Sjoelen Gouwestaete-ploegen onderuit A Kerkdiensten fursus voor allochtone vrouwen Rommelmarkt Trekking WRB Loterij Rommelmarkt Concordia geslaagd Scouting St. Victor presenteert nieuwbouw- Lezing "Letsels en schades" Foto's in het Hart van Holland Kaartavond Gouwerijders Passage-avond over het kloosterleven Hart van Holland/24 maart 1999 pagina 13 Waterpolo Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhulzen besteld worden a ƒ7,50. Fo to's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Heren —1 r Karin Heeren iddinxveen- Alle derdejaars leer- lenvanhetHavoenVW^onden iderdag 18 maart de 'Afrikadag ionen. Sinds januari is er tijdens «schillende vakken aandacht be lled aan Afrika. Deze periode werd met een feestelijke en leerzame dag tesloten. Tijdens deze bijzondere lag stond de Afrikaanse cultuur ttraal, waarbij er verschillende activiteiten gedaan moesten wor den zoals bijvoorbeeld Afrikaans Skèn. Afrikaanse maskers maker e( Afrikaanse dans onder begelei ding van opzwepende muziek. Verschillende Waddinxveense organisaties hebben hun mede werking verleend. De Kern groep Ontwikkelingssamenwerking hjeft met de leerlingen het 'Groot Ethiopië spel' gespeeld. Gered Ge- Medschap was aanwezig om het een ep ander te vertellen en te laten zien Ier het werk dat zij verrichten. Tij dens de pauzes konden de leerlingen producten van de Wereldwinkel ko- pfen en informatie verkrijgen over het werk van Amnesty International. De Afrikadag werd voor de tweede maal georganiseerd op het Coene coop College. Een van de mensen die deze manier van lesgeven heeft ge propageerd op de school is Hilda van Munster. Zij heeft dit jaar de Afrika dag voor de laatste maal georgani seerd, zij gaat het onderwijs verlaten omdat ze besloten heeft gebruik te maken van de VUT regeling. Waddinxveen - Op donderdag 18 maart werd de halve finale van het bekertoernooi gespeeld. Ronald Dan- nis bestreed met de witte stukken Eduard Philipse, en Barthold Jansen met wit Arie Kardol. Die laatste partij was een gewijzigd koningsgambiet, waarin Barthold een pion voor kwam, en laat in de partij een heel sterk paard midden op het bord had. Arie verloor voor de vijfde keer achtereen. Eduard Philipse wist na een lange par tij Ronald Dannis te verslaan. Dit brengt Eduard weer iets dichter naar de eerste plaats. De anderen speelden voor de onder linge competitie. Hans van Wouden berg stond in de partij tegen Leon Willemen gewonnen, maar liet het spel in remise "verzanden". Daarmee wordt zijn achterstand op de beide koplopers weer iets groter. Anton van Nieukerke won van Wim van der Hoek vanuit een slechtere positie. Herman Smitskamp werd in een partij waarin veel gebeurde opgebracht door Nico Dannis. Na een lange strijd eindigde de partij tussen Leo van der Haven en Jaap Smit in remise. Jaap van der Hei den verloor na een avondvullende partij van Biniam David. Ton Kuiper won door een drama in tijdnood van Henk van Erkelens. De eerste partij die tot een einde kwam was die tussen Kees Asscheman en Kees Alblas. Deze partij werd gewon nen door Kees Asscheman, die Kees Alblas mat zette. Iets dergelijks over kwam Arie Versluis tegen de jonge Arjan Hennink. Henk Stam had tegen Kees Klaassen een pion teveel, en won. Frido Ritter speelde remise te gen Jan Muit, en Adriaan van der Star re won van Erik Hennink. Johan van der Ree liet in een gewon nen stand een half punt tegen Mare Hillegers liggen, en ook Gerard Toren- beek en Ton Bronk kwamen op een gelijk spel. Jaap Sandijk won van Hans van Offeren. Verder wonnen Peter van Offeren, John Vaessen, Dirk van Offeren en Henk van Erk. In de volgende week spelen het eerste en het derde hun laatste wedstrijd. Het derde heeft een kans op het kam pioenschap (vierde klasse), maar promoveert in ieder geval. Het eerste handhaaft zich in de eerste klasse bij winst; bij gelijk spel of een nederlaag is dat niet zeker. I Waddinxveen - Op donderdag 1 april start in wijkcentrum De Boog een cur sus 'Maatschappelijke betrokken- I heid' voor allochtone vrouwen die al Tjigere tijd in Nederland zijn, maar de Jederlandse taal nog niet of slecht Jeheersen. in de cursus zal aandacht lorden besteed aan gezondheid, voorzieningen en openbaar vervoer in Waddinxveen. De cursus bestaat uit 9 lessen van 13.15 tot 15.00 uur en zal worden gegeven tot de zomerva kantie. Er is kinderopvang aanwezig. Voor informatie, telefoon 0182- 631932. Joskoop - Op zaterdag 27 maart orga- Iseert de rommelmarktcommissie p de Hervormde Gemeente van joskoop voor de twaalfde keer een jpramelmarkt op het Kerkplein. Er is tan alles te koop: meubels, boeken, Banten, speelgoed, elektra, LP's, olie- Men, glaswerk etcetera. Voor de kinderen worden er in De Brug spelletjes gedaan, er is poppen kast, schminken en portret tekenen. De opbrengst is bestemd voor het missionaire werk in Rotterdam-Delfs- haven. De rommelmarkt wordt gehouden van 9.00 tot 15.30 uur. (addinxveen - Onlangs vond in louwebad de Sniep de trekking (laats van de Waddinxveense Red- lingsbrigade-loterij. De mensen met jïe volgende lotnummers hebben hun (rijzen nog niet opgehaald. 001308; 000857; 000438; 000631; 001063; 000513; 000691; 001022; 001272; 001049; 001224; 000122; 000955; 001073; 000374; 000473. De prijzen zijn op vertoon vjin het winnende lot af te halen op het adres Justus van Effenlaan 82 in Waddinx veen. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 25 maart een kaartavondbij De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging om mee te doen; iedereen is welkom. Boskoop - Donderdag 25 maart is er een bijeenkomst van de Christelijk- maatschappelijke vrouwenbeweging Passage in de "De Loods". Spreker is ds Wielsma uit Uithoorn. Voor de pau ze vertelt hij over het kloosterleven in het algemeen, en over de Abdij van Egmond in het bijzonder. Na de pauze zijn er dia's te zien. Aanvang 20.00 uur. Waddinxveen - De scores van Sjoel club Waddinxveen, gehouden op 17 maart, zijn als volgt in punten ver deeld: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 1409; 2. Frans Bouwmeester 1405; 3. Dirk Jan van Drunen; 4. W. Slingerland jr.; 5. T. Valenkamp 1381; 6. Cor Faay 1380; 7. Cees Kuipers 1362; 8. T. van Leeuwen 1356; 9. Dick Drost 1346; Henk van Beek 1336. Klasse B: 1. Peter van Leeuwen 1327; 2. G. van Renesse 1324; 3. Teus Visser 1314; 4. Cor van Herk 1301; 5. C. Slin gerland 1294. Klasse C: 1. J. ridder 1209; 2. David Sinnema 1206; 3.0. Supusepa 1197; 4. Jan Olie 1192; 5. Dirk Faas 1184. Klasse D: 1Corry 't Hart 1180; 2. M.C. Taktor 1126; 3. A.L. Warmelink 1102; 4. Ronald Meijer 1093; 5. Cor Kersber gen 1078. Het gemiddelde van deze avond was: 120.23. Het gemiddelde van de vereni ging is: 116.136 en het totaal van de vereniging is: 641.898.000 punten. Waddinxveen - De op zaterdag 20 paart door muziek vereniging Con- fordia gehouden rommelmarkt, is leer goed verlopen. De opbrengst pdraagt 1.366,60. Tussen 8.00 en (0.00 uur was er een behoorlijke Stroom van belangstellenden, daarna ffuppelden er tot ongeveer 13.00 uur pat mensen binnen. De volgende activiteiten waar voor concordia zich nu opmaakt zijn voor het opleidingsorkest een concert op vrijdag 9 april op initiatief van Kreater erpop vrijdag 23 april geeft het harmo nie- en opleidingsorkest een voor jaarsconcert in het Anne-Frank cen trum onder leiding van Jeroen Wen tel. Aanvang concert 20.00 uur. Inlonn Waddinxveen - Scouting St. Victor ipidlllien heeft al langere tijd nieuwbouwplan- nen. Op advies van en in samenwer king met Jantje Beton (Nationaal Jeugdfonds) is er een haalbaarheids onderzoek gedaan. De resultaten zul len op nationale scoutingdag gepre senteerd worden aan burgemeester en wethouder, leden, ouders en ove rige geïnteresseerden. De presenta tie zal plaatsvinden op zaterdag 27 maart vanaf 11.15 uur in het huidige clubhuis aan de Jan Willen Frisoweg. Zondag 28 maart Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. dercf Ontmoetingskerk 9.30 uur ds ■C de Moor; 19.30 uur S.O.W. Imm kerk. Herv. immanuël 10.00 uur ds C. de J°ng; 19.30 ds C. de Jong/J.D. Geel. ««je De Rank 10.00 uur ds H.W. vc °r'nk. Den Haag. - -«"vJOp Vrijz. Prot. Geloofsgem. 10.00 uur evr ds M. Scheijgrond, Gouda. "ery. gem. 9.30 uur ds M.D. vd Gies sen&R. de Reuver; 18.30 uur ds R. de Keu ver. De Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. - -«.uw 9.30 uur ds J.A. v. Hooij rt o 30 uur ds J.H. Langelaar. r; Geref. kerk 9.30 f- ,-7 ^JdentC.C.den Hertog r. - ~-v-- uc.i neuug, Hilversum, de Vo<?"fem" "Bethel"9-30 uur Dolf fegaagrem' Par°USia 10 00 uur R Verloren: gouden armbandje met naam Brianna erop. 0182-611637 verloren: gouden oorbel/creool in de Zuidpias. Beloning! 0182-632502 Waddinxveen - De Nederlandse Pa tiënten Vereniging organiseert woensdag 31 maart een lezing met als onderwerp 'Letsels en Schades'. Me vrouw mr. E.P. van Dijk van het Juri disch Adviesbureau Gezondheids zorg zal deze lezing verzorgen. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan L Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen zaterdag speelde Heren 1 tegen Alli ance 1 in Zaandam en verloor deze 'sleutelwedstrijd' met 7-4. Dames 1 had een vrij weekend. De wedstrijd tegen Alliance was een sleutelwedstrijd voor de Gouwestae- teheren, immers verlies tegen Allian ce zou degradatie naar de 2e klasse weer dichterbij brengen. De vraag was of de ploeg het wederom kon opbrengen om net als tegen Flevo te pieken tegen de Zaandammers. Het seizoen van de Gouwestaeteheren kenmerkt zich door grote pieken en dalen. Winst tegen toppers als Rapido '82 en Flevo tegenover verlies tegen DONK en VZC. De Gouwestaeteheren openden redelijk, al was vanaf het begin duidelijk dat het een zeer ande re wedstrijd zou worden dan tegen Jan en Janie Kruit 25 jaar getrouwd: geliciteerd: Stephan en Angela, het Lorre-gezin Opa en oma Rijm bedankt voor de pannekoe ken. Het was lekker. Comé Martijn Arne Het is waar, Margret Smit-Verkade is 30 jaar Gefeliciteerd van pa en ma. Kusje! Flevo. Jaco de Jong (2x) en Remko Overdam wisten hun ploeg in de eer ste periode op een 1-3 voorsprong te zetten. In de tweede periode werd als snel duidelijk dat de er een geheel andere ploeg in het water lag dan vorige week. De concentratie en vechtlust waren beduidend minder. Hierdoor kon Alliance terug in de wedstrijd komen en was de stand na de tweede periode 2-3. De kansen voor de Gouwestaeteheren werden in derde periode steeds geringer, terwijl Alliance steeds meer grip begon te krijgen. De voorsprong in de tweede periode werd in de derde periode omgezet in een 4-3 achterstand en daarbij leek het wel of het vertrouwen en de overtuiging langzaam wegebde bij Gouwestaete. In de vierde periode was het Alliance dat het beste van het spel liet zien. Jaco de Jong was de enige die nog tot scoren kon komen. Hij mocht de eindstand bepalen op 7- 4. Met dit resultaat staan de heren 'steviger' op de negende plaats en komt degradatie naar de 2e klasse weer dichterbij. Aanstaande zaterdag bijt Heren 1 om 18.00 uur de spits af tegen hekkenslui ter WSV. Dames 1 treedt om 19.00 uur aan tegen Van Luin/Brandenburg. Door Svlvia van Doornen Waddinxveen - Op donderdag 18 maart werd met een speciale kijkavond voor ouders, broertjes, zusjes en andere belangstel lenden, het project 'wonen' afgesloten op de Alexanderschool (Oranjelaan). Tijdens deze kijkavond waren alle werkstukken te bewonderen waaraan de kinderen de afgelopen weken hebben gewerkt. De kinderen zijn duidelijk met veel fantasie aan de slag gegaan. Dit kwam onder andere tot uiting bij de verschillen de "supervilla's" en het huisje dat de naam "het krotje" had meegekregen. Verder waren er veel natuurlijke materialen zoals stro kurk en raffia gebruikt. Hier en daar dienden bruine bonen als grindpad naast een kunstig in elkaar geknutseld huisje. Het onder werp 'wonen' werd echter nog veel verder uitgediept; in de hallen van de school waar de verschillende werkstukken werden gepre senteerd, kwam men ook regelmatig bouwtekeningen, dakpannen en behangrollen tegen. Alle groepen van de Alexanderschool hebben zich op eigen wijze met het project bezig gehouden. Dit heeft zich niet beperkt tot het nodige knip- en plakwerk, want de leerlingen van de bovenbouw kregen zelfs een architect op bezoek die hen vertelde over de hedendaagse woningbouw. De leerlingen van groep 3 zijn bij elkaar thuis geweest om zo verschillende woningen van binnen te kunnen bekijken.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13