7J$ JA^ b/NyNpt pagina 14 Hart van Holland/24 maart 1999 1874. Duinwaterbedrijf Zuid-Holland start de levering van drinkwater gemaakt van Duinwater. Tot die tijd dronken Nederlanders ongezuiverd water, rechtstreeks uit de sloot of een put. Geen wonder dat er talloze ziekten en epidemieën heersten. 1999. Duinwaterbedrijf Zuid-Holland levert 125 jaar heerlijk en gezond drinkwater aan zo'n 1,2 miljoen inwoners van westelijk Zuid-Holland. Een jubileum dat we met een aantal gepaste activiteiten willen vieren - vooral met water van hoge kwaliteit. Verkregen door een optimale zorg voor het duingebied waarin het water gewonnen wordt. En door een uiterst zorgvuldig productieproces. Het resultaat is heerlijk en zuiver natuurlijk Duinwater. Daar klinken we graag op! U ook? Waterproject De Morgenster in Zimbabwe. Elders in de wereld is zuiver drinkwater niet zo gewoon als in Nederland: 80% van de ziekten in ontwikkelingslanden wordt veroorzaakt door onbetrouwbaar drinkwater of omdat er niet voldoende water is. Duinwaterbedrijf Zuid-Holland gaat daarom in dit jubileumjaar samen met het WereldWaterfonds van de medische organisatie Simavi geld inzamelen voor het drinkwaterproject van De Morgenster in Zimbabwe. De Morgenster, dat in de zuidoostelijke provincie Masvingo ligt, was eind vorige eeuw de eerste Nederlandse missiepost. Nu is er een ziekenhuis met 240 bedden, een lagere en een middelbare school, een leraren opleiding en een dovenschool. Het drinkwater daar is afkomstig uit geboorde putten en een dam- reservoir. De pomp- en zuiveringsinstallaties zijn echter sterk verouderd en hoog nodig toe aan vervanging. En daar ligt de taak voor het jarige DZH. Uw bijdrage voor project De Morgenster. Ook u kunt bijdragen in de kosten voor project De Morgenster in Zimbabwe. Elk bedrag is welkom op giro 375 ten name van Simavi WereldWaterfonds onder vermelding van DZH/De Morgenster. Bij voorbaat dank - ook namens de mensen in Zimbafc Postbus 34, 2270 AA Voorburg. Bezoekadres: Stationsplein 4, Voorburg Klinkt u mee op 125 jaar natuurlijk Duinwater? De Morgenster $IMAVI De Gulle Wasweek Een van de activiteiten om geld in te zamelen voor het project De Morgenster in Zimbabwe is de Gulle Wasweek. Het uitgangspunt is simpel: leerlingen van alle basisscholen in Zuid-Holland worden gevraagd om vanaf 22 maart op pad te gaan om, voorzien van gratis poetsdoeken, caps en zogenaamde poetskaarten, uiteenlopende waskarweitjes uit te voeren. Het geld dat ze hiermee inzamelen is bestemd voor project De Morgenster. Deze actie loopt door in geheel 1999. Landelijke collecte van Simavi Van 22 tot 29 maart wordt landelijk gecollecteerd door Simavi. Het geld dat wordt ingezameld in het voorzieningsgebied van Duinwaterbedrijf Zuid-Holland komt ten goede aan het project De Morgenster in Zimbabwe. Jubileum Expositie in Meijendel In Bezoekerscentrum Meijendel vindt u vanaf eind maart de Expositie '125 jaar Natuurlijk Duinwater' en een presentatie over de samen werking tussen Duinwaterbedrijf Zuid-Holland en het Simavi WereldWaterfonds. De expositie duurt tot oktober 1999. Het bezoekerscentrum is dagelijks geopend van 10.00 - 16.00 uur. In de winter op vrijdag en zaterdag gesloten; in de zomermaanden alleen op vrijdag. U bent van harte welkom. Uitgave van speciale Fietsroutes Medio mei brengt Duinwaterbedrijf Zuid-Holland nieuwe routekaarten uit met daarop de fietsroutes tussen de watertoren van Monster en de pompstations in Scheveningen en Katwijk. U kunt ze gratis bestellen. Open Huis op Monumentendag Op de landelijke monumentendag op 11 september 1999 houdt Duinwaterbedrijf Zuid- Holland Open Huis in het monumentale pand aan het Buitenom, in de watertoren van Monster en in de pompstations van Scheveningen en Katwijk. Ook hier bent u natuurlijk van harte welkom. C Duinwaterbedrijf Zuid-Hollancj)

Hart van Holland | 1999 | | pagina 14