Nieuws Stefan Raijmakers en Léon Sallevelt dingen mee naar Nederlandse Jeugd Prijs m Dames 1 vierde winst op rij Jubileumjaar voor De Zonnebloem Diplomazwemmen in "De Koornmolen" mm mJÊ m*;\. 1 Vrouwen van nu op excursie naar Tiel Clubkampioenschap Hengelsport Hart van Holland/24 maart 1999 pagina 15 Jbject 'Het Gouwebos' Project 'het Maestro Skateplan' Badminton Vereniging Zevenhuizen Uitreiking Nederlandse Jeugd Prijs irijwilligerswerk verdient meer waardering irecte hulp Aanvullende functie Jubileum Nationaal Circus Renz Jubileumwens T Sylvia "an r>nornen I „I Lnween/Moerkapelle - Op maandag 22 maart werd in de hal van de KpHp Kamer in Den Haag, de finale gehouden van de Nederlandse Jeugd I pK Ruim 40 projecten die bedacht en ingediend werden door groepjes Lpn en jongeren uit het hele land, waren genomineerd en hadden allemaal lekkinfi OP het verbeteren van de eigen (leef)omgeving. De Nederlandse -F Prii? kent drie categorieën: algemeen, natuur en sport. Daarnaast zijn er twJp leeftijdsgroepen: 6-12 jaar en 12-18 jaar. Eén van de genomineerden was llvi ftien arise Waddinxvener Stefan Raijmakers, die zich met hart en ziel V voor het behoud van het Gouwebos. Andere genomineerde uit deze 'treek was de twaalfjarige Moerkapellenaar Léon Sallevelt en zijn vrienden- OL Zii willen in hun dorp graag een skatebaan realiseren en hun plan werd Kiens de regionale voorronden voor de Nederlandse Jeugd Prijs al beloond met een bedrag van drieduizend gulden. I Jfan is van mening dat er beslist iets met het Gouwebos zal moeten gebeuren, Hnen dit stukje natuurgebied tussen Waddinxveen en Boskoop niet verloren laten "aan Stefan fietst dagelijks door het bos naar school, liet er vroeger ■elmatig zijn hond uit en in de zomermaanden vertoeft hij er graag. Hij heeft IXierkt dat het bos in de loop der jaren steeds onaantrekkelijker is geworden; ünimers en scooters scheuren over de paden, honden lopen maar al te vaak Ven de speelveldjes zijn weinig uitnodigend. Vanwege het feit dat het bos te lonen is worden er ook weinig vogels gesignaleerd. Volgens Stefan verliest het Ibos steeds meer zijn functie, zal het langzamerhand verdwijnen en misschien zelfs plaatsmaken voor een moderne nieuwbouwwijk. "Er is zelfs sprake Keest van een westelijke rondweg die het Gouwebos zou gaan doorkruisen", ïus Stefan die behoorlijk verontrust is over de toekomst van het Gouwebos. IVoor Stefan was dit alles reden ge- jegom een plan te bedenken. Het luwebos moet weer aantrekkelijk Arden, zodat meer mensen van het gebruik zullen maken om te re- Jêren. Ideeën heeft hij genoeg. Zo [pleit hij onder andere voor meer ver- Titing ter verhoging van de veilig- ïêid. een betere controle op brom- irs, scooters en loslopende hon- Jn die in het Gouwebos verboden zijn. het verharden van de paden bij I de hondenuitlaatplaatsen (thans "uden de hondenuitlaters beslist n schone schoenen op dit drassi- 9 terrein), het verbeteren van het [etbalveld en het plaatsen van info- ILéon Sallevelt en zijn vrienden op I de plek waar zij zo graag een skatebaan zien komen. hutjes om de wandelaars in het bos wegwijs te maken. Verder zou hij het bos graag wat meer 'verwilderd' zien; de bomen zien er nu wel heel erg aangeplant uit. Er zou een natuurpad uitgestippeld kunnen worden en hij zou willen dat er in de toekomst hoog landers (bruin-harige koeien) zullen grazen. Om de luidruchtige trein die dwars door het bos rijdt aan het oog en oor te onttrekken, wil hij naast de spoorlijn een dichte en hoge begroei ing. Léon en zijn vrienden Stefan (10), Dennis (12), Stephan (11) en Marcel (12) worden op de stoep regelmatig weggestuurd als ze daar aan het ska ten zijn. Op straat is het te gevaarlijk en de speel- tuintjes in Moerkapelle vinden zij alleen ge schikt voor kleine kinde ren. Ze willen beslist een eigen skatebaan en we ten precies waar; op het braakliggende terrein naast dorpshuis 'Op Moer'! Door een halfpipe op die plek te plaatsen, compleet met funboxen en piramiden zou hun dorpje pas 'cool' wor den. Er zou dan volgens de jongens ook eindelijk eens iets nuttigs gebep- ren met dat terrein. Voor hun 'Maestro Skateplan' hebben ze al verschillen de handtekeningenac ties gehouden. De prijs van drieduizend gulden die zij met hun plan tij- Stefan Raijmakers zet zich in pöörëënaam |§ffi|||||j^- trekkelijker I Gouwebos WÊËSÊmMmmrn IPS Zevenhuizen-Op 9,10,13en 16maart is voor diverse diploma's gezwom men door een groot aantal enthou siaste kandidaten. Alle kandidaten zijn geslaagd. Diploma A; Danny Blijleven, Dennis Pieper, Arno Breedijk, Deepak Birdja, Ilse Anker, Daniëlle Baars, Joey Pol der, Leroy Aveling, Arthur Sibum, Wouter Warnaar, Maarten van der Spek, Jordy Plugge, Cristho Braat, Andy Rook, Enzo van Wijk, Margit Hazenbroek, Jeffrey Houtman, Kevin Janse, Martijn van Leeuwe, Peter Al- mara, Kim van Dieren, Peter Paul Groenveld. Diploma B: Aron Strengholt, Christa Baas, Celine van der Zwam, Miranda Hof, Tomi Glasbergen, Suze van de Wel, Jeffrey Clazing, Alexander Park inson, Vera Terlouw, Richard Bakker, Jelle Houtman, Mitchel Kooyman, Quinten Janssen, Fabiènne Laros, Vera Bruggeman, Christian van de Kooy, Mike Karreman, Nicole van der Velde, Froukje Koopal, Nick Rosber gen, Myrthe van den Elshout, Kjelt van den Elshout, Maarten Koelma, Hans de Jonge, Santi van Voorst, Bea trix Noorland, Job Noorland, Bouwi- ne Noorland, Anne Oudijk, Nelleke Oudijk, Marleen Oudijk, Ilse Bregman, Mariëlle Roos, Melissa Tuithof. Diploma C: Nienke Dokter, Joost Dijkshoorn, Jeroen Eijkelboom, Ma- rissa Figee, Melvera Hof, Eveline Hoogeveen, Tom van Hoorn, Sanne Kaashoek, Rianca Kik, Chris van Mul- lem, Michael Parkinson, Gerdieneke Paul, Denise Popijus, Karen Roorde van Eijsinga, Remco Vollebregt, Mar jolein van Weel. Zwemvaardigheid I: Justin Jacobse, Django Buijs, Iris Meewisse, Johan Meewisse, Montse Popijus, Jessica Sol, Edgar van Oosten, Rianne Florijn, Thomas van Rij. Zwemvaardigheid II: Hans Biemond, Vincent Figee, Pieter Biemond, Carin Berends, Daisy Gravesteyn, Jimmy Koole, Marenthe Mebius, Esther Mul der, Annemarieke van Os, Jeroen Re- horst, Jeroen Sluijter, Jimmy Sterk, Robin Vink, Arjen Witteveen, Sanne Swemmelaar, Loes Hermus, André Molenaar. Zwemvaardigheid III: Chris Druif, Ma- nouk Vernij, Leon Jacobse, Roxanne van der Kraan, Geoffrey van der Kraan, Kevin van Leeuwen, Myrthe Mebius, Rutger van Oosterhout, Lau ra Schuil. Balvaardigheid en zwemmend red den 3: Marcel Vos, Roland Vos, Simon Druif en Willem Brinkhuis. dens de voorronde op 27 januari won nen, is de eerste stap geweest naar hun zo gewenste skatebaan. "De ge meente heeft dit bedrag verdubbeld en volgens een ambtenaar komt er in ieder geval wat", merkt één van de jongens hoopvol op. In de hal van de Tweede Kamer wer den de projecten afgelopen maandag van 11.30 tot 13.00 uur in marktkra men gepresenteerd. Hierbij werd ge bruik gemaakt van onder andere au diovisuele apparatuur, foldermateri aal, zelf gemaakte posters en maquet tes. Vervolgens werden de projecten beoordeeld door een jury, bestaande uit volwassenen en kinderen. Alvo rens de uitreiking van de Nederlandse Jeugd Prijs rond 17.00 uur werd ver richt door de staatssecretarissen Vliegenthart (Welzijn en Sport) en Faber (Natuurbeheer), werd in de Tweede Kamer het Nationaal Jeugd- debat gehouden waarbij men met le den van het kabinet in discussie kon gaan over actuele thema's. De Neder landse Jeugdprijs werd uiteindelijk toegekend aan vijf projecten, te weten "Uitkijkpost verkeerstuin" in Drach ten, "Permanent Multiculturele school" in Den Haag, "Natuur voor mens en dier" in Duiven, "Iedereen kan sporten" in Bennekom en "Girlpo- wer/Beachvolleybal" uit Dwingeloo.. Stefan en Léon vielen niet in de prij zen. De gewonnen vijfduizend gulden is bedoeld als stimulans om het plan ook werkelijk van de grond te krijgen. Zevenhuizen - Afgelopen vrijdag speelde Dames 1 thuis tegen Conser- vatrix-Velo uit Watëringen. Het be loofde een zware wedstrijd te wor den: Conservatrix had nog niks verlo ren! Liesbeth Poot ging van start in de enkel. Zij won gemakkelijk in twee sets (11/1. H/2). Vervolgens was Yvette Rupke aan de beurt die even eens eenvoudig won in twee sets (11/ 1,11/1). Als derde dame was Jeanette Rutjes aan de beurt. Zij speelde een moeizaam eerste set maar wist deze toch te winnen met 11/8. In de tweede set kwam Jeanette beter in haar spel en won vrij makkelijk met 11/3. Wil d'Ancona speelde als vierde dame; zij was niet sterk genoeg om haar tegen standster te verslaan en verloor met 9/11,6/11. Liesbeth en Yvette speelden de eerste dubbel. In de eerste service beurt kwamen zij op een 13/0 voorsprong. De tegenstandsters kregen de kans niet om in hun spel te komen en de dames van Zevenhuizen wonnen een voudig (15/0, 15/1). Jeanette en Wil speelden in de tweede dubbel een sterke eerste set. In de tweede set hadden zij een 'dipje' maar wisten in de derde goed terug te komen en de partij te winnen (15/7,2/15,15/10). Na een slechte eerste set van Yvette en Jeanette in de derde dubbel moesten zij hard vechten om de volgende twee sets te winnen met 15/9 en 15/10. Lies beth en Wil waren als laatste aan de beurt en speelden een goede eerste set (15/9). In de tweede set hadden zij het duidelijk moeilijker en moesten alles uit de kast halen om deze te winnen en wel met 17/16. Uiteindelijk won Dames 1 zeer overtuigend; zij staan nu bovenaan in de voorjaars competitie. Bij de overige teams speelde Heren 2 thuis tegen Asterix 2 uit Rotterdam en verloor met 2/6. Tenslotte speelde Heren 3 in Bleiswijk tegen en jong team van Hyundai/Pip en verloor met 0/8. Zevenhuizen - De "Vrouwen van nu" gaan op dinsdag 13 april een bezoek brengen aan de Tielse Tinindustrie. Ze vertrekken om 13.00 uur vanaf het gemeentehuis. Opgeven kan tot 25 maart bij Diny de Bakker, telefoon 632036. tweezits bank met 3 fauteuils solide en 4 eetkamerstoelen 079-5931119 bruidsjurk 10-3-1999 gedragen in boskoop mt. 38 pr.n.o.t.k. 0172-214582 Gazelle 22i m-fiets ƒ50,-; BSA 26 1 m-fiets 75,- 0182-610809 Zevenhuizen- De eerste wedstrijd van het clubkampioenschap werd gevist in de Oude Rijn bij Zwammerdam. De vangst was slecht; de vijf deelnemers wisten in totaal 5.380 gram vis te van gen. A.J. Stubbe werd eerste met 1.840 gram, tweede werd J. Wiersma met 1.760 gram, derde werd D. Bazen die 1.020 gram vis boven water wist te halen. De volgende wedstrijd is op zaterdag 3 april. Vertrek om 6.30 uur vanaf de parkeerplaats bij Hotel Vos. Voor in formatie: J. Wiersma, telefoon 0180- 632654. luister-president Wim Kok gaf in ja- Pari het officiële startschot voor het tü-jang jubileum van de Nationale ■ereniging de Zonnebloem. Tijdens bijeenkomst presenteerde de 70nnebloem de resultaten van een pent gehouden onderzoek naar het lang van vrijwilligerswerk. Daaruit '|W dat bijna 90% van de Nederland se bevolking vindt dat de toekomst |an 2ieben, gehandicapten en oude- |rjer zonder vrijwilligers somber uit- L 'n schril contrast daarmee staat P ai nemende animo om zelf iets aan PMligerswerk te doen. De Zonne- Irad1' met ^d-500 vrijwilligers één 11 de grootste vrijwilligersorganisa- s van Nederland, wil haar vijftigste r!aardag benutten om het belang ■n ^?'wi"'§erswerk te onderstre- jubileumthema hanteert de nebloem 'Aandacht is een men- ïnrecht'. It ,yfn het Nederlandse publiek Bp "at de overheid meer zou moe- f oen om het vrijwilligerswerk te bevorderen, zo blijkt uit het door NSS Research Consultancy in opdracht van de Zonnebloem uitgevoerde on derzoek. Opmerkelijk is het antwoord op de vraag waar charitatieve instel lingen zich in de toekomst vooral op zouden moeten richten. Van de on dervraagden vindt 45% directe hulp bieden het belangrijkste; 12% zegt geld inzamelen. In 1994 was dit nog respectievelijk 31% en 28%. Een dui delijke accentverschuiving dus naar het bieden van directe hulp. Dagelijks merkt de Zonnebloem hoe groot en soms schrijnend de behoefte is aan zorg en persoonlijke aandacht. Door onder andere de vergrijzing dreigen steeds meer mensen in een sociaal isolement te raken. Op veel plaatsen in de zorgsector is uitbrei ding van budgetten en personeel noodzakelijk om de kwaliteit van de zorg op een aanvaardbaar peil te hou den. Maar ook met de groei van de betaalde zorg blijft de inzet van vrij willigers hard nodig. De Zonnebloem is van mening dat vrijwilligers niet allerlei zorgtaken moeten gaan over nemen om zo de tekorten in de ge zondheidszorg aan te vullen. Vrijwilli gers kunnen wel een belangrijke aan vullende functie op sociaal gebied vervullen. Om aandacht en menselijk contact te waarborgen, juist voor mensen voor wie dat niet vanzelfspre kend is. Zo'n 90% van de Nederlandse bevol king is op de hoogte van het bestaan van de Zonnebloem. In 1994 was dat 84%. Vrijwel iedereen die de Zonne bloem kent, noemt de dagboottoch ten, de Zonnebloemvakanties of de reizen met het hotelschip mps de Zonnebloem'. Het regelmatig bezoe ken van zieken, gehandicapten en ouderen, de belangrijkste activiteit van de Zonnebloem, is minder be kend (66%). Toch worden jaarlijks in Zonnebloem-verband meer dan een miljoen bezoeken afgelegd. Speciaal voor haar doelgroep en haar vrijwilligers heeft de Zonnebloem de jubileumuitgave Altijd Actueel laten maken. Naar verwachting wordt in april op één van de Nederlandse zen ders een door Ireen van Ditshuyzen gemaakte televisiedocumentaire over de betekenis van het vrijwilli gerswerk van de Zonnebloem uitge zonden. Daarnaast organiseert de Zonnebloem in het jubileumjaar 104 theatervoorstellingen voor in totaal 50.000 langdurig zieken, gehandicap ten en hulpbehoevende ouderen. In een wervelende musical laten Ber- dien Stenberg, Frits Lambrechts, Joke de Kruijf en Robert Paul vijftig jaar Zonnebloem herleven. Nationale Zie kendag 1999 op zondag 12 september zal gewijd worden aan het jubileum thema 'Aandacht is een mensen recht'. Ook in Zevenhuizen en Moerkapelle zal het jubileumjaar niet ongemerkt voorbij gaan. Eind mei zal voor de zieken, gehandicapten en ouderen een feestelijke middag gehouden wor den. De Marinierskapel laat zich ook niet onbetuigd. In september zullen zij in dorpshuis Swanla de lokale Zon- nebloemers een concert aanbieden. Het 50-jarig jubileum is aanleiding voor een bescheiden feestje. Op 30 maart gaan de vrijwilligers uit Zeven huizen en Moe'rkapelle naar Circus Renz. Zij zullen die avond op feestelij ke wijze ontvangen worden. Gepre senteerd wordt een speciale Zonne bloemvoorstelling met een wervelen de show met artiesten van internatio nale allure en technische hoogstand jes. De Zonnebloem heeft een wens: een volledig aangepaste rondvaartboot voor dagtochten voor zieken en ge handicapten door de Amsterdamse grachten. De Zonnebloem wil vanuit het hele land deze dagtochten gaan organiseren, waarbij haar vrijwilligers zorgen voor de benodigde deskundi ge begeleiding. Voor bouw en exploi tatie van deze boot vraagt de Zonne bloem de medewerking van bedrijfsle ven en publiek. Giften zijn welkom op postbanknummer 7691999, ten name van de Zonnebloem in Breda, onder de vermelding van 'jubileumwens'.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15