Volop speelplezier tijdens fancy-fair Ronald McDonald op bezoek bij Kameleon iBomenmarkt op 27 maart f Rationale collecteweek EOA-Vluchtelingenzorg Activiteiten in Het Zuidhonk m Boekenmarkt Woord Daad Start nieuw tennisseizoen Toneelstuk "Oscar" groot succes IBrons voor TOOS-turner Daan Vermeij Band in de Rozenburcht Inloopochtend slechthorendheid Demonstratie in Molenhuis Rode Kruis bij Verheul Ophaaldag rommel marktcommissie Koffieochtend Rommelmarkt bij Zonnig Zuid Vier-tegen-vier Koffiebar^ De Schuilplaats Hart van Holland/24 maart 1999 pagina 17 mg» V Ter ondersteuning van project veiligheid Lr Sylv'a van r>oornen Lthuizen - Het was afgelopen vrijdagavond een drukke en rfnral aezellige boel bij basisschool Arnoldus van Os. Van 19.00 00 uur werd in de school een fancy-fair gehouden, waarbij Xn voor een habbekrats kon deelnemen aan allerlei leuke r netjes en kinderattracties. Zo konden de kinderen onder Idere vertekeningen maken in een speciale centrifuge, deelne- aan een poortjesspel of de uitdaging aangaan om het tegen vriendjes op te nemen tijdens een spelletje darten. In de speciaal fcor deze gelegenheid opgerichte schiettent, bleek achter menig I vader een ware schutter schuil te gaan. Om weer even bij te komen van alle inspanningen, was er voor de ouders een speciale Kffiehoek gecreëerd. De kinderen daarentegen lieten zich een Te wel smaken. De opbrengst van de fancy-fair zal door de Ichool worden besteedt aan een nieuw podium. Waddinxveen - Door de Stichting Wijkwerk De Zuidpias wordt op vrij dag 26 maart een jeugdbingo gehou den, bedoeld voor de jeugd van 10 tot en met 15 jaar. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. De zaal is om 19.00 uur open. Op zaterdag 27 maart wordt een bin goavond gehouden. De zaal is om 19.30 uur open; de bingo begint om 20.00 uur. Zondag 28 maart van 14.00 tot 16.00 uur wordt in Het Zuidhonk een soos gehouden voor verstandelijk gehan dicapten. Er worden spelletjes ge speeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. Zoetermeer - Op zaterdag 27 maart wordt door Woord Daad een boe kenmarkt gehouden in een zaal van de Vredekerk van de Gereformeerde Ge meente in Zoetermeer (Zwaardsloot- seweg 44, hoek Europaweg). De markt begint om 10.00 uur en eindigt om streeks 15.30 uur. Het gevarieerde aanbod bestaat uit nieuwe boeken, afkomstig van restanten van diverse uitgevers, tweedehands boeken en grammofoonplaten. Er zijn veel theo logische boeken en enige oude pren- tenbijbels. De opbrengst is bestemd voor het werkgelegenheidsproject van Woord Daad voor de vissers in Vadarevu, India. Lthuizen - Jeugdvereniging "Rond- in het Woord" voert actie voor de Issers in Vadarevu. Daarom houden I de leden op zaterdag 27 maart van 1.00 tot 15.00 uur een bomenmarkt op jet kerkplein van de gereformeerde jemeente aan de Dorpsstraat 67. I opbrengst is voor de vissers in ladarevu. Vadarevu is een dorp aan Ie oostkust van India. Er leven hon- lerden vissersfamilies in hutten die lemaakt zijn van takken en stro. Hun jaarinkomen is nauwelijks voldoende koor de eerste levensbehoeften zoals Beding en voedsel. Vooral de oude- tn hebben gebrek. Weduwen heb- |en geen inkomsten en lijden honger. Om een duurzame oplossing te kun nen bieden is er door de stichting "Woord en Daad" een project opgezet om de vissersbevolking sociaal en economisch meer zelfstandig te ma ken. Het regionale comité van Woord en Daad heeft besloten geld te gaan inzamelen voor een deel van dit pro ject. Hierbij is gekozen voor de finan ciering van een ijsfabriek, een koel huis met viskratten, een veilinghal en een kleine vrachtwagen. Met deze in vestering kan de kwaliteit van de vis sterk verbeterd worden en kan het afzetgebied worden vergroot. Het re sultaat is een veel hogere opbrengst van de vis en een verbetering van de werkgelegenheid voor de plaatselijke bevolking. Regio - In de week van 4 tot en met 10 april houden meer dan twintigduizend jrijwilligers een inzameling voor vluchtelingen wereldwijd, in meer dan 300 Burgerlijke gemeenten. Jfet thema van de nationale collecteweek is: 'Hoe voelt het om vluchteling te lijn?'. Dit thema is bedoeld om mensen aan het denken te zetten en even inde Ichoenen van een vluchteling te gaan staan: 'Stel dat ik op dit moment zou poefen vluchten. Dat ik alles wat ik bezit achter moet laten, dat ik misschien pel dagen onderweg.ben voordat ik in veiligheid ben...' Dok al kunnen wij ons geen voorstelling maken van wat vluchtelingen hebben toegemaakt en nog steeds meemaken, toch kunnen we wel een poging doen pen beter te begrijpen. |\1 meer dan 25 jaar geeft ZO A-Vluchtelingenzorg hulp aan vluchtelingen en Intheemden wereldwijd. Een belangrijk deel van de hulp verloopt via zoge- paamde zelfhulpprogramma's, waarbij mensen in staat worden gesteld hun situatie te verbeteren en te bouwen aan hun eigen toekomst. De hulpverlening Pan Z0A strekt zich uit van acute noodhulp tot en met de begeleiding van de hervestiging en integratie van vluchtelingen in het oorspronkelijke woonge- pied. Vanuit Nederland worden hulpverleners uitgezonden voor de coordina te van de programma-activiteiten. pt werk van ZOA-Vluchtelingenzorg is te steunen door een bijdrage te gtorten op giro 550, ten name van ZOA Apeldoorn. Voor meer informatie: 055- f63339, of bij de plaatselijke contactpersoon in Benthuizen: Mevrouw A. Nel, telefoon 079-3414680. Benthuizen - In het Molenhuis wordt op zaterdag 27 maart een handvaar digheidsdemonstratie gehouden. Ria Meurs komt laten zien hoe paasdeco- raties gemaakt kunnen worden van droogbloemen. Het Molenhuis is open van 13.30 tot 17.00 uur. Ook de Winkel van Sinkel is te bezoeken. Benthuizen - Op zaterdag 27 maart staat het Rode Kruis met een kraam pje bij supermarkt Verheul. Benthuizen - Zaterdag 27 maart ko men de leden van de rommelmarkt commissie langs de deuren van Bent huizen om bruikbare spullen voor de rommelmarkt op 8 mei op te halen. De commissie zamelt nieuwe spullen in, maar ook oude, gebruikte en antieke spullen. Wie artikelen heeft voor rom melmarkt kan bellen naar Bram de Vrij, telefoon 079-331 65 50. Benthuizen - Op woensdag 7 april wordt de laatste koffieochtend van dit seizoen gehouden in de Bron, achter de hervormde kerk. Aanvang 9.30 uur; de koffie staat klaar om 9.00 uur. Alie Hoek-van Kooten spreekt over "Medi sche wijsheden en ziektes in de Bij bel". Waddinxveen - Op 27 maart gaan de banen bij tennisvereniging De Gouwe Smash (Warnaarplantsoen) open. Het nieuwe seizoen begint met een kennismakingstoernooi op 5 april. Nieuwe en oude leden kunnen op deze dag samen tennissen. Het is een gezellig en sportief evenement. Ook voor het verdere seizoen heeft de Gouwe Smash veel op de agenda staan, zoals de alternatieve competi tie, een seniorencompetitie, het open toernooihet veteranen invitatie toer nooi, clubkampioenschappen, labe len, het echtparentoernooi en ver scheidene feestavonden. Voor de jeugd is er naast de competi tie op woensdag en zaterdag een drie- parkentoernooi, jeugdclubkampioen schappen en een ouder/kindtoer- nooi. Tijdens de winterstop organi seert de jeugdcommissie een feest avond. Voor informatie: Elly de Jager, tele foon 0182-618600. Waddinxveen - Zaterdag 27 maart wordt bij wijk-en speeltuinvereniging Zonnig Zuid in de St. Victorstraat een rommelmarkt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. De opbrengst komt geheel ten goede aan de activiteiten op Ko ninginnedag. Waddinxveen - Op (Goede) vrijdag 2 april van 10.00 tot 16.00 uur organi seert de voetbalvereniging W.S.E. het jaarlijkse Vier-tegen-vier-toernooi. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij het clubgebouw van v.v. W.S.E en moeten uiterlijk woensdag 31 maart ingeleverd zijn. Pen Helder/Waddinxveen - Afgelopen taterdag werd in Den Helder de twee- Ine voorwedstrijd voor het Neder lands Turnkampioenschap georgani seerd. In een gezellige en vlotte wed- jstrijd gehaalde Daan Vermeij, tur- l'iendvoor TOOS, een bronzen medail le en plaatste zich tevens voor de pre finales. 'n niveau 4c (12-14 jaar) kwam Ri- ichard Nobel uit voor TOOS. Het zat I n® niet mee. Vooral op de brug, aan IW rek en op de lange mat verloor hij lastbare punten in vergelijking met ■J concurrentie. Een eindtotaal van I Punten bracht hem uiteindelijk pnen zevende plaats, en daarmee Plaatste Richard zich voor de halve I s'ch het Nederlands Kampioen- l|'«turners van TOOS, Menno Vers- 13 Daan Vermeij, Dennis van Hof en Iou'er de Graaff, vertoonden hun Unsten in niveau 6c (8-10 jaar). Deze II X k611 "eten zien iets in hun mars I hebben. Nadat twee weken geleden |m°u'er een medaille mee naar huis Ik nemen, was het deze keer de aan Daan. I begon zeer goed bij sprong, met I ot alle heren hoge cijfers. Bij de ffg. op dit moment het grootste IJ .'blok, werden net zoals bij de I Jr'.ge wedstrijd, veel punten prijsge- I fei"ten °Pzichte van de concurren I ^an het rek waren mooie en goede oefeningen te zien, met daarbij de hoogste dagscore aan dit toestel voor Wouter: 9.55 punten. Op de lange mat was zeer duidelijk verbetering te zien in vergelijking met de vorige wed strijd. Menno scoorde hoog met 9.20 punten. Bij voltige ging het voor Daan en Den nis even iets minder. Daan, die nor maal makkelijk vijf flanken kan tur nen, kwam niet verder dan drie-en- een-half. De jury had echter niet goed op zitten letten, waardoor zijn cijfer toch nog aardig hoog was. Dennis is de laatste tijd goed vooruit gegaan op voltige, en maakt al regelmatig vijf flanken achter elkaar. Tijdens de wed strijd lukte dit net niet, en bleef hij steken op vier. Aan de ringen werd er goed en vooral gespannen geturnd wat resulteerde in hoge scores. Bij de prijsuitreiking mocht Daan met een eindtotaal van 52.95 punten naar het podium voor een bronzen medail le. De opgetelde totalen van de twee voorwedstrijden levert een ranglijst op, waarvan de tien beste turners doorstromen naar de halve finales van het Nederlands Kampioenschap. Daan, Menno en Wouter hebben zich geplaatst voor deze wedstrijd, die plaats zal vinden in het weekend van 24 en 25 april in Schinnen. Dennis valt met twee elfde plaatsen helaas buiten de boot. Waddinxveen - Dinsdagavond 16 maart hield de culturele commissie van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk in het Anne Frank Centrum de eerste toneelavond van het sei zoen. Door de Goudse Komedie werd opgevoerd het toneelstuk in drie be drijven getiteld: Oscar. De belangstel ling voor deze avond was groot: 140 belangstellenden. Omdat het toneel in het AF Centrum te klein was voor de opvoering werd het stuk op de vloer gespeeld. Na vele verwikkelingen, kwam tijdens de ontroerende ontknopingf uit de verf wat met Oscar werd bedoeld en wie hij was. Benthuizen - Zaterdag 27 maart heeft koffiebar De Schuilplaats een spellen- avond op het programma staan. Ie dereen vanaf 14 jaar is van harte wel kom in De Bron (achter de Neder lands Hervormde kerk). De deuren gaan om 20.00 uur open. Boskoop-Zaterdag 27 maart speelt de band Top Gear in de Rozenburcht. De band heeft een jarenlange podium ervaring, en speelt in op de wensen van het publiek. Het repertoire van Top Gear bestaat uit een mix van pop, rock. nederpop en de meest actuele tophits. Zaal o'pen om 21.30 uur. PTT buzzer nieuw ƒ50,- 0182-610201 Gevr. suikerzakjes luciferm. balp. uit waddinxveen. T. Bulder, J.W. Frisoweg 6, 2741 BW Waddinxveen camper 2 pers. benz. 1.9 bj 1984 sept. a.s. w.b.-vrij alle inl: 0172-213703 Regio - Op woensdag 7 april houdt de Nederlandse Vereniging voor Slecht horenden, afdeling Midden Holland, haar maandelijkse inloopochtend in het Bleuland Ziekenhuis, locatie St. Jozef (ingang Jan van Beaumont- straat) van 10.00 tot 12.00 uur. De NWS behartigt belangen van audi tief gehandicapten in Nederland: slechthorenden, doofgewordenen, Tinnitus-, Méniëre- en cochleare-im- plant-patiënten. De afdeling Midden Holland is één van de ongeveer vijftig regionale afdeling van de NWS. Voor inlichtingen: telefoon 0182- 539603 of 0182-519343. Door Karin Heeren Waddinxveen - De allerkleinsten za ten vol spanning helemaal vooraan. "Ik ben echt niet bang voor een clown. Hij zal best wel lief wezen". De span ning voor het optreden werd stoer aan de kant geschoven en ja hoor: de clown Ronald McDonald kwam.om in het zoldertheater van basisschool de Kameleon een optreden te verzorgen met als thema veiligheid. Op humoris tische wijze kwamen veiligheidson derwerpen aan de orde, op een leerza me en speelse manier, zodat de kinde ren actief konden deelnemen aan het programma. Ronald McDonald liet de kinderen meedoen met goocheltrucs en vragen beantwoorden: "Welk licht zit boven bij het stoplicht en wat moet je dan doen?" was een van de onder werpen. Ook kwesties als een plastic zak over je hoofd, een lucifer uitbla zen, niet met vreemde mensen mee gaan en voorzichtigheid in en om huis kwamen aan de orde. De Veiligheidshow van Ronald McDo nald past in het veiligheidsproject van de basisschool De Kameleon. Vanwege het feit dat er jaarlijks nog steeds meer kinderen in het zieken huis belanden wegens huis-tuin-en- keuken ongevallen dan verkeersonge vallen, is reden geweest daar uitge breid aandacht aan te besteden. De kinderen hebben in de klas geleerd hoe kleine ongelukjes voorkomen kunnen worden. De show van Ronald McDonald, samengesteld in overleg met de Stichting Consument en Veilig heid, sluit hier naadloos op aan.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 17