ïjesselaTTde staat voor zware taak Moerkapelle en concurrent Woubrugge in evenwicht S.E.-1 geeft voorsprong jemakkelijk uit handen Ac(c)u oplader van sportend Boskoop BROUWER DE KONING ORfiENZlOii Data General niet opgewassen tegen kampioen Longa TZM speelt weer gelijk UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/24 maart 1999 pagina 9 Nesselande tegen Control Techniques/ Ekspalvo in de play off VIOLEN en PRIMULA'S LANDBOUWKALK Voetbal tafeltennis Voetbal Massagetherapeut Martin de Knegt: I I» I mrmi imAiv r\ rv hot svctav in 7i*rr\lcf> hanH «venhuizen-Afgelopen zater- da» speelde Nesselande ini er in huis de eerste wedstrijd in de halve finale om de natlonale biker tegen Remote IT/Zwolle. In «matige partij wisten de Zwollenaren via de setstanden 2f25,25-22,22-25 en 21-25 met ij) te winnen. bj de eerste set stelde trainer/ cöach Pierre Mathieu zijn eer- sfe basiszestal bestaande uit (fs Ronnes, Ferry van Hal, Arno van Solkema, Michiel van dlr Kuip, Jules Martens en Jo- chein de Gruijter op met Rick \l«ers als vaste verdediger. Jnaf het begin kon Nesselan de niet in het spel komen en ek al snel tegen een 5-9 ach- rstand aan. De Zevenhuizen- hoogte komen, maar op het eind wist Zwolle met de service te scoren en de side-out te win nen. Zo werd de eerste set (21- 25) binnengehaald. Nesselan de herstelde zich in de tweede set en kon de eenmaal opge bouwde voorsprong vasthou den. Coach Mathieu zette nu wel Rick Wiggers in als vaste verdediger en zette Kristiaan van der Wel in het veld voor Jules Martens. Met 25-22 werd de set binnen gehaald en werd de stand gelijk getrokken. In de derde en vierde set gaf het spelbeeld hetzelfde te zien, een zeer gelijk opgaande strijd, waarbij Remote IT op het eind een beslissende voorsprong kon nemen, die niet meer uit handen werd gegeven. Met 22- over in Zwolse handen. Hier door heeft Nesselande zichzelf een zware taak opgelegd. Wil men de bekerfinale halen, waarin dan zeer waarschijnlijk Piet Zoomers/DA als tegen stander zal optreden, moet vrij dagavond om 20.00 uur in Zwol le met 3-0 gewonnen worden van Remote IT. Nesselande verloor afgelopen week nipt met 3-2 van EcoStyle/ Sudosa voor de competitie. Dit was een wedstrijd die geen ef fect had voor de stand van de SNS-league. Nesselande bleef op de derde plaats staan en de eerste tegenstan der in de play off serie zal de num mer zes Control T echniques/Eks- palvo uit Dordrecht zijn. Nesselande speelt de eerste wedstrijd al op za terdag 27 maart in Dordrecht (om 20.00 uur). De twee de wedstrijd zal op dinsdag 30 maart in Zevenhuizen ge speeld worden. De aanvang van deze wedstrijd in dorps huis Swanla is om Meststoffen, tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, zaai- en potgrond KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN en alles voor de groentetuin: o.a. zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, broeiramen enz. KWEKERIJ Sc VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Ten wisten tot 18-18 op gelijke_25_erij ^5_gingendeze_sets_ 19.30 uur. Wanneer de beide ploegen een wedstrijd gewonnen hebben, zal de beslissende wedstrijd op zaterdag 3 april om 19.00 uur in dorpshuis Swanla te Zevenhui zen gespeeld worden. Hpewel er meer ingezeten had, moest de jonge volleybalselec- tié van Data General afgelopen zaterdag de meerdere erken- |n in Longa, dat met een 1-3 jerwinning terugging naar chtenvoorde en daar onge- lijfeld over enkele weken het jmpioensfeest zal vieren. Na een aanvankelijke achter- l stand door matig passen kwam Data General langszij dankzij sterk serveren en blokkeren. Tot 12-12 ontwikkelde zich een gëlijkopgaande strijd, waarna pkele onzuivere setups de eer ste setoverwinning bij Longa :den belanden. Sterk serve ren van Eva Heerschap bracht Data General in de tweede set op een ruime voorsprong. Lon ga maakte veel fouten en nadat daar de spelverdeelster was gewisseld kon Data General doordrukken. Een goede servi ceserie van Ruth Minderhoud rondde de set met 15-6 af. In de derde set permitteerde de jon ge ploeg uit Zevenhuizen zich liefst 12 aanvalsfouten. Joske Lucassen, die in de eerste twee sets nog zo sterk acteerde was leeg gespeeld en Hedda Meijer wisselde sterke momenten af met onbegrijpelijke missers. De setoverwinning ging met 11- 15 naar Longa. In de vierde set liep Data General door sterk serveren uit naar maar liefst 9- 1. Matige spelverdeling en acht aanvalsfouten brachten het verbaasde Longa weer terug in de race, waarna het gerouti neerd de eindoverwinning met 11-15 en 1-3 veilig stelde. Het vertoonde spel van Data Gene ral maakt duidelijk dat de selec tie nog niet klaar is voor promo tie naar de eredivisie. De jonge re speelsters zijn onvoldoende in staat de zenuwen te bedwin gen en de spelconcentratie vast te houden en de oudere speelsters hebben niet het ver mogen de lijnen in het veld uit te zetten en een constant ni veau vast te houden. Naast in drukwekkend aanvalsspel en service worden er in pass, ver dediging en spelverdeling te veel fouten gemaakt. Deson danks is de er sprake van een sterke progressie en zijn de verwachtingen nog immer po sitief. Komende zaterdag moet er in de uitwedstrijd tegen So mas in St. Anthonis weer een overwinning haalbaar zijn en de week daarop werpen de jongsten zich in Zutphen in de strijd om het Nederlands Kam pioenschap Open Club. ioerkapelle - In de thuiswed ■rijd tegen Gouda heeft het |erste team van TZM wederom n gelijkspel behaald. Het was nor de vierde maal in deze pmpetitie dat het team een elijkspel behaalde. Door deze fclijke spelen worden elke Week toch de nodige punten Jehaald, die nodig zijn om het Hfcam voor de onderste regio- Pen te behoeden. Guus van merongen en Ad van Heijnin- len wonnen twee partijen, Hans Smit zorgde voor het 5e lunt. De dubbel leverde niets op. Team 2 speelde een thuiswed strijd tegen Kwiek 8 uit Wad- dinxveen en scoorde er lustig op los. Er werd met 8-2 gewon nen, wat een welkome uitslag was tegen deze naaste concur rent. Dico Bac won drie par tijen, Hans Hol en Gerard Reijm wonnen er twee. Ook de dubbel werd gewonnen. Het derde team speelde een uit wedstrijd tegen koploper Fla mingo's 5 uit Gouda en verloor met 9-1. Sander van der Meer was de enige die een partij kon winnen. Team 4 speelde ook een uit wedstrijd tegen Flamingo's uit Gouda, maar dan tegen het zes de team. Dit pakte heel anders uit dan bij team 3. Er werd gelijk gespeeld. Simon Wondergem en Bart Klos wonnen elk twee partijen, Anne Duursma kon niet bijdragen aan het verove ren van de punten. De dubbel leverde ook een punt op. Team 5 speelde een thuiswed strijd tegen Combat 4 uit Bleiswijk met wie zij de punten gedeeld werden. Kees de Wilde speelde een goede wedstrijd en won drie partijen. John Meurer won één partij. Dick van Vliet wist niet te winnen. De dubbel werd wel gewonnen. Het zesde team speelde een thuiswedstrijd tegen Vrienden schaar 22 uit Gouda en won met 9-1. Door dit resultaat wordt een flinke stap gezet richting koppositie. Harm Rodenboog en Adrie Bout wonnen beiden drie partijen, Albert Thunissen won er twee. Ook de dubbel werd gewonnen. Moerkapelle - De v.v. Moerka pelle kwam afgelopen zaterdag niet verder dan een 0-0 gelijk spel in de directe confrontatie met mede-degradatiekandi daat Woubrugge. In een matig, maar spannend duel hielden de elftallen elkaar in alle op zichten in evenwicht. Moerka pelle begon ongeconcentreerd aan de wedstrijd waardoor er direct twee riante kansen voor thuisclub Woubrugge ontston den. Na een klein kwartier ver richtte doelman Ad van der Kraan een belangrijke redding toen Ron Kievit met een ver keerde pass onbedoeld een te genstander vrij voor het Moer- kapelse doel zette. Kort daarna voorkwam de paal dat er uit een soortgelijke situatie wel gescoord zou worden door Woubrugge. Pas na twintig mi nuten was Moerkapelle voor het eerst zelf dicht bij een doel punt, maar Peter Paul Breedijk zag zijn schot naast gaan. Even later was diezelfde Peter Paul Breedijk opnieuw dicht bij een treffer toen hij op de lat kopte en vervolgens, in tweede in stantie, zijn inzet van de doel lijn gekeerd zag worden. Moer kapelle had in die fase van de wedstrijd meer balbezit, en kwam steeds beter in haar spel. Dit resulteerde kort voor rust nogmaals in een goede kans. Ron Kievit verzuimde te scoren toen hij vrij voor de Woubrugse doelman kwam te staan. Na de rust bewees doelman Ad van der Kraan opnieuw zijn waarde door in een één-tegen- één duel met een aanvaller van Woubrugge zijn doel schoon te houden. Het spelbeeld ontwik kelde zich nadien eigenlijk net als in de eerste helft. Moerka pelle herpakte zich na een zwakke beginfase en nam op nieuw het initiatief. Onder voortdurende dreiging van de aanval van Woubrugge kreeg Moerkapelle nog enkele moge lijkheden om de score te ope nen. Lennaert Visser en Edwin Zuierveld waren beiden dicht bij een doelpunt. Het slotak koord was echter voor de thuis club. Na een misverstand in het Moerkapelse strafschopgebied raakte Woubrugge twee minu ten voor tijd de paal. Een te recht resultaat van een span nend duel. Door het verlies van BSC'68 en de overwinning van Blauw Zwart blijft de strijd te gen degradatie in de 4e klasse A, na deze speelronde, in volle gang. Ook het tweede elftal van v.v. Moerkapelle pakte afgelopen zaterdag één punt in een uit- duel tegen het Goudse Jodan Boys (2-2). De doelpunten voor Moerkapelle werden gescoord door Ped«o Klomp en Peter Zijderhand. Faddinxveen - W.S.E. startte Iterk tegen ROACEr werd aan vallend gespeeld, waardoor Meen kansen gecreëerd wer pen. Een schot van Justin Sterk Fas de eerste plaagstoot waar |le doelman net nog een hand iegenaan kreeg. De bal viel op He doellijn waar echter geen V-S.E.-speler te vinden was. Bij pe tweede mogelijkheid werd Fe bal rakelings naast gekopt, ffena was Dennis Heuvelman picht bij een treffer. Hij kwam N iets te kort, zodat de bal Peze keer weer niet over de jdoellijn geraakte. ROAC beant woordde deze kans met een ltegenstoot. Een vrije kopkans m|ste richting en verdween Fer de deklat. Vlak voor rust schampte Angelo Leverock de ]aeklat, en zo bleef het 0-0. Ih Vwee(^e vo'gden er in I W.S.E.-team enkele wissels, at net spel niet ten goede am. Justin Sterk, Thijs van I ervoortenFerdySchenkwer- en vei"vangen door Edwin Scharff, John Mulder en Peter de Wit. In de beginfase was W.S.E. nog wel aanwezig. Het wist ook op voorsprong te ko men door een goed genomen vrije trap van Marcel van Dijk. Hierna werden de rollen omge draaid. ROAC ging voor de pun ten. René Boekhorst redde de eerste aanval voortreffelijk, maar kon niet verhinderen dat Ruud Wenink de gelijkmaker binnenschoot. W.S.E. zakte steeds verder weg. Sporadisch werd een goede aanval opge zet. Verder dan een corner kwam W.S.E. niet. Erwin Pleus miste net dat beetje geluk dat nodig was om de bal tussen de lijnen te krijgen. Een afstands schot van Disseldorf van ROAC betekende 2-1. De 3-1 viel bin nen vijf minuten na deze treffer De Haas zette deze beslissende goal op zijn naam. W.S.E. liet na een sterke eerste helft een zeer zwakke tweede helft zien, wat hen uiteindelijk de punten bleek te kosten. Door Karin Heeren Boskoop - Sport vergt veel van het lichaam, zeker sporten op topniveau betekent een aanslag op het lichaam. Bekend is dat er een relatie bestaat tussen de samenstelling van de voeding en de prestaties. Martin de Knegt heeft zich op vele manieren bezig gehouden met deze relatie tussen voeding en conditie, de invloed van spanningen (blokkades) op het lichaam en de verschillende manieren om deze weg te nemen, bijvoorbeeld Haptonomie, Feldenkrais en regressie. Het grootste probleem voor sporters vormt de 'verzuring' van de spie ren. Dezer wordt voornamelijk veroorzaakt wordt door 'zure' voeding als vlees, suiker en conserveringsmiddelen. Uiter aard hebben ook bijvoorbeeld alcohol roken en stress in vloed. Bij amateurvoetballers is dit verschijnsel berucht op de zaterdag- en zondagoch tend. Deze dienen te worden bestre den met 'basisch' voedsel als groente en fruit, maar in het bijzonder door mineralen en vi tamines. De voeding van tegenwoordig wordt helaas teveel op kleur en prestatie gekweekt maar niet op voedingswaarde. Bekend is dat de Duitsers onze tomaten zelfs 'Wasserbomben' noemen. Door een overmaat aan zure producten zie je mensen steeds meer verzuren en verstijven. De huidconditie wordt slecht en men verstijft en wordt uit eindelijk ziek. Ook worden er teveel 'snelle' suikers gebruikt waardoor het lichaam constant insuline en adrenaline aan moet maken. Volgens vele we tenschappers is dit mogelijk een oorzaak van agressief ge drag. Om sporters te ondersteunen gebruikt Martin de Knegt drie basismiddelen: Vitamist Vita mine sprays, Maximol minera len en Orgon-Basisch badzout. De spray is vele malen effectie ver dan vitaminetabletten, doordat het middel aan de bin- sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. nenkant van de wang gesprayd wordt is de opname-capaciteit 90%. Net als het pilletje van hartpatiënten dat onder de tong wordt opgenomen werkt het middel direct, binnen 30 seconden. Met name tijdens het sporten is het erg prettig om bijvoorbeeld bij het lopen van een lange af stand 'even te sprayen' en hier door een nieuwe dosis vitami ne tot zich te nemen zodat de prestaties goed blijven en er minder verzuring in het lichaam optreedt. En uiteraard ook in de rust van een voetbal wedstrijd en dergelijke. Maximol, mineralen uit Salt Lake zijn verwerkt in 'sub-col- lodale vorm', dit houdt kort gezegd in dat ze heel klein zijn, 7000 maal kleiner dan een rood bloedlichaampje. Het voordeel hiervan is dat ze gemakkelijk worden opgenomen door het lichaam. Bovendien bevat Maximol 'electrolieten', een geleider die elektromagneti sche energie aan de lichaams cellen afgeeft, waardoor deze worden opgeladen. Maximol wordt in kleine hoeveelheden 's morgens op de nuchtere maag ingenomen, dan is er nog geen maagzuuractiviteit en kan het middel ongestoord de darmen bereiken. Het ORGON-Basisch badzout ontzuurt het lichaam door de extreem hoge. PH-waarde. Sporters weten wat verzuring voor hun lichaam betekent, verzuurde spieren betekent vastlopen en verminderde prestaties. Het is voor sporters dan ook belangrijk om een be langrijke wedstrijd zo 'basisch' mogelijk te beginnen. Dit is te bereiken door de juiste voe ding en opladen met energierij ke mineralen, zoals calcium en magnesium. Is het lichaam na de sportieve prestatie ver zuurd g'eraakt, dan kan een ORGON-basisch bad uitkomst bieden. De huid is het grootste orgaan van het lichaam en door de hoge PH-waarde van het bad zout kan het lichaam zijn func tie als 'tweede nier' optimaal uitvoeren. Hoe langer men in bad ligt, hoe meer afvalstoffen men verliest. Deze manier van afvalstoffen kwijtraken is ook ideaal voor mensen met bij voorbeeld cellulitis. Voor men sen die niet lang in bad willen liggen is het handig om het bad zout na het douchen op de nat te huid aan te brengen en ge woon te laten intrekken. Martin de Knegt heeft al deze middelen aan een grondig on derzoek onderworpen, ondër andere bij TNO in Delft. Als massagetherapeut is hij al met vele voedingsmiddelen en an dere middelen om het welbe vinden te bevorderen in aanra king gekomen. Hij is echter bij zonder enthousiast over deze nieuwe producten. Martin de Knegt: "Dit is nieuw, vernieu wend en revolutionair. Ik ben ervan óvertuigd dat deze mid delen in het nieuwe millennium een heel andere visie zullen geven op voeding in het alge meen en supplementen in het bijzonder." Voor informatie en een gratis eerste consult: Martin de Knegt, 0172-217883 of 06-26042075.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9