iO-diploma's voor groep 8 van de School met Buitenlands bezoek bij Flyers Inloopmiddag genealogie en dagje varen met de onnebloem Paasactiviteiten bij hockeyers Loterij jeugdafdeling v.v. Groeneweg CHTE N INBRAAKBEVEILIGING! "De Gouwestem" in De Doelen Rommelmarkt 8E VtRIGi v 5 en Hart van Holland/31 maart 1999 pagina 13 Basketbal '«SS» Zevenhuizen Waddinxveen Boskoop Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf el voor een gratis beveihgingspta Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tei. 079-5933656 fax 079-5932349 Luizen-Op 18 maart kregen alle dingen van groep 8 van de School met de Bijbel hun verdiende EHBO- diploma. Daar moesten ze wel iets voor doen. iv leerlingen moesten in groepen vra- n beantwoorden over gevaarlijke loffen; ze legden in tweetallen een ■edeleerling in de stabiele zijligging, wijlze zelf als een Siamese tweeling lren vastgebonden (nooit geoe- d!Y een vingerverband aanleggen leen Lotusslachtoffer die haar hand in een kist met gaten hield, viel even- 'ns niet mee, maar een drenkeling ademen na 112 gebeld te hebben ktebij iedereen heel goed. Wethou der en loco-burgemeester mevrouw der Lecq reikte de EHBO-diplo- ma's uit. laddinxveen - Afgelopen maandag d Flyers bezoek van een universi- itsteam uit Groot Brittannië: het mesteam senioren uit Sheffield, eren senioren uit Edinburgh en eisjes en Jongens junioren uit York. krachtmeting begon tussen een !ix-team van Meisjes en Jongens ju- Ven tegen York. Deze wedstrijd ad een spannend verloop, waarbij let team van York steeds aan de posi- eve kant van de score bleef. Uitslag 13. yers Dames 1 had geen moeite met e dames uit Sheffield. Hier was het achtsverschil groot en de Waddinx- eense dames freewheelden naar een 2-26 overwinning. jen echte knaller was de strijd tussen yers Heren 1 en Edinburgh. Hier was een sprake van een vriendschappe- School Rotterdam/Waddinxveen - Op zater dag 3 april wordt voor het vijfde jaar het Passie- en Paasconcert gehouden in het Rotterdamse Concertgebouw 'De Doelen'. Het Waddinxveense man nenkoor 'De Gouwestem vertolkt tij dens dit concert liederen als: 'Dank sei Dir Herr' van Handel, 'Het is vol bracht' en 'Arise my love' in een be werking van M. Mans en een medley van negro spirituals 'He's the lilly of the valley/Amen'. Aan het eind van de avond zingen zij het 'Halleluja' uit de wereldberoemde 'Messiah' van Han del. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt ƒ25,-. Entree- en plaatsbewijzen zijn telefonisch te re serveren bij De Doelen:010-2171717. Waddinxveen - Op zaterdag 3 april om 10.00 uur gaan de jongste leden van hockeyclub Waddinxveen het gras veld op voor een paasactiviteit. Vanaf 11.00 uur organiseert de ledenwerf- commissie van HCW een familiespon sorloop voor leden, hun familie en bekenden. Er worden rondjes gelo pen (rennen, hollen of wandelen) rondom het kunstgrasveld. Het geld dat bij elkaar wordt gelopen, wordt besteed aan onder andere doeltjes, ballen en andere hockeybenodigdhe- den. lijke wedstrijd. Op het scherpst van de snede, maar uiterst sportief, werd gevochten voor de overwinning. Op merkelijk was het optreden van ju nior Marko de Jong als scheidsrech ter. In zijn "tweede interland" hield hij zich - samen met 'oude rot' John Pan- de Iroot (ex-scheidsrechter Top Sport Liga) - goed staande in deze toch moeilijk te fluiten wedstrijd. Edinburgh bleef lange tijd een kleine voorsprong koesteren, maar Flyers gaf zich niet gewonnen en het lukte in de laatste seconde langszij te komen. Om toch een overwinnaar te krijgen werd er één minuut verlengd en hier in was Edinburgh de gelukkige. Uit slag 61-63. Na afloop van de wedstrijd was er in de kantine van de Duikelaar nog een gezellig samenzijn van de teams en de in groten getale opgeko men toeschouwers. Hazerswoude-Dorp - Op zaterdag 17 april is er in de Gereformeerde Kerk aan de Korenmolenlaan een rommel markt, georganiseerd door het koor "Zang&Vriendschap". Bezoekers zijn van harte welkom van 10.00 tot 15.00 uur. Tevens zijn er leuke activiteiten voor jong en oud. Wie oude, goed bruikbare spullen kwijt wil (géén meubels) kan bellen naar: 0172-588632 of 0172-588314. Zelf afgeven kan bij J. van de Bosch, Dorpsstraat 273 in Hazerswoude- Dorp, 0172-589293. Benthuizen - Zaterdag 3 april is in het Molenhuis een inloopmiddag genea logie. Het is mogelijk gegeven op te zoeken van mensen die in Benthuizen geboren en getogen zijn. Ook kan de tentoonstelling "Meten en wegen" bezichtigd worden. Het Mo lenhuis is geopend van 13.30 tot 17.00 uur. De toegang is vrij. Jnwoude - Vrijdag 26 maart was de arlijkse terugkerende dagboottocht an de Zonnebloem. Deze keer be tond het gezelschap uit 115 gasten n 20 vrijwilligers uit Rijnwoude. Het as de eerste keer dat ze met de boot De Kennemerland" gingen varen en at de gasten betreft zeker niet de aatste keer. ond 9.00 uur vertrok de boot rich- ing Gouda. Het was een mooie tocht n het lentezonnetje brak ook nog oorzichtig door! a de koffie en een borreltje kregen de gasten een diner voorgeschoteld. Na de rustpauze en een kopje thee met krentenwegge werd een verloting ge houden. Rond 17.00 uur kwam het gezelschap in Hazerswoude aan, waar de gasten werden opgewacht door de "Zonne bloem" chauffeurs, die bij elke Zonne bloemactiviteit klaar staan. Het was een zeer geslaagde dag. Hartelijk dank aan iedereen die zich heeft ingezet om deze dag te doen slagen! ^venhuizen - De jaarlijkse loterij van de jeugdafdeling van voetbalvereniging roeneweg is wederom een succes geworden. 'I'ouizend loten wisten de jeugdspelers te verkopen. De opbrengst is onder- meer bestemd ter aanvulling van de budgetten voor een vierdaags jeugdtoer- no°' Silkeborg in Denemarken en voor een driedaags voetbalkamp in Heino. De trekking van de loterij werd op zaterdag 20 maart in de kantine gehouden, 'er jeugdspelers trokken, onder toeziend oog van een afgevaardigde van de Politie, de winnende nummers uit de bekers. De prijzen zijn als volgt gevallen: 1. prijs: fiets: 4186; 2. kleuren tv: 1698; 3. tumset: 1156; 4. disc man: 3425; 5. CD rek: 4080; 6. bureaulamp: 4229; 7. o'enblad: 4226; 8. zaklamp: 3585; 9. klok: 0714; 10. fietscomputer: 0715. e Prijzen kunnen, op vertoon van het winnende lot, na telefonische afspraak d gehaald worden bij de heer Rik Berends (telefoon 0180-633617). Diefstal: Van een pand aan de Swanla- weg werd op 24 maart een groot aan tal meters koperen leiding ont vreemd. De leiding, die aan het pand was bevestigd, diende als bliksemaf leider op het vijf meter hoge gebouw. Aanhouding wegens diefstal: De politie van IJssel en Gouwe hield op 30 maart rond 3.05 uur twee verdachten aan bij een benzinestation op de A20, nabij Nieuwerkerk aan den IJssel. Zij wer den verdacht van een poging tot dief stal uit een bedrijf aan de Burgemees ter Boerstraat. De twee verdachten hadden getracht in te breken in het pand, maar de schuifdeuren wilden niet open. Er werden duidelijke spo ren van braak aangetroffen. De politie zag twee verdachten wegrijden in een personenauto. De politie trof inbre kerswerktuigen aan op de plaats waar de auto van de twee verdachten stil stond. De verdachten zijn ingesloten voor nader verhoor. Diefstal kratten: Aan de Bredeweg is op woensdag 24 maart een bestuur der van een personenauto betrapt op het stelen van kratten. Getuigen za gen hem in een auto stappen nadat hij enkele kratten had ingeladen. Met een vrachtauto werd geprobeerd de man tot stoppen te dwingen. Het gelukte de man echter net om weg te komen, waarna hij met hoge snelheid het ter rein verliet. De vrachtauto liep lichte schade op. Het signalement van de man en zijn auto werd doorgegeven aan de politie. Naar aanleiding hier van werd op 25 maart een 32-jarige man uit Den Haag aangehouden, die van de diefstal wordt verdacht. Eer der verdwenen van het terrein even eens kratten met lege flessen. Zakkenrollerij: Op 24 maart werd door een 66-jarige vrouw aangifte gedaan van het feit dat haar portemonnee, met hierin een klein geldbedrag, uit haar tas was ontvreemd. De diefstal vond plaats op het Koningin Wilhel- minaplein. Inbraak in woning: Op 24 maart werd ingebroken in een woning aan de Heg- gewinde. Men kwam de woning bin nen na het forceren van een raam. Er worden sieraden en geld vermist. Afpersing: Op 24 maart deed een 18- jarige jongen uit Waddinxveen aangif te van afpersing. Op de Passage werd hij onder bedreiging van geweld door twee jongens gedwongen een tray bier af te geven. Het feit vond plaats omstreeks 20.35 uur. Gewonden bij aanrijding: Op 26 maart rond 19.50 uur raakten twee bromfiet sers gewond bij een frontale botsing op het fietspad op de Coenecoop- brug. Een 16-jarige bromfietser reed over het fietspad vanuit de richting Gouda in de richting van Waddinx veen. Hij hield niet voldoende rechts, en botste frontaal tegen een 16-jarige Waddinxvener, die met zijn snorfiets uit de tegenovergestelde richting na derde. Beide slachtoffers werden overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda met verwondin gen aan het gezicht en een hersen schudding. Inbraken in woningen: Op 27 maart is ingebroken in een woning aan de Kuy- perhoeve. Een keukenraam aan de voorzijde van de woning werd gefor ceerd, en de woning werd geheel doorzocht. De buit bestond uit een videorecorder, cd's en een porte monnee met geld. Op 28 maart bleek dat er was ingebro ken in een woning aan het Nico- laaserf. Het keukenraam aan de voor kant van de woning werd geforceerd, waarna de hele woning is doorzocht. De buit bestaat uit sieraden en cd's. De politie stelt een buurtonderzoek in. Op 28 maart is tussen 20.00 en 20.15 uur een inbraak gepleegd in een wo ning aan de Mozartlaan. De bewoon ster was op het moment van de in braak thuis. Zij bevond zich op de bovenverdieping. De verdachten kwamen via de achterdeur binnen, en doorzochten in de kamer alle kasten. De buit bestond uit geld. Een getuige heeft twee verdachten gezien. De po litie stelt een nader onderzoek in. Brand in kelderbox: Op 29 maart rond 19.45 uur ontstond er een brand in een kelderbox van een flatwoning aan de Busken Huetstraat. De brandweer van Waddinxveen was snel ter plaat se en bluste het vuur. Het vuur was ontstaan door een koffer die in brand was gegaan. De politie stelt een on derzoek in naar de eigenaar van de koffer en hoe de brand heeft kunnen ontstaan. Auto te water: In de nacht van 28 maart rond 1.00 uur is een 33-jarige Waddinxvener met zijn auto te water geraakt in een sloot langs de Zuidka de. De bestuurder had de macht over het stuur verloren, en was in een bocht de sloot in gereden. Hij zat bekneld in het voertuig. De politie heeft, met hulp van de brandweer van Boskoop en een bergingsbedrijf, de personenauto met het slachtoffer op de kant getrokken. De man is met inwendige verwondingen overge bracht naar het Groene Hart Zieken huis in Gouda. De politie stelt een nader onderzoek in naar mogelijk al coholgebruik van de bestuurder. Gewonde bij aanrijding: Op 27 maart raakte een 57-jarige vrouw uit Bos koop gewond bij een ongeval op de Hoogeveenseweg. De vrouw reed met een personenauto over de Hoo geveenseweg, en wilde bij de Roemer rechtsaf slaan. Uit de tegenoverge stelde richting naderde een vracht wagen, die bestuurd werd door een 59-jarige chauffeur uit Hazerswoude- Rijndijk. De vrachtwagen sloeg bij de Roemer linksaf, waarbij hij de auto mobiliste uit Boskoop te laat zag. De vrouw is met nekletsel overgebracht naar het Elisabeth-ziekenhuis in Lei derdorp. Inbraak in school: Op 29 maart bleek dat er was ingebroken in een school aan de Goudse Rijweg. Een ruit van een kantoorruimte werd geforceerd, en diverse lokalen werden door zocht. De buit bestond uit een klein geldbedrag en een bloempot. De poli tie stelt een onderzoek in. Vernieling auto: Op 28 maart bleek dat een auto was vernield op de Linnae- usweg. Mogelijk met een zware steen werd de voorruit van de Peugeot ver nield. Er ontstond een ster in de voor ruit.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13