[Volleyballen bij NAS inst en verlies voor Nesselande Badminton bij Invictus Heren 1 Gouwestaete door het oog van de naald BROUWER DE KONING B£LE Zeven overwinningen jeugd- teams v.v. Waddinxveen Dames Data General verliezen aansluiting Achtste finale damesturnen UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/31 maart 1999 pagina 17 Volleybal Nesselande wint eerst play-off wedstrijd VIOLEN en PRIMULA'S LANDBOUWKALK Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Voetbal olieybal Waterpolo Heren 1 Dames 1 Dames 1 tegen ZWV/ Nereus Luizen - Afgelopenl vrij heide Nesselande de re- wedstrijd in Zwolle tegen 0te IT, met als inzet een its de bekerfinale, waarin pi Zoomers de tegenstander fizijn. Voor Nesselande een moeilijke zaak om de opgelo- 3-1 nederlaag van vorige Kreek zaterdag om te buigen iselande won de wedstrijd ■I9-3, via de setstanden 25- I99 25-18 20-25,16-25 en 13-15, Kr zag na de eerste twee sets dèlaats in de finale verloren [gaan, Ker/coach Pierre Mathieu I zette de volgende zes in het K Kristiaan van der Wel, IHme van Solkema, Joost van [dér Hoek, Jochem de Gruijter, Kerrv van Hal en Michiel van I der Kuip met Rick Wiggers als ■vaste verdediger. In deze eer- [steset ging het gelijk op, echter IRemote IT was meer gedreven [erfwist met twee directe servi- Hunten en twee 'kill-blocks' Heen sterk spelende Ronald Hdsma het beslissende gat te slaan en kon verder normaal de side-out spelen en de eerste set met 25-22 naar zich toeha len. Nesselande in de weten schap dat er nu geen enkele sets weggegeven mocht wor den, startte in de tweede set verkrampt. Al snel werd tegen een 3-0 achterstand aangeke ken. Inmiddels had coach Ma thieu Jules Martens op de plaats van Kristiaan van der Wel ingebracht. Nesselande kon deze achterstand niet weg werken en het geloof in een goed resultaat kwam niet terug. Remote liet de kans niet liggen en zorgde met 25-18 setwinst, dat zij bekerfinalist werden. Na plaatsing voor de beker-fi nale zette coach Bruins van Zwolle, zijn reserve-spelers in, evenzo werd dit door coach Mathieu van Nesselande ge daan. In een aardig duel, waarin niets meer op het spel stond, wist Nesselande de wedstrijd te winnen. Twan van Kuijk en Joost Looman wisten veelvul dig te scoren. Nesselande won dit oefengedeelte met 3-0 met resp. 20-25,16-25 en 13-15.Voor Nesselande rest slechts de strijd om de landstitel. De spelers van Nesselande kre gen niet veel rust en moesten zaterdag aantreden in Dord recht. Daar stond Control Techniques/Ekspalvo te wach ten in het eerste play-off duel voor een plaats in de halve fina le. De Nesselanders wisten met overtuiging (3-0) te winnen en deden dit met de setstanden 17-25,21-25 en 22-25. Trainer Pierre Mathieu gaf aan voerder Van der Kuip rust en stelde Twan van Kuijk op, die verder naast hem kreeg Kristi aan van der Wel, Arno van Sol kema, Joost van der Hoek, Jo chem de Gruijter en Ferry van Hal met Rick Wiggers als libero. Al vanaf het begin zette Nesse lande Ekspalvo onder druk met hun service en daardoor liepen zij uit naar een 2-7 voorsprong. Doordat de aanval len van Control Techniques te doorzichtig waren had de blokkering van Nesselande goed grip op deze aanvallen. Nesse lande kon de set rustig uitspelen naar een 17-25 set winst. in de tweede set ging het tot 7-8 gelijk op, maar daarna nam Nesse lande weer een voorsprong, die licht groeide en waarbij gede gen aanvalsspel van Ferry van Hal en Twan van Kuijk de pun ten binnen brachten. Met 21-25 ging de set naar Nesselande. In de derde set toonde Eks palvo wat meer zijn bekende felheid. Zorgde dat er meer strijd kwam en wist de Zeven- huizenaren tot 20-21 bij te hou den. Met name het middenge deelte van deze set kreeg Eks palvo de ruimte om iets terug te doen. Nesselande bleef rustig en zorgde op het eind voor de nodige punten 22-25. Meststoffen, tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, zaai- en potgrond KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN en alles voor de groentetuin: o.a. zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, broeiramen enz. KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL ■Éenhuizen - Na een erbarme- llijl slechte wedstrijd in Sint I.Whonis tegen Somas Activia |hebben de dames van Data Ge- Ineral definitief de aansluiting pilt de top in de ie divisie ver ben. Coach van Yperen begon It zijn jongste speelsters met tót oog op de finale van het Iderlands kampioenschap [Open Club, waarin komende iek de vijf jongste speelsters 1 het team acteren. Het is te ipen dat het dan beter gaat, want afgelopen zaterdag speel de Data General de zwakste wedstrijd tot nu toe. Na eerst met 4-5 te hebben voorgestaan, maakte de ploeg uit Zevenhui zen geen punt meer. Joske Lu- cassen die de laatste weken zo op dreef was, slaagde er niet in tot scoren te komen, waarna van Yperen haar verving door Fanny Lafeber. Maar ook zij had haar dag niet en miste zowel verdedi gend als aanvallend menige bal. De speelzaal in Sint Antho- nis is heel klein, met een uit loop van iets meer dan een meter, eigenlijk niet acceptabel voor wedstrijden in de landelij ke competitie. Hierdoor is het heel lastig om servicedruk te ontwikkelen en dat lukte dan ook vrijwel geen enkele speels ter van Data General. Door zeer zwakke passing en trage en on zuivere spelverdeling kon Data General aanvallend weinig presteren. Coach van Yperen gebruikte maar liefst vier mid denspeelsters, maar niet één slaagde erin om ook maar één effectief middenbiok te plaat sen. Somas speelde niet gewel dig maar wel degelijk en beke ken. De Brabantse pass was goed verzorgd en de spelverde ling was snel, vooral door het midden. De 3-0 overwinning was verdiend en het team van coach van Yperen heeft iets om over na te denken.... jnthuizen - Volleybalvereniging NAS zoekt spelers voor de jllcvbalcompetitie. De trainingen en thuiswedstrijden wor den gehouden in sporthal de Hil. De trainingen zijn op maan- ga vond. De dames trainen van 19.30 tot 21.00 uur, de heren n 21.00 tot 22.30 uur. In de maanden april en mei mogen jéinteresseerden gratis meetrainen. Vpor meer informatie: 079-3317843 of 079-3319109. ■addinxveen - Dit weekend jerd bij badmintonclub Invic- |s enthousiast gebadmin- Pd. Vijf jeugdteams en het pies-team van Invictus wa len actief in sporthal "De Dui- flaar". Ivictus 2 speelde tegen Lisse Arnold Immerzeel had een War begin, want de eerste set Noor hij met 12-15. Hij kwam ■krk terug in de tweede set die Ti won met 15-11; ook dederde T'won hij (15-13). Daarna wer pen twee enkels verloren. Leo- lie Sloof was de eerste die weer |on (11-5, H-3). |e meest spannende partij die fagde was de herendubbel ■an Michel Verweij en Arnold, lie konden winnen in een drie- |tter, met 8-15, 15-7 en 15-6. Pet werd uiteindelijk 5-3. Invic- F kwam uit tegen GBC 3. San- fe Jansen was hier de enige die en enkel won. Hoewel Paul Ie Kuit en Rick Luijendijk neren- en Sanne Jansen en ga van der Laan de dames- pubbel nog wel wonnen, ver- N het team met 3-5. P'l het vijfde team verloren ook de heren hun enkel. Katinka van Zoest won haar enkel in een driesetter. Annemieke Verhoef speelde twee spannende sets; ze verloor nipt met 9-11 en daarna in de verlenging met 12- 13. Team 4 trof GBC 1Eerste dame Claudia van de Tol won simpel met 11-0 en 11-4. Marloes Os kam had geen moeite met haar tegenstander. Ook de dames- dubbel werd door deze dames gewonnen, maar daar bleef het bij, waardoor verloren werd met 3-5. Bij de mini's, in de springplank competitie, werd verloren met 2-8. Het damescompetitie team had een even sterke tegenstan der tegenover zich. Daardoor werden zes van de acht par tijen in drie sets gespeeld. Edith Matze speelde een span nende enkel, die ze net kon win nen (9-11, 11-8, 11-9). Hoewel het geen driesetter was, was de afsluitende partij toch zeer spannend. Wendy Hoogerbrug en Ellen Kranendonk speelden een tweesetter, 10-15 en 15-17, was de uitslag. Uiteindelijk ver loor het team met 2-6. Waddinxveen - In Hellevoetsluis werd op 20 en 21 maart de achtste finale gehouden van het damesturnen Nationale Wed strijd Sport. De Waddinxveense turnsters Berlinda en Marjoleine Verweij namen met diverse Pro Patria ploeggenoten deel aan deze wedstrijd. Marjoleine, categorie junioren, begon op de brug. Dit toestel is haar zwakste onderdeel, waarbij ook nog eens het een en ander mis ging. Ze kreeg 6.500 punten. Haar balkoefening ging goed, maar ze viel een maal, zodat ze genoegen moest nemen met 8.233 punten. Op dat moment stond Marjoleine vijftiende in een veld van 27 turnsters. Haar sterkste onderdelen moesten nog komen. Op de vloer kreeg ze 9.100 punten, de hoogste score van de juniorenwedstrijd, en voor haar overslag, anderhalve schroef, op de sprong kreeg ze 8.600 punten. Haar totaal, 32.633 punten, leverde haar een gouden medaille op. Ploeggenote Iriet Vis werd tweede met een totaal van 32.566. De oudste van de zussen Verweij, Berlinda, turnde bij de senioren. Zij begon op de vloer. Hier kreeg ze 9.100 punten. Op het paard sprong Berlinda voor het eerst Tsukahara gestrekt, waarvoor ze 8.100 punten kreeg. Haar brugoefening werd goed geturnd, ze ontving hier 8.150 punten.'Veel hing af van haar slotoefening op de balk. Door een val na haar flik-flak kreeg ze 0.500 punten aftrek, en behaalde op dit onderdeel 8.400 punten. Met een totaal van 33.750 punten mocht ze de zilveren medaille in ontvangst nemen. Waddinxveen - De laatste zater dag van maart werden de wed strijden van de jeugdteams van v.v. Waddinxveen onder een lekker lentezonnetje gespeeld. Net als de vorige week werden zeven overwinningen geno teerd. Deze keer boekten alle F- pupillen een overwinning. Al ontving Jodan Boys. Twee weken geleden werd tegen deze ploeg een ruime overwin ning (2-6) geboekt. Deze keer was het een slechte wedstrijd en na afloop bleek Jodan Boys de minst slechte te zijn geweest (3-4). BI vertrok naar Krimpen om aan te treden tegen DCV. De geel-zwarten konden driemaal de DCV-doelman passeren, maar dat was niet voldoende (10-3). Cl verloor thuis ruim van Floreant. Na een goede eer ste helft, werden de geel-zwar ten door de Boskopers ruim schoots verslagen. De MJ1 wa ren de enige junioren die won nen. Zevenhoven kwam op be zoek en stond na de eerste helft op een 2-0 achterstand. De tweede helft werd niet meer gescoord en na deze overwin ning kijken de Waddinxveense meisjes naar de kop van de ranglijst. Dl speelde in Bleis wij k tegen Soccer Boys. Bijna de hele eerste helft was Wad dinxveen in balbezit, maar wist niet te scoren. De Jodan Boys deden dat wel (1-0). De tweede helft scoorde Jodan Boys zelfs 2-0. Daarna kwam Waddinx veen nog sterk terug, maar het was niet voldoende (3-2). D2 ontving Cabauw en dacht na de eerste helft er al te zijn (5-0). De bezoekers kwamen echter ij- zersterk terug. Het werd uitein delijk 5-4. El won weliswaar met 1-5 van BVCB, maar een goede wedstrijd was het niet. Na een snelle voorsprong (0-2 na tien minuten), zakte het Waddinxveense team in elkaar en kon BVCB zelfs scoren. Pas vijf minuten voor tijd begon de machine weer te draaien en konden nog drie Waddinxveen se doelpunten worden geno teerd. E2 begon thuis goed te gen Nicolaas Boys. De ploeg uit Nieuwveen had nog geen één wedstrijd verloren en was dan ook verrast toen Patrick Plomp de geel-zwarten op voorsprong bracht. Waddinxveen bleef goed voetballen, maar kon de voorsprong niet verder uitbrei den en de bezoekers konden voor de rust nog gelijk maken. De tweede helft gaf hetzelfde beeld, alleen wist Nicolaas Boys de vijf kansen die ze kre gen te benutten en Waddinx veen niet (1-6). E3 vertrok naar koploper Gouda en kon in de eerste helft goed tegenstand bieden (3-0), maar de tweede helft drukte Gouda door en wist de Goudse aanval nog vijf maal te scoren (8-0). F1 speelde een spannende wedstrijd thuis tegen Olympia. Na een gelijkopgaande eerste helft (0-0), kwam Olympia na tien minuten in de tweede helft op voorsprong. Maar de Wad dinxveense jongens toonden karakter en Jeroen Enthoven en Ruben Zoeteweij wisten in de laatste vijf minuten ieder één maal te scoren (2-1). Ook F2 ontving Olympia, alleen was deze wedstrijd wat minder spannend. Door goed voetbal werd de Goudse ploeg geen kans gegund en zelfs van de mat gespeeld door de toekom stige kampioensploeg (10-0). F3 trok o.l.v. Marcel van Leeu wen vol goede moed naar CVC Reeuwijk. De eerste helft lieten de geel-zwarten zien er erg veel zin in te hebben. Dankzij doel punten van Rodney Brouwer en Niels van der Zwan pakten zij een mooie voorsprong, maar vlak voor tijd kwam CVC terug. Gelukkig floot de scheidsrechter af en werden de drie punten mee naar huis ge nomen (1-2). F4 vertrok naar Woerden om Sportlust op te zoeken. Thuis werd een aantal weken gelden nog een kansloze 0-11 nederlaag geleden, maar deze zaterdag was het anders: het werd een 0-2 overwinning. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. ag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 50223 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen/Boskoop - Afge lopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete thuiswedstrijden, in Gouwe- bad de Sniep kroop heren 1 te gen WSV door het oog van de naald en won ternauwernood met 11-10. Dames 1 kon niet echt los komen van Van Luin/ Brandenburg, maar won royaal met 13-9. De Gouwestaeteheren begon nen goed tegen 'rode lantaarn drager' WSV uit Vlaardingen. Via 2x Jaco de Jong en lx Wou ter Steller kwamen de Wad- dinxveners op een 3-0 voor sprong. WSV kwam terug tot 3-2, doch Jaco de Jong bracht de eindstand van de eerste periode op 4-2. In de tweede periode werd de marge niet ver groot. Niek de Leeuw, Remko Overdam en Mare Mommers schoten de Waddinxveners naar een halve eindstand van 7-5. Ook in de derde pe riode bleef WSV goed partij ge ven en sloop via twee doelpun ten naar 7-7. Marcel Ribbens en 'good old' Niek de Leeuw, brachten Gouwestaete weer op een 9-7 voorsprong, alvorens WSV de periode afsloot met 9-8. Maar wat betekent 'rode lan taarndrager' nog, als je zelf in degradatienood verkeert? In de vierde periode kwam Gou westaete namelijk met' 9-10 achter! Wouter Steller bracht halverwege de stand op 10-10 en wonderwel kregen de Wad dinxveners 7 seconden vóór tijd nog een viermeter, welke onverbiddelijk door Jaco de Jong werd ingeknald. Eind stand 11-10. Overigens heeft 'Mister Gouwestaete' Niek de Leeuw te kennen gegeven aan het eind van dit seizoen zijn cap aan de spreekwoordelijke wil gen te hangen. De 38-jarige Waddinxvener is zo'n 20 jaar speler geweest bij heren 1 van Gouwestaete! Even leek het of de dames van Gouwestaete gelijk orde op za ken wilden zetten tegen Van Luin/Brandenburg uit Biltho- ven. Binnen twee minuten stond het 3-0! Toch bleek Bran denburg, zeker in de eerste helft van de wedstrijd, te be schikken over de nodige veer kracht en eindigde de eerste periode met 6-3 en de 2e perio de met 9-6. Ondanks dat Gou westaete halverwege de derde periode op een 12-6 voor sprong kwam, werd de derde periode afgesloten met 12-8. In de vierde periode werd het zelfs 12-9, waarna Gouwestae te, ondanks dat de laatste vier minuten met een vrouw minder moest worden gespeeld, weer het heft in handen nam en zelfs nog wist te scoren! Eindstand 13-9. Voor Gouwestaete scoor den Ellen van der Weijden 4x, Wendy de Frankrijker en San dra Berckenkamp 3x, Gillian van den Berg 2x en Petra Meer- dink lx. In Zaandam werd geschiedenis geschreven. Dames 1 van Gou westaete won met 8-6 van ZWV/ Nereus; dat was voor het eerst. Dat door deze overwinning Gouwestaete tevens op de der de plaats eindigde, was ook voor het eerst! En wellicht zit er nog méér in. Gouwestaete be gon goed. Door een doelpunt van Sandra Berckenkamp was het na twee minuten 0-1Edmee Hiemstra zorgde vóór het ver strijken van de eerste periode, via een omhaal en een vierme ter, voor 2-1Dit was dan ook de enige keer dat ZWV/Nereus op voorsprong kwam. Overigens werd Gouwestaete een vierme ter onthouden aan de doorge broken Gillian van den Berg. In de tweede periode nam Gillian revanche en knalde 2-2 in. Ellen van der Weijden was met name de tweede periode goed op dreef en zette Gouwestaete, via een omhaal en een viermeter, op een 2-4 voorsprong. WVZ/ Nereus kwam nog een keer langszij door doelpunten van Ellen van der Dobbelsteen en Karin van der Pol. Eind tweede periode scoorde Ellen van der Weijden 4-5. In de derde perio de scoorde Gillian van den Berg 4-6 en Marion van Hooft 4-7. Ingrid Leijendekker sloot de periode af met 5-7. In de vierde periode kwam WVZ/Nereus nog een keer terug via Edmee Hiemstra (6-7), doch Ellen van der Weijden maakte het karwei af. Eindstand 6-8.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 17