i Cees Nobel en de volleybal Jan v.d. Wel: still going strong i h m I VOLLEYBAL Pagina 6 Volleybal - jubileumkrant - april 1999 "Vijf- of zesentwintig was ik toen ik werd gevraagd om voorzitter van De Zevenklappers te worden. Vrij jong dus. Daar moest ik natuurlijk eerst eens goed over nadenken. Door m'n grote betrokkenheid met de club had ik zeker een aantal ideeën maar hoe realiseer je die? Naar Jaap Ak kerhuis, die me vroeg wat ik dan wel wilde met De Zevenklappers. Mijn antwoord was niet zo simpel, maar wel duidelijk: "Naar de Eredivisie!". Jaap schreef op een A-viertje met potlood hoe we dat in negen jaar konden bereiken. Daarmee gingen wij aan de slag. Eenvoudig was dat zeker niet, zowel organisatorisch als financieel. Financieel kon maar één man ons helpen, Klaas Verwey. Na het lezen van het plan en een aantal adviezen rijker, stond ik een half uur later weer buiten met de toezeg ging dat we ons financieel geen zor gen behoefde te maken. Klaas Ver wey ten voeten uit. Voor mij is hij van heel groot belang geweest voor het succes van onze vereniging. Er ging een enorme stimulans vanuit en alles wat ondernomen werd, was op het volleybal gericht. Maar dan de organisatie. Een goede club had den we, met veel sfeer. Maar stre ven naar het hoogste was toch even wat anders. Met Jan v.d. Wel, Cees Nobel en Willem Visser besprak ik het geheel aan de granieten tafels van het oude Dorpshuis. Nog die zelfde avond waren we het met z'n vieren eens en waren we enthou siast. Jan v.d. wel zorgde voor de jeugd; Cees Nobel zorgde voor de eerste teams; Willem Visser zette de lijnen uit en zette deze op papier en ik werd voorzitter. Al vrij snel deed zich het eerste probleem voor en niet zo'n onbelangrijke'een goede trainer. Alles valt of staat met een goede organisatie en een goede trainer. Jaap Akkerhuis had ons een aantal namen opgegeven, maar om de één of andere reden lukte dat niet. Waarschijnlijk heeft dat zo moeten zijn. Wij hebben Jaap toen voorgesteld om het zelf maar te doen. Jaap Ak kerhuis was op dat moment trainer van het Nationale damesteam (Pier re is dus niet de eerste) en kon de Jan v.d. Wel/Dick v.d. Linde Van Cees hebben wij discipline en professionalisering geleerd. Maar alles draaide om een goed kader. Die haal je uit de lagere teams. Het was zaak om ieder team een goede trai ner en begeleiding te geven. En dat lukte. Om een voorbeeld te geven; een aantal jaren werden heren 3 en heren 4 getraind door de internatio nals Chris Schmidt en Loek Willem- steyn. Op dit moment volg ik het volleybal op grote afstand, maar toch wil ik besluiten met een kritische nootl want VC Nesselande blijft mijn club Naar mijn mening wordt en werdtel weinig gebruik gemaakt van men-1 sen die zich bij de club betrokken! voelen. Bepaalde zaken kan en 111391 je niet tegenhouden maar methoel meer mensen je dit doet, hoe makkelijker dit gaat. Ik feliciteer het bestuur en de vere-| niging vc Nesselande en wens ze| alle succes in de toekomst." Dick v.d. Linde I De voorzitter Dick v.d. Linde, nog actief als speler klus van De Zevenklappers er nog wel bij hebben. Men zegt dat je suc ces kan afdwingen. Jaap deed het en nam ook nog een goede speler voor het eerste en tevens trainer voor dames 1 mee, Hans stam. Helaas moest Jaap na een jaar en het kam pioenschap naar de derde divisie af scheid van ons nemen omdat hij naar België verhuisde. Met een klei ne hapering in de 3e divisie en het niet kunnen vinden van de juiste trainer, hebben we uiteindelijk de stoute schoenen aangetrokken en de grootste naam op dat moment in Nederland, CEES VAN ZWEEDEN, gebeld. "Zevenhuizen, waar ligt dat?", was zijn eerste reactie. Na een aangenaam telefoongesprek wist ik hem zover te krijgen dat hij ons bij een beslissingswedstrijd in Hazers- woude kwam bekijken. Na die wed strijd nodigde hij ons vieren bij hem thuis uit en daar was het snel beslist. Cees van Zweeden, trainer van v&A Zevenhuizen. Het eerste team uit 1965/1966 Staand v.l.n.r.: trainer Cinus v.d. Wilt, Cé van Meerveld, coach, Jan v.d. Wel, Jan van Reeuwijk, Hans Boevé, Dick v.d. Linde. Zittend v.l.n.r.: Cees Nobel, Kees Wiggers, Gerard v.d. Wel, Ben Meijer. De carrière van Cees bij de volleybal was lang. vanaf het begin als speler van heren 1zoals te zien op de foto op de voorpagina. Om uiteindelijk te besluiten in heren 3. Cees wilde al tijd winnen maar bij ons ontbraken de capaciteiten om hem daarbij ter zijde te staan. Zijn managers-activi teiten startte hij bij heren 2 met de jeugdige Jan Rodenburg, de broer van Brecht, als het aanstormend ta lent. Zij werden kampioen en Cees was trots. Toen over naar het mana gement van heren 1, waarin de be geleiding voornamelijk bestond uit het op orde brengen van de zaal thuis, het vervoer bij de uit-wedstrij den en de scouting van talenten uit de regio. Er was toen een drieman schap die de zaken regelde; Steef van Duin, Willem Visser en Cees. Per wed strijd een andere begeleider. Cees zijn onverzettelijkheid voor zijn eigen gelijk, leidde ertoe dat Cees heren 1 alleen ging leiden. Nou ja, alleen, het werd een Nobel-brigade. De zonen Bas en Pieter, moeder Joop en broer Bou, ze werden allemaal ingescha keld. Zij regelden letterlijk alles en alles en hielden ook de verdere acti viteiten van de club nauwlettend in het oog. Het is de club zeer ten goe de gekomen, in het eerste Rentokil- jaar werd de Europa-Cup bereikt en vervolgens werd de Nationale titel en de beker gewonnen. Heel Zevenhui zen beleefde het mee in Nieuwegein. Samen met Arend van de Knaap re gelde hij alle financiële en organisa torische zaken, in nauw overleg met Rentokil. Het vervolg hierop en het uiteindelijke besluit van Cees om zich terug te trekken ging met veel emo tie gepaard. Dat hoort blijkbaar ook bij topsport. Maar het is wel heel jam mer. Het verbleekt de successen van toen misschien een beetje. Geheel ten onrechte want wie zich zo heeft ingezet voor de vereniging verdient alle lof, zeker bij een jubileum. Midden jaren '70 legde Jan de basis voor de jeugdopleiding en de op gang van De Zevenklappers. Van het heren 1 dat in 1975 kampioen werd van de le klasse en daardoor promo veerde naar de promotieklasse, kwa men 6 van de 9 spelers uit de jeugd, o.a. de gebroeders van Rooyen, Jaap van Rijs en Chris Schmidt. Nico van Rooyen maakte de gehele kam pioensrace mee totdat z'n knieën het begaven. Chris Schmidt bereik te het Nederlands team. Jan v.d. Wel - Still going strong. Jan is nog steeds niet te beroerd om als trainer een team uit de nood te helpen, ook speelt hij nog steeds. Met z'n meis jes-juniorenteam werd Jan in 1980 kampioen van Nederland. Die mei den hebben toen een boek geschre ven onder de titel 'Een blijvende herinnering aan het volleybalsei zoen 1979-1980'. Het is een grote lief desverklaring aan Jan en het plezier in het volleybal, ook het aspiranten- jongensteam werd toen kampioen van Nederland. Na afloop was het groot feest. De week daarop werden de twee kampioensteams gehuldigd op het gemeentehuis en het Fanfa rekorps 'De Kleine Trompetter' bracht een muzikale hulde. Bij het doorbladeren van dit boek krijgt Jan weer die schittering in z'n ogen. Op de foto met voorzitter Dick v.d. tin- de zie je daar iets van terug. Het ge ven van bijnamen is in zevenhuizen altijd al een gebruik geweest. Een paar daarvan worden genoemd: Joke Veerman - de wilde; Joke Mar- ck - het kleinste duimpje; ingrid Olie man - de onwijzeling en verder An neke Hermus - geblesseerd; Rianne de Koster - aanvoerder; Tanja de Ouden - die alle moeilijke ballen weer opbouwde; Ella v.d. Wilt - de save speelster en Marianne van Leeuwen - voor laatst junior. En na tuurlijk Jan v.d. Wel, die altijd rustig op de bank zat, ook al waren ze een moeilijk stel. ook in de jaren daarna werden door Jan getrainde teams kampioen en werden veel ereplaat sen behaald. Als lid van de jeugd commissie - en de technische com missie, is hij nog heel lang actief Verdere complimenten zijn overbo dig. De logo's van de vereniging, door de jaren heen: Cees Nobel startte z'n coachcarrière bij Heren 2. Kampioen seizoen 1977/1978. Met Arend v.d. Knaap, Jaap v.d. Wel, Jan Rodenburg, Ben van Yperen, Paul v.d. Meer, Jaap van Rijs en Wim Lindhout. Bestuurshistorie

Hart van Holland | 1999 | | pagina 34