ie eerste uropa-cup wedstrijd De toekomst gloort team Rodenburg kan zó in het Volleybal - jubileumkrant - april 1999 Pagina 11 De plaatsing voor de Europa-cup drie, was het eerste succes in het tien jaar durende sponsorschap van Rentokil Die wedstrijd werd gehouden in december 1988, in St. Petersburg (toen nog Leningrad geheten). j mtje de eerste keer beleefd blijft toch het mooiste nietwaar? Een reis met vele supporters en in een tijd I waarin president Gorbatsjov trachtte de USSR te democratiseren. Moet je je voorstellen, dat Caret van Wijland, kecteur van Rentokil en Willem Visser voor de landelijke radio geïnterviewd werden om hun mening te geven over de gewijzigde situatie in Rusland. Er werd in twee groepen gereisd. De spelersgroep ging via Zweden. De ■importers via Wenen. Het vliegverkeer naar Rusland liep toen allemaal via Moskou. Vanaf het internationale vliegveld per bus naar het lokale vliegveld. Unieke trip van Zevenhuizen naar Leningrad 1: Het team van ZVH voor het vertrek naar Leningrad. Groep 2: De supporters reisden een andere route. zo'n twintig graden, dus lontmutsen kwamen goed van Er vloog ook een hoge ambte- Hij kwam wat later binnen, 'wees de stoel aan waar hij op wilde jzitten. Die stoel was bezet door een Russische reiziger. Opstaan was de Jorder, en zo gebeurde het ook. lOphetvliegveld stond en ruime de- pgatie ons op te wachten. Een man tonde nationale bond, een van de jen een man die alles in de ga- |ten hield. Bijvoorbeeld wie was onze ■delegatieleider? Dat wisten wij niet. Pi hadden een manager, een voor later, een trainer, een directeur en ■een reisleider. "Die doen allemaal ■wat", was ons antwoord. |DeRussen pakten de koffers van Piet Ide leeuw en Willem Visser. Zij wer pen dringend verzocht plaats te ne pen in de voorste taxi, op weg naar Pter bleek, een officieel banket, ze [hadden geen idee waar de groep I gebleven was. Om een uur of elf wer- I Jen ze afgeleverd bij het hotel van I «supporters en de spelers. Het was ren hotel met meer dan twee dui- [zend kamers. 1 Je dames De Leeuw en Visser wa- I n neel blij hun mannen weer te- I istrt zien-Want die hadden name- "e koffers meegenomen. Het was I a ®Venzoeken om de fhedereizi- ste vinden. De bar bleek de juis te plek. inderdaad daar waren de supporters, in een opperbeste stemming te vinden. Een aantal mooie Russische dames boden hun diensten aan. Willem Vis ser informeerde naar de prijs, en Dames 1 met trainer Hans Stam. Staand v.l.n.r.: Annemiek v.d. knaap, Leonora Merbis, Hans Stam, Ingrid van Harten, Joke Lindhout. Zittend v.l.n.r.: Leo na Brandse, Annelies Hack, Anja van Wensveen en Mariëlle v.d. Hoeven. Seizoen 1978/1979. verdere voorwaarden. Je zag zijn reisgenoten denken, zou hij werke lijk? Nee, toch maar niet. Want Wil lem had drie problemen. Allereerst een technisch probleem. Klaas Schmidt kwam snel dichterbij. Een Heren 3, het team dat het oude clublied weer actueel maakte. viatcheslav Piatonov, een levende legende, met het affiche van het EC- duel Zevenhuizen-Leningrad. moralisch probleem, want Leny stond erbij en luisterde aandachtig mee. Het laatste probleem was de plek. Gelukkig toonden de dames alle begrip! Het werd toch nog laat. En 's mor gens moest iedereen vroeg op. Leny en Willem versliepen hun tijd. Zij werden door van Wijland uit bed getrommeld voor een gezamenlijk bezoek aan de schitterende stad. Een bezoek aan de Hermitage. Waar meer Rembrandts gezien werden dan ze ooit in Holland zagen. De beroemde Basiliek, waar bij de bouw elke maand een groot aantal arbeiders gestorven zijn door koper vergiftiging. De Tsaar zorgde voor nieuwe arbeiders. De plek waar de Russen de Duitse legers tot staan brachten, werd bezocht. Maar wij waren toch voor het volleybal geko men? De jongens hadden intussen goed getraind. Alleen liep Cees No bel wat moeilijk. Die had, naar later bleek, dollarbiljetten in zijn schoe nen verborgen. Op naar de sporthal, de Olympische sporthal. Die was zo hoog dat de spelers er niet in slaagden om het plafond te raken. Tot de supporters behoorden ook schoolklassen, die op een sein tje van de leraren een yel scandeer den. Onze jongens speelden een pri ma wedstrijd, in de eerste set werd zelfs een ruime voorsprong geno men. Het dwong de beroemde trai ner Piatonov tot ingrijpen. Een eer volle nederlaag tegen de, naar later bleek Europa-cup winnaar. Op naar de nachttrein. Want we gin gen met de trein terug naar Moskou. Tien uur reizen. De coupe-indeling leidde er toe dat we de jarige Ursala Mulder niet konden bereiken. Naar een ander treinstel werd ons door de conductrice verboden. Laurens Clardey loste dat op door haar in een coupe op te sluiten. Willem Visser bleef op. want zo'n kans krijg je niet elke nacht, om het Russische land schap met de verlaten dorpen te zien. Een echt dokter Zhivago-land- schap. We besloten toch wat aan de conductrice te geven. Bart Stolwijk stelde voor om de nylon-kousen, die we allemaal bij ons hadden aan haar te geven. Ze huilde dikke tranen. Een aantal van ons kregen een spe ciale onderscheiding. Een speldje, in Moskou werd nog het Rode Plein en andere bekende plaatsen be zocht, zoals de Russisch-Orthodoxe kerk, waar een kerkdienst aan de gang was. Omdat de bus kapot was gegaan, kregen we de gelegenheid om de dienst bij te wonen. Bij dit geloof wordt alles gezongen, ook de preek. Alle bezoekers zingen dan ook mee, het was werkelijk schitte rend. Als ik weer naar de kerk ga, wordt het Russisch Orthodox zei een supporter. Kortom, als wij over de Europa-cup reizen praten, zeggen we altijd: "Dit was de mooiste reis". vanaf maart 1998 ben ik eigenlijk pas direct betrokken bij VC Nesselande. Daan/oor stond VC Nesselande ook altijd in mijn belangstelling, in mijn kor te periode heb ik een ambitieuze vereniging leren kennen. Vooral het ma nagement heeft een duidelijke visie die altijd gericht is op een wat langere en duurzame investering. Een beleid dat er voor zorgt dat jonge getalent eerde spelers hun studie in combinatie met topsport kunnen afronden. Een topploeg met alleen maar talenten is echter ondenkbaar, vandaar dat er gekozen is voor een combinatie met ervaren topspelers. De verschillen de invalshoeken van studie, maatschappij en topvolleybal vergen niet al leen van de sporter maar ook van het management veel inzet. Het moge duidelijk zijn dat er in de afgelopen jaren met veel inspanning is gewerkt om VC Nesselande het aanzien te geven die het nu uitstraalt, ik ben vereerd dat er in deze korte periode met de landstitel en het mee doen aan de Champions League, VC Nesselande zelfs binnen Europa be kendheid heeft gekregen. Maar ondanks alle goede herinnerin gen, blijft de toekomst altijd knagen aan hetgeen is opgebouwd. 'Rust roest' is een oud gezegde. Dat kan niet van het bestuur gezegd worden want ook nu is er weer een opzien barende beslissing genomen om samen met Topsport Rotterdam in zee te gaan, om zodoende vc Nes selande niet alleen in Nederland maar ook in Europa een beter aan zien te geven. De komende jaren zullen zeker niet de gemakkelijkste worden, maar ik twijfel er niet aan dat het succes straks weer zal gaan gloren. ik wens het bestuur dan ook veel sterkte toe en spreek de hoop uit dat VC Nesselande een begrip gaat worden in Europa. Pierre Mathieu Hoofdcoach p'erre Mathieu trainer bij Starlift. Foto uit 1976. 'flGvöfr «UvUft Sfórlijï

Hart van Holland | 1999 | | pagina 39