Kunst en kitsch in Het Dorpshuis Overval op groothandel Zeven huizen in Opsporing Verzocht I lartvanH ollan Miep Diekmann: spannend avontuurlijk en lief [deHaij vander Wende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Adriana Margaretha Hertog-Breedijk Dirk Keyzer Griezelen 29.000 exemplaren Hart van Holland/31 maart 1999 pagina 3 TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Uitvaartverzorging A.W. Broekema Belt u ons gerust, wij zijn ervoor. 010-456 01 01 Dag lieve opa Polder Ik zal je missen Dylan ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Herinner mij, maar niet in sombere dagen als donkere wolken het licht veijagen. Herinner mij in stralende zon, hoe ik was toen ik alles nog kon. Verdrietig, maar heel dankbaar dat ze zo lang in ons midden mocht zijn en de spil van onze familie was, delen wij mede dat rustig en vredig is ingeslapen onze lieve moeder, schoonmoeder en oma weduwe sinds 18 december 1987 van Aalbert Hertog 11 oktober 1911 27 maart 1999 Bert en Jeanne Truus en Gerard Jenny en Maarten Engel Julia en Peter en kleinkinderen 1 Correspondentie-adres A. Hertog - Busken Huetlaan 23 - 2741 AM Waddinxveen. De bijzetting in het familiegraf heeft inmiddels plaatsgevonden op de algemene begraafplaats "Moerhage" te Moerkapelle. Mede namens mijn kinderen wil ik u bedanken voor uw hartelijk medeleven, ons betoond na het overlijden van mijn man A. Keyzer-Benschop Zevenhuizen, maart 1999 Dankbetuiging Na het overlijden van mijn lieve René en onze allerliefste papa, heeft u op velerlei wijze uw medeleven getoond. Uw bezoeken, uw kaarten en brieven, maar ook uw aanwezig zijn hij de rouwdienst en de begrafenis hebben ons goed gedaan. Wij willen u allen hiervoor bedanken. Stil zijn we geworden van de vele gebeden, die ons tot op de dag van vandaag omringen. Het is zo waar dat het gebed veel vermag, hierdoor hebben wij de kracht en de nabijheid van de Heere heel sterk mogen ervaren. In de moeite en het grote verdriet kunnen we °ns alleen maar overgeven aan Hem, Die alles in Zijn handen houdt. Wel willen we u vragen: wilt u voor ons blijven bidden? Astrid Marck-Cammeraat Stepban Deborah Danielle Ronald Gods geheim Verstaan doen wij het niet, Gij spreekt een taal, h'e ons beperkt verstand te boven gaat. Gij speelt met zonneschijn en bliksemstraal en meet met ons een onbekende maat. Maar toch - al peilen wij Uw plannen niet, a' ziet ons oog wellicht geen perspectief-; toch komt Uw boodschap als een wonderlied: Grijp maar alleen Mijn hand - Ik heb je lief.' (Jelly Verwaal) Door Julia Pengirim Over hoeveel stijlen Miep Diek mann beschikt, valt onmogelijk bij te houden. Ze schrijft voor de klein ste kleintjes en de grootste grote kinderen en steeds wanneer ik denk Diekmann te hebben gevangen in een stijlvorm, blijk ik weer mis te hebben gegrepen. Nu weer met 'KRIK de prins die trou wen moest'. Voor zover ik Diek mann gelezen heb, lijkt dit werk, een jeugdroman voor 12+, in niets op voorafgaand werk. Natuurlijk, op compositie en ver beeldingskracht, valt opnieuw niets af te dingen. Nieuw lijkt mij wel het onderwerp, althans de benadering daarvan. Wanneer het.moet, is Diek mann een strijdbare schrijfster en in die zin is zij ook in 'Krik' duidelijk aanwezig. Maar deze keer op een sterk relativerende manier; een beetje meisjesachtig, vriendelijk, lief. Knap is daarbij, dat de roman zich vla verschillende verhaallijnen af speelt, zonder de lezer daarin te verstikken: de afkomst van Krik en zijn broers, zijn vader de koning en diens broer, de rolpatronen van jon- Leopold gens en meisjes en dit tegen de achter grond van hun opvoeders. Dat is nogal wat, maar de lezer heeft daar geen last van en leest het boek, zo mogelijk, in één adem uit. Vertrekpunt is de dood van de koning, die zijn land overdraagt aan zijn drie zonen. Daar komt niet echt herrie van, omdat Krik (van Koning Rik) zich bij de verdeling van zijn twee grote twee lingbroers neerlegt. De een krijgt het noordelijk deel, de ander het zuidelijk deel en Krik moet zich maar tevredenstellen met het middendeel, wat dat ook moge zijn. De jonge koning krijgt dat al spoedig in de gaten. Zowel de noord- als zuid grens van zijn rijkje blijken herme tisch te zijn afgesloten door barse wachters, die geen kind in- of uit mo gen laten. Toch ontsnappen tijdens de vakan ties kinderen van noord (jongens) en zuid (meisjes) naar het middenrijk, waar Krik een nogal onnozel konings- bestaan leidt, maar waar ook tole rantie heerst en vriendschap. En waar Krik een koningin verwerft, of beter: andersom, want het meisje is degene, die de initiatieven ontwik kelt; zo is Diekmann ook wel weer. Nee, er komen geen oorlogen van, er valt geen druppel bloed en het opge deelde rijk wordt ook niet herenigd onder Krik. De situatie blijft, zoals die was, dus in drie delen. Maar Krik heeft zich onderhand wel ontwik keld tot een goede vorst, die veel te danken heeft aan een Oude Man, die een ander blijkt te zijn, dan de lezer aanvankelijk kan weten. Een speels, liefdevol geschreven na- denkertje, alles bij elkaar. Mocht ik eerder hebben laten we ten, geen groot voorstander te zijn van modeverschijnselen in de schrijverij, dan wil ik een uitzonde ring maken voor Jaques Weijters. Over hem schreef ik al eerder iets aardigs, na de uitgave van 'Dood spel' en ik ben van plan dat wéér te doen, nu van Weijters is verschenen 'Lekker slapen?' Al komt hij er niet helemaal zonder straf vanaf. Zijn 'Lekker slapen?' hoort thuis in de griezelgolf, die deze tijd over ons heen spoelt. En dat mag. Maar wat, volgens mij dan, NIET mag, is slecht Nederlands, waarmee we op straat al worden doodgegooid. Dat Weijters met enorme vaart schrijft, oké, maar er zijn grenzen. Aan gene zijde van die grens behoort een enormiteit uit het verhaal Nada: 'Dennis zijn verstand begon de angstgevoelens te verdrin gen'. Dat moet natuurlijk worden 'Het verstand van Dennis begon...' Naar mijn mening moeten zowel au teur als uitgever bij dit soort slecht Nederlands goed wakker worden, de boel nog eens herlezen, voor de tekst naar de drukker gaat. Want wat moet ik denken van een zin als 'Hij voelde opzij en achter zich, voelde verder dan het stapje naar voren geweest kan zijn' Ik deed er vijf minu ten over, voor ik begreep wat Weij ters bedoelde. Nu ik toch bezig ben: het is volgens mij niet (de Vlaamse filmacteur) Van Damme, maar Jean Claude Vandam- me. Ook het vermijden van dit soort fouten hoort bij het schrijverschap. Zo. Voor het overige bevat 'Lekker sla pen?' prima geschreven griezelver halen, sterk beeldend, kleurrijk en met verrassende vondsten. Leuk en ik zie met belangstelling volgend werk tegemoet. Maar dan zonder die belabberde zinnetjes. Miep Diekmann: 'Krik, de prins die trouwen moest'; uitgeverij Leo pold, ƒ29,90. Jaques Weijters: 'Lek ker slapen?'; uitgeverij Elzenga ƒ24,90. Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar in de gehele Randstad Sinds 1994 een betrouwbare naam voor een stijlvol en persoonlijk verzorgde uitvaart. Geheel vrijblijvend en kosteloos alle gewenste informatie Opbaring in elk gewenst rouwcentrum of thuis met koeling Vriendelijke tarieven - kostenbegroting bij le gesprek Albert Rousselsingel 36, 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Hazerswoude-dorp - Op woensdag 7 april zijn twee deskundigen van het Vendeu huis in Den Haag in Het Dorpshuis aanwezig om voorwerpen te taxeren. De heer Vellinga is gespecialiseerd in schilderijen, tekeningen en aquarellen, mevrouw Stomps weet alles van sieraden en juwelen. Ook weten zij veel over meubilair, aardewerken en boeken. Bezoekers mogen maximaal drie voorwerpen meenemen. Aanvang 20.00 uur; de toegang bedraagt ƒ5,-. Zevenhuizen - In het programma Op sporing Verzocht van dinsdag 6 april wordt aandacht besteed aan de gewa pende overval op een groothandel in Zevenhuizen. De overval vond plaats op dinsdag 9 maart omstreeks 19.00 uur. Tenminste twee mannen dron gen het gebouw binnen en knevelden een man en een vrouw die daar aanwe zig waren. De overvallers namen een grote hoeveelheid tabakswaren weg. Het programma wordt uitgezonden op Nederland 1 van 21.05 uur tot 21.30 uur. Woensdag 7 april wordt het pro gramma herhaald op Nederland 1 van 12.20 tot 12.45 uur. In het programma wordt onder andere getuigen ge vraagd zich te melden. Tijdens en na de uitzending wordt een telefoon nummer opengesteld. Getuigen of andere personen die inlichtingen hebben over de overval kunnen ook nu de politie in Waddinxveen bellen. Het telefoonnummer is 0182-621666. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e mail: hzutvanholland@tref.nl Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3