|FaTW.N. Dijkshoorn neemt loonbedrijf Voshol over Zevenhuizen-Moerkapelle^ Braderie op 30 april in Moerkapelle Helikopter-rondvlucht Koninginnedag voor het goede doel Ophaaldag rommelmarkt Woord Daad Beker voor De Kleine Trompetter De Stormvliegers Rotaryclub Nieuwerkerk aan den IJssel/ Zevenhuizen ondersteunt regionaal initia tief voor terminale patiënten Oud papier Christina Johanna Boode Informatie over tuinieren Kleutergymnastiek Papierinzameling Hart van Holland/14 april 1999 pagina 13 I De beginjaren van firma Voshol De overname Sterker op agrarisch gebied F amilieberichten Koninginnedag Zevenhuizen Oranjeboekje Dnor gy'"ia van Doornen Izevenhuizen/Bergschenhoek - Op 1 lapril is loonbedr ij f A.J. Voshol overge- 1 nomen door W.N. Dijkshoorn. In de Ibedrijfsloods en het bijbehorend ■woonhuis aan de Knibbelweg worden ■momenteel de laatste zaken van de 1 overdracht afgewikkeld. Ook treffen Ije heer en mevrouw Voshol de nodi- l«e voorbereidingen van hun op han- Ijjen zijnde verhuizing. Arie Dijks- 1 hoorn (29), sinds '91 als firmant ver- I bonden aan het bedrijf van zijn vader I datvanuit de Rottekade in Bergschen- Ihoek als loon- en aannemingsbedrijf I actief is in de weg-, water- en land bouwsector, zal de dagelijkse leiding Ivan deze nieuwe vestiging voor zijn I rekening nemen. Samen met echtge- 1 note Kitty en zoon Martijn zal hij bin- I nenkort zijn intrek nemen in het ■woonhuis op het bedrijfsterrein in ■Zevenhuizen. (De heer A.J. Voshol begon in 1949 [samen met zijn vader het agrarisch loonbedrijf aan de oostzijde van de |üottekade (nabij Zevenhuizen). Hij was toen 16 jaar en weet nog goed hoe hij met behulp van vier paarden dage lijks in de weer waren om de kost te |verdienen. Het koren maaien en ploe- «en was nog handwerk en lichamelijk [behoorlijk zwaar. Gelukkig kwam [daarin '51 de eerste Ford trekker die [de'Blauwereiger' werd genoemd. Het werk ging sneller, efficiënter en loop- I werk werd zitwerk. Vanaf 1960 runde [hijhet bedrijf geheel zelfstandig en in 161 bleek er in verband met het vele werk en de verdere mechanisatie, aieer mankracht nodig. Het perso- neelsbestand groeide al gauw uit tot zes man en een aantal losse krachten. Omdat de bedrijfshuisvesting te klein werden het bedrijf niet meer paste in 1 het bestemmingsplan van het Rotte- merengebied, verkaste Voshol in '67 I naar de Dorpsstraat waar in de loop der jaren steeds verder werd uitge breid. Toen ook hier het bedrijf uit I zijn jasje groeide, werd op advies van de gemeente naar een andere locatie gezocht. Voshol vond een nieuw on- derkoraen aan de Knibbelweg en op de oude locatie werd plaatsgemaakt Ivoor de bouw van een zestal wonin- gen. Op het terrein aan de Knibbelweg Set Voshol in '90 de zelf ontworpen woning en bedrijsloods bouwen. dewijl de heer Voshol zich altijd met het uitvoerende werk bezig hield, heeft zijn vrouw naast haar taak als moeder van een gezin met drie kinde ren, al die jaren het 'papierwerk' en management voor haar rekening ge nomen. Op 66-jarige leeftijd vindt de heer Voshol het na al deze jaren van ondernemerschap, de hoogste tijd om gas terug te nemen. Bij het zoeken naar een opvolger waren er vijf kandi daten. Sommigen hadden echter al leen interesse voor bepaalde delen van het bedrijf, terwijl het echtpaar een gehele overname, inclusief de twee vaste medewerkers, prefereer de. De keuze viel op de firma Dijks hoorn, die zich door de overname van Voshol weer meer wil toeleggen op de agrarische sector. Omdat het de heer Voshol moeilijk valt om definitief af scheid te nemen van zijn levenswerk, blijft hij door de firma Dijkshoorn be trokken gehouden bij het bedrijf zo dat hij toch op zijn geliefde trekker rond kan blijven rijden. De hoofdvestiging van de Fa. W.N. Dijkshoorn bevindt zich aan de noordoever van de Rotte, nabij het Bergse Bos. Het bedrijf is verheugd om na de overname van Voshol, nu rondom de Rotte te zijn vertegen woordigd. Het familiebedrijf was oor spronkelijk gericht op de agrarische sector, maar door de komst van het recreatiegebied, de Vinex-locatie en de vele tuinbouwbedrijven in de om geving, is het agrarisch werkgebied sterk teruggelopen. Slechts 20% van de werkzaamheden worden hier nog verricht voor de agrarische sector, terwijl de overige 80% bestaat uit weg en waterbouwwerk en groenvoorzie ning. Zo werden in de afgelopen jaren door Dijkshoorn verschillende pro jecten uitgevoerd zoals het graven van vijvers en afdekken van heuvels in het Hoge Bergse Bos en het in vorm brengen van de ski-helling van Ski center Bergschenhoek en de golfbaan Rottebergen. Ook werd Dijkshoorn aangetrokken bij de ontwikkeling en het onderhoud van de Zevenhuizer- plas en diverse gebieden in het Re creatieschap Rottemeren. De op dracht voor het onderhoud van de Zevenhuizerplas is overigens weer voor een periode van drie jaar ver lengd. Van de overname van Voshol hebben zowel de jonge ondernemer Arie en zijn vader Wim Dijkshoorn (64) hoge verwachtingen. De lopende werken hebben zij inmiddels opgepakt en door het grotere werkgebied is het weer zinvol om in grote, dure land bouwmachines te investeren. Het be drijf kan zich nu opnieuw sterk maken op agrarisch gebied en hoopt de werkzaamheden van het voormalige bedrijf Voshol in de toekomst verder uit te breiden. Belangstellenden zijn van harte wel kom om tijdens het Open Huis een kijkje te komen nemen bij de Fa. W.N. Dijkshoorn. Het Open Huis wordt ge houden op zaterdag 24 april van 10.00 tot 16.00 uur aan de Knibbelweg 25a. Oud Verlaat - Op vrijdag 16 en zater- ®8 11 april houdt de christelijke ba sisschool De Nessevliet een oud pa pier-inzameling. De container staat De Vierkap en is geopend op vrij dag van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat het papier zover mogelijk achterin de container wordt gestapeld en als de container geslo ten of vol is, kan er geen papier wor den achter gelaten. Voor inlichtingen: 010-4200639. Haar handen hebben voor ons gewerkt Haar hart heejt voor ons geklopt Haar ogen hebben ons tot 't laatst gezocht Zij heeft haar taak volbracht, zij rust in vrede. Canons is toch nog onverwacht heengegaan onze lieve moeder, 0®a en overgrootmoeder sinds 16 mei 1965 weduwe van Johannes van der Graaf h(fc leeftijd van 87 jaar. Leen en Gré Foppie en Aart kleinkinderen en achterkleinkinderen ^Venhuizen, 13 april 1999 De Zevenster» Corr< esP°ndentieadres "vander Graaf - Asterstraat 20 - 2761 GR Zevenhuizen Zaterdag 17 april is in de Aula van "De Zevenster",. Virig Schoolstraat 18 te Zevenhuizen, van 10.30 tot 11.00 uur gelegenheid tot condoléancebezoek. Zen korte overdenking zal aansluitend in voornoemde Aula worden gehouden, waarna omstreeks 12.00 uur 4e teraardebestelling zal plaatsvinden op de Algemene begraafplaats aan de Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen. Zevenhuizen - Op zaterdag 17 april staat bij de bibliotheek in een speciaal ingerichte mediabus helemaal ge richt op het onderwerp tuinieren. In de bus zijn computers met internet en cd-roms, diaseries, en boeken te be kijken. De bus is op 17 april geheel vrij toegankelijk van 9.30 uur tot 12.00 Zevenhuizen - Gymnastiekvereniging O.S.S./Be Fit geeft op zaterdagoch tend gymnastiek aan kleuters in de leeftijd van 3 tot 5 jaar. Vanwege de grote belangstelling is het aantal uren uitgebreid. Tot op heden werd twee uur gymnastiekles gegeven. Nu wor den het drie uren. Van 9.00 tot 10.00 uur voor de vijfjarigen; van 10.00 tot 11.00 uur voor de vierjarige; van 11.00 tot 12.00 uur voor de driejarigen. Lo catie het gymnastiekgebouw aan de Dorpsstraat. Zevenhuizen - De Milieuvereniging, in samenwerking met de christelijke ba sisschool De Eendragt en de Wereld winkel, organiseert op donderdag 22 en vrijdag 23 april een papierinzame ling. Van donderdagmiddag 12.00 tot vrijdagmiddag 13.15 uur kan oud pa pier gebracht worden bij de container op het schoolplein vaaDe Eendragt. De organisatie verzoekt de dozen goed te vullen en het karton plat ge maakt in de container te stapelen. Op 24 en 25 juni is de volgende inza meling. Moerkapelle - Koninginnedag start in Moerkapelle dit jaar om 8.15 uur met een optocht vanaf het gemeentehuis. Om 8.30 uur is de aubade bij dorps huis Op Moer en vanaf 9.00 uur is een ieder in de gelegenheid de braderie/ rommelmarkt te bezoeken. De braderie is uitgebreider dan ooit. Het Oranjecomité verzoekt bewoners en bezoekers niet te parkeren op de parkeerterreinen van dorpshuis Op Moer en voetbalvereniging Moerka pelle. Deelnemers aan de braderie zijn Sursum Corda, Jeugdraad Hervorm de Gemeente, Dabar, Asaf, Woord en Daad, dorpshuis Op Moer, De Trek kervrienden, De Christenvrouw, S.K.R., Vrouwen van Nu, Rolling '90, Tropica, Het Rode Kruis, 't Hobbel paard, schaakvereniging Moerkapel le, Tarzan, Oud Zevenhuizen-Moerka- pelle, de Molenvrienden en nog veel meer. Zevenhuizen - Op Koninginnedag be staat in Zevenhuizen de mogelijkheid een helikopter-rondvlucht te maken boven Zevenhuizen en/of Moerkapel le. Zo zie je het dorp eens vanuit een andere, mooie, hoek! Men wordt verzocht vooraf te boeken bij reisburo De Zwaluw, aangezien de helikopter bij onvoldoende deelna me terugvliegt naar Zierikzee. De rondvlucht duurt zes minuten en kost ƒ50,- per persoon. De vlucht naar Moerkapelle duurt 12 minuten en kost ƒ100,- per persoon. Desgewenst kan men ook van en naar Zierikzee vliegen. De opstapplaats is bij autobedrijf Jaap Eindhoven aan het Noordeinde 25. Er is voldoende ruimte om auto of fiets te parkeren; bovendien is het lopen 'goed te doen'. Op 30 april kan men boeken bij de Oranjekraam op het Dorpsplein. Deze week zijn de oranjeboekjes; alle informatie over Koninginnedag 1999 is hierin te vinden. Wie het boekje niet heeft ontvangen kan een exemplaar halen bij De Zwaluw/VW-informatie- post aan de Dorpsstraat. Zevenhuizen-Moerkapelle - Overal in de dorpen Moerkapelle en Zevenhui zen zal op 30 april Koninginnedag worden gevierd. Zo wordt er onder andere op het parkeerterrein bij de Gereformeerde kerk aan de Dorps straat in Zevenhuizen een oranje- markt georganiseerd onder het motto "Er zit muziek in". Een werkgroep, bestaande uit leden van enkele plaatselijke kerkgenoot schappen, bestemmen de opbrengst van de activiteiten voor 50% aan de slachtoffers van het oorlogsgeweld in Kosovo. De andere 50% gaat naar de protestantse kerk van Hradec Kralo- ve in Tsjechië, waarmee de Gerefor meerde kerk van Zevenhuizen-Moer kapelle nauwe contacten heeft. Voor dat geld zal een elektrische piano worden gekocht, waarmee de kerk diensten. waaraan veel jongeren deel nemen, kunnen worden opgeluisterd. "Er zit muziek in", en daarom zullen er verschillende plaatselijke muzikan ten en vocalisten optreden. Iedereen die muziek kan maken of kan zingen, zowel in groepsverband als indivi dueel, mag optreden. Men kan zich hiervoor tot 23 april opgeven bij Ma rianne Vink, telefoon 079-5931829. Dit geldt ook voor de Play Back Show voor kinderen van de basisscholen. Verder zijn er op de muzikale oranje- markt diverse kraampjes met lekker nijen, snuisterijen, tweede-kans-spul- len, bloemen en planten, boeken, de pottenbakker, enzovoorts. Wie geen last heeft van hoogtevrees, kan vanaf een zogenaamde hoogwer ker een blik op Zevenhuizen en omge ving werpen. En wie problemen heeft met bloemen en planten kan advies krijgen van de plantendokter. Ook een roeipartijtje in een echte roeiboot behoort ook tot de mogelijkheden. De oranjemarkt start om 10.00 uur en eindigt om 16.00 uur. Moerkapelle - Op zaterdag 17 april worden goederen voor de jaarlijkse rommelmarkt op Koninginnedag op gehaald. De opbrengst is bestemd voor de vissers in Vadarevu. Een week voor de ophaaldag wordt een folder met informatie huis aan huis bezorgd. Als men iets heeft voor de rommel markt, kan dit kenbaar gemaakt wor den door op zaterdag 17 april voor 9.00 uur de folder (of een stuk wit papier) op een duidelijk zichtbare plaats voor het raam te hangen. Tot circa 12.30 uur haalt het comité van Woord Daad de goederen op. Slagharen/Zevenhuizen - Drumband De Kleine Trompetter heeft op 3 april een beker ontvangen uit handen van de gastheer van Attractiepark Slagha ren, Tonny Leerink. De muziekvereniging kreeg deze her innering als blijk van waardering voor haar succesvol optreden in Slagha ren. De muzikanten maakten een aan tal rondes langs de attracties en ver maakten de bezoekers met hun klan ken. Het publiek reageerde enthou siast op het optreden. Zevenhuizen - Postduivenvereniging De Stormvliegers nam op 10 april deel aan een wedvlucht vanuit Strombeek. Afstand 124 kilometer. In concours waren 713 duiven, die om 10.45 uur met zuidwesten wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 12.14.00 uur en haalde een snelheid van 1391.27 meter per minuut. De eerste tien duiven: M. Jongenelen 1; Comb. Ton en Ank 2; C. v.d. Graaf 3; Joh. Stofbergen 4; J.S. Heykoop 5 en 10; C. Zweere 6 en 7; C. Nobel 8 en 9. Zevenhuizen - De Rotaryclub Nieu werkerk aan den Ijssel/Zevenhuizen heeft het initiatief genomen om te komen tot de oprichting van het 'IJs sel Thuis', een woonhuis voor termi nale patiënten. De woning is bedoeld om deze zieken de kans te geven hun laatste dagen door te brengen in een zo huiselijk mogelijke omgeving. Het Bijna-Thuis-huis richt zich met name op inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht en Zevenhui zen-Moerkapelle en de verdere regio Midden-Holland. De Rotaryclub presenteert haar plan nen op een persconferentie op zater dag 10 april om 11.00 uur in het Raad huis van Nieuwerkerk aan den IJssel. Verder zullen aanwezig zijn enkele leden van het comité van aanbeve ling. Naast burgemeester Bonthuis heb ben ook de burgemeesters van Moordrecht, mevrouw C.M. van der Bie-Van Vliet, en van Zevenhuizen- Moerkapelle, de heer L.M. Schoots, zich bereid getoond zitting te nemen in het comité van aanbeveling. Verder zijn onder meer de huisartsengroe pen uit drie gemeenten toegetreden. Op initiatief van de Rotaryclub wor den twee stichtingen opgericht, die de oprichting van het 'IJssel Thuis' begeleiden. De belangrijkste is de 'stichting IJssel Thuis', die verant woordelijk is voor de oprichting gn de exploitatie van dit Bijna-Thuis-huis. De tweede, stichting 'Millenniumpro ject Rotary' gaat zich inzetten voor de financiering van het huis.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13