Just do it d' mx Dames Gouwestaete bereiken finale landskampioenschap Heren 1 wint met 8-0! Wisselende start De Gouwe Smash Geslaagde clubkampioenschappen Invictus De Nominatie Flyers Dames 1 kreeg geen loon naar werken Midden tyoskoop pagina 8 Hart van Holland/14 april 1999 Voorbereiding Samenstelling Sfeervolle Club voor veelzijdig sporten Het adres voor al uw (kleur) kopieën. Gespecialiseerd in het verzorgen van uw verenigingsclubblad. Van ontwerp tot eindprodukt. Copy-, pre-press- printingservice Badminton Vereniging Zevenhuizen Wie wordt sporter van het jaar? c Door Karin Jongkind Waddinxveen - De dames van waterpolovereniging Gouwestae te plaatsten zich afgelopen zaterdag in zwembad de Sniep, ten koste van ZWV/Nereus voor de finale om het landskampioen schap. In een zwaar bevochten duel werd het uiteindelijk 6-4 voor de thuisploeg. Een dag tevoren was de formatie van trai ner/coach Jan Middendorp in Zaandam al te sterk voor meer voudig landskampioen Nereus. Gouwestaete won de eerste wedstrijd van 'de best of three' met 6-8. Wie in de finale, die aankomend weekend wordt gespeeld, de tegenstander wordt van de dames uit Waddinxveen is nog niet bekend. Aanstaande woensdag wordt in de derde wedstrijd tussen Donk uit Gouda en Het Ravijn uit Nijverdal beslist wie van deze twee teams in de finale uitkomt. Donk won afgelopen zaterdag thuis met 7-5, maar Het Ravijn haalde zondag in Nijverdal de winst binnen (8-4). Jan Middendorp juicht een eventuele finale tussen 'zijn dames' en de speelsters van Donk van harte toe. "Een streekderby geeft een extra dimensie aan een finalewedstrijd. Voor het publiek is dat het mooiste wat er is," aldus de succesvolle coach, die begin januari de training van het damesteam op zich nam, na het vertrek van Hellen Boehring. Zoe»xitz<& De dames van Gouwestaete kenden een rustige aanloop naar de halve finale wedstrij den van het afgelopen week end. Om de dames fysiek weerbaarder te maken liet Jan Middendorp zijn team de afge lopen maand een aantal malen tegen het eerste herenteam van Gouwestaete spelen. "Angst voor Nereus hebben we niet," vertelde Jan Midden dorp daags voor de eerste wed strijd. "De laatste wedstrijd te gen het team uit Zaandam ein digde in winst voor ons, dat geeft een stukje vertrouwen. Toch zal het heel spannend worden, want daar waar het verschil met de overige clubs in de competitie erg groot was, zijn de onderlinge verschillen tussen de eerste vier teams die nu in de play-offs spelen mini maal." Het team van Gouwestaete wat de finale bereikte, bestaat uit een mix van jonge en ervaren speelsters. Het team beschikt over vijf internationals, die zich binnenkort met het Neder lands team proberen te plaat sen voor de Olympische Spe len. Daags voor de wedstrijden lijken de speelsters niet echt nerveus. "De zenuwen zullen morgen wel komen", vertelt El len van der Weijden. "We heb ben het volste vertrouwen in de wedstrijden en zijn geluk kig een redelijk nuchter team." Het team van Gou westaete bereikte de finale met de volgende speelsters: Ellen van der Weijden, Gillian van den Berg, Heike Kögling, Mirjam Overdam, Wendy de Frankrijker, Petra Meerdink, Marion van Hooft, Hanneke Kappen, Francine Lanck- huyzen (keepster), Sandra Berckenkamp, Evelyn de Tys- sonsk, Kim Middendorp, Eri ca de Jong en Mirjam de Meij. S p o r ti n g Ciup 4 Boskoop Binnen en buiten tennis, squash, fitness: de keuze is aan ui Sporting Club Midden Boskoop biedt u al deze mogelijkheden voor sportief plezier. Gecombineerd met een zonnestudio, fysiotherapie en een heel gezellig café-restaurant. In een modern nieuw sportcentrum dat centraal in de regio Boskoop/Waddinxveen ligt. Sporting Club Midden Boskoop: ook uw sportieve dub! Sport laan 1, 2771 RW Boskoop, Telefoon 0172-21 17 10, Fax 0172-21 2930 Bredeweg 148 2761 KC Zevenhuizen Postbus 20 2760 AA Zevenhuizen Tel.: 0180-63 23 83 Fax: 0180-63 31 71 Mobiel: 0626-12 83 50 E-mail: just.do.it@wxs.nl www.trefzeker.nl Zevenhuizen - Woensdag 7 april speelde Heren team 1 de return tegen Smashing Fellows uit Schiedam. In februari werd er in Schiedam gespeeld en ging Zevenhuizen met een 7-1 winst naar huis. Afgelopen woensdag ging het om de thuis wedstrijd en ook nu ging de winst naar Zevenhuizen. Ted Hogerwaard ging als eerste heer van start. In de eerste set stond Ted al snel met 3-14 ach ter en verloor deze uiteindelijk met 10-15. In de tweede set kwam Ted weer een beetje in zijn spel en won (15/3). Ook de derde set verliep weer prima (15/3). Het eerste punt was bin nen. Joop Koole speelde twee de heer. Zowel in de eerste als in de tweede set bleef Joop steeds even bij de 14 steken, maar wist uiteindelijk in 2 sets te winnen (15/10,15/11). Prima spel. Vervolgens was het de beurt aan Norbert Ladan. Hij versloeg de heer van Smashing Fellows met goed spel in twee sets (15/8, 15/12). Tenslotte speelde Marcel Drost als inval ler de vierde singel. Hij zette een goede partij neer (15/10, 15/12). Inmiddels was de stand al weer 4-0 voor Zevenhuizen en werd het tijd voor de heren- dubbels. Ted en Joop speelden de eerste herendubbel. De eer ste set ging helemaal mis. De concentratie was ver te zoe ken, de winst ging naar Schie dam met 13-15. Gelukkig ging het in de tweede set weer beter met de heren (15/11), zodat er ook nog een derde in zat. Deze werd door Zevenhuizen ge wonnen (15/10). Norbert en Marcel speelden de tweede dubbel. Hoewel zij nog niet vaak samen speelden zetten zij toch een spannende partij neer. De eerste set was duide lijk voor Zevenhuizen (15/8), maar daarna kwamen de Schie dammers terug. De tweede set was erg 'close' en werd zonder verlenging verloren (14/15). Ook de derde set verliep gelijk op. De winst ging uiteindelijk naar Zevenhuizen (15/13). De winst was toen al binnen. De laatste dubbels zorgden echter voor een nog overtuigender eindresultaat. Zowel Norbert en Joop als Ted en Marcel speelden een spannende partij Norbert en Joop hadden zelfs nog een derde set nodig (3/15, 15/7,15/13). Ted en Marcel wis ten een derde set net te voorko men (17/14, 17/15). Een verdiende 8-0 winst voor Heren team 1. Bij de overige teams werd ook weer het nodige gewonnen. Dames team 1 speelde uit tegen Pluimjagers 1 en won met 3-5. Heren team 3 speelde thuis te gen Highlite 2 en won met 7-1. Waddinxveen - Flyers Dames 1 bleef met lege handen achter in een goed gespeelde wedstrijd tegen de nummer twee van de competitie, IdeTrading. Jon gens junioren 1 behaalden een overwinning op The Dragons. Tegen het hoger geklasseerde IdeTrading speelde Flyers een sterke wedstrijd. De start was voor Flyers, maar halverwege de eerste helft ging het stroef en namen de bezoekers een 12- 24 voorsprong. Toch slaagde Flyers erin om voor de pauze een voordelige stand van 32-30 op het scorebord te krijgen. Toch was het de inzet van de Waddinxveense dames die zorgde, dat de tegenstander geen grote voorsprong kon ne men. Het werd in de achttiende minuut zelfs 62-62. Toen ging de foutenlast meespelen en ontbrak het Flyers aan een beetjes geluk om te kunnen scoren. Bij IdeTrading lukte dit wel. Uitslag 62-65. Topscorer: Anita van Unen met 19 punten. Jongens junioren 1 speelde een mooie en spannende wedstrijd tegen The Dragons uit Ridder kerk. De start van Flyers was dramatisch. Na vijf minuten spelen keek de thuisclub tegenl een 2-13 achterstand aan. Hier-| na kwam Flyers beter in I spel. De ruststand was 40- De tweede helft was er geen! sprake van krachtsverschil f The Dragons kwamen terug tot twee punten en Flyers liepen I daarna weer uit naar tien pun-l ten. Dit gebeurde enkele keren T maar Flyers bleef de wedstrijd I redelijk onder controle hou-1 den. Uitslag 82-74. Topscorer Jeroen Jenner en Tie Wai Lam f ieder met 20 punten. Vrijdag 16 april om 21.00uur I in de Duikelaar Heren 1 tegen Team Dreamers. wie geeft een dwarsfluit of tenor blokfluit in de kast liggen voor mijn dochter? 0182-615192 Scooter screnna blauw 3 jr. oud ƒ1250,- bellen na 18 u: 0655553741 dames- en herenfiets met terugtrap rem mooie fietsen! 0172-588222 Waddinxveen - Tennisvereni ging De Gouwe Smash is de competitie met 18 teams van start gegaan. Op zaterdag speelden één jeugdteam en acht seniorenteams, op zondag twee seniorenteams, op dins dag vier damesteams en op woensdag drie jeugdteams. De tenniscompetitie kende voor De Gouwe Smash een wis selend resultaat. Het jeugdteam tot en met 17 jaar, verloor de eerste speeldag met 5-0 van het goed spelende Laatsjeskaai uit Pernis. Het heren 35+ team op zaterdag zou gedegradeerd zijn naar de 5e klasse, maar door omstan digheden uitkomende in de 3e klasse, wist een 3-2 overwin ning te behalen op dorpsge noot Be Fair. Het gemengdteam 1 van Paul Verspoor gaat voor het kam pioenschap: 5-0 tegen Gouda. Het gemengdteam 3 van Frans Bouwman verloor met 4-1. De mixed werd overtuigend gewonnen door Ed Groenend- aal en invalster Monique Jan maat. De heren- en de dames- dubbels gingen verloren. Het gemengdteam 4 van Sjaak en Nel Bongaarts, Onno den Butter en Annelies Toebak moest tegen het sterke Berg ambacht. Alleen de damesdub- bel werd gewonnen. Gemengd 35+, uitkomend in de 2e klasse, verloor van Dalle uit Spijkernisse met 3-2. Heren 1 bestaande uit Maurice Ancher, Chris le Comte, Luuk Akkerhuis Jeroen Baars en Pieter Uittenbroek begon voor het eerste in de derde klasse met een 5-0 overwinning. Het veteranenteam is nieuw. Het team bestaat uit Leonie en George Welting, Gusta en John Lagerwaard en Riet en Piet Wie- renga. Zij hadden twee inval lers nodig. Dat waren Anneke en Hans Spring in 't Veld. Op zondag speelden twee teams. De heren 35+ speelt in de 4e klasse en het gemengd team 35+ speelt in de le klasse. Heren 35+ begon goed: alle par tijen gewonnen. Gemengd 35+ verloor met 3-2. Boskoop - Badmintonclub In victus speelde vorig weekend de clubkampioenschappen. Een zeer breed veld aan spelers leidde tot mooie partijen. De spelers waren aan de hand van hun sterkte in twee groe pen verdeeld. In de hogere ca tegorie vochten de nummers één en twee van vorig jaar in de finale om het clubkampioen schap. Dennis Steenland (vorig jaar tweede) begon zwak. De eerste set werd door Joeri Kraaijes- tein met 15-12 gewonnen. De tweede set ging gelijk op. Bij 12- 12 kwam er in een anti-climax een eind aan de partij. Joeri kreeg, na een dag hard werken, kramp in zijn benen en kon niet verder spelen. Dennis won door het opgeven van Joeri. Tjeerd Hillerts werd derde. Bij de dames in de hogere cate gorie ging het in de finale tus sen Marloes van Heteren en Maaike van de Weij. Na een spannende eerste set (13-12 voor Marloes) zakt Maaike weg en Marloes won daardoor mak kelijk de tweede. Marloes werd daardoor eerste en Maaike tweede. Suzanne Rademakers werd derde. In de lagere categorie speelde Roel Kalkman en Jeroen van Boxtel in de finale. Roel won met 15-10, 15-8 en werd daar mee eerste. Onno de Wit werd derde. Bij de dames werd in de lagere categorie de finale gespeeld tussen Wendy Hoogerbrug en Rosina den Outer. In deze drie setter trok Rosina uiteindelijk aan het langste eind. Ze won met 8-11,11-4, 11-4 van Wendy. Mieke Bonsang werd derde. Als tweede onderdeel van de clubkampioenschap speelde men de mix. In de hogere cate gorie waren hier Joeri Kraaijes- tein en Marloes van Heteren de sterkste, tweede werden Den nis Steenland en Maaike van der Weij. Maar dit werd pas zo beslist na een zeer spannende drie setter, die door Marloes en Joeri werd gewonnen met 17- 14, 10-15 en 15-10. Tjeerd Hil lerts en Ilona Groeneveld wer den derde. Bij de lagere categorie was ook een drie setter nodig om in de finale tot een beslissing te ko men. Roel Kalkman en Mieke Bonsang speelde tegen Onno de Wit en Wendy Hoogerbrug en wonnen met 15-12, 12-15 en 15-7. Als derde eindigden hier Henk van Boxtel en Meta van de Weij. N* Naam: Niek de Leeuw Leeftijd: 38 jaar Woonplaats: Waddinxveen Vereniging: Zwem Waterpo loclub Gouwestaete In 't dagelijks leven: Industrieel Ontwerper bij een bedrijf in Dordrecht, getrouwd en vader van drie kinderen Reden nominatie: Niek de Leeuw is bijna dertig jaar lid van de zwem waterpolovere niging Gouwestaete. Lange tijd daarvan speelde hij in het eer ste herenteam. Niek kondigde onlangs aan, aan het einde van het seizoen te stoppen met zijn actieve carrière als waterpo- loër. Na een lange periode van veel trainen en veel wedstrij den spelen wil hij nu graag meer tijd hebben voor 'andere dingen'. Niek is overigens wel van plan betrokken te blijven bij Gouwestaete: op dit mo ment is hij trainer van twee damesteams en drie heren teams. Niek de Leeuw begon als ne genjarige jongen met wed- strijdzwemmen en pupillenwa- terpolo en bleek talent te heb ben: op zijn veertiende voegde hij zich bij de selectie van de waterpoloërs en vanaf zijn ne gentiende kwam hij als basis speler in het eerste team, o toen hoofdklasse speelde (hoogste niveau). Het team te destijds moeite met het nog niveau en degradeerde naar eerste klasse en later nog v der naar de derde klasse, Ni speelde in die tijd afwisse in het eerste of tweede team. Met deze teams beleefde een aantal mooie momenta Toch ziet hij als hoogtepim zijn debuut als veertienjarig bij de selectie. Een leuke f k dote daarbij is dat /feL„. speelt met een aantal zoons van mannen met destijds bij de selectie tra nde Niek is een sportief mam 1 fietste al eens de wielerk a ker Luik-Bastenaken-LuiK liep verscheidene malen marathon van Rotterdam^ Tips voor "De Nominatie" kan men melden bij de sportredactie, te,. 018J" 615899. Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een DEKA Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs beschikbaar. winnaar gekozen voor henVhaar

Hart van Holland | 1999 | | pagina 8