jiïïjjiïïj^ ORGENZl<Dli Hengelsport jesselande behoudt kansen fooie overwining Data General op Martinus CION - Be Fair: 2-6 Huldiging kampioensteam VC Nesselande BROUWER DE KONING Prima competitiestart voor De Trekvogels Loopgroep AV'47 in het nieuw p A,s. springt er uit op Koninginnedag UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/14 april 1999 pagina 9 Inhaalslag voor De Trekvogels 1 succesvol Voetbal Rivierencompetitie Clubkampioenschap henhuizen-Afgelopen week tmNesselande het in de halve lna|e voor het kampioenschap i n Nederland op tegen Geove/ IrevokDat het een zware opga- bouworden was bekend. De Lrste wedstrijd vorige week linsdag in Nieuwegein wist Ge- Itp/Vrevokmet 3-1 via de sets inden 26-24,25-22, 17-25 en 25- j3 te winnen. de tweede wedstrijd ging Celande voortvarend van Itart en zorgde de basis voor en 2-0 voorsprong in sets (25- 3 25-16). In de derde set zorg- lede lage servicedruk ervoor lat Vrevok terug kon komen, fc derde set won Geove/Vre- Bok met 20-25. Hierna volgde een tumultueuze set waarin de «nodes aan Zevenhuizense zij- Jje hoog opliepen en zelfs resul- [eerden in gele en rode kaarten. Geove pakte de kans die gebo den werd en won deze set met 19-25. In de beslissende vijfde set kon coach Mathieu zijn spe lers niet meer op het goede spoor zetten en met 7-15 ging ook deze set naar Vrevok. Dit hield in dat de wedstrijd van zondag gewonnen moest wor den door de Nesselanders, an ders was het seizoen over. In een bomvolle sporthal 't Veer huis kreeg Nesselande dit voor elkaar met een afgetekende 3-0 overwinning, met setstanden 24-26, 17-25 en 26-28 werd een vierde wedstrijd afgedwongen. Trainer/Coach Pierre Mathieu verraste iedereen met zijn be ginopstelling. In de basis ston den nu T wam van KuijkenJoost Looman, die ten faveure van respectievelijk Arno van Solke- ma en Michiel van der Kuip speelden. In een gelijk opgaan de eerste set wist Nesselande de servicedruk op te voeren en kon daardoor aan de goede zij de van de score blijven. Met een uitstekend spelende Ferry van Hal en veelvuldig scorende Joost Looman ging deze eerste met 24-26 over in handen van de Zevenhuizenaren. In de tweede set voerde Nesselande de servicedruk meer op en kon Geove/Vrevok minder kracht in de aanvallen leggen. Hier door had de blokkering van Nesselande weinig moeite met de aanvallen van Vrevok. Twan van Kuijk wist met zijn blok het laatste setpunt 17-25 te scoren. In de derde set vocht Vrevok met alles wat zij hadden om Nesselande niet uit te laten lo pen. Nesselande liet de druk wat minderen en daardoor kreeg Geove meer grip op de wed strijd. Toch had de technische staf van Nesselande vertrouwen in de goede afloop er trad geen verzwak king op en met 26- 28 ging de set naar Nesselande toe. Hiermee wist Nes selande een vierde wedstrijd af te dwingen en blijft nog in de race. Deze wedstrijd wordt op dinsdag 13 april om 19.30 uur in het dorpshuis Swanla gespeeld en mocht men ook deze wedstrijd winnen volgt de alles beslissende wed strijd op vrijdag 16 april om 19.30 uur in de sporthal Mer- westein te Nieuwegein. Voor GERANIUMS en PERKGOED nog 2 weken te vroeg.... maar keuze in VASTE PLANTEN en VIOLEN genoeg! TEVENS ALLES VOOR DE GROENTETUIN o.a. pootaardappelen, plantuitjes, zaden, tomaten, witvrije komkommers, kroten, tuinbonen, kool-, slaplanten en fruitbomen. Bonenstokken, broeiramen, meststoffen enz. enz. KWEKERIJ T VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Ïevenhuizen-Na enkele minde- e wedstrijden pakten de vol- eybaldames van Data General- Icn de stijgende lijn op in de thuiswedstrijd tegen Martinus, patzes punten hoger op de der- plaats staat. Echter in de erste set was van deze pro cessie niet veel te merken, |«nt de passing was slecht ver- l en ook de verdediging i niet alert. Hierdoor kon (lartinus met degelijk service uitlopen naar een 6-12 lorsprong. Bij die stand (nacht coach van Yperen pas- per-loper Fanny Lafeber in. rtinus sloot de eerste set het 10-15 winnend af en maak- lle zich op voor een eenvoudige Wedstrijdwinst. In de tweede set bracht Data General echter meer spirit in het spel, met name in de service, die met meer durf en spreiding gesla gen werd. Vooral op de service van Janneke de Butter werden veel punten gescoord en in de aanval wist spelverdeelster Mi chelle Bijl vooral Fanny Lafeber in scorende positie te brengen. Martinus werd bijna wegge speeld, wat in een setwinst van 15-4 resulteerde. Steeds aan het begin van een set heeft Data General moeite om in het spel te komen; door concentratiege brek, vooral in de pass, wordt vrij vaak een onnodige achter stand opgelopen. Zo ook in de derde set, waarbij pas na een 1- 5 achterstand de zaak op scherp stond. Coach van Ype ren had toen al Karin van der Maat ingebracht voor verster king van de pass. Het aanvals- spel ging echter steeds beter lopen. Ruth Minderhoud, die wederom een goede wedstrijd speelde, sloeg enkele malen hard over het blok en torpe deerde daarbij bijna de achter verdedigster. Met 15-8 was ook de derde set binnen en kon ge poogd worden in de vierde set de volle wedstrijdwinst te pak ken. Na de bijna traditionele passfouten bij de start, wat in een 0-4 en 4-7 achterstand re sulteerde, zorgden scherp ser veren van een attent spelende Olga van Zaanen en snelle mid- denaanvallen van Ruth Minder houd voor de omslag. Bij 9-9 kwam Data General langszij om direct door te drukken tot 15-9. Door deze 3-1 overwinning is het team in elk geval 3 punten ingelopen op Martinus en is een derde positie in de le divi sie nog haalbaar. Dan moet er volgende week wel gewonnen worden tegen Orion in Doetin- chem, dat nog revanchegevoe- lens koestert vanwege de van Nesselande verloren finale om het Nederlands Kampioen schap Open Club. loskoop - Midgetgolfvereni- [ging De Trekvogels speelt dit seizoen met vijf teams in de londscompetitie. Team 1 en 2 beien in de eerste klasse West ■met Rotterdam 1 en 2 en Hole Jridders 1 en 2. iMeteamsamenstelling bij De ^Trekvogels is ten opzichte van '5 seizoen niet veel veran- IW. Els van der Stroom heeft |e het tweede team de plaats ■ingenomen van Cees Boevee. Ifeeerste competitieronde viel llwee weken geleden helemaal linhet water. |he tweede competitieronde i gelukkig betere weers omstandigheden en deze kon l#el volledig worden afgewerkt. I> Trekvogels 1 moest daar- I ">or naar Rotterdam om tegen I iet tweede team van de gelijk- taige vereniging te spelen. |j* Boskoopse midgetgolfers begonnen voortvarend en wis ten de eerste ronde met 109 om 127 binnen te halen. De tweede rond werd met 116 slagen om 126 ook in winst omgezet. Ed van Voskuilen was voor De Trekvogels de stuwende kracht met 25 en 24, daar waar de overige scores aan Bos koopse zijde in de tweede rond 30, 30 en 32 bedroegen. De derde ronde was er ook winst met 110 om 112 en de voorsprong in holeslagen was dusdanig dat de eindzege veilig was. Het ging nu om de laatste ronde ook in winst om te zetten voor een maximale rondescore van 8-0. Maar de scores van de bezoekende ploeg waren in het algemeen te hoog en met 113 slagen werd de laatste ronde verloren tegen 109 van de Rot terdammers. Leo Jansen be sloot met 31 en kwam uit op 118. Arie van der Kooij zat ook De grote, actieve van atletiekvereni- 1 AV'47 heeft de beschik- J gekregen over nieuwe I /jopkleding in de clubkleuren I «uw en wit. Nog net op tijd I IJÜr de komende marathons |?!eerde de 'flitsende' sport- I J®ng vanuit Zwitserland in Boskoop. Zondag 18 mei nemen maar liefst 28 loopgroepen van AV'47 deel aan de marathons van Rot terdam en Londen. In totaal zestig lopers en loop sters zullen "in het nieuw" ren- hoog met 29 (115), Jan-Kees van Voskuilen zat met drie ron den van 28 en zelfs een keer 32 veel te hoog en kwam uit op 116. Ed van Voskuilen had de minste problemen op de baan en met 25-24-25 en 25 kwam hij uit op 99 slagen en was veruit de beste van het veld. De totaal score van 448 was wel genoeg voor de winst, Rotterdam 2 had er 474, maar als voor een twee de keer naar Rotterdam wordt afgereisd, moet de score wel veel worden verbeterd om niet tegen een nederlaag aan te lo pen. Thuis in Boskoop aangekomen moest nog de laatste ronde worden gespeeld van de afge broken wedstrijd tegen De Trekvogels 2. De Trekvogels 2 leidde na drie ronden met 339 om 340 voor De Trekvogels 1. Het tweede team had in de re gen de derde ronde ruim ge wonnen met 114 om 125 en zo werd de spanning in de in te halen laatste ronde wel erg groot. Leo Jansen wist met zijn score van 23 er 4 te winnen op I ma uU'zen-Sportvereniging N.A.S. zal dit jaar op de Koninginne- 0 'Wstaan met een stand en het "Tumbling"kussen. I //;it 14 meter lange en 3 meter brede springkussen zal de ™stratiegroep van de gymnastiekvereniging N.A.S. haar I hio 'aten z>en en mogen de bezoekende kinderen zich I h'erop uitleven. I volpHJff za' Sportvereniging N.A.S. haar diverse divisies: dacht Synn^tiek en badminton promoten met extra aan- «ïde i or de nieuw te starten onderdelen: recreatiegym dames r leiding van Marian van de Wel en 65+ gym, onder leiding 'anü-ene Pauptit. Els van der Stroom, Arie van der Kooij wist met 22 slagen er 3 op Ron Blanken te winnen. Marianne Groenendijk had be duidend meer moeite erf met 30 verloor zij er 5 op Irene Blanken (25). Met drie spelers binnen had De Trekvogels 1 in deze ronde een kleine voorsprong van 2 slagen. Met de weten schap dat in de voorgaande drie ronden het team 1 slag ach ter lag betekende dit dat het eerste team in totaal slechts 1 slag voorsprong had. Als laat ste spelers liepen Ed van Vos kuilen en Joep Blanken op de baan. De druk op beide spelers was groot, want winst en ver lies lagen heel dicht bij elkaar. Ed van Voskuilen had slechts drie missers en kwam uit op 21 slagen. Joep Blanken kon daar niet tegen op en had er 23. Door deze uitslag wist De Trekvogels 1 deze laatste ronde te winnen met 96 om 100 en werd de to taalscore 436 voor De Trekvo gels 1 en 439 voor De Trekvo gels 2. Door ook deze wedstrijd te win nen heeft De Trekvogels 1 nu de volle 6 punten uit twee wed strijden. Waddinxveen - Anders dan de grote uitslag doet vermoeden, heeft CION in de eerste helft legio kansen gehad om een gro te voorsprong te nemen. Want nadat een hoge voorzet van Ihmad Saouny door Edwin Toet panklaar voor de voeten van Wim van der Starre werd ge kopt opende laatstgenoemde al na tien minuten de score. Vervolgens kregen de spelers van Be Fair nog enkele kansen, maar met name de verdedigers van de bezoekers deden er bijna alles aan om doelman Ar jan van Erk een drukke middag te bezorgen. De doelman van de Waddinxveners was derma te goed op dreef dat de aanval lers van CION er moedeloos van werden. Hij hield de nul tot aan de rust vast. Na de hervat ting, de geblesseerde Jeroen Clardeij was vervangen door Mark de Jong, kwamen de gast heren binnen vijf minuten naast Be Fair. De spits van CION kapte enkele verdedigers uit en scoorde beheerst in de bene denhoek. Kort hierna startte William Hoogeveen een solo en besloot Wim van der Starre in staat te stellen zijn en Be Fairs tweede treffer aan te laten teke nen. Omdat de gastheren op nieuw op zoek gingen naar de gelijkmaker, kregen de aanval lers van Be Fair meer ruimte en dat resulteerde in nog drie doelpunten van Wirri van der Starre, die hierdoor op vijf tref fers in dit duel kwam, en een laatste van de hardwerkende spits William Hoogeveen. De tegentreffer van de gastheren kwam tot stand uit een corner waarbij kort tevoren de linkers pits van de Vlaardingers uit het veld was gestuurd wegens een natrappende beweging rich ting Edwin Toet. Dit gebeurde na ongeveer een half uur spelen in de tweede helft en de stand kwam op dat moment op 2-4. De meest curieuze treffer was de vierde van Wim van der Starre, toen hij doorliep op de doel man en die wist niet beter te doen dan de bal tegen de spits van Be Fair te schieten, waar door de bal tergend langzaam het doel in rolde. Kort voor tijd werd ook nog Rene Minnee ge wisseld voor Zuhir Benquedda, die ook nog een mogelijkheid kreeg de score verder op te voeren, maar daarin niet slaag de. Aanstaande zaterdag heeft Be Fair geen competitieverplich tingen, maar op zaterdag 24 april zal de laatste thuiswed strijd van dit seizoen worden gespeeld. Om 14.30 uur is de aftrap tegen het reeds gedegra deerde Siveo uit Zegveld. Dit is tevens de laatste thuiswed strijd van de scheidende trai ner Arie van der Laan. Zevenhuizen-Moerkapelle - De tweede wedstrijd van de Rivieren competitie werd gevist in de IJssel bij Nieuwerkerk aan den Ijssel. De vangst was redelijk, de elf deelnemers wisten in totaal 29.820 gram vis te vangen. A. van Erk werd eerste met 6380, tweede P. Visser met 6160 en derde J. Hordijk met 5740 gram vis. De volgende wedstrijd is op zaterdag 15 mei. Vertrek om 6.00 uur van de parkeerplaats Hotel Vos. Zaterdag 17 april wordt de derde wedstrijd van deze competitie gevist, samen met Hengelvereniging Waddinxveen. Vertrek vanaf de parkeerplaats Hotel Vos om 6.00 uur. Voor informatie: J. Wiersma, telefoon 0180-632654. Door Karin Jongkind sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. a?- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Vrijdag 9 april werden de jeugdspeelsters van volleybalvereniging Nesselan de, die vorige week in Zutphen Nederlands Kampioen werden bij de Open Club Kampioen schappen, gehuldigd. De huldi ging vond plaats voorafgaand aan de tweede wedstrijd van heren I in de play-off serie tegen Vrevok. De talentvolle speel-, sters, variërend in leeftijd tus sen twaalf en acht tien jaar werden één voor één naar voren geroepen en genoten zichtbaar van alle aandacht. Sporthal Swanla was op dat mo ment namelijk tot de nok toe gevuld met supporters voor de wedstrijd van de heren van Nesselande. Alle dames ontvingen uit handen van Martin Heerschap (teammanager Da mes 1) en Bou Boudeling (spon sor) een shirt, waarna, mét de kampioensbeker trots werd ge poseerd voor de supporters. De Open Club kampioenschap pen worden speciaal georgani seerd voor jonge speelsters van twaalf tot achttien jaar. Deze dames, die in de reguliere competitie in verschillende da mesteams spelen, krijgen op deze wijze de mogelijkheid om ook alleen met leeftijdgenoten te spelen. De wedstrijden wer den gehouden in de periode oktober 1998 en april 1999. Bij de VC Nesselande vindt elke vrijdagmiddag een zogenaam de talententraining plaats. Ta lentvolle speelsters van andere verenigingen uit de regio wor den hiervoor ook uitgenodigd. Tijdens deze trainingen werd mede de basis gelegd voor het huidige succes van dit team. Het kampioensteam van Nesse lande, onder leiding van coaches Willem-Jan en Paul van Yperen, bestaat uit de vol gende speelsters: Kim Walter (16 jaar, spelverdeler dames 2); Angelique van der Meer (18 jaar, middenaanvaller dames 1); Janneke de Butter (16 jaar, hoofdpasser dames 1); Pa tricia Kuijk (18 jaar, pas ser-loper da mes 2); Mi chelle Bijl (18 jaar, spelver deler dames 1); Ruth Min derhoud (18 jaar, midden aanvaller da mes 1); Joske Lucassen (18 jaar, passer loper dames 1); Sabine van der Spek (17 jaar, pas ser-loper da mes 3); Simo- ne Legerstee (12 jaar, pas ser dames 3); Karin Ver meulen (17 jaar, midden aanvaller dames 2).

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9