amen bloemschikken AOC-GroencolIege Concordia op Koninginnedag ii Kerkdiensten ^£'.,,Bether9-30uurSu- Rommelmarkt Echtpaar Koetsier 55 jaar getrouwd oekenmarkt Ontmoetingskerk etCoenecoop College leert beleggen wSs/-G-v'Tilburg- Bevrijdingsconcert Diploma-zwemmen Kerkdienst met en voor verstandelijk gehandicapten Philipse wint beker bij de schakers Beleidsplan Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking I Foto's in het Hart van Holland Hart van Holland/28 april 1999 pagina 13 jtoteiween JGouda. ^t^riand1' Parousia 19 30 uur T- De Waddinxveense winkels zijn op Koninginnedag, vrijdag 30 april de gehele dag gesloten. Gepubliceerde foto's in het HOrt van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Fo to's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. r Karin Heeren „■.„-P Door vijftien leerlingen wn de VBO afdeling van het AOC Groencollege is het praktijkge- eelte van het examen afgesloten, get twee vaste onderdelen en een urije opdracht konden de leerlin gen hun kennis en kunde demon streren. Er waren vele prachtige ontwerpen op een hoog niveau uitgevoerd. De uitvoering van "Sneeuwwitje en de zeven dwer gen kreeg de meeste punten Alle leerlingen hebben het praktijkgedeelte met een voldoen de afgesloten. 'addinxveen - Op Koninginnedag, 'jdag 30 april, wordt er een tweede- ands boekenmarkt gehouden in de ntmoetingskerk. De boeken zijn de gelopen maanden verzameld en ge- rteerd door de medewerkers van rommelmarkt/bazar van de Gere- rmeerde Kerk. Naast boeken zijn er ammofoonplaten, cd's en zelfge maakte wenskaarten te koop. Tevens zijn er uitzonderlijke zaken te koop, die samengevat zijn onder de noemer "Kunst Kitsch". Dit zijn de mooiste stukken die ingeleverd zijn voor de rommelmarkt van zaterdag 29 mei op het evenemententerrein aan de Dreef. De verkoop op Koningin nedag begint om 10.00 uur, en duurt tot 16.00 uur. De verkoop wordt ge houden in de hal van de Ontmoetings kerk aan de Groensvoorde 3. 'addinxveen - Enkele weken geleden de Rabobank beurscompetitie ge tart. De sectie economie heeft voor leerlingen een gratis deelname oor deze competitie gekregen. Leer- envan 4 havo en 5 atheneum gaan nder begeleiding van de Rabobank eggen met 150.000 Euro (fictief i). De leerlingen gaan proberen goed rendement te halen in de «weken dat deze competitie duurt. Be Rabobank zorgt dat de leerlingen Huis raken in de beleggingswereld, zodat ze weten of ze in aandelen, obli gaties, opties moeten beleggen. Daar naast hebben ze tien weken lang toe gang tot internet op school, zodat ze alle beursinformatie kunnen bijhou den. De leerlingen maken dus gelijk gebruik van de nieuwste faciliteiten in de mediatheek van het Coenecoop College. Op 11 juni wordt bekend gemaakt welk team de competitie op het Coen ecoop College heeft gewonnen en wellicht winnen zij de landelijke hoofdprijs van 20.000,-. addinxveen - Koninginnedag begint 'f muziekvereniging Concordia gin de ochtend, rstzullen een aantal hout- en koper teers van de harmonie een aubade. n; om 8.30 uur bij de Bethel- tol, om 9.00 uur bij de Reho- Mischool. Daarna, vanaf 9.45 uur, zal de harmo- van Concordia een aubade muzi- oal begeleiden voor het wijkgebouw I uidhonk. Tijdens deze aubade zul- er Vaderlandse liedjes gespeeld gezongen worden. 1 a deze aubade geeft de harmonie Wi concert, voor het wijkgebouw. "der leiding van Jeroen Wentel zul len er een aantal muziekwerken ge speeld worden waaronder Arsenal, een concertmars. For the next Thousand, een muziekwerk over het jaar 2000. Ook te horen is een meadly van Engel se popsongs uit het muziekwerk Li verpool sound collection en een meadly van songs van Frank Sinatra. Na dit optreden zal Concordia om circa 11.30 uur een muzikale groet gaan brengen bij Zorgcentrum Sou- burgh aan de Prins Bernhardlaan. Hier zal de harmonie naast de Vader- landsche liederen ook enkele marsen spelen. Zondag 2 mei "^•Immanuël 9.30 en 18.30 uur P'de Jong. --r"f Ontmoetingskerk 9.30 uur C. *sma, Den Haag. kerk (vrijgemaakt) 9.30 uur pink; 16.30 uur ds O.W. Bouws- ];n'n ^scheiden gem. 9.30 en i'-ÜO uur ds - - - gem. 10.00 en~18.30 uur Pjpklezen. De Rank 10.00 uur kand P.H, van Dam, Houten. «foop dfu d rot' Heloofsgem. 10.00 uur Herl S' Woubrugge. Pa "-DO uur ds JA v Hooij- donk'fsTn" Be ti.S uur ds MD vd Giessen. Geref l uur ds J.H. Langelaar. io kerk 9.30 uur kandenruil Chr f. Urds J. Huizebosch, Alphen. dert/f, d- 1<erk 9-30 uur ds G. Leen- 1^'gwijk; 16.00 uur ds C. Wes- Boskoop - Elk jaar op 5 mei organi seert de Orgelcommissie een bevrij dingsconcert in de gereformeerde kerk aan de Zijde. Organist Martin Zonnenberg, onder andere bekend van tv-uitzendingen van de EO, is uitgenodigd om het kerk orgel te bespelen. Het wordt een feestelijk concert met op het programma goed in het gehoor liggende orgelwerken, een aantal oranjeimprovisaties en werken voor orgel en twee trompetten. Iedereen is welkom. Aanvang 20.00 uur. De toe gang is gratis. Bij de uitgang wordt een collecte gehouden, ter bestrijding van de kosten. Het winkelpersoneel kan op deze dag óók genieten van de vele plaatselijke activiteiten! Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is op dinsdag 20 april voor het B-diplo ma gezwommen. De beoordelings commissie bestond uit Wim van Min nen, Rob Hogerbrugge en Jacco Rijns burger. Er waren 23 kandidaatjes, die allemaal zijn geslaagd: Sylvester Huy- keshoven, Petra van der Zijden, Mikey Noorlander, Lisette van Koolwijk, Mart-Jan Roos, Jurre de Baare, Adrian- ne Hoogendoorn, Kirsten Kwaker- naak, Wouter Knecht, Bianca Kamper man, Renee Verdoorn, Falko Iken, Iris de Vos, Ruben Soetenga, Alisa de Kne- gt, Danique van der Laar, Frank van der Bas, Nick Timmer, Martine de Witt, Tim Stouthart, Mark Janse, Koen van der Bas en Safua Atim. Boskoop - Op zaterdag 8 mei organi seert de Rommelmarktcommissie van de Gereformeerde Gemeente een rommelmarkt. De marktkramen op het terrein zullen overvol zijn met allerhande artikelen die hun weg naar een nieuwe eigenaar zoeken. Er zijn huishoudelijke en luxe artikelen, glas werk, riet, leer, speelgoed, kleding, schoenen etcetera. Op zo'n echte Boskoopse markt ont breken natuurlijk geen bomen, plan ten, bloemen en perkgoed. De koffie hoek is present voor een kopje heerlij ke koffie, thee, frisdrank of ijs. Voor de kinderen is er een grabbelton. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor de projecten "Vadare- vu" (een vissersdorp in India) van de Stichting Woord Daad en "Thuis front" van de MAF-Zendingsvliegers. De rommelmarkt wordt gehouden van 9.30 tot 16.00 uur op het parkeer terrein aan de Mendelweg. Boskoop - Zoals al enkele jaren ge bruikelijk, wordt in de kerk van de Vrijzinnig Protestantse Geloofsge meenschap een kerkdienst gehouden mét en voor verstandelijk gehandi capten. Bewoners uit het gezinsver vangend tehuis en het kort verblijf huis in Boskoop zijn uitgenodigd deel te nemen aan deze dienst, terwijl be woners van dergelijke huizen in de regio worden uitgenodigd deze kerk dienst bij te wonen. Dominee J.A. Broström zal de dienst leiden, en organist A. Lok begeleidt op het orgel. Met leden van de Bijbelclub 'In liefde delen' uit Boskoop zullen verschillende liedjes worden gezon gen. De dienst vindt plaats op zondag 2 mei; aanvang 16.30 uur. Voor meer informatie: 0182-394777 of 0172- 216420. Iedereen is welkom. Waddinxveen - Op 22 april werd de finale van de bekerwedstrijd ge speeld. Eduard Philipse en Barthold Jansen leverden op een soort ere plaats in het wedstrijdlokaal een scherpe strijd, maar kwamen tot een remise. Volgens voorschrift werd er onmiddellijk een beslissingspartij ge speeld in versneld tempo: 10 minuten per persoon per partij. Die leek zich in het voordeel van Barthold te ontwik kelen: hij had wat stukken geconcen treerd tegen de zwarte koning, en er waren matdreigingen. Maar Eduard haalde listig uit de stelling nog gevaar lijker tegenstellingen, zodat de wissel beker aan hem uitgereikt kon worden. In de onderlinge competitie maakte Hans van Woudenberg met een stuk offer, gevolgd door een mataanval, voorlopig een einde aan de opmars van Theo Goor. Leon Willemen wat tegen Peter de Louw een gewaar schuwd man, en bleek de sterkste. Herman Smitskamp en Bert van der Knaap speelden een stevige partij met wederzijdse kansen, maar Herman was het beste bij de les. Ronald Dan- nis is al lange tijd kandidaat voor het eerste achttal, en handhaafde zich met een goede overwinning op Wim van der Hoek. Hennie de Roodt greep een kans door de altijd gevaarlijke Nico Dannis klop te geven. De laatste man van het eerste, Anton van Nieu- kerke, duelleerde met de kopman van het tweede, Leo van der Haven. Anton won en kan zich misschien handha ven. Arie Kardol zette zijn partij tegen Biniam David niet zo gek op, maar schoot te kort in de kritieke fase. Al- bert Prins verslikte zich in de Franse verdediging van Jaap Smit: in zeer korte tijd had Jaap een stuk gewon nen. De partij won hij pas na het terug geven van het stuk. De eerste partij won Mario Moerland door Arie Versluis mat te zetten. John Vaessen heeft nog te weinig ervaring om tegen Gerard Torenbeek wat klaar te maken. Mare Hillers haalde tegen Ton Bronk een half punt uit een wilde partijTon Bos won van Johan van der Ree na een levendige en langdurige partijRemises waren er voor Dirk van Offeren tegen Adriaan van der Starre en voor Jan Muit tegen Henk Stam. Overwinningen waren er voor Ton Kuiper, Jasper van Oort, Hans van Offeren, Jaap van Sandijk (doordat Herman Verwaal in een moeilijke stel ling door de klok ging) en voor H.E. van Offeren. De stand aan kop is nu: 1. Philipse, 2. Jansen, 3. Van Woudenberg, 4. Wille men, 5. R. Dannis, 6. W. Hennink, 7. Goor, 8. De Louw, 9. N. Dannis, 10. De Roodt. Waddinxveen - Vorige week bood de waarnemend voorzitter de heer H. Huijten, aan de voorzitter van de com missie voor Welzijn drs A. van Holste- ijn het nieuwe beleidsplan van de Kerngroep aan. Dit gebeurde in het bijzijn van de Kerngroepleden in de openbare ver gadering van de commissie welzijn. Het nieuwe beleidsplan is getiteld: Op weg naar een rechtvaardige en duur zame wereld. Ontwikkelingssamenwerking heeft volgens de Kerngroep alles te maken met rechtvaardigheid. Ieder mens, waar dan ook, heeft recht op zijn deel van de welvaart. De Kerngroep heeft nog steeds als hoofddoel voorlichting en bewustwording van de Waddinx veense bevolking van de situatie en de problemen van de mensen in de ontwikkelingslanden. Mevrouw Loui se Perbal, secretaris van de Kern groep vertelde een en ander over het gekozen object in Tigray in Ethiopië. Dat gebeurt via de organisatie REST. Doelen zijn onder meer voedsel en kredietverlening, grondsanering, mi lieuaangelegenheden en watervoor ziening door irrigatie en aanleg van dammen. Mevrouw Nolda Hoots- mans, onderwijsdeskundige toonde een tweetal.leskisten die door haar zijn samengesteld en die worden ge bruikt op alle basisscholen en scho len van voortgezet onderwijs. Zij heeft zelf, met Siska Compeer vorig jaar een reis gemaakt naar het ge adopteerde gebied. Een groot aantal foto's van Tigray waren in de zaal tentoongesteld, evenals de materia len uit de leskisten. Door de leskisten wordt de kennis van de leerlingen ver meerderd. De leskisten gaan door het hele land en worden vaak ook be schikbaar gesteld voor scholen in an dere gemeenten. Aan alle commissie leden werd het beleidsplan en het jaarverslag 1998 uitgereikt. Wethou der van Holsteijn dankte de leden van de Kerngroep voor het vele- en dank bare werk en wenste hen veel succes toe in het ontwikkelingswerk. Door Karin Heeren Waddinxveen - Op maandag 26 april was het exact 55 jaar geleden dat de heer en mevrouw Koetsier-de Bruin elkaar het ja-woord gaven. Burge meester Jonkman bracht namens de gemeenteraad felicitaties over aan het bruidspaar. Mevrouw Koetsier-de Bruin is een geboren Waddinxveense en de heer Koetsier is gebo ren en getogen in Boskoop. Na hun huwelijk heeft het echtpaar 40 jaar in Den Haag gewoond, waar de heer Koetsier heeft gewerkt als technisch hoofdopzichter bij de plantsoenen dienst in Den Haag. Inmiddels wonen zij in een apparte ment met uitzicht op de Petteplas. Hoewel zij mooi wonen met prachtig uitzicht op het water blijft ook het strand van Scheveningen aantrek- kingskracht uitoefenen. Het echtpaar heeft twee kinderen, een zoon en een dochter. Beide kinderen zijn getrouwd. Er zijn vijf kleinkinde ren en inmiddels ook twee achter kleinkinderen.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13