jninklijke onderscheidingen in Boskoop Koninginnedag in Boskoop teïïk0eni8-3°uurdsj-A' I vVaddinxveen-Bosl t Kerkdiensten pK? 10'0° UUr dS Z' 06 Gebiedscommissie onderzoekt 13 varianten voor verkeersontsluiting Boskoop-Reeuwijk Reuma en botontkalking ik in Gouwebos fe&rpr°f.drM,G.vd Hart van Holland/5 mei 1999 pagina 11 jnderscheiding voor H.S. Spek Onderscheiding voor D. Zaalberg Pfete g6m'10'00 en 18'30 uur Mop 'ler's 939 uur AG. v<d IJkpunt Ecologische verbindingszones Stapje verder Ruggengraat [,nrgy|iria van Doornen 'k0op - Tijdens de jaarlijkse 'lintjesregen' werden op Inderdag 29 april onderscheidingen uitgereikt. Dit jaar Cuen twee inwoners van Boskoop de versierselen opge leid door burgemeester J. Rijsdijk. IheerH.S. (Hette) Spek is benoemd tot Ridder in de Orde LOranje Nassau, vanwege het feit dat hij zich naast zijn ilstandig ondernemerschap verdienstelijk heeft ge laakt voor de voetbalsport en in het bijzonder voor de lekersbranche. Zo heeft Hette Spek, die in het dagelijks benals directeur de leiding heeft over Jan Spek Rozen aan [Zijde, begin jaren '90 zijn medewerking verleend aan het [richten van Novitas Plantae; een vereniging waar kwe- in nieuwe product kunnen inbrengen en waar ver- j de kwekersrechtelijke handelingen worden ver- S. Deze in Boskoop 'geboren' vereniging is inmiddels iemationaal actief. |ai de voetbalsport betreft is Hette :o'n twintig jaar fanatiek voet- lller geweest bij voetbalvereniging bskoop (tegenwoordige Floreant). fedeze periode heeft hij de voetbai- bort tijdelijk vaarwel gezegd om ver- llgens tien jaar later als sponsor borhet hele voetbalgebeuren in Bos- [optefungeren, waaronder dus ook Bzaalvoetbal en luilakvoetbal. Ook is hij sterk betrokken bij de oprich- ligvan het bedrijfsvoetbal en enige Irenactief als bestuurslid. De benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau kwam voor hem als een complete verrassing en werd na het officiële gedeelte in de raadzaal van het gemeentehuis, met een druk bezochte receptie in de nieuwe ont vangstruimte van het bedrijf gevierd. De heer D. (Dick) Zaalberg is be noemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Al vanaf 1946 heeft hij zich verdienstelijk gemaakt op verschillende terrei nen waaronder de kerk, muziek, woningbouw verenigingen en oude renbeleid. Hij heeft zich in doorlopende lijn ten bate van de samenle ving ingespannen en anderen gestimuleerd. Dick Zaalberg is vanaf zijn twintigste jaar ac tief in het verenigingsle ven. Zo begon hij in 1946 als bestuurslid en leider van de knapen- en jon gelingsvereniging in Leiden en werd later ondermeer leider van de zondagsschool, be stuurslid van de zang vereniging en ouder- De heer D. Zaalberg. De heer H.S. Spek. mzmz ling/kerkvoogd bij de Nederlands Hervormde kerk in zijn latere woon plaats Heemskerk. Hier werd hij ook mede-oprichter van een woning bouwvereniging en vervulde tot 1969 de functie van voorzitter. Later was hij in Bergen op Zoom als voorzitter nauw betrokken bij een woningbouw vereniging. In 1972 kwam Dick Zaal berg met zijn gezin in Boskoop wonen en werd vanaf dat zelfde jaar tot 1997 bestuurslid en voorzitter van de CDA- afdeling Boskoop. In de jaren '80 werd hij ondermeer voorzitter van de Ko ninklijke Christelijke Zangersbond af deling Leiden en Zangvereniging Ho- zanna. Bij Hozanna zingt hij nog altijd en als voorzitter van deze vereniging heeft hij zich sterk ingezet voor uit voeringen in samenwerking met een gedeelte van het Residentie-orkest. Verder is Dick sinds 1990 betrokken bij het ouderenbeleid en heeft hij de leiding van stek-soos op zich geno men. Aan de stek-soos nemen deel de Nederlands Hervormde-, Gerefor meerde- en Katholieke kerk en is be doeld voor mensen die niet meer aan het arbeidsproces deelnemen. Weke lijks komen op donderdag circa 40 personen samen in 'De Stek' aan de Puttelaan om met elkaar diverse acti viteiten te ondernemen zoals klaver jassen en bridgen. Momenteel is Dick bezig om binnen de kerk een stichting op te richten voor terminale thuis zorg. Boskoop begon Koninginnedag met het luiden van de klokken vanaf alle kerken en een aubade op het Raadhuisplein dat in teken stond van het thema 'Een kijkje in 2000'. Intussen konden de sportievelingen bij het Praathuis starten voor een 60 of 90 kilometer fietstocht. Behalve voor de vrijmarkten het koffieconcert, dienden de inwoners van Boskoop en omgeving zich voor het verdere Koninginnedag-programma te verplaatsen naar het terrein van ZWN en het grasveld bij de kanti ne van Floreant. Zowel bui ten in de warme zon als bin nen in de stalling van ZWN, waren verschillende leuke activiteiten georganiseerd. Zo kon men deelnemen aan oud-hollandse spelen en ringsteekwedstrijden, ge nieten van het openlucht concert van Excelsior en een rondje langs het circuit maken waar een mini-moto- renrace werd gehouden. Ook voor de kinderen was er van alles te doen, variërend van koemeiken tot springen op een groot luchtkussen en het eten van een lekkere sui kerspin. Ook in Boskoop heeft men zich tijdens Ko ninginnedag prima kunnen vermaken. Regio - Op 27 mei organiseert de Reu- mapatiëntenbond in samenwerking met de regionale reumapatiëntenver eniging een voorlichtingsavond over 'Reuma en botontkalking'. Deze avond vindt plaats in hotel Bijhorst aan de Zijdeweg 54 in Wassenaar en begint om 19.30 uur en zal tot 22.00 uur duren. De avond wordt voorgeze ten door dokter Kok, reumatoloog in het Leyenburgziekenhuis in Den Haag. Een reumatoloog, een huisarts en een ervaringsdeskundige reuma patiënt zullen ingaan op de relatie tussen reuma en botontkalking. Zij zullen de achtergronden van botont kalking toelichten en informatie ge ven hoe je de risico's op botontkal king bij reuma kunt verminderen. De avond is bedoeld voor mensen met een reumatische aandoening, familie leden en belangstellenden. Meer informatie over deze voorlich tingsavond bij Bertha Maat, secreta ris regionale reumapatiëntenvereni ging, telefoon 0172-210484. .•zijn bij de politie vragen ge leld over verhalen die 'de ronde i over het Gouwebos. Er is onrust ptstaan over een lijk dat gevonden wijn in het bos. Dit is niet het geval. 'P20 april is bij de politie inderdaad melding binnengekomen dat er n lijk zou liggen in het Gouwebos. politie heeft een uitgebreid onder- ingesteld. Hierbij is een helikop- ingezet en zijn speurhonden naar I bos gehaald om te zoeken. On- tts grote zoekinspanningen is f» gevonden dat te maken zou heb- J roet een lijk of een misdrijf. De 'the gaat er daarom vanuit dat de Jing op een misverstand berust. 1j| Zondag 9 mei ■„-ddifuroeen l&manuëI 9-30 en 18.30 uur |if;J.( ntnioetingskerk 9.30 uur -- 11 p kwk (vrijgemaakt) 9.30 uur I Afgescheiden gem. 9.30 en frrdsj.G. v.Tilburg. Geloofsgem. 10.00 uur Hen Sachs, Den Haag. ,£e®19.30 uur dsR.de Reuver; -oerkerk Sparreboom, l!jvn;.,Zaandam; 17.00 uur ds Kb. 1 °f' Arnhem. tóe*' "Bethel" 930 nur '^Plunter/Par0USia 19'3° UUr R' Een goede bereikbaarheid en ontsluiting van het gebied en zo een zo min mogelijke belasting van het milieu, meer veiligheid voor alle verkeersdeelne mers. Wat hiervoor de beste mogelijkheden zijn, wordt momenteel onder zocht door de Gebiedscommissie Boskoop-Reeuwijk, die is ingesteld door de provincie zuid-Holland. De commissie werkt aan een infrastructuurplan voor het gebied dat wordt begrensd door de Al2, de Oude Rijn en de Gouwe. Het is de bedoeling dat het infra structuurplan van de Gebieds commissie in de tweede helft van dit jaar gelijktijdig wordt gepubli ceerd met het Voorontwerpplan/Mi- lieu-effectrapportage (V OP/MER) van de herinrichting Reeuwijk en het her inrichtingsplan Boskoop. Dat is de af spraak die met de provincie is ge maakt. Maar zover is het nog niet. Eerst zal de Gebiedscommissie in mei/juni op voorlichtingsavonden aan belanghebbenden uit de streek bekend maken welke varianten voor de ontsluiting van het gebied de beste kansen bieden en welke zij verder gaat onderzoeken. In de afgelopen periode heeft de Gebiedscommissie een groot aantal mogelijke varianten (circa 100) onderzocht. Zij heeft glo baal bepaald wat de mogelijke effec ten van deze varianten zijn voor de ontsluiting van het gebied en de ge volgen voor natuur en landschap. Uit eindelijk heeft de Gebiedscommissie besloten 13 varianten verder te gaan onderzoeken. Voor de duidelijkheid: de gebieds commissie heeft louter een advise rende taak. De commissie kan dus zelf geen besluiten nemen over het aan leggen van wegen. Dat is de taak van de provincie. Maar de commissie kan wel zeggen wat de beste manier is om de verkeersproblemen in de regio op te lossen. De commissie moet ook aangeven hoe de voorgestelde oplos singen gefinancierd worden. De pro vincie neemt op basis van het advies van de Gebiedscommissie uiteinde lijk een besluit over een uit te werken variant. Het is echter niet alleen de mening van de commissie die telt. Op de voorlichtingsbijeenkomsten kun nen ook de mensen uit de streek zeg gen wat zij van de gepresenteerde varianten vinden. Voor de Gebiedscommissie zijn de bijeenkomsten met de streek een ijk- punt om vast te kunnen stellen of zij met haar werk op de goede weg zit. Ook wil zij uitleggen hoe zij tot 13 varianten is gekomen. Mede aan de hand van de reacties uit de streek en een verkeersonderzoek, zal de Ge biedscommissie besluiten om van de 13 varianten een beperkt aantal va rianten (circa 3) verder uit te werken in een infrastructuurplan. Daarbij dient de commissie rekening te hou den met effecten op natuur, milieu en landschap. Daarom zal de Gebieds commissie bij ieder van de varianten ook concreet aangeven welke maatre gelen nodig zijn als compensatie voor verloren gegane natuur- en land schapswaarden. Tevens zal de com missie in haar plan een voorkeur uit spreken voor één van de varianten. Daarmee is het werk van de commis sie nog niet af. Een andere taak van de commissie is zorgen voor een samen hangende aanpak bij het realiseren van ecologische verbindingen in het gebied. Bovendien moet de commissie voor stellen doen voor de aanleg van een netwerk van veilige fietspaden in het gebied. Al met al heeft de commissie de opdracht om het infrastructuur plan zo goed mogelijk te laten sporen met de plannen voor de landinrich ting Boskoop en Reeuwijk. Om dit te bereiken zijn de beide landinrich tingscommissies ook vertegenwoor digd in de Gebiedscommissie. Zoals gezegd is in de tweede helft van dit jaar de verschijning van het infra structuurplan van de Gebiedscom missie te verwachten. Op hetzelfde moment moet ook het Voorontwerp- plan/Milieu-effectrapport (VOP/ MER) van de landinrichtingscommis sie Reeuwijk verschijnen en de plan wijziging van de herinrichting Bos koop. Na de twee voorlichtingsavonden die de landinrichtingscommissie Reeu wijk in het najaar van 1998 heeft ge houden, is deze commissie gestart met het opstellen van het VOP/MER worden ook een aantal ontsluitings varianten opgenomen die de Gebieds commissie heeft uitgezocht, althans voorzover deze varianten liggen bin nen het herinrichtingsgebied Reeu wijk. Het infrastructuurplan van de Gebiedscommissie zal als achter gronddocument bij het VOP/MER worden gevoegd. De herinrichting Boskoop is al een stapje verder. Voor dit gebied is het ontwerpplan in december 1998 door de provincie vastgesteld. Voor delen van het plan die niet direct met de regionale verkeersontsluiting ver band houden - zoals het verbeteren van de waterhuishouding - wordt nog dit jaar met de voorbereidingen van de uitvoering begonnen. In het vastgestelde landinrichtings plan voor Boskoop zijn ook verschil lende indicatieve varianten voor weg- tracés opgenomen. Het gemeen schappelijke deel van de indicatieve varianten is de zogenaamde ruggen graat. Deze bestaat uit: de Middel- burgseweg van Reijerskoop tot Mid delweg, een aan te leggen weg parallel aan en ten noorden van de Middel weg, een aan te leggen weg tussen de Middelweg en Wijkdijk en een aan te leggen weg ten westen van de Wijk dijk. Het is verder aan de Gebieds commissie om het uiteindelijke ont sluitingsalternatief te bepalen, al of niet in combinatie met de ruggen graat. Dit alternatief wordt opgenomen in het landinrichtingsplan Boskoop. Al thans voorzover deze varianten lig gen binnen het herinrichtingsgebied Boskoop. Dit gebeurt via een zoge noemde planwijzigingsprocedure. Hierbij geeft de landinrichtingscom missie Boskoop dus aan hoe de ont sluitingsvariant onderdeel zal uitma ken van het plan van Boskoop. Het plan van de Gebiedscommissie zal als achtergronddocument bij planuit werking worden gevoegd. Is daarmee de zaak definitief beklon ken? Nee, want ook hierna nog heb ben burgers en andere belangheb benden de mogelijkheid tot inspraak en het indienen van bedenkingen. In totaal gaat het dus om drie plannen waarover de mensen uit de streek de komende maanden voorlichting zul len krijgen en waarover ze hun oor deel kunnen geven. De Gebiedscom missie zal met de twee landinrich tingscommissies overleggen hoe voorlichting en inspraak in de regio georganiseerd zullen worden. Via de regionale pers en een nieuwsbrief wordt de streek hierover nader geïn formeerd. Het correspondentie-adres voor alle aan de Gebiedscommissie gericht post is: Dienst Landelijk Gebied, Post bus 3010, 2270 JB Voorburg, telefoon 070-3371214.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 11