len werken aan bereikbaarheid "Zorgen voor" in School met de Bijbel Nieuws regio [Mormvliegers Expositie tekenen voor kinderen in bibliotheek Hengelsport Trekkervrienden maken rondrit Vooijaarsconcert Kleine Trompetter Historische Kring op Koninginnedag Foto's in het Hart van Holland feh*P Uitslag Koninginnedag loterij van Tabé Cantatedienst Hart van Holland/5 mei 1999 pagina 15 Lens de spits: ^kampioenschap Ouderencompetitie Avondcompetitie Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a 7,50. Fo to's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. 22 mei 1999 0oor Sylvia van Doornen q0 - Het is bijna een jaar geleden j t' het Korps Landelijke Politie List (KLPD) de start maakte met Lproject Swab. Dit project kwam in menwerking met Rijkswaterstaat jot stand en heeft als doel de door stroomsnelheid op de snelwegen te [«vorderen en zo de capaciteit van te wegen optimaal te benutten. Lab staat dan ook voor 'samen wer- Laanbereikbaarheid' en met name Ijd® de drukke spitsuren laat de oorstroomsnelheid op bepaalde inten nogal eens te wensen over. ae knelpunten en vaak oorzaken ,ji files vindt men onder andere op lei traject Gouda-Zoetermeer en dan Lei name bij de oprit Zevenhuizen, de afrit Bleiswijk en de oprit Zoeter- Leer-Pijnacker. Ook de viaducten bij Waddinxveen en over de [Rotte bij Zevenhuizen, zorgen voor jtremming. Tegenwoordig wordt het |verkeer op dit traject door aanwezig- ieidvan een zestal verkeersassisten- Itn en mobiele lichtkranten als het laregestuurd. Deze mensen zijn spe- lal voor het vijf jaar durende pro- :tSwab aangetrokken en met name Fs ochtends van 6.00 tot 10.00 en 's |middags vanaf 15.00 uur langs de weg ctief. Landelijk gezien zijn er 120 politiemensen bij het project betrok- n en KLPD steunpunt Gouda waar onder deze regio valt, telt twee Swab- èenheden van in totaal 16 man. J. - Op het traject Gouda-Zoetermeer komt men gewoonlijk de eerste licht krant tegen bij toerit Zevenhuizen. Op dit bord is een tekst leesbaar die aan gepast is aan de situatie en waar het verkeer zich aan dient te houden om het invoegen zo vlot mogelijk te laten verlopen. Door een verkeersassistent aan het begin van de invoegstrook wordt het verkeer op de hoofdrijbaan opgezwaaid; hij spoort de weggebrui kers aan om geen onnodige gaten te laten vallen opdat de capaciteit van de weg optimaal benut wordt. Tege lijk zorgt hij ervoor dat het verkeer op de toerit niet als een 'treintje' tot in voegen overgaat. Het toestromende verkeer wordt daarom gedoceerd en bij stremming zelfs tot stoppen ge bracht zodat even later weer opti maal ingevoegd kan worden. Ook aan het einde van deze invoegstrook, als mede vöor het viaduct over de Rotte vindt men een verkeersassistent. Ook de afrit Bleiswijk vormt ondanks zijn aanzienlijke lengte een knel punt omdat het verkeer hier aan het einde van de uitrijstrook wordt opgehouden door verkeerslichten en mogelijk een gesloten spoor- jwegovergang. Door verkeerbegeleiding boven- of beneden aan de afrit wordt de uitrijst rook zo leeg mogelijk gehouden om te voorkomen dat het verkeer al voor de afrit op de snelweg te stilstand komt. Op het laatste knelpunt van (lit tra ject, de oprit bij Zoetermeer- Pijnacker, wordt gewoonlijk een twee de lichtkrant geplaatst. Ook hier zor gen verkeersbegeleiders voor een vlotte doorstroom. Volgens projectbegeleider brigadier Van de Burgt komt het voor een be langrijk deel aan op het verkeersin- zicht van de weggebruikers. Om vlot de plaats van bestemming te kunnen bereiken is het belangrijk dat ieder een zich aan de volgende vuistregels houdt: -rij niet steeds gaten dicht; -rij met een constante snelheid; -reageer op de matrixborden boven de weg; - verander niet onnodig van rijbaan (dit veroorzaakt onrust bij andere weggebruikers); -nooit direct invoe gen maar eerst goed rechts houden en rustig overzien, snelheid aanpas sen en dan pas richting aangeven; -na invoegen niet direct de linker rijbaan opzoeken; -bij verandering van rij baan bij splitsingen: niet wachten tot het laatste moment maar ook niet bij eerste verkeersteken van rijbaan ver anderen. Het is een zaak van rustig inschatten en niet vergeten dat men vaak meer mogelijkheden krijgt dan men aanvankelijk denkt! «venhuizen - Postduivenvereniging |De Stormvliegers nam op 1 mei deel een wedvlucht vanuit Peronne. toand 257 kilometer. In concours Wen 754 duiven die om 9.40 uur met noordoosten wind gelost werden. Deeerste duif arriveerde om 13.02.01 uur en haalde een snelheid van 1271.94 meter per minuut. De uitslag (eerste tien duiven): D.C. Brem 1, 6 en 7; J.S. Heykoop 2 en 3; C.P. Edeling 4; R. Brands 5; Joh. Stofberg 8 en 9; C. Nobel 10. ^venhuizen - In de openbare biblio theek is vanaf 10 mei zes weken lang je expositie van de tekencursus voor Weren van de culturele stichting tte Zeven Muzen". De expositie *ordt maandag 10 mei om 19.00 uur !™ficieel geopend door wethouder Werhand. -gelopen seizoen hebben de cur- isten, die in leeftij d variëren van 7 tot "met 14 jaar tientallen tekeningen maakt en voorwerpen beschilderd, j" bijna iedere leerling zijn twee «orwerpen op de expositie te be weren. Aan de muur hangen teke- J.en en in de vitrines zijn fraai be- de (lucifer- of schoenen-)do- tn t-shirts (of sjaals) te zien. I (i/ete'(enc'e onderwerpen z'in zeer I ers. Afhankelijk van de belevings wereld van de kinderen werden tij dens de lessen de onderwerpen geko zen en door de leerlingen zelf geïnter preteerd. Zo zijn er tekeningen te zien gebaseerd op knuffels, zeilknopen, fruit, letters, maar ook stripfiguren, knijpers en schelpen. Voor de teke ningen is gebruik gemaakt van houts kool, kleurpotloden, pastelkrijt of Oost-Indische inkt; voor de t-shirts is stofverf gebruikt en voor de dozen plakkaatverf. De expositie is tijdens openingstijden van de bibliotheek te bekijken van maandag 10 mei tot zaterdag 19 juni. Openingstijden: maandag- en woens dagmiddag 13.30-16.30 uur, maandag en donderdagavond: 19.00-21.00 uur en dinsdag- en zaterdagmorgen van 9.30-11.30 uur. |?ev®huizen - IWginnedag TSvaart.kon I i',.. 'zen - De wedstrijd die op J gehouden werd in de I onlrn k°n rekenen op een grote I WPmSt Van ieuSc'- Er deden 21 I slechM? mee' maar c'e van8st was 1180 ote werd Tom van Rij s met 1 «iet Mn"1, tweede werd Jessica Sol Rji- §raia en derde Richard van deden'i!i100 gram- Bij de senioren HnM;:i vissers mee. Eerste werd J. gram en derde I Hn A - levan'f met ^"0 gram, tweede J. Ot- 3» met 120 UA-Metselaar met 1020 gram. '^erdev I boorVoor- W^rci 8evist in het Kanaal 'We wedstrijd van het clubkam- orne. De vangst was goed; zes i v,'16? u'ngen in totaal 59-260 s J- Hordijk werd eerste met 24.120 gram, tweede A. Metselaar met 10.380 gram en derde Adr. van Erk met 9.280 gram. De volgende wed strijd is op zaterdag 22 mei, samen met Hengelvereniging Waddinxveen. Vertrek om 6.00 uur vanaf de parkeer plaats Hotel Vos. Voor informatie: J. Wiersma, 0180-632654. De eerste wedstrijd van de ouderen- competitie is op dinsdag 11 mei. Voor informatie: D. Bazen, 0180-631814. De eerste wedstrijd van de avond competitie is woensdag 19 mei. Ver trek vanaf de parkeerplaats Hotel Vos, voor meer informatie: J. Wiers ma, 0180-632654. handgrasmaaier merk Husqvarna 0180-632888 eenpersoons houten bed met matras ƒ75,-0182-630890 De Molenviergang is opgenomen in de route van de rondrit van Trekkervrienden, (foto Trekkervrienden) Door Karin Heeren Moerkapelle - Met 60 tot 70 tractoren zullen de Trekkervrienden op zater dag 22 mei een rondrit maken. Vanaf dorpshuis Op Moer zullen de tracto ren omstreeks 11.00 uur vertrekken en de route zal vervolgens door de dorpskern Moerkapelle richting Ze venhuizen gaan via de Molenvier gang, het Korenmolengat en de Twee manspolder. Bij de route langs de Rotte zal stilge staan worden bij de historie van het Jachthuis, de ontwikkeling van de polder en bij het monument. Me vrouw Ria van de Steenhoven-Ver- hoef zal vragen van de deelnemers beantwoorden over de gang van za ken tijdens de Tweede Wereldoorlog. Door middel van een aanwezige ge luidswagen zal iedereen in de gele genheid zijn om mee te luisteren. Na een lunch aan de Zevenhuizerplas bij Oud-Verlaat gaat de colonne trac toren via de Wollefoppenweg, de dorpskern Zevenhuizen en de Zesde Tochtweg terug naar Moerkapelle. Zevenhuizen - Op zaterdag 15 mei geeft "De Kleine Trompetter" een con cert in dorpshuis Swanla. Harmonie, Leerlingenorkest en Tam boer Lyrakorps zullen een afwisse lend programma brengen met als the ma "Radio en Televisie". Onder lei ding van dirigent Wenceslaus Scheepmaker zullen de volgende mu ziekwerken ten gehore gebracht wor den: Dichter und Bauwer, Bohemian Rhapsody, Celtic Ritual, Surfin' U.S.A., Tuxedo Junction, Gloria Esta fette, JAG, Frevo, Aladdin, Grease, Ri- kudim en The cream of Clapton uit Eric Clapton's "Unplugged" (één van de best verkochte albums aller tij den). Het leerlingenorkest zal de vol gende bekende muziekwerken uitvoe ren: Titanic, Miss Saigon en When You Believe. Het concert begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Na het concert speelt de partyband Lougter Fruit. Benthuizen - Naast de gebruikelijke Waterlooplein-markt hield tafelten nisvereniging Tabé een loterij. De uit slag van de trekking is: le prijs: nummer 575; 2e prijs: num mer 165; 3e prijs: nummer 011; 4e prijs: nummer 267 en 5e prijs: num mer 629. De troostprijs gaat naar num mer 487. Voor het ophalen van de prijzen dient men eerst te bellen: 079- 331 33 70. Hazerswoude-Dorp - Op zondag 9 mei wordt een cantatedienst gehouden in de gereformeerde kerk. Uitgevoerd wordt de 'Cantate voor hemelvaart' van Marco Kalkman. Vier solisten zul len deze cantate zingen: de sopranen len Bouwmans en Jos Semeins, alt Els Kloos en bas John Ram. Het geheel staat onder leiding van Marco Kalk man, dirigent van 'Zang en Vriend schap' en van het Bernarduskoor in Hazerswoude-Rijndijk. Aanvang 17.00 uur. De cantate duurt ongeveer een uur. Er wordt geen toegang geheven, maar wel is er aan het eind een collec te ter bestrijding van de kosten. Benthuizen - Koninginnedag is een succes geweest voor de Historische Kring Benthuizen. Op de markt was er een foto-wedstrijd: 22 foto's, geno men in het dorp, van stukken gevels en deuren, en men kon raden waar dit was. De prijswinnaars waren: le prijs: Tina Groen-Voskamp; 2e prijs: M. Al berts; 3e prijs: Sina van Waay/Betty van Vliet. De kinderprijs ging naar Martine Heetman. 's Middags was de opening van de tentoonstelling "Te gels vertellen...". Met tegels en tegel- tableaux van de heer en mevrouw Den Toom, maar ook een voorstelling van kat en hond uit de achttiende eeuw van de familie Steenwijk, en enkele van de familie Pos. Er is voor beerput vondsten een beerput nagebootst. Geïnteresseerden kunnen deze ten toonstelling bekijken tot en met 28 augustus, 's Avonds waren er veel mensen aanwezig om de vaderlandse liederen mee te zingen. Kortom, een dag met een vlaggetje, een zonnetje en een sterretje. Het Molenhuis is iedere zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur geopend. Benthuizen - De afgelopen weken heb ben alle leerlingen van de School met de Bijbel zich bezig gehouden met het project "Zorgen voor". Uit dit brede project werd door iedere groep voor een specifiek onderwerp gekozen en uitgebreid behandeld. Behalve het opdoen van theoretische kennis werd ook een beroep gedaan op de creativi teit van de leerlingen. Er werd heel wat geknutseld, geplakt en verzameld om de onderwerpen in beeld te bren gen. Tijdens de afsluitavond op dins dag 27 april konden ouders, broer tjes, zusjes en andere belangstellen den de resultaten komen bewonde ren. De onderwerpen die werden behan deld door groep la: de vuilnisman (het milieu); groep 1/2: de natuur (bloemen/planten); groep 2: opa's en oma's (bejaarden); groep 3: boerde rijdieren; groep 3/4: gezondheid (voe ding, gezondheidszorg, zorgen voor zieke mensen); groep 4: dieren; groep 5: openbare orde en veiligheid, 1-1-2; groep 6: de Noordzee; groep 7: tro pisch regenwoud (evt. bossen in het algemeen); groep 8: de Noordzee/ kust, Natuurmonumenten, bedreigde diersoorten, bos/heide en afvalver werking. Verder werd er een actie ge houden voor Woord en Daad: Zorgen voor de vissers in Vaderevu.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15