1 d^liti E BERICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! 1 V¥\\\W7\^7} mMM, Harry Mulisch schrijft Boekenweekgeschenk 2000 Tijd voor deelname Kindeijury dringt BROUWER DE KONING [Zaterdag 8 mei 8.30-15.00 uur IgERANIUMMARKT üt> t r/A 8EV TtFth H ORGENztQ.lR Pieter Brandhorst UITVAARTVERZORGING 29.000 exemplaren Hart van Holland/5 mei 1999 pagina 3 op het Dorpsplein voor het Gemeentehuis te Zevenhuizen. Organisator: Lions club Zevenhuizen-Moerkapelle De opbrengst is bestemd voor SOHO: hulphonden voor gehandicapten. 1 I I I I I I I I J Familieberichten TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Nnhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting wamera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Motto Boekenweek 2000: Lectori Salutem - Verhalen uit de klassieke oudheid Boskoop GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Grote sortering j>y^IRYSANTENSTEKKEN Deze advertentieruimte is beschikbaar gesteld door de Haij van der Wende advocaten te Rotterdam UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect 1ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN dag en nacht directe hulp bij overlijden Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Liejde is dat ene dat blijft bestaan, als al het andere wegvalt. [Bedroefd, maar dankbaar voor alle liefde en goedheid die wij van |tiem mochten ontvangen, geven wij u kennis, dat onverwacht van ons is heengegaan mijn lieve man, onze vader, opa en mijn I overopa in de leeftijd van 79 jaar. W. Brandhorst-Hertog Jannie en Koos Edwin en Esther Frans en Adri Peter en Hellen Nicole Anita en Henk Ronald en Astrid Winfred 111 april 1999 Sterstraat 15 - 2761 GS Zevenhuizen. De begrafenis heeft maandag 3 mei plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. k in woning: In de nacht van 26 F-'april is ingebroken in een wo nende Herenweg in Moerkapelle. I® raam werd geforceerd en uit de T®S werden fototoestellen, geld P Papieren weggenomen. ''raoii in auto's: In Zevenhuizen zijn s® maandagmiddag 26 april en °®sdagmorgen 27 april vier inbra- - 'ji auto's gepleegd. Steeds werd //t geforceerd. De inbraken von- Plaats in auto's die geparkeerd aan het Hazeveld, De Meer- -PsBoslaan en de Dorpsstraat. ij?0®"? Op27 april rond 18.15 uur li l l'jj1 een ontploffing voorgedaan «Nijverheidscentrum in Zeven- evniü een trai'er stond een fles met ongeveer 100 liter ammo niak, welke ontplofte. Er was geen ge vaar voorde volksgezondheid. Tegen de eigenaar wordt proces-verbaal opgemaakt, omdat de goederen niet goed bewaard werden. Auto gestolen: In de nacht van 26 op 27 april is een auto gestolen die gepar keerd stond aan het Papaverveld. Het betreft een rode Alfa Romeo 155. Inbraak in auto: Op 28 april tussen 17.30 en 19.00 uur is ingebroken in een auto die stond aan de Essengaarde. Een ruit werd ingeslagen, en een auto telefoon werd weggenomen. Poging tasjesroof: Op 3 mei tussen 11.15 en 11.30 uur is een 54-jarige vrouw uit Waddinxveen bijna" van De Boekenweek viert volgend jaar haar 65-jarig bestaan. Tijdens deze jubileumeditie zal onder het motto Lectori Salutem de aandacht uit gaan naar de bakermat van de lite ratuur: de verhalen van de Grieken en de Romeinen. Op uitnodiging van de Stichting CPNB, de organi sator van de Boekenweek, schrijft Harry Mulisch het Boekenweekge schenk 2000. Dé Boekenweek wordt gehouden van 15 tot en met 25 maart. Harry Mulisch (Haarlem, 1927) de buteerde in 1952 met de roman ar- chibald strohalm, waarvoor hij in manuscript de Reina Prinsen Geer- lings-prijs 1951 had gekregen. In veel van zijn boeken speelt de Tweede Wereldoorlog een centrale rol, bijvoorbeeld in Het stenen bruidsbed (1959) en De Aanslag (1982). In 1992 verscheen De Ontdek king van de hemel, de grote roman waarin al zijn thema's samenkomen. De Wall Street Journal schreef over Discovery of Heaven: 'Net als Home rus, Dante en Milton gebruikt Mulisch de Kosmos als toneel en zijn thema is de geschiedenis en betekenis van al les'. In 1995 ontving Harry Mulisch de Prijs der Nederlandse Letteren uit handen van Zijne Majesteit Koning Albert II. Op zijn zeventigste verjaardag werd Harry Mulisch benoemd tot Comman deur in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De meest recente roman van zijn hand is De Procedure; het ver scheen in oktober 1998. De Boekenweek 2000 zal de lezers uit nodigen kennis te maken met de ver halen uit de periode van circa 800 voor Christus tot circa 300 na Chris tus. Lange tijd waren deze teksten alleen toegankelijk voor mensen met een gymnasiumopleiding. Dankzij uitstekende vertalingen die met name de afgelopen tien jaar zijn verschenen, kan iedereen nu kennis nemen van bijvoorbeeld Odysseia van Homerus, Metamorphosen van Ovidius, Dialogen van Plato en Ge dichten van Sapfo. Tijdens de Boe kenweek 2000 wordt tevens inge gaan op de invloed van de verhalen uit de Griekse en Romeinse oudheid op de literatuur in volgende eeuwen. Van Julius Caesar en William Shake speare en Hadrianus' gedenkschrif ten van Marguerite Yourcenar tot werk van Hugo Claus, Hella S. Haas- se en Harry Mulisch. Waddinxveen - Kinderen van zes tot en met twaalf jaar die nog mee wil len doen in de twaalfde Nederland se Kinderjury moeten snel aan de slag, want de inzendtermijn eindigt op 31 mei. Aan de balie van de bibliotheek aan de Van Mecklenburg-Schwerinlaan zijn formulieren verkrijgbaar, waar op de jonge lezers vorig jaar ver schenen Nederlandstalige kinderboe ken in volgorde van hun voorkeur kunnen opschrijven. Herdrukken tel len niet mee. De boeken staan in een aparte kast, en hebben een fel groen stickertje. Per formulier maximaal vijf boeken; minder mag ook. Er zijn twee leeftijdsgroepen: zes tot en met negen jaar en tien tot en met twaalf jaar. Wie het formulier voor 31 mei instuurt, maakt kans op één van de honderd boekenbonnen van 25 gulden. Deel nemers krijgen van de bibliotheek een jurylid-pasje. Op de nummers van die pasjes worden nogmaals honderd boekenbonnen verloot. In juni komt de uitslag via NPS op Ne derland 3. Ook de bieb krijgt lijsten met de namen van de winnaars. haar tas beroofd. De vrouw fietste op hetSpoorpad nabij de J. Dorrekenska- de Oost. Door twee mannen werd zij vastgepakt, en deze begonnen aan haar fiets en tas te trekken. Hierdoor kwam de vrouw ten val. Het lukte de mannen niet om de tas mee te nemen, omdat deze vast bleef zitten aan de fiets. De mannen hadden een negroï de uiterlijk en waren ongeveer 25 jaar oud. De ene had een zwarte jas en een zwarte spijkerbroek aan, de ander een blauwe trui en blauwe spijker broek. De mannen spraken in het En gels met elkaar. Aanhoudingen na winkeldiefstal: Op 27 april rond 13.30 uur is ingebroken in een winkel aan de Voorofscheweg. Twee getuigen hadden een van de winkeldieven aangehouden en deze werd aan de politie overgedragen. De andere man vluchtte, maar kon korte tijd later door de politie worden aan gehouden. De goederen zijn terugge vonden. De mannen zijn aangehou den en overgebracht naar het politie bureau voor verhoor. Inbraak in woning: Op 28 april tussen 8.00 en 18.50 uur is ingebroken in een woning aan de Wilhelminalaan. Een deur werd geforceerd en uit de wo ning werd een stereotoren weggeno men. Aanrijding met gewonde: Op 28 april rond 22.00 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden op de Reijerskoop. Een 52-jarige man uit Lekkerkerk was enigszins verdwaald en zag bij de hef- brug ineens op de borden welke kant hij uit moest. Hij sloeg vervolgens rechtsaf, waarbij hij de naast hem rij dende 17-jarige bromfietser uit Gou da over het hoofd zag. Een aanrijding was het gevolg. De jongen is met been letsel overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Vernieling auto's: Op 2 mei zijn onge veer 7 auto's vernield. De auto's ston den aan de Rietkraag. Ze werden met een scherp voorwerp bekrast. Brand: Op 3 mei, even voor 23.00 uur kreeg de politie een melding dat er brand was aan de Zuidkade. Het be trof hier de oude hallen van het GEB. De brandweer was de brand snel meester. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De Gedenkteken Specialist Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. PERKPLANTEN GERANIUMS (STAM)FUCHSIA'S STAMMARGRIETEN KAMERPLANTEN SNIJBLOEMEN Potgrond 3 zakken ƒ10,- Tuinaarde 4 zakken ƒ10,- ALLES VOOR DE GROENTETUIN: o.a. sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, peper en paprikaplanten. Bonenstokken, meststoffen, zaden, tuinkruiden, kroten-, aardbei-, prei-, andijvie-, sla-, koolplanten enz. Broeiramen Terracotta sierpotten kwekerij" I VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-033503 e-mail: hartvanholland@tref.nl Advertenties Anja van Bavel - Hans Hölzel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur SIuitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3